Reklama

.

.

pondělí 23. dubna 2018

OSN žádá v roce 2018 650 milionů dolarů na pomoc syrským uprchlíkům

23. 4. 2018     zdroj
Evropě hrozí nová migrační krize, pokud světové společenství neposkytne dostatečnou pomoc syrským uprchlíkům na Blízkém východě, varuje OSN. Rozpočet Světového potravinového programu OSN (WFP) potřebuje do konce roku 2018 650 milionů dolarů na pomoc syrským uprchlíkům. Uvedl to 23. dubna v Berlíně ředitel WFP Jakob Kern. Informoval o tom portál Deutsche Welle.


Podle jeho vyjádření je zapotřebí 313 milionů dolarů z této částky na zaopatření přibližně 6 milionů uprchlíků, kteří neopustili Sýrii, a dalších zhruba 300 milionů dolarů pro téměř 5,6 milionu Syřanů, kteří uprchli do Libanonu a Jordánska.

Zástupce WFP v Jordánsku Ralf Suedhoff sdělil, že 650 milionů dolarů bude stačit jen k poskytnutí uprchlíkům toho nejnutnějšího, protože pro každého uprchlíka v Jordánsku a Libanonu je denně přiděleno 22 až 25 eur.

Suedhoff také upozornil, že pokud světové společenství neposkytne dostatečné finanční prostředky na zaopatření syrských uprchlíků na Blízkém východě, pak se v Evropě může zopakovat migrační krize v letech 2014-2015.

Podle údajů OSN hledá dnes v blízkovýchodním regionu celkem 11 milionů Syřanů útočiště. Téměř polovina z nich zůstává v současné době v Sýrii.

Na Jordánsko s počtem obyvatel 9 milionů připadají 3 miliony syrských uprchlíků, na Libanon s počtem obyvatel 4 miliony - 1 milion.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

33 komentářů :

 1. Sýrie+Rusko vyhrály válku je třeba se vrátit domu a opět vlast vybudovat.

  OdpovědětVymazat
 2. Pan Radosta má zřejmě v hlavě kouřmo. Člověk se někdy diví, že ještě tady žije a neodstěhuje se do Německa.
  Takové lidi potkávám často. S pár dolárky navíc je jim tady moc dobře, ovšem v západní cizině by byli švorcáci. Jaksi tam jsou o mnoho větší náklady.

  OdpovědětVymazat
 3. Kdyby tam USA neintervenovali, nebylo by to třeba. USA podporují ISIS v Sýrii, stejně jako Al-Káidu v Jemenu. Měli by se stáhnout i ze Sýrie a z jemenu aby mohl nastat v těchto zemích mír.
  http://www.epshark.cz/clanek/252/proc-pomahaji-usa-saudske-arabii-znicit-jemen

  OdpovědětVymazat
 4. Určitě přispěje i ČR . Nejvíce by měli přispět vyvolávači převratů , revolucí a bombardování : USA . Zbytek doplatí mateřské státy teroristu ISIS : Bosna , Kosovo>Albánská část ,Velká Británie , Francie , Německo , Belgie , Turecko , Saudská Arábie , Katar , Pakistan atd.
  Marcel

  OdpovědětVymazat
 5. Válečné náhrady mají uhradit Anglie, Francie,USA a další váleční zločinci, mělo by být referendum o spojenectví s těmito kolonialisty

  OdpovědětVymazat
 6. V ČR máme údajně oficiálně 12 legálních imigrantů Už pracují?

  OdpovědětVymazat
 7. Ty peníze by měli dát Sýrii, na repatriaci svých občanů potulujících se po Evropě i sousedních zemích. Živení těchto lidí a tím podporování jejich vytržení ze své země, je pokračováním devastace Sýrie jinými prostředky – našimi penězi. P.K.

  OdpovědětVymazat
 8. Účet za válečné reparace by měla vystavit syrská vláda a předat hlavnímu válečnému zločinci, totiž USA a jeho ochotným vazalům Francii, V.Británii a dalším spřáteleným arabským despociím.

  OdpovědětVymazat
 9. By mě zajímalo, na kolikátý pokus se jim ta "srdcervoucí" fotografie podařila:o)))))))))

  OdpovědětVymazat
 10. Jestli ji hází přes plot, tak to bude napoprvé. P.K.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ty tam vidíš házení!? Asi čumíš na jinou fotku:o))))))

   Vymazat
  2. Anonymní24. dubna 2018 13:08
   Neručím za to, kdyby to bylo video, řekl bych Ti to přesně. P.K.

   Vymazat
  3. Záběr je rozhodně věrohodným dokumentem. Kromě Autora fotky jsou vpravo v záběru ještě dva lovci snímků, jinak mladí chlapi, batole bez matky, všichni v bílých čistých košilkách. režie nic moc.

   Vymazat
  4. No a ten mamrd, co čumí do foťáku se zrovna ptá: "Máš to?" :o)))))))))

   Vymazat
 11. !!! POZOR !!!

  !*!*!*!*! ВНИМАНИЕ !*!*!*!*!

  Soudruzi, opět na sajtách Nové Republiky řádí agenti CIA a Mossadu!
  Opět se ztrácejí příspěvky, dobré internacionálně-vlastenecké, 100% levicové příspěvky nás komunistů a putinistů!!

  Prosím soudruhy z redakce NR, aby NEPRODLENĚ zvýšili svou revoluční bdělost a ostražitost!!!
  Vzkřikněme kolektivně do tváří těch pravičáckých zakuklenců z 5. kolony své revoluční NO PASARÁN!
  Jinak nepřátelští agenti zesílí, časem převezmou vládu nad naší MILOVANOU Novou Republikou, a udělají z tohoto dosud 200% SPOLEHLIVÉHO orgánu KSČM a Velvyslanectví Ruské federace pravý opak: hlásnou troubu kapitalismu a demokracie!!!

  Snad vám nemusím vysvětlovat, soudruzi, jaký JEDINÝ trest je za takové trestuhodné selhání v boji proti fašismu a Euroamerice.
  Myslete proto hlavou, ano?

  Děkuji Vám předem, drazí soudruzi, a nyní vložím zpět svůj příspěvek z 2:25.

  P. Radosta

  OdpovědětVymazat
 12. Ty peníze by měli dát penzistům ochotným s odstřelovačkami, kulomety a granátomety hájit hranice Evropy a nezamořených států jako ČR, před VETŘELCI! Když mladí frikulíni nemají vojenský výcvik a střílejí nejvýš na internetu... Viz neevropské (geneticky) šmejdy tábořící v Nizozemsku, co v Praze přepadli v přesile bílého číšníka a potom klidně odkráčeli... nebýt jediné SLUŠNÉ ŽENY, která tu verbež označila policii - která tím byla donucena jednat. OSTATNÍ, MLÁDEŽ V ROČNÍCÍCH za svobodného státu POVINNÝCH VOJENSKOU SLUŽBOU (odvodní povinností na příkaz zastupujícího natovského protektora k výkonu služby potravy pro kanóny bez odpovídajícího výcviku), TRPĚLI ÚČELOVOU SLEPOTOU... a nechali by tu exotiku vítězně vycestovat. Doufám, že svobodná média budou kauzu sledovat ... zda zůstanou ve vazbě, zda budou odsouzeni a k jakým trestům, a zda si je doopravdy odsedí (MOC BYCH SE DIVIL A BYL PŘÍJEMNĚ PŘEKVAPEN)!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. peníze penzistů a vůbec všech Čechů rozkradla parta Klause, Kalouska, Sobotky Rychetského a vůbec všichni ti kudrnatí sionisté

   Vymazat
  2. A proč - 13.45 - sázíš mezi text slova s velkými písmeny? Myslíš si, že tak někoho zlákáš, aby ten přiblblej blábol opravdu četl? To se nedočkáš. Tady je ale diskuzní materiál - začíná to tady být horší, než je diskuzní smečka na novinkách, a to už je co říct.

   Vymazat
  3. Anonymní24. dubna 2018 13:45
   Podle mého názoru, jste trefil hřebík na hlavičku. To důležité teprve přijde. „Návštěvníci“ nebyli typickou holandskou, nebo dánskou mládeží, která sem vyráží za levným alkoholem. Už z toho jejich neevropského vzhledu je patrné, že jde o něco jiného – o průzkum bojem, jak jim u nás pokvete pšenka. To rozhodnou právě soudy. Zda uplatní spravedlnost, nebo zajistí pod hloupými důvody (např. že neznali naše zákony a řeč) jejich beztrestnost. Když je soud osvobodí, můžeme očekávat nával těchto neevropských etnik k nám. S jejich zvyky, které uplatňují v západoevropských metropolích.
   Už jsme měli mít v rámci V4 společnou kontrolu a ochranu hranic. P.K.

   Vymazat
 13. žádné potraviny do Afriky.Nechat je ať se místo šukání starají o obživu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. nechat vychcípat

   Vymazat
  2. Článek je ale o Syrii 13.50 - ne o Africe! To sis nevšim ty sprostej pitomče? Nikdo se tě o nic neprosí. A že nešukáš, a vynahrazuješ si to psaním těch křápů na diskuze, to je tvůj problém. A to hovado 15.22 - sprostý a zlý? Asi máme štěstí, že v Africe není nikdo tak sprostej a úchylnej, aby přál lidem v ČR aby vychcípali, i když - kdyby vychcípali každodenní diskuzní magoři, žádná tragedie by to nebyla. Konečně by měly diskuze nějakou slušnou úroveň.

   Vymazat
  3. Anonymní24. dubna 2018 17:25
   Moc ošklivě to řekl ten 13:50, ale u nás vždy bývalo zvykem mít tolik dětí o kolik se rodiče dokážou postarat. Ale plodit děti s tím, že někdo ze zahraničí je bude živit, není zodpovědné. Při všech sympatiích k Afroafričanům. P.K.

   Vymazat
 14. souhlas!
  jen v naturáliích!
  SUNAR, PIŠKOTY a DĚTSKÉ PLÝNY!!
  jeden bojovník, jedna denní dávka!!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Co je to plýna ty blbá diskuzní rouro 15.16? Nauč se česky, a potom tady předváděj svůj mozkovej tyfus. Jedna dávka by stačila na na tebe?

   Vymazat
 15. Anonymní24. dubna 2018 12:24
  „Kde muslim či křesťan, tam nebezpečno.“
  Tady to nemusíš vysvětlovat, běž to říct těm svým kamarádům, Bělobrádkovi, Kalouskovi, Gazdíkovi a Rakušanovi.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. proč si tak vošklivej na ty jewrejské spoluobčany. Dyť voni za to nemůžou, že je ten jejich jewrejskej bůh naučil jen krást a vraždit.

   Vymazat
  2. Jde o syrské uprchlíky, kterým někdo sprostě rozesral jejich zem, rozmlátil jejich domovy, a vyhnal je do nikam. A ještě jim nějaké anonymní hovado v cizí zemi plný zlodějů, vrahů a magorů nadává. Co ses naučil ty? Co tvůj bůh naučil tebe, kromě zhovadilejch žvástů na diskuzích, na kterých už jsi závislej ty duševní chudáku? Nebo máš taky jinou aktivitu, než dřepět celé dny na zadku u počítače v nějakým brlohu, a psát denně stejný kraviny? Kdyby někdo rozmlátil domov tobě, tvůj barák by ti hodil na hlavu a roztřískal počítač - co bys dělal, ty ubožáku? Kam bys chodil žrát? K popelnicím?

   Vymazat
  3. Anonymní24. dubna 2018 17:31
   Tady je jeden problém, že jedinci jako Vy (ustálil se název „dobro.erové“) nechápou, že těm Syřanům můžeme pomoci pouze tím, že jim budeme nápomocní v obnově jejich domovů. Když si je sem nastěhujeme a budeme je tu mít na dávkách, tak odtamtud odebereme práceschopné ruce potřebné k obnově a tak tu Sýrii dále poškodíme. Nehledě na to, že poškozujeme sociální, bezpečnostní, zdravotní situaci u nás, což je ten pravý důvod, proč je sem lifrují. Ne, abychom jim tu foukali bolístky. P.K.

   Vymazat
 16. A co takhle kdyby OSN odsoudila či zakázala války a pogromy vedené "umírněnými teroristy", vedenými USA, proti občanům Sýrie? Nebylo by to jednodušší řešení. A navíc kdyby tyto teroristy a jejich ochránce popohnala OSN před mezinárodní soud v Haagu pro válečné zločince? V čem je problém, že OSN nedovede nastolit právo a spravedlnost, nebo nechce, nebo nemůže. K čemu pak OSN je? Jen paravan pro krytí zločinců???

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jo 17.12 to je bohužel utopie. Všichni, co rozmetali Lybii, Irák, Syrii by měli platit. Sralkozy, nyní Makaron, černej Obama, Hitlery, Blér dostali a ukradli těmto zemím peníze. Tak ať jim to vrátěj. OSN má taky peněz dost, stačí se podívat, co to tam dřepí za vypasený individua, tak ať se taky složej. Oni to rozesrali - tak ať to zaplatí. Utopie, že jo?

   Vymazat
 17. Do redakce Nové Republiky se vloudili ÚPLNĚ PITOMÍ agenti CIA a Mossadu.

  Posuďte sami, drazí soudruzi: Nesmazali můj příspěvek z 24. dubna 12:23, jímž oznamuji nové vložení příspěvku z 2:25, ten však smazali. :-))
  Prostě: Jak hezky napsal soudruh Brand 19. dubna: Zločinec vždy usvědčí sám sebe lhaním.

  A nyní vložím zpět svůj příspěvek z 24. dubna 2:25, „zdejším“ agentům CIA a Mossadu na vztek.

  P. Radosta

  OdpovědětVymazat
 18. Kriminalita v Německu SKANDÁLNĚ TRHÁ REKORDY!

  Správně to předpověděli naši soudruzi a soukmenovci Tomio, Konvička a další komunisti a putinisti: Vinou desítek milionů krvežíznivých běženců se kriminalita v Německu DRAMATICKY změnila.

  Je to prostě SKANDÁL, což musel přiznat i tzv. Spiegel: http://www.spiegel.de/politik/deutschland/deutschland-gefuehlte-und-reale-kriminalstatistik-kolumne-a-1204345.html

  Ano, německá kriminalita je na REKORDU za posledních 25 let.
  Prostě: Stejně jako Švýcarsko (ve „Švajcu“ je KAŽDÝ ČTVRTÝ člověk běženec!!!!!!!!!) je Německo chudá, běženci rozvrácená zem, kam rozumný našinec nestrčí ani nos.

  „Kde muslim či křesťan, tam nebezpečno. Kde vědecký ateista, tam leninsky bezpečno!“

  P. Radosta

  OdpovědětVymazat