Reklama

pondělí 2. dubna 2018

Obviňuji!

Stanislav A. Hošek
2. 4. 2018
Vláda České republiky vypověděla z naší země tři diplomaty Ruské federace. Jde při tom o vládu v demisi a vládu jednobarevnou. Především ale jde o vládu jednoznačně vzešlou z projevu protestu občanů vůči chování tradičních stran za posledního čtvrtstoletí dějin naší země. Nejméně tyto tři faktory by měly předsedu a prakticky „dominantního samce“ této vlády, vést k velmi obezřetnému chování nejen ve vnitropolitickém prostoru, ale především v mezinárodní politice. Vláda údajně vypověděla diplomaty především jako odpověď na upozornění ze strany Ruska, že jed mohl pocházet mimo jiné třeba i z ČR. Podle mého vnímání vláda jednala spíše tak, jakoby vyjádření RF bylo přímým obviněním ČR. A upřímně řečeno, divím se především panu Babišovi, že v kauze Skripal jaksi zapomněl na kauzu Čapí hnízdo. Řečeno jasněji, že sám povýšil obvinění na prokázaný fakt a odsouzení. Tím si dokonale nakálel na hlavu.


Podle vyjádření samotného premiéra je vyhoštění z ČR rovněž projevem solidarity se spojenci našeho státu.

Pokud vláda uvedeným způsobem reagovala na chování ruské strany, tak lze její rozhodnutí považovat nejen za diplomaticky neadekvátní, ale dokonce vyloženě za lidsky nepřiměřené. Diplomacie slušného státu by protestovala, vláda přátelsky se chovajícího státu by, třeba i velmi razantně, žádala vysvětlení a každá vláda, nemající zájem na stupňování napětí by po se po dialogu, případném společném vyšetřování spokojila s omluvou, nebo upřesňující formulací daného stavu věci. V žádném případě by z náznaku diplomatické roztržky nestupňovala ji v konflikt. Podle mého soudu vyhošťování vání diplomatů bez konkrétních obvinění dotyčných osob, není již rozepří mezi dvěma zeměmi, nýbrž aktem nepřátelství, čili vystupňováním eventuálního rozporu minimálně v bilaterální konflikt. A ne že ne!!

Pokud se vláda k uvedenému kroku uvolila proto, že chtěla vyjádřit solidaritu s Velkou Británií, pak naši zem vystavila mnohem větším problémům, ba doslova rizikům. Premiérka a především ministr zahraničí Británie se okamžitě po incidentu „Skripalových“ vyjadřovali a chovali vůči Rusku jako k nepřátelské zemi. A nejen to, některé jejich výroky byly šířením nenávisti proti státu, který je členem jediné všesvětové instituce států - OSN.

Jelikož Británie je ve stavu opouštění EU, tak výzvou k solidaritě prakticky neoslovila občanské sdružení evropských zemí, tedy EU, ale požádala o solidaritu čistě vojenské uskupení NATO. Tím si do svého problému s Ruskem dovolila vypočítavě zatáhnout nejen několik desítek států, ale především celou vojenskou mašinerii USA. Čímž rozšířila své šíření nenávisti o předstupeň ohrožení světového míru.

Nejméně zmíněné okolnosti měla vláda premiéra Babiše vzít na zřetel, než se rozhodla tak, jak se rozhodla. Pokud je skutečně zvážila, pak musím konstatovat, že jednala velmi nezodpovědně vůči naší zemi. Z mého hlediska rozhodla se:

1. Reagovat na nevyjasněnou rozepři naší země s Ruskem eskalací povyšující ji na diplomatický konflikt,

2. podílet na aktu šíření neodůvodněné nenávisti až nepřátelství vůči jiné zemi,

3. podílet na vystupňování mezinárodního napětí v zatím stále ještě nejvlivnější části světa,

4. podílet na vstupu největší světové vojenské instituce do původně pouhé roztržky dvou zemí.

To všechno hodnotím jako naprosto nezodpovědné chování.

Dovoluji si v této souvislosti upozornit, že nejen ČR, EU, NATO, potažmo USA mají možnost, nebo dokonce snad pocit oprávnění na eskalování mezinárodního napětí, či záměrné vystupňovávání stávajících konfliktů. Má jej i druhá strana. Pokud se druhá strana zachová stejně nezodpovědně, pak lze očekávat například i to, že Rusko výhledově zruší velvyslanectví v zemích EU, když už jsou tak jednotně nepřátelské vůči Rusku a požádá prezidenta a ministryni zahraničí Unie, aby navrhli, ve kterém městě si může Rusko zřídit velvyslanectví RF u EU. Jinými slovy, může Rusko, s ohledem na tak výrazné sjednocení EU v protiruském chování, začít jednat pouze s představiteli EU a ne již s jednotlivými reprezentanty jejích členských zemí. A nejen to. Někteří odborníci jsou dokonce toho názoru, že Rusko se může rozhodnout jednat napříště již jenom s USA a s nikým jiným. Já bych k této představě jenom dodal, že v takovém případě by si samosprávy jednotlivých měst EU, bez zásahu jiných struktur, mohly dojednat přímo s s Ruskem, aby u nich zřídilo nějaké své zastupitelství ve formě konzulátu, či čistě obchodního zastoupení.

Při vědomí všeho toho, co jsem uvedl a mnoha dalších rizik, která si ještě dovedu představit, obviňuji vládu ČR v demisi a především jejího premiéra z činů uvedených pod číslem 1 až 4, které považuji za odporující našemu právnímu řádu, protože šíří nenávist a ohrožují mír.

Jsem si při tom vědom, že soudy jsou prvky stejné státní moci jako vláda, takže jako podjaté nemohou mé obvinění soudit. Proto navrhuji, aby některé občanské sdružení se ujalo úlohy vytvořit čestný, veřejný, lidový soud s vládou, což považuji za jeden z příkladů velmi demokratického způsobu projevu odporu vůči vládě. Odporu, který bych především vnímal jako daleko demokratičtější, než zmanipulovávání davů, aby „lomcovaly mřížovými vraty sídla vlády, jak se to dělo nedávno v Bratislavě.

43 komentářů :

 1. Babiš je prase, natáhl k sobě levicové voliče a ted´ bude dělat pravicovou politiku, fuj, ti co ho volili, spláčí nad výdělkem, jediný normální ministr je tam Metnar

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Agent Bureš se vybarvil. Musí to být hrozné. Roky donášet na spoluobčany, a teď to odčinit americkým patolízalstvím.

   Smazat
  2. “…Neoburžoazie má zájem o příliv migrantů nejen z politických a ekonomických důvodů (i když i to je velmi důležité, neboť bez přílivu pracovníků zvenčí by bylo nutné stimulovat porodnost v bílých rodinách a to by s přihlédnutím k úrovni spotřeby vyžadovalo sociální reformy…“

   http://www.zvedavec.org/komentare/2018/03/7546-neoburzoazie-aneb-strujci-kapitalisticke-apokalypsybrctvrta-cast.htm

   Smazat
  3. podivejte, tady v NR se stale pisi jen rozbory atd, co vetsina z nas zname. Kritizoval jsem to, zastavam nazor, ze jakekoliv kritiky a analyzy nemaji zadnou cenu, pokud tam neni nejake DOPORUCENE reseni. Sam sve prispevky tak pisi, nikdy nebyly zverejneny. Mely reseni. TOHLE JE VELICE DOBRY NAPAD; GHANDI mel take jednoduche reseni, NEPOSLUSNOST. Neco musime delat, jinak se nic nezmeni. Ani milion clanku nic nezmeni, cte je stale jeden blb, co je kritizuje, a ostatni o tom, JAK FUNGUJE SOUCASNA DEMOKRACIE, vi. Takze zase nic noveho v kritice, ale konecne navrhnuto reseni. Hura! Jinak by stacilo pod nadpis napsat: "TAK FUNGUJE DEMOKRACIE. Ta kapitalisticka".
   Kam se hrabe na tu socialistickou. Tohle by se za socialismu nikdy nestalo.

   Smazat
  4. 21:06 Pokud nebude zákon o referendu, je nutná generální stávka. Ale ovce ji nepodpoří, protože půjdou radši do supermarketu.

   Smazat
 2. "Lidový soud"... To je ale pablb.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. i ty jedna mámino hlavičko

   Smazat
  2. Vymahatelnost lidových soudů
   zaručí revoluční výbor.
   Možná utajeně skryto mezi řádky*

   Smazat
  3. Když jste u těch soudů. Není to tak dávno co Angličan v británii zavraždil Českého občana. Zdegenerovanej soudce mu dal milost, protože Poláci,Ukrajinci Češi jsou tam prostě podřadní lidé. A mi té pakáži lezeme do zadku.

   Smazat
  4. TY CO VYHOSTILI jednoduse Vyhostit.

   Smazat
  5. 2. dubna 2018 21:28
   ..máte pravdu,cikáni by o Británii mohli vyprávět...jsou to rasisté*

   Smazat
 3. Nepláču nad výdělkem a ze všeho "nejraději" mám hulváty a rozeštvávače.Netvař se jako hlas lidu, když je zřejmé že jsi placený provokatér.Zajímalo by mne,zda tě platí domácí opozice,nebo přímo externí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. „Zajímalo by mne“ 19:51, které to hulváty a rozeštvávače máte na mysli a kdeže jsou robustnější zdroje pro placené provokatéry. Nemyslím taková ořezávátka jako je pan Bakala, chudší než občan Babiš, dokonce se nedomnívám, že nejvýznamnějším je i světoobčan George Soros – Schwartz. Jsou tu totiž tací co si, alespoň dosud, tisknou peníze dle vlastního uvážení. Pokud kde peníze nestačí, použijí bomby, tanky a letadlové lodě. Stalo se, že i jedy. JiH

   Smazat
  2. 0:11
   Čtu vás už po čtvrté, ale nerozumím tomu, co jste chtěl říci.

   Smazat
 4. Je to pořád dokola. Před volbama sliby, po volbách je všechno jinak. Volič již není potřeba, naopak je třeba aby volič držel další čtyři roky hubu. Nezbývá než volit KSČM, tam je doposud těch podrazů nejmíň, no ale zase tam mají černou ovci Dolejše.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Až na jedno šlápnutí vedle, kdy jsem dal v roce 1998 hlas ČSSD, volím stabilně komunisty. Od té doby netrpím tím, čím trpí pravidelně většina levicových voličů po volbách - zklamáním.
   Ale radost mi to nečiní, když opakovaně sleduji, jak jsou jim předhazovány stále nové návnady, na něž se neomylně stále dokola chytají.

   Smazat
 5. Ač velký zastánce Babišovo finančních reforem
  dnes musím dát za pravdu každému kritikovi.

  Třešnička na dortu západních strategických partnerů
  je vydání Ruského občana
  a projev na zákonodárné půdě ČR
  jakého si usa dealera vysavačů nebo s čím kšeftuje.
  Tleskání ve stoje
  pak každému spadl kámen ze srdce
  když jim Rajen
  jinými slovy slíbil bezúhonnost trestního stíhání
  pokud budou držet basu s katolickým bohem.*

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Máte naprostou pravdu. to lidičky podělal.

   Smazat
 6. Vláda v demisi a rozhoduje jak vláda řitolezu . Hnus.

  OdpovědětSmazat
 7. Babinčokovi už nikdo neuvěří takže nesestaví vládu.Budou předčastné volby . Astala vista Pinokio!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ...a nebo ji sestaví s těmi co ve stoje tleskají*

   Smazat
 8. Pravdivě napsaný článek.

  OdpovědětSmazat
 9. A proč vypověděli ruské diplomaty v těch zemích, odkud byli vypovězeni? Bez jakýchkoliv relevantních důkazů, bez jakéhokoliv důvodu? Skutečnost, že jsme byli "údajně" obviněni, že ten zajímavý jed může být i u nás, přece nemohla vésti k vypovězení diplomatů z naší země. Není to jak u blbých na dvorečku -tak jaké důvody byly uvedeny v těch ostatních zemích? Solidarita s GB? Úžasné. A některé země takový krok přímo a ihned odmítly, ale jenom ČR má důvod úplně jiný! A skutečnost, že přítomnost uvedeného jedu, nebo jeho výroba apod. nechal prošetřit prezident, vede k šíleným útokům, jako že je prezident "velezrádce? Proč? Že chce mít jistotu, že zde ten jed není? Kdo věděl, jaká zvěrstva jsou uchovávána v těch Vrbicích - než tam všechno to svinstvo vybuchlo? Kdo věděl, že se zde ve velkém pančuje alkohol metylakoholem, než zemřelo padesát lidí? Proč si media i politici hrají před občany na blbce? Vždyť je to všechno směšné! Příšerně směšné! My vypovíme diplomaty ruské, oni české - no - není to směšné? Za osmadvacet let zde není stanoveno kriterium sociálního bydlení, za osmadvacet let zde není stanoveno, co je nebo není lichva, za osmadvacet let politici nebyli schopni vypracovat zákonnou normu k přiznávání způsobu získání majetku -ale kokotinama, píčovinama, a ptákovinama se v českém idiotském cirkusu zabývají hned a s obrovskou intenzitou.Jestli Babiš - nebo kdokoliv jiný - je tam mezi těmi cirkusáky vůbec ještě někdo normální?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Je to tak jak píšete. Teď jen zjistit, co s tím.

   Smazat
  2. Máš pravdu ale nic s tím neuděláš ani já ne snaž se je to o tom oni si myslí že jsou vládci ale nechápou hystorie se opakuje každá říše a vláda jednou skončí

   Smazat
 10. Výstižně napsáno. Babiš zradil sám sebe a především své voliče včetně těch, kteří jej nevolili. Nelze mu již věřit.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Už aby vládnul Kalousek a Zaorálek, ti nikoho nevyhostí, protože přemýšlejí demokraticky.

   Smazat
  2. 21:20 tady je asi 60 diplomatů a tři si jeli domů zašukat a odskočit na ryby.

   Smazat
  3. A jste přesvědčený 21.20 - že v otázce vypovězení diplomatů mohl rozhodnout pouze Babiš sám za celou vládu? Pokud o něčem rozhodla "vláda" tak proč tady nadáváte na Babiše? On si to celé nějak vymyslel, prosadil to ve vládě, a všechny k tomu získal? Tak komu teda lze věřit? Bože - to je zase tady kokotin!

   Smazat
  4. 21:25 nadávají na Babiše, protože nemohou krást.

   Smazat
  5. 2. dubna 2018 21:29
   jasně a také hned jakmile jim nebude užitečný
   a budou vědět že ztratil voliče
   končí jako podvodník...
   Dobrý ekonom klobou dolu
   Špatný vlastenec..nech na hlavě*

   Smazat
  6. 21:23, 21:25, 21:29 duše prosté vy tři, jestli nejste jeden tupec. Vyhoštění slíbil Babiš šéfce Mayové osobně, což jím sestavená vláda, vláda hnutí ANO, jak jinak, schválila.
   Nemohou, možná už tak pohodlně krást někteří ti nejmenší, o něco hůř se možná krade těm větším. Těm největším, co vyvážejí všechny svoje zisky z rozhodující části naší národní produkce se ovšem nic neděje.
   Jak vidno, všechno to si rád platíš, když ti to rozmilý Andrej Babiš vysvětlil. Nebo máš taky smočen zobák?

   Smazat
  7. Tupec jsi ty vole
   ,,Nemohou, možná už tak pohodlně krást někteří ti nejmenší, o něco hůř se možná krade těm větším.,,
   Ty nejmenší neplatili daně z podvodných faktur těch největších...
   Škody takto způsobené se počítají na stovky miliard*

   Smazat
  8. 5:20 víte vy vůbec, o čem mluvíte? „Ty nejmenší neplatili daně z podvodných faktur těch největších...“ píšete. Aby to bylo možné, musí jít o plátce DPH. Plátcem DPH jsou ze zákona ti s obratem 1 milion Kč za rok a víc a ti, kteří mají mezinárodní aktivity. Nejmenšími jsou ve většině OSVČ vedlejší (pokud tušíte o jakou kategorii jde), kterých roční obrat často nedosahuje ani 100 tisíc Kč. Ti největší jsou potom například banky, Škoda Auto ... Zjednejte si přehled o možném a existujícím rozsahu podnikání, o pojmech a reálných řádech čísel v oboru, například o ročním objemu vybrané DPH. Až se zorientujete, zjistíte, že tím tupcem a volem jste byl vy. Stovky miliard, že? Má to ale ten Babiš znalé voliče.

   Smazat
 11. Česká republika vstoupila v roce 1999 do zločinecké organizace (NATO) a proto nese následky.
  Protestoval snad president republiky proti rozhodnutí vlády?

  OdpovědětSmazat
 12. Dnes som pozrel ČT 24, český presstituti tam boli vo vytržení z návštevy Paul Ryana, ten predniesol prejav ako ináč o miešaní sa Rusov do volieb v USA, Francii a inde , samé tupé blabla blabla blablablabla a opät blabla o Rusoch. Štech , Vondráček, Babiš, Stropnický a iní český pätolízali boli z Ryana paf a takmer omdlievali po jeho blablablabla. Škoda že sa ho neopýtali ako USA i NATO ovplyvnovali a vraždili v Iraku, Lýbii, Sýrii a inde. Tiež nás chcu zatahovat do NATO, USA vojen proti štátom ktoré proti nám nič nemajú. Skutočne tieto predajné české politické filcky ihed vrteli svojími chvostíkmi a slintali len čo sa na nich pániček z USSA pozrel. Odporné a slizké. Ešte že na Slovensku s týmito predajnými českými filckami nemáme nič spoločné.

  OdpovědětSmazat
 13. Pual Ryan řek pro ČT TV že nepochybuje o ruském vlivu na volby v USA i Francii. Po tom co tohle řekl ja nepochybuji že Paul Ryan je totálnej pablb s vymytým mozgem.

  OdpovědětSmazat
 14. Když jsou u nás hloupí lidé a volí podle vizáže majetku a nezjistí si co dotyčný je zač pak spláčou nad výdělkem. Když někdo neví že ano je pravicová strana drahoš je prý slušnej....

  OdpovědětSmazat
 15. Zloděj Babiš potvrdil svou vinu tím, že připustil vlastní presumpci viny a měl byt urychleně vzat do tepláků.

  OdpovědětSmazat
 16. Jedna velká pravda zde zazněla "Babiš si nakálel na vlastní hlavu". Dobře mu tak, roupama neví co by dělal.

  OdpovědětSmazat
 17. Nedá mi to, abych ještě nekomentoval Novičok. Již před lety bylo ve Vyškově přednášeno vojákům z 31. pluku z Liberce o R33, A230,A232 ,A234. NPL jsou na jedno brdo, skelet je stejný a jenom si hrajete s různými skupinami molekul, abyste změnili vlastnosti. Chemici ve Vyškově říkají, že tyto látky mají a testují všichni hráči - Britové, Rusáci, USA, Francouzi atd. Všichni je mají a všichni je znají. Nejlepší detektor vám vypíše všechny sloučeniny, včetně toho o jakou látku se jedná prakticky v řádech minut. I v čechách není co zjišťovat, prostě to máme a známe. Teď se jen hraje hra, kdo to udělal.Pokud to neudělali sami Britové, což je mimochodem ta nejjednodušší možnost z hlediska technického provedení, tak jsou to idioti, že si Skripala neochránili. Bohužel se rozehrála naprosto hysterická kampaň, která postrádá racionalitu. Těžko se odhaduje účel ale první výsledky vidíme.

  OdpovědětSmazat
 18. Předčasné volby a babičok vodchod

  OdpovědětSmazat
 19. Máme protichemickou jednotku jednu z nejlepších a myslet si, že neví nebo nevěděla o Novičoku ještě z dob Varšavské smlouvy u nás je naivita. Proč naše vláda udělala takovou chybu s vyhoštěním diplomatů a nepožadovala důkaz pro obvinění ji voliči nezapomenou. Udělala ze sebe poslušnou nemyslící loutku. Raději se bude mýlit s Británii než znát pravdu. Stydím se, že máme takovou zbabělou vládu. Jako bychom již ani nebyli suveréní země.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.