Reklama

pátek 20. dubna 2018

P.C.Roberts:Jak nám naše vláda lže


Paul C. Roberts
20. 4. 2018  blog autora
Chlapec, který na videu o domnělém chemickém útoku v syrském městě Duma účinkoval jako oběť, řekl ruskému televiznímu štábu, že ho jacísi lidé požádali, aby šel do nemocnice. Když vešel do nemocniční budovy, jacísi lidé ho popadli a začali mu hlavu polévat vodou.


Panika, strach, ječící lidé a vyděšené děti sehrály hlavní roli na záběrech videa, pořízených jakoby těsně po plynovém útoku v Dumě. Video pořídila tzv. Revoluční skupina města Dumy, předala je dál a mainstreamová média je pak už od 7. dubna rozšiřovala po celém světě.

Tato Revoluční skupina města Dumy je jednou z organizací, jež jsou napojeny na rebely, spolupracující s Bílými helmami, které jako první ohlásily, že za předmětným chemickým útokem v Dumě stojí syrská armáda.

Jednou z hlavních postav na záběrech videa je vodou polévaný chlapec, a ti, kteří jej polévají, účinkují jakoby v rolích záchranářů. Z videa není jasné, zda jsou to lékaři z nemocnice či aktivisté nějakých lidskoprávních organizací, anebo příslušníci Bílých helem. Ti poslední zřejmě ale video pořizovali a pak je rozeslali médiím, včetně britského Reutera.

Pracovník ruské rozhlasové stanice VGTR Poddubny řekl, že chlapce z videa vyhledal a zjistil následující: Jde o 11 letého Hassana Diaba, který se 7. dubna spolu se svou matkou nacházeli v suterénu svého domu. V okamžiku, kdy mu matka říkala, že musí vyjít ven, aby sehnali něco k jídlu, ozval se před domem hluk a někdo tam křičel, že všichni musí jít do nemocnice. Chlapec i s matkou se tedy se zástupem dalších lidí vydali na cestu k nemocnici, vešli dovnitř nemocniční budovy, kde se chlapce chopili jacísi muži a začali ho polévat vodou.

11 letý Hassan Diaba potvrdil, že on je tím chlapcem z videa a rozhlasovému redaktorovi Poddubnému se svěřil, že byl ze situace, ve které se v nemocnici znenadání ocitl, náramně vyděšen.

Nyní je už v naprostém pořádku a o nějakých následcích po prodělaném plynovém útoku se u něj nedá hovořit.

Později toho dne vyhledal syna jeho otec, který prohlásil, že toho dne o žádném plynovém útoku neslyšel. „Šel jsem za manželkou a synem do nemocnice a tam jsem je na prvním poschodí nalezl. Ptal jsem se jich, co se stalo, a oni mi řekli, že lidé před domem křičeli cosi o plynovém útoku a řekli jim, ať jdou do nemocnice, kde se prý lidem, kteří tam přijdou, budou rozdávat datle a pečivo.

Jeden ze zdravotníků, který měl toho dne v nemocnici službu, řekl, že byl překvapen, když se do nemocnice zničehonic přivalil zástup lidí. Někteří z nich začali druhé lidi polévat vodou a křičeli „chemický útok, chemický útok, ale my jsme žádné známky po chemickém útoku na lidech nepozorovali. I když je pravda, že jsme toho dne měli v nemocnici víc lidí s dýchacími problémy, což byl následek zvýšené prašnosti v ulicích po bombardování a dělostřelbě“.

Video, které Rusové s 11 letým Hassanem Diabou natočili, hodlá ruský velvyslanec u OSN Nebendzja předložit příštímu zasedání Rady bezpečnosti.

Vybral a přeložil Lubomír Man


Video v arabském originálu:


S anglickým komentářem Russia Today zde:


11 komentářů :

 1. Stejně to lháři v OSN v čele Halyovou kometou prohlásí za dezinformaci a nastane další nesmyslné kolo lží a trapných obvinění.Já jen koukám čeho všeho jsou ti naši rádoby spojenci schopní.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 9:38

   Chovají se poslušně, IRACIONÁLNĚ a co je po věky věků zatím vším, věčně neukojený démon MAMON.

   Vova

   Smazat
 2. Jasná zpráva chemické sklady byly zasaženy a jedovatý mrak nikde.

  OdpovědětSmazat
 3. to sú tie chytré a sofistikované či čo rakety USA - pchá - také rakety Rusko nemá !!!! - tie to zariadili -

  OdpovědětSmazat
 4. Syrská protivzdušná aspoň splnila ostré střelby, takže budou opušťáky.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Mexiko jim přislíbilo víza a čtrnáctidenní dovolenou s fakultativním výletem do Washingtonu.....

   Smazat
 5. Tak to je pruser
  Hned vyhnat NATO z planety
  A politiky co vystrelili rakety zavrit, na dozivoti

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 22:49: Někteří znalci říkají, že v Syrii dojde ke konfliktu, někteří dokonce na přelomu dubna-května. Doufejme, že Vám bude pak bude rovněž do srandy.

   Smazat
  2. 13:48 ja, ty hovado ceske, si vubec srandu nedelam
   A jsem pro trest smrti
   To ovsem zdegenerovani evropane jako ty nemuzou pochopit

   Smazat
 6. "P. C. Roberts: Jak nám naše vláda lže", nepovídejte?

  Tak se na ní i s panem Manem a Dvořákem obraťte ze stížností, protože my v ČR s tím nic nenaděláme. Pro nás jste již ohraná deska američane.
  Zoufalý pane P.C.???
  Ramón

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jasne, cechacek se smeje vlastnimu nestesti

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.