Reklama

.

.

pátek 20. dubna 2018

P.C.Roberts:Jak nám naše vláda lže


Paul C. Roberts
20. 4. 2018  blog autora
Chlapec, který na videu o domnělém chemickém útoku v syrském městě Duma účinkoval jako oběť, řekl ruskému televiznímu štábu, že ho jacísi lidé požádali, aby šel do nemocnice. Když vešel do nemocniční budovy, jacísi lidé ho popadli a začali mu hlavu polévat vodou.


Panika, strach, ječící lidé a vyděšené děti sehrály hlavní roli na záběrech videa, pořízených jakoby těsně po plynovém útoku v Dumě. Video pořídila tzv. Revoluční skupina města Dumy, předala je dál a mainstreamová média je pak už od 7. dubna rozšiřovala po celém světě.

Tato Revoluční skupina města Dumy je jednou z organizací, jež jsou napojeny na rebely, spolupracující s Bílými helmami, které jako první ohlásily, že za předmětným chemickým útokem v Dumě stojí syrská armáda.

Jednou z hlavních postav na záběrech videa je vodou polévaný chlapec, a ti, kteří jej polévají, účinkují jakoby v rolích záchranářů. Z videa není jasné, zda jsou to lékaři z nemocnice či aktivisté nějakých lidskoprávních organizací, anebo příslušníci Bílých helem. Ti poslední zřejmě ale video pořizovali a pak je rozeslali médiím, včetně britského Reutera.

Pracovník ruské rozhlasové stanice VGTR Poddubny řekl, že chlapce z videa vyhledal a zjistil následující: Jde o 11 letého Hassana Diaba, který se 7. dubna spolu se svou matkou nacházeli v suterénu svého domu. V okamžiku, kdy mu matka říkala, že musí vyjít ven, aby sehnali něco k jídlu, ozval se před domem hluk a někdo tam křičel, že všichni musí jít do nemocnice. Chlapec i s matkou se tedy se zástupem dalších lidí vydali na cestu k nemocnici, vešli dovnitř nemocniční budovy, kde se chlapce chopili jacísi muži a začali ho polévat vodou.

11 letý Hassan Diaba potvrdil, že on je tím chlapcem z videa a rozhlasovému redaktorovi Poddubnému se svěřil, že byl ze situace, ve které se v nemocnici znenadání ocitl, náramně vyděšen.

Nyní je už v naprostém pořádku a o nějakých následcích po prodělaném plynovém útoku se u něj nedá hovořit.

Později toho dne vyhledal syna jeho otec, který prohlásil, že toho dne o žádném plynovém útoku neslyšel. „Šel jsem za manželkou a synem do nemocnice a tam jsem je na prvním poschodí nalezl. Ptal jsem se jich, co se stalo, a oni mi řekli, že lidé před domem křičeli cosi o plynovém útoku a řekli jim, ať jdou do nemocnice, kde se prý lidem, kteří tam přijdou, budou rozdávat datle a pečivo.

Jeden ze zdravotníků, který měl toho dne v nemocnici službu, řekl, že byl překvapen, když se do nemocnice zničehonic přivalil zástup lidí. Někteří z nich začali druhé lidi polévat vodou a křičeli „chemický útok, chemický útok, ale my jsme žádné známky po chemickém útoku na lidech nepozorovali. I když je pravda, že jsme toho dne měli v nemocnici víc lidí s dýchacími problémy, což byl následek zvýšené prašnosti v ulicích po bombardování a dělostřelbě“.

Video, které Rusové s 11 letým Hassanem Diabou natočili, hodlá ruský velvyslanec u OSN Nebendzja předložit příštímu zasedání Rady bezpečnosti.

Vybral a přeložil Lubomír Man


Video v arabském originálu:


S anglickým komentářem Russia Today zde:


11 komentářů :

 1. Stejně to lháři v OSN v čele Halyovou kometou prohlásí za dezinformaci a nastane další nesmyslné kolo lží a trapných obvinění.Já jen koukám čeho všeho jsou ti naši rádoby spojenci schopní.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 9:38

   Chovají se poslušně, IRACIONÁLNĚ a co je po věky věků zatím vším, věčně neukojený démon MAMON.

   Vova

   Vymazat
 2. Jasná zpráva chemické sklady byly zasaženy a jedovatý mrak nikde.

  OdpovědětVymazat
 3. to sú tie chytré a sofistikované či čo rakety USA - pchá - také rakety Rusko nemá !!!! - tie to zariadili -

  OdpovědětVymazat
 4. Syrská protivzdušná aspoň splnila ostré střelby, takže budou opušťáky.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mexiko jim přislíbilo víza a čtrnáctidenní dovolenou s fakultativním výletem do Washingtonu.....

   Vymazat
 5. Tak to je pruser
  Hned vyhnat NATO z planety
  A politiky co vystrelili rakety zavrit, na dozivoti

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 22:49: Někteří znalci říkají, že v Syrii dojde ke konfliktu, někteří dokonce na přelomu dubna-května. Doufejme, že Vám bude pak bude rovněž do srandy.

   Vymazat
  2. 13:48 ja, ty hovado ceske, si vubec srandu nedelam
   A jsem pro trest smrti
   To ovsem zdegenerovani evropane jako ty nemuzou pochopit

   Vymazat
 6. "P. C. Roberts: Jak nám naše vláda lže", nepovídejte?

  Tak se na ní i s panem Manem a Dvořákem obraťte ze stížností, protože my v ČR s tím nic nenaděláme. Pro nás jste již ohraná deska američane.
  Zoufalý pane P.C.???
  Ramón

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jasne, cechacek se smeje vlastnimu nestesti

   Vymazat