Reklama

středa 11. dubna 2018

P.C.Roberts: Na prahu války

Paul Craig Roberts
11. 4. 2018 blog autora
Nelze už pochybovat o tom, že kriminálně tupá vláda ve Washingtonu žene Svět do jeho poslední války. (ZDE)
Musíme tedy, jako Američané, počítat s možností, že máme ve Washingtonu choromyslnou vládu, která vede svět do záhuby.



TISKOVÉ PROHLÁŠENÍ RUSKÉ VLÁDY:

Šíři se falešné informace o tom, že syrské vládní síly prý použily chlororových a jiných toxických látek. Poslední taková zpráva o chemickém útoku v Douma pochází ze včerejška. Tyto zprávy se připisují známým Bilým helmám, které už mnohokrát prokázaly, že pracují ruku v ruce s teroristy i dalšími pseudohumanitárními organizacemi, sídlícími buď v USA či Britanii. 

Před nedávnem jsme před možností takovýchto nebezpečných provokací varovali. Cílem těchto neopodstatněných lží je ochránit teroristy a nesmiřitelnou opozici, které odmítly jakékoli politické řešení problému. Musíme ještě jednou prohlásit, že vojenský zásah, vedený pod falešnou záminkou v Sýrii, kde ruské síly působí na žádost legitimní syrské vlády, je absolutně nepřijatelný a může vést k velmi vážným důsledkům.

(Originál prohlášení ruského ministerstva zahraničních věcí anglicky ZDE, rusky ZDE, německy ZDE, španělsku ZDE.)

Takto interpretuje zmíněné varování ruské vlády John Helmer:

„Když byla v Salisbury, Londýně a Haagu pošlapána vláda práva a ve Washingtonu nastolena vláda podvodu, zůstalo světu už jen právo síly. Stavka, jako nejvyšší velení ruských ozbrojených sil, se v pátek sešlo – a je připraveno. Ruské ministerstvo zahraničí v neděli ohlásilo „nejvážnější důsledky“. To znamená, že stačí jediná rána, vypálená na ruského vojáka, a jsme ve válce. Nikoli v info-válce, nikoliv v kybernetické válce, nikoliv v ekonomické válce či proxy-válce (válka, jíž se mocnost, jež válku vyvolala, sama neúčastní), ale ve válce světové (text ZDE)

Věřím, že situace není až takto kritická.

Ruský pohled na situaci je jednoznačný:
„Západu vládne gang násilníků a rváčů, podporovaný lživými a licoměrnými médií, zatímco západní veřejnosti byly vymyty mozky“. 
- The Saker (ZDE)


„Američtí generálové, na rozdíl od amerických politiků, médií a administrativy, mají však tento názor: Jestliže výsledek může být i katastrofální, je nutno takovéto riziko odmítnout“. 
- Gilbert Doctorow (ZDE)

S názorem Doctorowa nesouhlasí dva ze tří nejintelegentnějších ruských expertů. Třetím je americký profesor Stephen Cohen, který se, stejně jako já, obává, že arogantní Washington, až po uši zabořený ve své pýše, provokuje Rusko k válce.

The Saker poznamenal, že Rusové se nakonec shodli v názoru, že by bylo chybou smiřovat se i nadále s washingtonským lhaním, urážkami a inscenovanými událostmi, a rozhodli se takto: Jestliže Američané napadnou Sýrii, Rusko je ze Sýrie vyžene.

Doctorow má naopak za to, že jakkoli je Washington choromyslný, má Společný sbor náčelníků štábů rozumu víc a nebude s útokem na ruského spojence souhlasit.

Doufám, že má pravdu Doctorow. Nicméně s válečným štváčem Boltonem, sedícím v Bílém domě hned vedle Trumpa, který se zas těší pověsti tvrdého chlapíka, mám větší obavu z toho, co říká The Saker, než abych byl ukolébán tím, co říká Doctorow.

Jdou zprávy, jejichž pravdivost si momentálně nejsem schopen potvrdit, a totiž ty, že celá ruská vojenská moc se dnes nachází ve stavu vysoké pohotovosti – a ne tedy jen ruské vojsko v Sýrii. (ZDE)

Dnešní hrozby z úst Nikki Haleyové v OSN nepodporují Doctorowy naděje, že rozum ve Washingtonu nakonec přece jen převáží. Ta šílená bába totiž řekla, že USA zakročí proti „obludě“ Asadovi, ať už prý s posvěcením OSN, anebo i bez něj.

Tvrdý chlap Trump, sedící vedle šíleného válečného štváče Boltona, prohlásil, že na domnělý chemický útok v Sýrii přjde odpověď a bude to prý odpověď vedená silou.
„Nemůžeme jen tak projít hrůzy, kterých jsme všichni svědky... Nemůžeme dovolit, aby se tohle mohlo dít, zvláště když disponujeme silou Spojených států, která to může zastavit.“

Sýrie žádný chemický útok neprovedla – a na to bych klidně vsadil i svůj život. Avšak máme zde prezidenta, vyhlašujícího něco, co je bez faktů, a též cosi, „čeho jsme prý všichni svědky“.

Není tedy divu, že Rusové konečně pochopili, že je Západ ovládán gangem násilníků a rváčů, podporovaným lživými a licoměrnými médií, zatímco veřejnost Západu má beznadějně vymyté mozky.

Jestliže Doctorow nemá pravdu v tom, že společný sbor náčelníků štábů převáží nad šíleným prezidentem a jeho poradcem Národní bezpečnosti, směřujeme k válce. K válce, v níž USA nezvítězí.

Všimněte si, vážení čtenáři, že v západních médiích není o probíhající světové krizi ani zmínky. Na programu CNN i BBC je současným hlavním tahákem útok FBI na jednoho Trumpova právníka.


Překlad: Lubomír Man
(Zvýrazněno redakcí NR)



21 komentářů :

 1. S USA&Britániou je to presne ako s Hitlerom - čím dlhšie sa mu ustupovalo (Mníchov a pod), tým boli následky strašnejšie. Pritom zločinec Hitler bol oveľa menej nebezpečný, ako USA&Británia.

  OdpovědětSmazat
 2. Oni to nepochopili jenom Rusové, ale každý normální člověk na této planetě.
  Není to v dějinách nic nového. Vzpomeňme na Řím, jací šílenci se tam dostávali k moci. Římské impérium bylo postavené na krutosti a síle. To byla jeho základní hodnota. A USA se v současnosti více než inspirují Římským impériem a to zcela vědomě.
  Křesťanská civilizace byla antipodem římských hodnot a v tomto smyslu lze hovořit o současné historické regresi a barbarizaci západních křesťanských hodnot. Není to jenom vojenská agrese a snaha vládnout všemu. Je to i brutalizace civilního života.
  Imperialismus je civilizační a společenská past, kterou už si lidstvo prošlo. Nyní strká hlavu do stejné oprátky znovu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Si delate srandu .Slysel jste nekdy o krizackych valkach ?O inkvizici ?O upalovani zen obvinenych jako carodejnice ?O pogromech ?Nez bude psat blbosti a mavat křizem

   trochu se informujte.

   Smazat
 3. Jo a ten debílek trump má zas plnou dršku humanismu.

  OdpovědětSmazat
 4. On Vám to Honolulu vysvětlí, jen co se probere z rauše. Češi se nemusí bát jsou tu pozůstatky největšího člověka v historii zeměkoule a to si nikdo nedovolí zničit.

  OdpovědětSmazat
 5. 13:39
  Ano,velký Homo Trumpetus Debilus von Smíchov byl opravdu nalezen ve zdejší latríne!!!!☺☺☺☺☺☺

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A ty zas v potoce putleroffskejch hoven ze kterejch vzlínáš, ty bolševickej smrdutej rudoprde!

   ☺☺☺☺☺☺

   Smazat
  2. 15:30
   Potřebujou vytapetovat sněmovní hazly pro TROP 09,Kraďousek ti dá URČITĚ VĚDĚT!!!!!☺☺☺☺☺☺☺☺☺

   Smazat
  3. 16:16 Moh bys ty skřeky přeložit do některýho známýho jazyka, rudoprde z lejnolíhně tohodle mongoloida? - http://risovach.ru/upload/2012/09/comics_Lenin_orig_1347032282.jpg

   Dík! ☺

   Smazat
  4. 16:39
   Já to tvoje zapomenutý ŽIDOPÍSMO TAKY NEOVLÁDÁM.....TAKŽE SI VYLIŽ PRDEL A SEŽEŇ SI PŘEKLADAČ!!!!!!!

   Smazat
  5. 16:46 Ten nepotřebuju, překládá mi to osobně agent A52! - https://pbs.twimg.com/media/DQ3D5L9WsAAByD3.jpg

   ☺☺☺☺

   Smazat
  6. Není rozumět tvý LŽIDODEBILOVŠTINĚ VOHONE,POŘIĎ SI PŘEKLADAČ!!!!!
   A to urychleně, mamrde!!!!!!!☺☺☺☺☺☺☺

   Smazat
  7. 8:26 Zajímavý, a v jakým jazyce ti on dává pokyny? - https://pbs.twimg.com/media/DQ3D5L9WsAAByD3.jpg

   Nebo tě vypouští z lejnolíhně pokaždý už naprogramovanýho?
   ☺☺☺☺

   Smazat
 6. Rusové zdánlivě ustupují,potřebují jako v minulosti čas.Války nezačínají, ale ukončují.To je historická pravda.Je smůlou pro nás,že stojíme na jejich nepřátelské straně a ne jako Rakousko,které se své neutrality drží všemi možnými způsoby.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Není záruka, že kdo stojí dnes proti Rusku
   nestane se jeho spojencem.

   Smazat
 7. Američané jsou možná šílení ale takoví blbí že rozpoutají válku nej sou.Viď bi to bil sviětoví nukleárni holocaust jaderná válka a tu bi nechtěl ani kníža pekel satan,koho bi satan pak zváděl pokud bi satany-2 padali na Angliji USA a na Germánsko-Skandinánski Chalifat.Je to scetní a zbitečne se s toho delá bu bu bu.Střízliví Jozef.

  OdpovědětSmazat
 8. JÁ VIDÍM SITUACI DOST KRITICKOU! Myslím, že oligarchové mají příliš silný pocit, že jsou nepostižitelní i kdyby vyhubili púolovinu lidstva - oni přece nic, to ti druzí. Samozřejmě, že to uměl již Hitler, když řval do Světa, jací jsou Češi odporný dobytek (pak Poláci atd až také po Francouzech a Angličanech došlo na židobolševiky - umí to i paní Mayová, umí to Trump, ba dokonce ani Makaron se svoji babičkou se nechce nechat zahanbit! Prostě není kumšt vyrobit válku a když si to oligarchie platí, má ji mít - západní politici vědí, co je kšeft a kšefty se mají hýbat a plnit.
  A vy, co jste zvonili klíči v r. 1989, nezdá se vám, že jste vlastně zvonili umíráčkem? Tak příště vemte na Václavák budíky - pro ty, kteří se dožijí nějakého rána! Jsem rád, že nemám ten svírající pocit na hrudi, protože nejsem, byť nechtěně, masovými vrahem!

  OdpovědětSmazat
 9. Když pozoruji a poslouchám Nikky Hal. a čtu neskutečná slova Donald.Trump., tak se mně vybavuje slovník šílenců z konce 1.poloviny 20.ho století v Evropě. Zřejmě také, ale věří, že se jim a jejich rodinám, daleko za mořem, nemůže nic stát. A co bude v Evropě a Ásii je nezajímá! Nějaký blázen v Sýrii, ato je tam ještě nyní přes stovku radikálních, náboženských fanatických organizací, zabil asi 30 lidí. Přitom v této válce, rozpoutané především američany, zahynuli jich už statisíce a blázni za mořem si teď ještě usmysleli genocidu více než poloviny planety. Možná si myslí, takový nelidové či hlupáci jako jsme my, v Rusku nejsou, oni se tam sami nechají pobíjet a ještě nám za to poděkujou, možná se však pletou. A celý svět, jak vždy drží ústa a papež, ten jako by ani nebyl. A naši politici? Tak s.Landšádl. už dávno volala, hoďte na Rus atomovku. No tady kvete jenom blbost. Karel z Plzně

  OdpovědětSmazat
 10. Je třeba udělat demonstraci před americkou ambasádou, aby těm debilům došlo, že my nejsme jako jejich primitívní obyvatelstvo, které sedí doma, žere popcorn a drží hudbu Já jsem včera napsal na americkou ambasádu dopis, že jsem demonstroval na podporu Trumpa, a že ted´ toho lituji, že je to kokot

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.