Reklama

středa 11. dubna 2018

P.C.Roberts: Válka s Ruskem se blíží

USS Donald Cook

P. C. Roberts
11. 4. 2018   blog autora
Ani v úterý ráno nebyl k dispozi žádný náznak toho, že by se Washington probíral k rozumu. Web Zero Hedge navíc oznámil, že Trump ruší svou cestu do Peru na Summit amerických států – a to prý proto, aby dohlédl na útok USA proti Sýrii. Jestliže se tento útok stane realitou, máme válku na krku.


RUSKO JE ROZLADĚNO FAKTEM, ŽE AMERICKÝ TORPÉDOBOREC PŘIPLOUVÁ K SÝRII BEZ OHLÁŠENÍ

V pondělí pozdě večer jsme oznámili, že americký torpédoborec USS Donald Cook (DDG-75), vyzbrojený raketovými střelami tomahawk i obranným protiraktovým systémem Aegis, se blíží k syrskému přístavu Tartus, sloužícímu jako logistická základna ruského námořnictva v Sýrii. Podle zprávy CNN nalézal se v tu dobu zmíněný torpédoborec 100 kilometrů od přístavu.

Torpedoborec USS Donald Cook když ještě před několika dny kotvil v krétské Larnace

Rusko je vyhlídkou na skutečnost, že další měření sil je na spadnutí, pochopitelně znepokojeno. Deník Pravda píše, že předseda branného výboru Dumy Vladimir Šamanov prohlásil, že USA přiblížení skupiny amerických válečných lodí k námořní základně Tartus neohlásily.

„Skupina lodí amerického námořnictva se objevila 150 kilometrů od oblasti přístavu Tartus. Je v mezinárodním styku běžnou praxí, že potencionální účastníci události v oblasti jsou předem informováni. My jsme informováni nebyli, třebaže máme ratifikovanou dohodu na dvě základny v Sýrii – a to Tartus a Chmejmim“, řekl Šamanov.

„Prezident Trump navíc řekl, že popřemýšlí o raketovém útoku na Sýrii a to bez ohledu na jakékoli rezoluce Rady bezpečnosti OSN. To všechno zapáchá něčím, co už je mimo rámec uznávaných mezinárodních pravidel“, dodal Šamanov a naznačil, že Rusko se na útok proti Sýrii připravuje.

Znepokojující je též ta skutečnost, že ruský velvyslanec v OSN Vasilij Nebenzja v pondělí řekl, že Američané budou čelit „vážným důsledkům“, pokud Sýrii napadnou.

„Opakovaně jsme americkou stranu varovali o vysoce negativních důsledcích, jež mohou následovat, jestliže bude proti legální syrské vládě použito zbraní, a nedejbože, ty zbraně ohrozí naše vojáky, kteří jsou v Sýrii legálně“ řekl ruský velvyslanec v OSN na pondělním zasedání rady bezpečnosti.

Nicméně se po pondělní zprávě, že osobní Trumpův právník se stal terčem útoku FBI, se jako pravděpodobná objevila možnost, že Trump v zoufalém pokusu vymanit se z domácích problému zvolí vojenské řešení v Sýrii jako nezbytné pro sebe osobně.

Vybral a přeložil Lubomír Man 

Pozn. red. NR: Podle několika zdrojů (např. ZDE) probíhá v současné době  evakuace důležitých syrských vojenských a výzkumných středisek a leteckých základen v očekávání amerického raketového útoku.

41 komentářů :

 1. Co dělá OSN, nic. Přeci si tam soudruzi za blbej milion Kč měsíčně nebudou dělat nové zasedání a novou rezoluci proti této, pro celý svět smrtelně nebezpečné hře USA. Počkají až bude pozdě! Karel z Plzně

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. OSN něco dělat chtělo Karle, jenže Rusko použilo při hlasování právo veta a bylo vymalováno. Co Rusko tají, že nechce znát pravdu? Anebo ji zná? Tak kdo lže.

   Smazat
  2. 19:26
   Blbé helmy a jejich OSN NIKDY NIC NEVYŠETŘÍ,JSOU PLACENÝ uASSackejma okupantská a podle toho to """vyšetřování""" VYPADÁ,TAKŽE Z ZMLKNI!!!!

   Smazat
  3. Ano zablokovalo : pusť si video ze zasedání OSN. Snad se ti uleví.

   Smazat
  4. OSN je tam, kde byla Společnost národů. Spíš ještě dál... ve vymýšlení kurvítek do všeho. Hitler ani Mussolini neměli atom, Izrael a USA ho mají.

   Jasné zítřky po demokraticku se zřejmě šťastně rozzáří atomovými slunci.

   Smazat
  5. Je pravda, že Rusko využilo právo veta, ale pokud si pustíte video ze zasedání, tak i USA použilo právo veta!!

   Smazat
  6. P.C.Roberts: Válka s Ruskem se blíží!!!

   P. C. Roberts

   A co říká a píše P. C. Roberts v U$A svým občanům američanům, jako bývalý člen establishmentu u R. Reagana, aby předešel tomu, před čím nás neustále VARUJE a ZASTRAŠUJE!

   Proč se nestane v U$A disidentem a stínovým prezidentem, který tomu všemu co píše pro "nás"
   ZABRÁNIL?

   Vždyť v U$A, již s R. Reaganem, dokázal rozvrátit, VÝCHODNÍ ČÁST Evropy, to jest i naši ZEM!?

   Není Vám to občané ČR, velmi DIVNÉ ??????????

   Vova

   Smazat
  7. Kdo se mimo jiných spolupodílel s Reaganem na zhroucení ekonomiky za vlády Gorbačova v SSSR?

   Můj čas se sovětskou ekonomikou, P. C. Roberts.

   Tento článek Paula Craiga Robertse se objevil ve vydání The Fall 2002 The Independent Review.

   Akademická studie o sovětské ekonomice byla neúspěšná. K nedostatku úspěchu přispělo několik široce rozšířených chyb. Západní ekonomové předpokládali, že byl zajištěn hospodářský růst, protože centrální plánovací orgán řídil míru investic. Předpokládali, že sovětská ekonomika byla plánována centrálně, protože měla centrální plánovací agenturu. Předpokládali, jak to uvedl Alexander Gerschenkron v přednášce Elyho v prosinci 1968 na osmdesátém výročním zasedání Americké hospodářské asociace, "že téměř nic v důležitém příběhu sovětských ekonomických politik potřebuje nebo trpí vysvětlením, pokud jde o jeho odvození od ekonomických teorií Karla Marxe "(1969, 16). Všechny tyto předpoklady byly falešné. Západní badatelé (a zpravodajské agentury) proto nebyli připraveni na náhlé zhroucení Sovětského svazu. Jejich předmět prostě zmizel dříve, než je pochopili. V tomto článku se zabývám každým z chybných předpokladů.

   V dubnu 1988 Ústřední zpravodajská agentura CIA a Agentura pro obranné zpravodajství prohlásily Společnému hospodářskému výboru Kongresu, že sovětská ekonomika narůstá přibližně o 2% ročně od roku 1981 do roku 1985 o 2,2% ročně od roku 1976 do roku 1980 o 3,1% 1971 až 1975 a 5% ročně od 1966 do 1970 (US Central Intelligence Agency 1988, 61). Tyto odhady byly poskytnuty Kongresu...

   https://www.paulcraigroberts.org/2002/10/07/my-time-with-soviet-economics-2/

   Smazat
 2. "Máme válku na krku" - to znamená co? Ať se ti mizerní impotentní sráči mezi sebou vybijí, ale nikoho dalšího ať do toho netahají. Už toho bylo dost. Asi by to chtělo vybombardovat úplně do mrtě tak deset velkých amerických měst. Trosky, zříceniny, pobíhající vyplašení domorodci - určitě by začali jinou zpívat.A ty peníze, které cpou do devastace a ničení jiných států, by museli pěkně začít cpát do obnovy infrastruktury svých rozflákaných měst. A pěkně od podlahy - zpřetrhat elektrické vedení všude, rozmlátit přívody vody, zničit elektroniku, prostě aby měli šmejdi z USA tak na deset let vystaráno. Alespoň na deset let.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jenze tak to neni, Cesko vlezlo do havlisticke a tedy zapadni prdele a tak bude zniceno

   Smazat
  2. 19:51
   Ty JSI ROVNOU Z HAVLOPRDELE VZEŠEL,KRIPLE!!!

   Smazat
  3. 21:13
   Český jazyk tě minul,UNTERMENSCH Z uASSackejch hoven!!!!!

   Smazat
  4. k 18:51 - NE 10 mest,ale 5.000 mest, NE 10 let, ale NAVZDY !!!!!!!!!!!!!!!!!

   Smazat
  5. 21:23 Hlavně že tebe minula debilita, jsouce jen těkavým puchem z prdele tohodle ohavnýho Ugrofina - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/291912_original.png

   Neměla by se kde usadit!
   ☺☺☺☺☺

   Smazat
 3. Mají ho tam, kam ho potřebovali dostat. Je snad normální, aby FBI čelila takovým tlakem na samotného svého prezidenta? Aby jeho právníka vyšetřovala takouvouto represivní metodou? Aby cílili na jeho před prezidentské období v souvislosti s prachsprostou prostitutkou?
  Je zatlačený do kouta. Zalekl se Kima, teď se nesmí zaleknout Ruska. Jedině porážka a pokoření tohoto národa a státu jim dokáže zajistit hegemonii ve světě. Jinak jsou v propadlišti dějin a jako zmírající kobyla kope, tak oni přivedou světu útrapy a bolest. Jasné jako facka. Myslím, že brzy nastane soudný den. A to jen díky těm zločincům a diktátorům z Washingtonu, kteří neznají nic jiného, než si podmaňovat násilím, zastrašováním a vydíráním země a jejich vlády.
  A vy všichni, co jim tleskáte a zíráte na ně s otevřenou hubou...., dobře vám tak !!!
  J.C.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Mily JC
   Ty si pro zmenu zatleskej Cesky vlade
   Amerika je v obcanske valce, eu taky bude

   Smazat
 4. Docela by mne zajímalo, kolik "Jandů" poslechne a narukuje na "Rusa".
  Jsem ročník, který i Hitler povolal až na obranu Berlína. Na rozdíl od dnešních "bojovníků za demokracii" ale umím alespoň vystřelit ze samopalu. Ale protože jsem přísahal věrnost ČESKOSLOVENSKÉ SOCIALISTICKÉ REPUBLICE, navíc vedené KSČ. Tak že jsem pro dnešní demokraty nepoužitelný.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já vyfásl povolávák v roce 1993 a mohu zodpovědně říct ,že jim NATO dlabu a ať se mnou taky radši nepočítají. Bredy

   Smazat
  2. 89 Janovice. Vojín v záloze.Co je to nato? Na to sere pes. Mě by povolat ani z principu nechtěli. :( A i kdyby,tak mám v piči. Žijte kluci naplno,je pozdějš než si myslíte.

   Smazat
  3. 19:05 To je ale extrém. Nejdřív hájíte Berlín a Hitlera, a pak přísaháte ČSSR a KSČ. No, někdo se umí točit.

   Smazat
  4. 20.27 Chtělo by to ovládat umění porozumění psaného textu.V.Hricák nenapsal,že byl povolán na obranu Berlína, ale že je ten ročník, co Hitler povolával až na obranu Berlína.(takže cca 1933 ?)

   Smazat
 5. Trump je naprosto nepředvídatelný narcistický maniak, který se vůbec neumí pohybovat ve vysoké politice. A na domácí scéně si neumí udělat pořádek se svými neokonskými valečnými štváči, a jak to vypadá, podléhá jejich vlivu víc, než by bylo vůbec zdrávo. Ovšem, USA měly v r.2016 opravdu velmi špatné možnosti – mohli volit buď chazarsko-židovské oligarchii poslušnou sorošovic loutku Clintonovou, nebo nabubřelého samolibého Trumpetu, tedy v obojím případě velmi špatná volba.Ze dvou nevhodných morálně zcela pokleslých kreatur se vybralo relativně menší zlo. Špatné je na tom to, že v obojím příadě jde přece výhradně jen o ZLO!!! Je dnes více, než jisté, že si Trump prostě neumí udělat pořádek s tou americkou neokonskou špínou, jež je prolezlá vládními strukturami, stejně tak jako v Demokratické i Republikánské partaji. A tato neokonzervativní (neofašistická) US špína,se snaží jak může, rozpoutat válečné peklo na Zemi. Od r. 2014 je to proti Rusku jedna zesilující provokace za druhou, neustálé falešné obviňování, vyrábění false flags, a neustálá snaha o vojenskou konfrontaci. Samozřejmě, že provokace se ze strany USA přidaly i proti Číně, protože Čína a RF - to jsou v současnosti jediné dvě světové mocnosti, které se nemíní podřizovat tomu odpornému americkému imperialismu, který si zákulisní mocenský, drzý USdeep state již od r. 2001 až do současnosti vyšrouboval do naprostého a neuvěřitelného absurdna. Jejich cíl je jasný : ovládat, zotročit a ekonomicky škodit všem zemím světa, protože oni – nadlidé z USA jsou ve svých pomatých palicích přesvědčení, že jsou polobozi, kterým celá Země patří. Rusko a Čína se jim dle jejich mínění musí podřídit, nebo je o své loajálnosti a poslušnosti vojensky přesvědčí........To už tu před 80-ti lety předvedl Hitler, a jak se zdá, stále je nenažraná euroatlantická oligarchie přesvědčená o tom, že si může rozpoutávat války jak se jí zachce!!!!! US fašisti musí dostat konečně tvrdou lekci, jinak se nepoučí !!! Doufejme, že se podaří rychlé vojenské spojenectví RF, Čína, Indie, Írán proti neofašistickým zrůdám z USA,VB a Francie. A vy, všichni nochsledi, patolízalové a vlastizrádci z celé lokajské EU, tím, že děláte rektální alpinismus největšímu nepříteli světa : USA, se podílíte i na svém vlastním zničení. Kdo toto nevidí, (ať už záměrně, či ze své naivní hlouposti, nebo z vlastních, nízkých, podlých a zištných důvodů), jakou totální špínu v posledních měsících rozpoutává válkychtivý Washington, tak ten je už naprostý idiot a brzy pozná, co to je rozpoutané válečné peklo, které Satan Made In USA, nejen pro Evropu již pilně a intenzívně chystá!!!!
  Nejhorší na tom v české kotlině je, že i mnoho mladých lidí, kterým nejen mainstream, ale i školy od dětských let vymývají propagandisticky mozek, aby byli na té „správné“ (US) straně.
  Spojení pošetilých šílenců : Trump + Mayová + Macron + Merkelová + Junker přivede svět do III.WW. Bůh nás ochraňuj !!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak horký to nebude. Mayová už cukla. Angláni nemají čím by útočili. Postavili nedávno velkou loď a chvástali se jak je dokonalá.A rusové jim suše odpověděli,že je to fajn velkej cíl. No chcal jsem smíchy.

   Smazat
  2. Bohužel, máte pravdu. Vůdci USA jsou zjevně přesvědčeni o své nadřazenosti a neporazitelnosti, a to z nich dělá nebezpečné a nevyzpytatelné šílence se zatemněnými mozky, neschopné racionálně uvažovat. Všichni ti slepí obdivovatelé USA a rusofobní štváči by se už měli konečně probudit, protože tohle není počítačová hra, tady jde skutečně i o jejich životy.

   Smazat
  3. 19:08 Napsal jste to dobře až na toho boha ten nám opravdu nepomůže lidstvo si musí pomoc samo.

   Smazat
 6. Mám za to , že Assad ve východní Gútě použil Novičok.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A já mám za to, že máš horkou nemoc.

   Smazat
  2. 19:13
   Na tebe rodiče použili po výskytu BLBIČOK!!!!☺

   Smazat
  3. 19:13, také mám ten dojem. Ale naštěstí tam v nemocnicích pracují i britští lékaři, kteří dali dětem vysoce kvalifikovanou první pomoc a uzdravili je.

   Smazat
  4. Jo. Jasně , že jsem ten Novičok nemyslel vážně. Před lety jsem ale četl, že NASA vyhodnotila malou jadernou válku na Blízkém východě jako přínosnou. Sleduji tedy, jak se věci vyvinou. Stejně jsou v těch vládách jen samí úchylové co?

   Smazat
  5. Vojine Hricaku, nastup na skoleni, o ironii

   Smazat
 7. Zdá se, že se amíci rozhodli hrát vabank. Nejsem sice zastáncem unáhlených rozhodnutí, ale odpověď Rusů by asi měla tentokrát být mírně asimetrická.
  Jak se říká, s jídlem roste chuť. Dnes vybombardují Sýrii, zítra Krym a pozítří Moskvu?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ale jak? Proti tomuhle je karibská krize prkotina.

   Smazat
 8. https://www.hlavnespravy.sk/apokalypsa-sa-odklada-americania-len-hysterizuju/1368536

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. díky,hodně rozumné. A o chemicích mluvilo Rusko i v OSN

   Smazat
 9. Doník Kim Si Tin i Vladimír se dohodli
  nepoužít jaderné zbraně.

  Od začátku tvrdím
  že Doník nikdy sám válečné jestřáby není schopen porazit...Americkou administrativu

  Tohle celé je léčka na ptáky*

  OdpovědětSmazat
 10. Cynicky konstatuji, že jestliže dojde k válce, která zasáhne i Evropu, je vyřešen problém s migrací. Myslím,že pak už sem nepolezou.

  OdpovědětSmazat
 11. Není tady mnoho důvodu k optimismu, mimojiné i proto, že všechny myslitelné scénáře další eskalace konfliktu, a to hlavně ty, které by se přenesly na evropský kontinent, jsou pro USA výhodné (s výjimkou jaderné války). Pokud např. Rusko v reakci na americký útok potopí nějaké US lodě, Američané zaútočí na ruské základny a odpojí Rusko od systému Swift, Rusko uzavře kohouty s plynem, čímž se zhroutí velká část evropské ekonomiky, atd. Ve výsledku na tom USA ohromně vydělá a zajistí si i obrovské kšefty do budoucna (např. zbraně a zkapalněný plyn). Je to sice jen můj laický předpoklad, ale připadá mi to logické a možné.

  OdpovědětSmazat
 12. Konecne 3 svetova uz sem si myslel ze se toho nedoziju!! Mir nastane az po zabiti posledniho zida;muslima,anglosasa a mozna i frantika!!!! Viva Rossia!!!

  OdpovědětSmazat
 13. Po válce a vítězství demokracie prý bude stát 1 hamburger v Americe půl rublu.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.