Reklama

čtvrtek 26. dubna 2018

Politika se mění v hnojiště. A co dál?

Radim Valenčík
26. 4. 2018     RadimValenčíkPíše
Staré se rozkládá a nepříjemně smrdí. Rozkládající se zbytky starého však dříve nebo později (ale nebude to asi tak dlouho trvat) poslouží jaká živná půda pro růst nového. To, kam zabředla jednání o vládním slepenci, nemá smysl ani komentovat. Otázka zní, co dál, co dělat? Především je nutno identifikovat příčinu toho, v co se změnila politika. Tou je BEZPROGRAMOVOST jednajících aktérů. Zde bych rád hned na začátku upozornil na nedorozumění, se kterým se v této souvislosti setkávám:
- Na jedné straně názor, že o programy stran nikdo nemá zájem, a proto to, zda bude program lepší nebo horší, vlastně není důležité.
- Na druhé straně názor, že v současném složitém světě vlastně vůbec nevíme, co a proč se děje, co je příčinou hromadících se problémů.

 

Ale v tom je přece právě příčina úpadku staré politiky. V tom, že stará politika nebyla a není schopna překročit práh programů v podobě slibů, která se ani nemyslí vážně. Samozřejmě, že o takové programy nikdo nemá zájem. V nové politice jde o to, aby program vycházel z identifikování příčin problémů, jejich srozumitelného objasnění tak, aby mohlo být toto objasnění současných problémů sdíleno veřejností. Návazně pak, aby došlo ke spojení objasnění příčin problémů s prezentováním cesty jejich řešení. Jak pokud jde o nejbližší kroky obrany před tím, co nás ohrožuje, tak i dlouhodobějšími kroky nápravy v rámci dlouhodobé, jasně formulované, perspektivní a realizovatelné vize.

Stará politika, která nedokázala a nedokáže překročit pojetí programů jako nevážně míněných slibů (a bláhově se domnívá, že jde jen o "marketingové" podání těchto slibů) selhává už tím, že není schopna reflexe toho, v zajetích jakých sil se ocitla, jakým lžím a proč slouží. Ti, se zbytky charakteru a určité reflexe, se mění ve směšné figurky typu senilního krále z Pyšné princezny, který "odvolával, co odvolal, a sliboval, co slíbil", ti méně charakterní se mění ve slouhy slouhů a poskoky největšího zla, které se neštítí provokací v podobě vražd, na základě nichž se pokouší manipulovat s veřejností a vést svět do války.

Stará politika je však mocná v jedné věci. Na loňském sjezdu ČSSD byla poražena programovost (ve smyslu toho, aby politika vycházela ne z kšeftaření pozic, ale z pochopení problémů a orientace na jejich řešení), aby pak PO SOBOTKOVSKU byla programovost důsledně vytlačena ze strany. A na tomto trendu nic nezměnil mimořádný ("nápravný") letošní sjezd ČSSD. Ten vlastně jen dovedl sobotkovské vítězství bezprogramovosti ad absurdum, jak jsme toho nyní každodenně svědky. KSČM se o likvidaci programovosti postarala také na svém letošním mimořádném ("nápravném") sjezdu a její vedení, jak to tak zatím vypadá, se bude PO SOBOTKOVSKU zářný vzor likvidace programovosti snažit následovat.

Co s tím? Na jedné straně debakl staré politiky bude nezadržitelně pokračovat, ti, co se dostali do jejího zajetí, si ani nebudou schopni uvědomit, o co jde a co se děje, na straně druhé bude růst poptávka po programovosti ve smyslu hledání odpovědi na otázku, co je příčinou současných problémů a jak je řešit. V těchto podmínkách mohou vzniknout ve stranách, které jsou svou podstatou i historií programové, programové frakce. Frakce, jejichž odboj uvnitř stran, ale také spolupráce mezi frakcemi různých stran založená na dialogu, budou výsledkem poctivého a trpělivého vyjasňování toho, o co v dnešní společnosti jde. Skutečné programové frakce. Ne takové ty zimolovské, které nabízely nepoctivý kýč povrchního pohledu, které se nikdy nesnažily poctivě pochopit příčiny problémů a v logice věci se dostaly do vleku toho, co je původem těchto problémů.

Bude velmi záležet na aktivitě členské základny těchto programových stran. A to i bývalé členské základny, tedy těch, kteří právě v důsledku zahnívání těchto stran tyto strany opustili. Dokonce i těch, kteří přešli k jiným stranám, protože i ty se neobejdou bez kvalifikovaného chápání toho, o co v dnešním světě jde. Programové frakce se mezi sebou dohodnou lépe, než shnilá vedení stran. A to právě proto, že dobrý program je tu právě od toho, aby sjednocoval odlišné pohledy. Realita je jedna a tatáž, byť je nahlížena z různých pozic a může se nám jevit různé. Pro úspěšnou politiku i pro úspěšný společenský život má mimořádný význam schopnost "prokomunikovat" sporné otázky a přetavit hledání řešení problémů do podoby opory pro praktické jednání. Bude důležité:

1. Vytvořit zárodky programových frakcí zejména ČSSD, KSČM, ale případně i v rámci dalších politických subjektů.

2. Prezentovat jejich výchozí ideovou pozici.

3. Najít půdu pro veřejnou prezentaci diskusí, bez kterých společný obecný program a jeho konkrétní modifikace vycházející z tradic jednotlivých stran nemohou existovat.

4. Najít účinné formy spolupráce s odbornou sférou i institucemi, které se řešením současných problémů zabývají.

5. Vytvořit dostatečně vlivné vlastní mediální zázemí k programovým diskusím a prezentování jejích výsledků.
Zdroj: http://radimvalencik.pise.cz/5662-politika-se-meni-v-hnojiste-a-co-dal.html

42 komentářů :

 1. Bojkotujte NR! Oni si čtení a diskuzi nezaslouží za své podlé chování!
  Nepodepisujte se budou vám poté dělat potíže (mazáním faktických příspěvků bez vulgarit!).


  OdpovědětVymazat
 2. Nevím, jestli autor vidí situaci dobře. Domnívám se, že ve vedení zavedených stran, jsou našimi protektory odsouhlasení a poučení jedinci. Tito jedinci dopředu nevědí, jaké úkoly dostanou a jsou již předem zavázáni je plnit, tak nemůžou mít nějaký program. A i kdyby měli za současného stavu věcí, sebelepší program, tak ho stejně nebudou plnit.
  Co může zlepšit situaci, je prosazení nějaké kontroly občanů nad politiky –referendum o odvolatelnosti politiků. Aby vnímali, že jim hrozí nějaké nebezpečí také tehdy, když se budou na objednávku, chovat vlastizrádně. Dokud se toto neprosadí, můžou nějaké národní zájmy ignorovat.
  Další věc, která se musí změnit, je zrušení paralelních nedemokratických center moci, politických neziskovek, řízených ze zahraničí. P.K.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. P.K. 0:04

   Zase ty obvyklé propagandistické plky!

   Je jasné, že nejlepší zbraní proti politickým neziskovkám je Pitomiova politická ziskovka!
   Tupci celé rodné země, spojte se!

   Vymazat
  2. Anonymní27. dubna 2018 0:34

   A jake řešení navrhuješ ty, útočný nepropagandisto.
   Dokážeš nám sdělit co máš v hlavě a nastínit nám svoje řešení v článku popsané situace ??

   Vymazat
  3. PANE PK,AUTOR ZAČINÁ SITUACI CHÁPAT,

   Demokracie je diskuze.Proto se strany a hnuti zoufale bráni dynamice doby a ODMÍTAJI za použiti všech i křiváckých prostředků potlačováni a cenzury
   to základni.


   DIALOG MEZI NIMI A OBČANY VOLIČI A TEDY I DEMOKRACII.

   Tento dynamický proces by je totiž mohl připravovat permanentně o moc,kterou ziskali de fakto ukradenim hlasů voličů různými prý programovými sliby,které nemini nikdy dodržet a tak dostali už známý název politická třida sprostých Šmejdů,která nakonec bude spravovat pouze korporátně oligarchickou tyranii ohnutých hřbetů a nízkých platů což dostalo i správný název,zcela lidově FAŠISMUS.
   Kdo nepotáhne v rámci neomarxismu diktatury prý humanistů potažmo islamistůbude zjištěn,cenzurován, dán do seznamu a když bude dále zlobit zastavi jednoho dne u jeho kvartýru auto a odveze ho do koncentáku pod kryci značkou FEMA!Tento princip diktatury moci se už staleti nesmi měnit.Proto se mocipáni bráni jakékoli kontrole a zuřivě odmitaji

   OPRAVDOVOU PŘIMOU DEMOKRACII VE FORMĚ OTEVŘENI ZABLOKOVANÝCH DISKUZNICH RUBRIK NA WEBECH STRAN KTERÉ JIM OBČANÉ PLATI.

   Ztoho maji strach přimo šilený.Vědi,že slova jsou daleko mocnějši než lhani a podvody a cenzura jimiž si chtěji držet ukradenou moc.

   Vymazat
  4. Řvali bychom tu smichem,kdyby se KSČM zničeho nic přejmenovala na VOLIČI za VOLIČE a takse stala dnes konečne masová.
   No a obsadě by tam mohli přidat název

   KOMUNISTIČTI VOLIČI za VOLIČE

   zkratka KVzV a rázem by tu měli i vymalováno ,včetně kvalitni kolektivni tvorby politiky nebot by převzali Národni program i s chupama,NO NI?

   Vymazat
  5. Všimněte si že na NR občas publikuje ANS

   které se domnivá,že zvítězi ve volbách zejména tim,že bude na př propagovat výstup z NATO.Je to mnoho práce, kterou politická třida odmitá dělat a navic ,když se volič zeptá A CO POTOM bylo by zajimavé slyšet odpověd.

   Přesto,že v Evropě existuji úspěšné státy ,které našly daleko zajimavějši řešeni je aktivisty téměř nemožné o tom přesvědčovat.
   NEDAJI SI ŘICI.
   Jak těžké lidi přesvědčovat o všech bodech N.P.bude ještě těžši.Prostě věci nemusi pochopit.
   Návrh řešeni tohoto problému stoji v N.P. na osmém místě a zni

   VYSTOUPIT Z NATO?A PROČ?
   BUDE STAČIT UDĚLAT NATO PRO ČR NEPOTŘEBNÝM!

   Vzhledem k tomu,že tento velmi zajimavý přispěvek pana VÁLEČNIKA zacházi za obzor můžete zkusit přemýšlet jak je to myšleno.
   OSV nepolitická společnost voličů se ozve opět při dalši přiležitosti,tak to tady nepozapominejte drahé strašlivě zotročované dušičky NEBOT VÁM BUDE ZLE... NO NI?

   Vymazat
 3. Známý hejt si teď Češi můžou sami vyzkoušet ....Když máte uprchlíky.... rádi, nastěhujte si je domů.

  https://zpravy.tiscali.cz/kdyz-mate-uprchliky-tak-radi-nastehujte-si-je-domu-znamy-hejt-si-ted-cesi-muzou-sami-vyzkouset-312338?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

  Integrace uprchlíků v Německu: nečekaně drahý maratón
  https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/470474-integrace-uprchliku-v-nemecku-necekane-drahy-maraton.html

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ty stovky politických neziskovek, budou stále pracovat proti národním zájmům zemí, ve kterých působí. K tomu byly vytvořeny. Dokud i u nás nebudou omezeny alespoň tak jako v Maďarsku, tak budou stále otravovat atmosféru.
   Vždyť není žádný pozitivní důvod, abychom sem ty migranty naváželi. Je jeden negativní a to je rozvrácení soudržnosti evropských národních států. A je pouze na nás, zda budeme tomu negativnímu zásahu do našich životů, nečinně přihlížet.
   Kdyby se peníze, které dostávají tyto neziskovky použily na zlepšení, nebo nápravu životních podmínek, v těch pro nás exotických zemích, pomohlo by jim to stokrát více. Ale to bohužel není cílem, zakladatelů těchto politických neziskovek. P.K.

   Vymazat
  2. 9:25

   A u nás se o nápravu životních podmínek postará Okamura? To je cílem jeho ziskovky SPD?

   Vymazat
  3. PANE P.K.

   z vašich přispěvků je vidět,že o věcech aktivně uvažujete a navrhujete správná řešeni,KTERÉ JSOU NÁMI REGISTROVÁNY!.
   Problémem zůstává stále v hledáni sil k jejicjh uskutečněni.
   Bez toho bude pošlapána a zneškodněna každá myšlenka.
   V dalšim prosime zkuste přemýšlet nad jednotlivými body NP,které jsou tak silné kafe,že zpochybnovány už ani nejsou,ale přimo sprostě mazány a ničeny.

   ASI SAMY O SOBĚ MAJI TEN NÁBOJ NEBO CO...NEBO JAK?.

   Vymazat
 4. Ty přežraný a vykrmený prasata už nic nesvedou než se rochnit a válet v tom hnoji. Jediné co je na místě pozvat řezníka, bude z nich dobrý ovárek, jitrničky a klobásky.
  A do toho chlíva doplnit nová selata, ale už je tak nekrmit a pořádně je prohánět, aby se z nich nestali ty líný prasata co tam jsou nyní.

  OdpovědětVymazat
 5. Jezis to je snuska kydu! To prece vi kazdy, ze jedinym skutecnym problemem byla "nepoctivost", kdy se neco slibovalo tak, aby se to bud vubec neplnilo, nebo jeste hur (tento vyssi level zavedla ODS aTOP09), ze se do vzletnych slov nejakeho programu "zabalily" zmeny zakonu, ktere vedly k totalnimu ozebraceni "dolnich 10ti milionu" a zavedeni urednicke sikany, ve vsech oblastech.
  Valencik nikdy nepochopi, ze CSSD se na vytvoreni tohoto marasmu plne podilela a jeji spicky v jinem systemu zit neumeji. Jedina moznost je !NEVOLIT! CSSD a tim je poslat tam, kam pravem nalezi.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 0:13

   Vy jste ale možná nepochopil, že podobné "analýzy" jsou formou terapie - přinejmenším pro autorovo ego bývalého "lidového milicionáře".
   Navíc přitom jistě má pocit, že "vědecky pracuje".

   Jinak:
   máte jasno v tom, koho NEVOLIT (dokonce s vykřičníkem). A koho volit? Někoho, kdo umí pěkně od plic "nadávat na režim"? Takových už tu bylo: od Radka Johna po Pitomia Okamuru.....

   Vymazat
  2. Anonymní27. dubna 2018 0:40

   A jak vědecky pracuješ ty, terapeute.
   Analýzu, že je marný pro nápravu věcí veřejných cokoliv činit, jsi nám předložil.
   Tak předlož něco konkrétního, jak si řešení představuješ, a snaž se, aby to nebyla forma terapie tvého vlastního ega.

   Vymazat
 6. "Zárodky programových frakcí" - a politická praxe.

  K tomu nedávná glosa:

  JAN KELLER -- Na drobnosti není čas

  Jsme v dalším kole prodlužujícího se maratónu sestavování vlády. Babišovo ANO konzultuje s Okamurovou SPD a s komunisty. O dalším postupu se radí ODS, piráti, KDU-ČSL, Starostové a TOP 09. Zcela osamoceně bokem stojí sociální demokracie, která hrozí, že ještě víc přitvrdí.

  Naše strany se už půl roku nemohou shodnout, i když všechny nabízejí voličům prakticky totéž. Za prvé je to zvýšení jejich bezpečí, neboť nejistota občany stále více znepokojuje. Kromě toho hovoří strany o prosperitě, kterou by bývaly všechny zaručily, kdyby byla bývala sestavena vláda.

  Nejistota, která lidi svírá, je dvojího druhu. K té původní, spojené s možným příchodem většího počtu migrantů do naší země, přibyla druhá, která souvisí s neobvykle vyostřenou mezinárodní situací.

  Zatím žádná z devíti stran, potenciálních uchazečů o vládní křesla, neprozradila, jak chce zabránit přijetí azylového nařízení Dublin IV. Asi by bylo marné ptát se jich, jak hodlají čelit nebezpečné eskalaci konfl iktu v Sýrii. Z toho vzniká podezření, že žádná ze stran není schopna bezpečí občanů zvýšit.
  Podobná situace je v oblasti garantování blahobytu. Kde jsou ty časy, kdy se předvolebně bájilo o konci levné práce v Česku.

  Za konec ponižující levné práce našich lidí bojuje ve skutečnosti pouze řidič kamiónu Jiří Gabrhel, který v Německu vysoudil doplacení své mzdy. Za to ho čeští podnikatelé vlastenci už několikrát vyhodili z práce.
  Žádná naše politická strana proti tomu neprotestovala. Pouze komunisté ho předevčírem pozvali na slyšení do Bruselu, aby tam vydal svědectví o tom, jak v praxi probíhá harmonizace životní úrovně a sociálních práv v rámci Evropské unie. Jiné strany o jeho tvrdou životní zkušenost zájem neprojevily.
  Je to vcelku pochopitelné. Politické strany jsou natolik zaujaty olbřímím bojem za sestavení vlády, že na takové prkotiny, jako je bezpečnost občanů a jejich existenční perspektivy, už dlouhou řadu měsíců prostě nemají čas.

  (Právo, 13. dubna 2018)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To se tedy divím, že ani Miloše Zemana nezajímá harmonizace životní úrovně a sociálních práv v rámci Evropské unie. Přitom kolik mu dělá starostí, aby si i česká vojak, tobra vojak, zastřílela kdesi v tramtárii, kde mohou domorodce poštvat proti nám.

   Vymazat
  2. Ona ta hůl „harmonizace“ má dva konce. Jeden je zlepšení podmínek pro naše pracující, druhý je likvidace konkurenceschopnosti našich firem na západním trhu. Něco podobného, jako když bude EU požadovat, abychom platili migrantům stejné dávky. Jeden konec je humanitní zajištění životní úrovně migrantů, druhý je rozprostření migrantů mimo Německo.
   Pracovní podmínky nemůžou pracující očekávat od EU. Vždy s tím bude spojena nějaká skrytá prasárna vůči státu. Žádné dárečky, kromě danajských, nedostanou. Pracovní podmínky si musí vydupat svými odbory. Nejenom řidiči kamionů. P.K.

   Vymazat
  3. 8:57

   Konkurenceschopnost?!

   Svým spojováním mezd za práci a migrantů demonstruješ vrchol blbosti, brachu.
   Zřejmě tě "školili" (nasrali ti do hlavy) velikáni jako Václav Klaus a Vladimír Dlouhý.
   A proto rozhodně žádáme:

   Už dost bylo potměšilých poznámek moravskoslezského neomarxisticko-trockistického elitáře Kellera!

   K harmonizaci nás přivede jedině veliký Pitomio. Až ten zadupe, rozutečou se vykořisťovatelé jako králíci!!

   Vymazat
  4. Anonymní27. dubna 2018 9:16
   Ty Pitomio, kdyby ty mraky Ukrajinců co jsou u nás, vyžadovaly odměnu za práci stejnou jako Češi, tak si neškrtnou. Proč si pouštět do baráku nějakou partu kdovíjakých týpků, když si můžu za stejné peníze pozvat naši firmu s referencemi.
   Podobně jsou na tom naše firmy na Západě. Takže mnohý, zdánlivě bohulibý nápad, může mít negativní důsledky, které přebijí ty bohulibé. P.K.

   Vymazat
  5. 9:42

   To by ani Trump nebo Kalousek líp nedokázali vysvětlit, proč mají lidé mít co nejnižší platy - bravo! Dobře tě Václav Klaus vyškolil, soudruhu!

   Vymazat
  6. Anonymní27. dubna 2018 9:46
   Neobhajuji nesmyslně nízké mzdy, které jsou u nás oproti západním. Naopak říkám, že to je všivárna. Ale také říkám, že je naivní očekávat nápravu od nějakého nařízení EU, ale že to je práce pro naše odbory. To z nich nikdo nesejme, nemají se za čím schovávat.
   Jestli se EU zapojí do „nápravy“ situace v nějakém segmentu, např. kamionové dopravy, má to jiné, pro nás nepříznivé cíle. Ty už jsem popsal. P.K.

   Vymazat
  7. 10:07

   Máte v tom dost zmatek. S tím ale nic nenadělám.

   Vymazat
  8. ANI JEDNA POLITICKÁ STRANA ČI HNUTI NECHÁPE.

   že nebude možné zrušit korporátni oligarchickou tyranii ohnutých hřbetů a nizkých platů!!.
   Důkazem je,že si nechtěji dát do svých bobkových listů jejich prý Programů požadavek doplněni ŮSTAVY a to hned v prvnim článku o jedno slovo a to

   SOCIÁLNI STÁT!

   Jen se podivejte k sousedům,kteři prohráli válku a dnes se nemohou vejit do tlustých mercedesů.
   Ohlupováni veřejnosti,že na to nemáme peníze nebot už je vše vytunelováno ,neobstoji.
   Němci si to dali do ZZ v době,kdy se ve vybombovaných ruinách pohyboval zbytek mužů,kteři tam vzměnovali vajíčka za cigarety!

   Vymazat
  9. Anonymní27. dubna 2018 10:11
   Mohl byste mi prozradit, kde vidíte nějaký rozpor? Rád to vysvětlím, neboť ten zmatek je nejspíš pouze ve Vaší hlavě. P.K.

   Vymazat
  10. 10:46

   Rozpory jsou v základech kapitalistického systému. Buďto si nastudujte základy (Marx, "Mzda, cena a zisk", "Kapitál", Piketty, "Kapitál v 21.století", Švihlíková, "Jak jsme se stali kolonií") - anebo raději nepište o věcech, o nichž nemáte páru.
   Proto Vám nezbývá než tupě papouškovat thatcherovské a klausovské fráze o "konkurenceschopnosti". A okořeníte si to žvásty o "neziskovkách" (také úspěch klausovské indoktrinace v jeho hrdi nném boji proti "NGO-ismu").

   Takže Vám takto stručně odpovídám, ale netěšte se, prosím, na další potlach, protože na to, bavit se s ignorantem opravdu nemám ani čas ani náladu.

   ---

   Čtěte si třeba program SPD - to tak možná odpovídá Vaší intelektuální kapacitě.

   Vymazat
  11. Anonymní27. dubna 2018 11:06
   Knihovničku máte pěknou, ale obávám se, že Vám nadělala v hlavě dost paseky. Máte problém s praktickým využitím načtených poznatků. P.K.

   Vymazat
  12. Anonymní27. dubna 2018 11:06
   Abych jenom neházel plivanec bez vysvětlení, jako to děláte Vy, tak dodatek.
   To v té Vaší knihovničce opravdu všichni vidí cestu k lepším zítřkům, přes privilegizaci řidičů přeshraniční kamionové přepravy (o čemž je od počátku řeč)? To tam opravdu není ani čárka o tom, že by měla být vyšší mzdová hladina u nás (jak píšu já), aby pracovníci neviděli vrchol štěstí v odchodu pracovat v zahraničí? Pokud to tak je, tak celou knihovničku hoďte do koše, anebo raději si ji ještě jednou přečtěte, protože po prvním čtení jste text zjevně nepochopil. P.K.

   Vymazat
  13. PANE P.K.

   problémy odměnováni řeši body NÁRODNIHO PROGRAMU na př v bodě NP Nr.4.kde už aktivisté OSV zpozorovali mohutné okrádáni VŠECH domorodců ČR v rozsahu asi 8 000 korun měsičně o kterém nikdo z politické třidy ZÁMĚRNĚ nechce ani ceknout.Oni dobře ví,že tento tzv NZP byl všem občanům vyplácen i za prý blbých komunistů a sami dnešni komunisté se dělaji hloupoí,že o tom diskutovat nechtěji!

   ONI DOŠLI NA KONEC SVÉ CESTY A JSOU TAM PROTI
   NEPODMÍNĚNÉMU ZÁKLADNIMU PŘIJMU!

   Vymazat
 7. DIKTATURY POUŽIVAJI K UDRŽENI MOCI TY DOKTRINY.

  Měli jsme tu neomarxismus diktatury dělniků a rolniků,která se ukázala vadná tim,že dělnici a rolnici utekli do vytoužené třidy buržoasie.
  Tuto vadu zpozoroval Ital Gramsci a FRANKFURTSKÁ ŠKOLA dodala NEOMARXISMUS diktatury prý humanistů potažmo islamistů,kdy majitelé velkých peněz této doktriny nyni využili a hodlaji celou společnost rozbit domrtě,aby v nastálem zmatku zajistili vládu jejich menšiny nad většinou.
  Prvni vizionáři už to začali odhalovat a proto museji být přinejmenšim zjištováni, aby mohli být později pozabijeni.

  Brouci se však uči jak křižit kusadla a i když je známo,že jsou tlačeni do individualismu typu NESOUDRŽNOST ,začinaji zlobit a vymýšli si taky svoji diktaturu tentokrát ve správném gardu s názvem

  DIKTATURA SLUŠNÝCH OBČANŮ VOLIČŮ a ti doslova darebáci začali už hledat sily pro uskutečněni jejich PROGRAMU s názvem NÁRODNI.

  No záleži na tom,zda konečně politická třida začne čichat kde hraje hudba a přijme jejich noty nebo take ne!

  NO TO BY V TOM BYL ČERT KDYBY TO POZDĚJI NEBYLO SVĚTOVĚ ZNÁMO JAKO ČESKÁ ŠKOLA,NO NI?  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. TAK CO INTELEKTUÁLOVÉ PŘIDÁTE SE K ČESKÉ ŠKOLE?

   Kdyby někdo z vás nevěděl jak se bude asi jmenovat tato zbrusu Nová ideologie je tu pracovni název.

   SOLIDARISMUS

   Tak co vy na to drazi, má někdo z vás ještě jiný napad a ne,aby jste zůstali překvapenim zcela NĚMI, nebo co nebo jak!
   Do toho Brouci,anebo taky ne!

   Vymazat
  2. Nestačí jenom psát a mluvit o solidaritě, chtělo by to nějakou konkrétní akci, kde by se ta solidarita mohla projevit.
   Co takhle nějaké akce solidarity s občanem, který hájil spoluobčany na severu Čech před snědým teroristou v dodávce a dostal za to od šmejdů 12 let natvrdo.

   A snědí spojenečtí vyslanci, kteří v Praze napadli naše občany a jednoho téměř zabili dostávají od šmejdů podmínky.

   Vymazat
  3. Mohl by zo být ten navrhovaný SOLIDARISMUS v praxi.
   Byla by to kapka, jíž přetekl džbán trpělivosti se šmejdy a také začátek čištění toho zmiňovaného hnojiště.

   Vymazat
  4. MOHUTNOU KONKRÉTNI AKCI KTERÁ BY MĚLA ÚČEL

   je požadovat po našich zástupcich,aby si zařadili do svých bobkových listů a do hlav body

   NÁRODNIHO PROGRAMU OBČANŮ VOLIČŮ a teprve pokud to neudělaji za tento Program demonstrovat!

   Jejich hroši kůže však asi půjde proražet jedině tím,že je volit nebudeme a najdeme způsob jak zvolit naše koalice,které SI NÁŠ PROGRAM OSVOJI!

   Vymazat
  5. Konkrétní akcí, kterou by se solidarita mohla projevit, nejsou míněny pouliční demonstrace .......
   Ta ohlupovací metodika sametových a barevných revolucí, majdanů a převratů praktikovaná šmejdy, je doufáme už profláknutá a poučení občané na ni snad už nenaletí.
   Intelektuálové mohou projevovat solidaritu jinak, jenom umět přemýšlet ...

   Vymazat
 8. Hnojiště ... nevím. Stále si myslím, že takzvaná "politika" se točí okolo zájmů úzkých skupin a jejich touze po moci a bezpracnému zisku. Jediným tématem se po roce 1989 stalo, jak najít způsob rozebrání státního majetku a jeho převodu za mizivou cenu do soukromých rukou, což vyhovovalo i podporovatelům ze západu. Eliminovala se tak konkurence. V tuto chvíli i chvílích budoucích se jedná o vliv na státní správu a dělení každoročního výpalného, které platí občané do společné kasy. Jakékoliv rozhodnutí je ovlivňováno individuálním ekonomickým prospěchem.
  Jako vize budoucnosti pro občany postačí ideologie EU. Celá léta se nemluví o ničem jiném, než o hrůzách minulého režimu a důležitosti spojenectví se západem ve všech oblastech, hlavně v té vojenské.
  V příspěvcích výše zaznělo cosi hanlivého na Okamuru. Nemusíte s ním souhlasit, ale je to jeden z mála politiků, kteří si melou stále to samé, což hodnotím kladně a kritizovat jej budu, až začne v těch hlavních otázkách kličkovat v situaci, kdy je bude mít možnost prosadit. Odpovědnost politiků, referendum .... To vám nestačí? Která strana se chová stejně? Dlouholeté parlamentní strany pracují jako reklamní agentury před volbami a obhájci zájmů svých sponzorů po volbách. Tak do očí bijící kolotoč mamonu bez myšlenky na blaho národa nás neprobudí? Každé volební období doprovází rozporuplná rozhodnutí, kdy vždy prodělá stát a zbohatne někdo v pozadí. Ta rozhodnutí, za která by v právním státě nesl někdo trestní odpovědnost a kde by zpětně došlo i ke konfiskaci majetků subjektů z nezákonného či nemorálního rozhodnutí profitujících.
  Je to směšné hádat se o koruny a jinde vydělávat miliardy. Nádrž je děravá a my budeme ztrácet čas lepením dírek po hřebíku, když kousek vedle jsou díry kam vleze ruka?
  Hezký den
  ABC

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pan Okamůra je fakt zlatý,lze mu vyčitat pouze,že je individualista a jak se zdá masu voličů nepotřebuje.
   Jasným důkazem je,že s přehledem ignoruje jejich návrh

   NÁRODNIHO PROGRAMU OBČANŮ VOLIČŮ

   a tak nedosáhne v Parlamentu dostatečné většiny a bude sprostou politickou třidou rozemilan na kostni moučku.
   To si fakt neumi Program voličů osvojit,tedy jiným slovem ULOUPIT nebo co?

   Vymazat
 9. ABC - ukazujete na část podstaty problémů.Možná bych doplnil, že to hnojiště je široko daleko kolem nás, takže vyčistit náš plácek bude téměř nemožné a jednou půjde smrad na nás ze západu, podruhé z východu a boty budeme mít pořád zahnojené.

  OdpovědětVymazat
 10. Tak SPD má skvělý program ostatním ho udělá brusel.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. SPD individualistický program bohužel nestačil k zajištěni většiny v Parlamentu.
   Straně chybi kolektivni tvorba politiky.Kde začiná hrát muzika to tam ještě nezpozorovali.

   Co tak dát si tam k snídani

   NÁRODNI PROGRAM OBČANŮ VOLIČŮ,to by byla bašta no ni?

   Vymazat
 11. Nemění ! Je hnojištěm hned po hadráku. Takže hnůj je docela uležený a mnohým ani nesmrdí, ba naopak docela voní.

  OdpovědětVymazat
 12. Příčinou problémů je kapitalismus. Na tento poznatek nemusím mít profesuru, stačilo mi 30 tovaryšských let.

  OdpovědětVymazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.