Reklama

pátek 27. dubna 2018

P. C. Roberts: Kdyby se Rusko a Čína spojily

Paul Craig Roberts
Paul Craig Roberts
27. 4. 2018   blog autora

Kdyby se Rusko a Čína spojily v navzájem spolupracující ekonomický celek, od Evropy a USA oddělený, zaznamenalo by Rusko na Východě nesmírný růst moci, zatímco pro moc západní by to představovalo totální kolaps. Bylo by to cosi jako světová revoluce a byla by to též poslední věc, po které by toužily západní banky, jejichž hlavní funkcí je expandovat západní finanční hegemonii do celého světa.Washington dnes dává vůdcům států kupy peněz. Nikde v Evropě neexistují nezávislé vlády, Washington je všechny vlastní. Když Tony Blair opouštěl úřad, činila jeho finanční hodnota 50 milionů liber. Odkud myslíte, že je získal?

Což vysvětluje, proč západní vůdci podřizují zájmy svých zemí zájmům Washingtonu. Oni všichni umožnili Washingtonu vést jeho války a oni všichni jsou též odpovědni za vlnu uprchlíků, zaplavující dnes Evropu. Je to důsledek chybného kroku Merkelové a francouzského prezidenta, chyba Španělů, Italů a fakticky všech Evropanů, kteří Americe vést tyto války umožnili. Poskytli firmu – jinak by to byla „americká agrese", ale takto je to „koalice ochotných".

Jestliže vypukne válka, Evropa zmizí. Rusové už řekli, že už nikdy nepovedou válku na svém území. Nicméně zde dnes máme země, jako Norsko a Švédsko, které bývaly neutrální – a nyní se účastní manévrů NATO na ruských hranicích.

Máme zde Polsko a Rumunsko, které umožnily USA instalovat rakety na svých hranicích, což je totéž, jako kdyby podepsaly závazek smrti pro všechny Poláky a Rumuny. Všechny tyto vlády podpořily americký převrat na Ukrajině, jehož cílem bylo zmocnit se ruské námořní základny na Krymu a tak odříznout Rusko od Středozemního moře.

Ke všemu tomu daly evropské vlády svůj souhlas, i když celá tato jejich služba washingtonské agendě nedává absolutně žádný smysl.Přeložil Lubomír Man

5 komentářů :

 1. Také se divím, na co Rusko a Čína ještě čeká?
  Zřídit alternativu ke SWIFT a nahradit dolar v mezinárodním obchodu rovnou nějakou digitální měnou. Udělat vlastní mezinárodní ekonomický ekosystém. Přidá se Indie, kde to půjde v budoucnu hodně nahoru, pak hejno další malých států. Říše zla zpoza Pacifiku si bude moct leda tak vytřít zadnici.

  OdpovědětVymazat
 2. Konečně to někoho napadlo že se musí proti usa spojit:

  https://cz.sputniknews.com/svet/201804267233290-iran-navrhue-branit-se-nepratelskym-opatrenim/

  OdpovědětVymazat
 3. Rusko je pro Čínu defakto ideologicky nepřijatelné.
  Putin svým tvrdým vyjádřením o VŘSR vlastně odsoudil marxismus, což je pro Čínu hřích.
  Nebýt těchto vyjádření a teatrálního přihlašování se k carismu a církví, byly by vztahy Číny k Rusku určitě lepší.

  OdpovědětVymazat
 4. Autor tohoto článku je skutečně mimo rozumné uvažování. A to dlouhou dobu.

  OdpovědětVymazat
 5. 23:17
  Jediný američMan, vykřikující neustále, češi pokořte ameriku!? Podivné ... a na palici!
  Ramón

  OdpovědětVymazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.