Reklama

neděle 15. dubna 2018

Poražený Západ v Sýrii předvedl závěrečné dětinské divadlo s tomahavky

Václav Umlauf
15.4.2018  E-republika
Útok na Sýrii je mezinárodní zločin, protože nemá schválení RB OSN a je veden proti území suverénního státu. Asad bojuje s terorismem, na rozdíl od Západu. Ale o jeden zločin Západu v Sýrii více či méně, na tom už tak nesejde.


Nejprve dosud známá fakta k pátečnímu raketovému útoku USA, Francie, Británie (14.04. 2018) na Sýrii. Útok na Sýrii je mezinárodní zločin, protože nemá schválení RB OSN a je veden proti území suverénního státu, který bojuje s terorismem, na rozdíl od Západu. Ale o jeden zločin Západu v Sýrii více či méně, na tom už tak nesejde. Líbila se mi reakce jednoho přítele Američanů, Britů a Francouzů, což byl hlavní demokrat v nyní osvobozené Dúmě. Hlavní terorista spolku Jaíš al-Islam (ano to jsou ti, kteří dávali občany Dúmy do klecí jako živé štíty) se jmenuje Mohamad Alúš. Ten kritizoval USA za to, že útok nebyl dostatečný a Asadovi moc neuškodil. Tato saúdská parta inscenovala narychlo a už hodně nepovedeně poslední plynový útok, který ani nestačili pořádně nahrát. Předtím postříleli jiné teroristy za to, že se vzdali Asadovi, pak sedli s rodinami do přistavených Asadových autobusů a odjeli z prohrané Ghúty pryč.

Tito demokraté odjeli s nakradenými penězi od zabíjených lidí v Ghútě a přitom si vyfutrovali tento lup západním plus wahabitským žoldem vypláceným v klasické měsíční mzdě. A předtím stříleli teroristé z Jaíš al-Islámu na civilní čtvrti Damašku. Pak zabíjeli ženy a děti z východní Ghúty, kteří od těchto saúdských uřezávačů hlav utíkali humanitárními koridory zřízenými Asadem a Rusy. Tyto saúdské šílence už nechtějí ani terorističtí Turci do Idlíbu. Sem většinou tito uřezávači hlav odcházejí na odpočinek, než se pustí do dalšího boje za demokracii v Sýrii a jinde. Nyní tyto zcela profláklé teroristy USA evakuují do Afghánistánu. Po prohrané válce je třeba otevřít další kolo 13-letého boje za demokratizaci této nikým nedobyté země.

Jak naši milí hoši mávají s tomahavky


Pokud hlavní teroristický spojenec Západu v Dúmě kritizoval naše hochy za špatně provedený útok, tak to berme jako fakt. Proto se podívejme se na vojenské a politické infantily v Sýrii. Za prvé, útok byl veden v době, kdy v Dúmě začala práci komise OSN sledující použití chemických zbraní. Asad je před rokem oficiálně zlikvidoval pod vedením této mezinárodní skupiny (Organization for the Prohibition of Chemical Weapons). To byla základní podmínka Rusů pro vojenskou pomoc Sýrii. Naši infantilové s tomahavky ani nečekali na výsledek práce OPCW a začali na Sýrii pálit své hračky, každou bratru 1 milion dolarů za mé daně. To chtěli mezinárodní experty v Dúmě zabít, nebo co? Beztak je tam volky nevolky donutili jít Rusové s Asadem a dali jim možnost zcela volného pohybu po celém území nyní osvobozené Ghúty. Naštěstí je nezabili demokraté svými tomahavky, za což mohou mezinárodní chemici také poděkovat Asadovi a Rusům. A k tomu se nyní dostaneme.

Útok trval asi 50 minut, celkově bylo podle Rusů i USA vystřeleno asi 110 raket. Jen pro pořádek připomeňme, že pro zničení Iráku ve druhé zločinné válce stačilo Západu vystřelit asi 250 raket. Těch sto kousků střeliva, to je všechno, na čem se shodují ruští protektoři Sýrie a západní protektoři mezinárodních teroristů. Západ tvrdí o zásazích cílů následující:
76 missiles – “Barzah Research and Development Center”
22 missiles – “Him Shinshar Chemical Weapons Storage Site”
  7 missiles – “Him Shinshar CW Bunker”

Rusové tvrdí o zásazích následující. Vystřeleno 103 raket, sestřeleno 73. Ani jedna ruská PVO raketa z ruských základem v Sýrii nevyletěla do vzduchu. Syrské stíhačky byly týden předtím uklizeny. Infantilové s tomahavky měli tolik rozumu, že Rusy tak nějak upozornili předem. Ani jedna raketa nešla přes bezletovou zónu, kterou mají Rusové zřízenu v Sýrii proti Západu a Turecku. Takže nebyl důvod, aby Rusové zasáhli US-křižníky a potopili je za útok na Rusko. Třetí světová válka se zatím odkládá na neurčito. Pokračuje válka studená prokládaná horkými proxy-válkami typu Koreje v 50. letech. A teď bilance podle South Front zde, je to převzato z prohlášení ruského ministerstva obrany.
4 missiles were launched at the area of the Damascus International Airport. All missiles were intercepted.
12 missiles were launched at the Al-Dumayr Military Airport. All these missiles were intercepted.
18 missiles were launched at the Baly Military Airport. All these missiles were intercepted.
12 missiles were launched at the Shayarat Military Airport. All these missiles were intercepted.
9 missiles were launched at the Mezzeh Military Airport. 5 of them were intercepted (9-5=4).
16 missiles were launched at the Homs Military Airport. 13 of them were intercepted (16-13=3).
30 missiles were launched at targets in the areas of Barzah and Jaramani. 7 missiles were intercepted (30-7=23).

Jak vidíte, obrana hlavních tří vojenských letišť Asada (Dumair, Baly, Šaraját - tam už stříleli naši milí infantilové minule) fungovala na sto procent. Mapa útoků vypadá následovně.
Asadovci sestřelili se 30 let starými ruskými raketami celkem 70 % nejmodernějších raket vypálených našimi demokratickými chlapci. PVO koordinovali Rusové, to je jasné, ale jako rakety byly pro ponížení dětinských válečníků použity staré Buky. Asadovo SADF střílelo na tomahavky staré rakety S-125, S-200, Buk, Kvadrát a Osa, které my staří známe z komunistické výzbroje 80. let. Takže ponížení západních infantilů je dokonalé a kompletní. Zločinný útok mne jako daňového poplatníka stál minimálně 100 miliónů dolarů. Teď jsem zjistil, že západní technika stará 20 let je opravdu vojenský šrot starý 20 let. A tento šrot je sestřelovaný ruskými raketami ještě o jednu generaci staršími, než jsou ty pitomé tomahavky. Ale celý krám stojí jako nový, že ano. O to se mi postaral vojensko-průmyslový komplex jednoho procenta západních militarizovaných infantilů, který sedí v Pentagonu. Tak se chytře mává s pitomými tomahavky za moje daně.

Samozřejmě, Rusové asi 2/3 těch tomahavků pravděpodobně zmátli radioelektronickým rušením při konečné fázi letu a Syřani sestřelili nějakých 20 %. Ale to je jedno, protože Rusové chytře a velkomyslně připsali celé vítězství oficiálně jen a pouze Asadovi. A nyní se budou u Rusů tlačit všechny země světa, aby si koupily alespoň jejich starší PVO komplex S-300. A tento komplet teď Rusové konečně budou moci legálně dodat do Sýrii na obranu před teroristy a demokratickými infantily mávajícími nefunkčními tomahavky. Pentagon vůbec neřekl, kolik střel zasáhlo cíl a kolik bylo sestřeleno. Jejich fotky jsou směšné pro každého, kdo byl na vojně a viděl práci raketometů v akci. Kdyby na výzkumné pracoviště v Barzahu dopadlo všech 70 střel, jak to vytruboval Pentagon a po něm čeští presstituti, tak jsou budovy přeorané do hloubky 10 metrů ve čtverci 2-3 hektarů.

Tak jsme hoši zamávali, a co dál


A nyní rychle k důsledkům. Jak jsem řekl, teroristé ani nestačili v Dúmě kvalitně dotočit závěrečnou část nekonečného seriálu zvaného “nervový plyn Asada”. Neoficiálně se už proslechlo, že Asad a spojenci v Ghútě zajali nějaké britské žoldnéře a jejich TV-štáb. Každému normálnímu vrtalo hlavou, jak je možné, že teroristé, kteří málem neumí číst a psát, vyrábějí tak dokonalá propagandistická videa. Ale chytré investigativní weby upozornily na práci jednoho start-up podniku patronovaného CIA, který je jmenuje Palantir Technologies. Tato parta zcela pochopitelně pilně podporovala práci spolku Cambridge Analytics, kteří zase vykrádají data z vašeho Facebooku. A to už prasklo i na veřejnost, což je mrzuté. Jak hezky řekl jeden z expertů, Facebook neprodává data, ale vás osobně. Ale pozor, mateřskou formou Cambridge Analytics je britská společnost SCL, dříve Strategic Communication Laboratories. Ano, to jsou ti milí hoši z NATO a Pentagonu, kteří v rámci tajného projektu DUCO (viz file zde, 14 MB) vyráběli falešná videa připsaná Al-Kájdě v Iráku. V medializaci terorismu se tito profesionálové výborně vyznají, jak je dobře vidět. Je to činnost vskutku hodná filmového Oscara, kterého skutečně dostaly Bílé přilby placené Západem a podporované teroristy.

Shrňme jedno z posledních kol komedie Západu v Sýrii. Nyní už to infantilové splácali tak pitomě, že i Britské listy z toho začínají couvat. A to je na pováženou, pokud Západ ztratí svůj vlastní, zcela nezávisle dotovaný tisk. Nezbývá, než je také hodit do jednoho fejkového balíku s námi. A to by mne opravdu urazilo, protože o Sýrii nezaujatě píšeme od roku 2013.Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 450 Kč. Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde, nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!

 
Související články:

39 komentářů :

 1. Jaroslav Foldyna - rozhovor v Českém rozhlase:
  https://www.youtube.com/watch?v=p_CyjEj-ros

  OdpovědětSmazat
 2. Utok nebyl utokem rozhodlo OSN.Je to detasovane pracoviste Bileho domu ,ci co .

  OdpovědětSmazat
 3. Hele, soudruhu Umlaufe, každému kdo nemá v hlavě nasráno, potažmo není putinovský fanatik, je jasné, že Syřani 30 až 40 let starou PVO nesestřelili vůbec nic. Pokud si myslíte, že jo, tak mi vysvětlete, jak je možné, že soudruzi Kadáfí a Husain nesestřelili vůbec nic a letadla a rakety si nad nimi létaly jako na Václaváku. Neměli snad PVO?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 15:47 - Tady ti nikdo nic vysvětlovat nebude. Pan Umlauf není žádný tvůj soudruh. Vyčkej, až vlna propagandy opadne a pak si něco přečti. Tvoje láska k SS je silnější než vychování a rozum.

   Smazat
  2. Zalez, amerikanizovaný blbečku.

   Smazat
  3. 16:08

   Logické odpovědi se od blbečků vašeho kalibru zřejmě nedočkám. Nemáte na to, víte, že na to odpovědět, aniž byste ztratili tvář, nelze. Proto jako obrannou reakci předvádíte to vaše zcela zbytečné prdění. Raději mlčte když nemáte co říct.

   Smazat
  4. 15,47

   Tak ci tak, musis sam uznat, ze tkzv. svetova koalicia urobila v Syrii iba to, co im Rusko umoznilo.
   Rusko im povedalo odtial potial si mozete svoje stare bomby vyhadzat.
   A nikto z nich si nedovolil zaletiet do zony, ktoru kontroluju Rusko s S-400.
   Ak by si boli isti, ze prekonaju S 400, ver tomu, ze by boli viac bombardovali.
   Ved stare Tomahawky treba zlikvidovat, nakupit nove, podporit svoju ekonomiku

   Smazat
  5. Pro bezmozka 15:47
   Syřani sestřelili 71 raket, hovnivále.
   Potvrdil to i SOHR, který je západní hlásnou troubou porušování lidských práv Asadem, demente.
   A to proto, že měli info od ruských AWACSů v reálném čase, blbečku.
   Husajn používal francouzské radary, které mu před útokem Francouzi vypnuli. Kaddáfí neměl info, protože neměl radarové pokrytí, imbecile.
   Ruská inspekce dnes vyjela k syrským jednotkám PVO, aby našla co nejvíce trosek sestřelených Tomahawků a dalších západních trubek. Do týdne je mají najít všechny, pak je ukážou , a ty se z toho posereš do vlastní tlamy, spolu se svými spoluhoniči, trotle:-D
   A teď vyskoč!

   Smazat
  6. Pro A z 16:16 h a 15:47 h:
   Promiňte, ale Vy jste zjevně nepochopil prostý psaný text,
   všech světových agentur, i včetně tzv. mainstreamu (= média ovládaná americkou propagandou).
   Nikde nebylo ani slovo o tom, že by Rusové jakkoliv aktivovali vlastní protiraketovou ochranu ( S 300, či 400).
   Z toho plyne, že se Syřané bránili svou protiraketovou výzbrojí.
   Počty raket z různých zdrojů , které amícká soldateska vystřelila, se pohybují od 103 do 110 kusů.
   Počet cílů, na které bylo vystřeleno si na papír vypište sám (dle amíků i dle Syřanů).
   Pak Vám jednoduchým dělením vyjde, kolik raket by bylo vystřeleno v průměru na jeden cíl.
   Pokud mají pravdu Američané, že žádné (či jen pár) raket bylo sestřelených, pak na amerických snímcích zasažených cílů by musely být přinejmenším „měsíční krátery“!
   (Jestli neznáte velikost měsíčních kráterů, najděte si to na netu!)
   A co je na nich vidět? Běžné rozvaliny po výbuchu, třeba plynového potrubí.
   Že by amíci nestříleli na žádné z letišť, jak uvádí Ruské ministerstvo obrany a Syrský generální štáb?!
   To asi nemyslíte vážně. Leda, že by amíci úmyslně zatajovali snímky rozbombardovaných letišť?
   (Třeba ano, třeba „se bojí, že by to museli zaplatit!“)
   Ale pokud dopadlo jen asi 30 raket na cíle (děleno počtem cílů, ať už amíky, či Rusy uváděnými) pak to odpovídá snímkům zasažených cílů a ASI OPRAVDU ty ostatní dostaly 40-50 let staré rakety ruské výroby, které se řídily, jak uvádí ruský generální štáb, „opravenou“ protiraketovou elektronikou.
   Tuto možnost ani Irák ani Líbye neměli.
   A Vy sám ze sebe děláte někoho, s kým nemá smysl se vážně bavit.
   Pavel p

   Smazat
  7. Proč se tím magorem zabýváte? Přece vidíte, že žvástá blbosti, asi tomu sám ani nevěří, prostě žvástá blbosti. Tak jsme během půl roku probrali množství věcí - Čapí hnízdo, Babiše, volby,Drahoše, pak Skřípala, teď válčení v Syrii - napadlo vás někdy,o čem by se mohlo psát, kdyby se nepsalo o válčení - a to do zblbnutí? Ještě před půl rokem se denně vřeštělo o migrantech. Jak se chovají, co dělají, kolik jich kam přijelo, jak se perou, jak znásilňujou, jak je to zoufalé ve Švédsku nebo ve Francii - prostě denně na programu byly černé huby, včetně každodenních obrázků hub na lodích a podobně.Najednou - mir nix dir nix - černé huby z publicistiky zmizely, a zase je tu válka - nepřipadá vám to všechno už jako fraška? Svět neovládá nikdo jiný, než media. Žvaní a žvaní, protože se tím živí. A protože všechno, co napíšou je pro lidi jako kázání v kostele. Namísto na boha se začalo věřit mediím, ale to je fakt otřes. Dřív lidi každý týden čučeli v kostele a poslouchali kázání, v současné době se každý den dřepí u bedny, a čtou se bláboly - a bedny se střídají - jednou je to počítač, podruhé televize. Tohle je strašná doba. Fakt - praštěná. Plná praštěných lidí. Jak mohl někdo z lidí udělat tohle? MOje babička včera sázela mrkev,petržel, celer, zalévala kytičky - k tomu jí zpívali ptáci - čuměl jsem, na úplně jiný život! Denně vřískat kdy už bude válka, proč ještě nevypukla, kdo za to může, a jak to, a pořád dokola. Ještě snad nikdy nebylo lidstvo tak blbé - kdo za to může?

   Smazat
  8. Odborníku 15:47 - není to pouze otázkou samotných zařízení, ale i jejich početnosti, koordinace a včasné výstrahy. Inteligentnějším vysvětlovat netřeba.

   Smazat
  9. 17:11 Pavel p. Domnívám se, že aliance opravdu útočila jen na ten sklad, bunkr a výzkumák. Seznam sestřelů z jednotlivých letišť, který je uveden v článku, jen říká, kolik raket sestřelila protivzdušná obrana každého z těch letišť. To vůbec neznamená, že rakety mířily na ně. Rakety nejspíš jen prolétávaly jejich chráněným prostorem, ale cíl měly jiný.
   Přehled v článku je zajímavý. Uvádí, kolik (anti)raket bylo z jednotlivých letišť vystřeleno a kolik zasáhlo cíl. Je vidět, že nejefektivnější byla obrana letišť, která měla téměř 100% účinnost. Nejslabší byla obrana "okresů" Barzah a Jaramani, kde z vystřelených 30 raket jich jen 7 zasáhlo cíl. Mohlo to být také tím, že tam byl "provoz" největší. Celkem obrana netrefila 30 cílů a 71 trefila. Aliance tvrdí, že celkem vypustili 105 raket. Znamená to, že na 4 rakety Syřané ani nevystřelili. Nejspíš letěly úplně jinudy nebo búhví kam. Také to mohly být ty menší rakety ze stíhaček.

   Smazat
  10. Když koukám na fotografie zničených cílových objektů v Sýrii, kde mělo údajně dopadnout 76 Tomahavků a srovnám to s videi, prezentujícími skutečný účinek těchto raket, tak mám pocit, že na místo 76 tam dopadly nanejvýš tři. Při zásahu 76 Tomahavků by na tom místě nemohly zůstat ani dvě cihly na sobě, zůstal by tam jen hluboký kráter, natož aby stály části budov a auta měla jen rozbitá okna. Spíš to vypadá na poškození dělostřeleckou palbou. Myslím, že Rusi měli spíše pravdu. Ostatně, nevím o případu, kdy Američané v posledních 100 letech mluvili pravdu. Buď to vždy byla prokázaná lež nebo alespoň silně překroucená skutečnost.

   Smazat
  11. 16:16
   Nelogická otázka od blbečka vašeho kalibru.
   Pokud máš nějaké důkazy (nejen své pochybnosti) o tom, že Syrská armáda nesestřelila rakety (střely), tak je sem dej a nekafrej... V opačném vytváříš konspirační teorie a to je tak asi vše.
   S tím si běž vytřít "zrak" imbecile.
   J.C.

   Smazat
 4. Pane Umlaufe, když už o někom něco říkáte, měl by jste to mít kvalitně prostudované.
  Mluvím konkrétně o Vašem tvrzení: ".. že i Britské listy z toho začínají couvat.."
  Britské listy (pracující za peníze americko-britských tajných služeb) z ničeho necouvají!
  V přetištěném článku z angličtiny, pouze první odstavec dává vinu za 7 let zabíjení a mučení dává vinu části Západu, aby nám pak dále dostatečně vysvětlil, že je to jejich vina proto, protože nezametli s Asadem a Sýrií tak, jako "zametli" s Kaddáfím a Libyí!
  Takže B-listy jsou stále stejná, bezpáteřní žumpa!
  Pavel p

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Všechna media jsou stejná, bezpáteřní žumpa - žvaněním se živí. Kdyby se mediální roury živily prací někde u pasu, nepsaly by všechny ty sračky. Jenomže psaní těch sraček vynáší mnohem více než práce u pasu - bohužel.Proto vznikl celý ten hnojník, který se nazývá mediální průmysl, a tisíce parazitů se živí žvaněním. Opakováním článků, všelijakým fabulováním zpráv aby to čtenáře dojalo nebo nasralo - a úplně nejvíc se toho nažvaní o válce. Na tom se totiž nedá nic zkazit. Válka nikdy nebude, jen připitomělé bojůvky, kde si ješitní kašpaři poměřují kvalitu svých zbraní, jako si v mládí poměřovali délku svých čůráků a kdo dochčije dál. Ale psát a žvatlat se o tom může pořád. Konečně - proč ne? Když to čtenáře baví? Knihy už nikdo nekupuje, tak je nahradilo čumění do internetu.

   Smazat
  2. Jen tak mimochodem. Britské listy nebyly Žumpa dokud v nich byl Š. Kotrba a v době války proti Jugoslávii byly nestranné. Od té doby, co si Čulík najmul Dolejšího, to s nima začalo jít z kopce. Navíc Čulíkovi evidentně hráblo.

   Smazat
 5. Celý slavný kapitalismus je založen na řetězci zločinů - to je prostě tomu režimu dáno do vínku, jinak by to nebyl kapitalismus. A SAMOZŘEJMĚ ŽE S TÍMTO OBECNÝM VLASTNICTVÍ ZLOČINU KAPITALISMEM VYSTUPUJE SPECIÁLNÍ PODOBA - MEZINÁRODNÍ TERORISMUS! Kapitalisté jsou samozřejmě vinní všemi válkami, které se od zrodu tohoto režimu udály. Všehny války byly teoristické -neb jak víme "války jsou terorismem bohatých vůči chudým"! Ale vše co označuje kapitalismus za terorismus jsou války chudých poroti bohatým. Ten terorismus kapitalistů je o milionech mrtvých, ty války chudých jsou o desítkách mrtvých. Ovšem představa vlád kapitalistických je, že je povinností chudých jít na jatka stejně poslušně, jako šli Židé do plynových komor. A v tom i mj. je ten rozpor mezi kapitalismem a marxismem - marxismus si myslí, že chudí mají mít stejná práva jako bohatí, také na život!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Marxismus si myslí, že na světě nemají být lidé rozděleni na chudé a bohaté, že lidé by měli žít tvůrčím životem jako sobě rovné a všestranně rozvinuté bytosti. T

   Smazat
 6. Tak Sýrie je ruský protektorát, Kalousek by to lépe neřekl.-

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 16:54 Asi neznáte význam toho slova. Je rozdí, jestli je někdo skutečným protektorem (ochráncem), nebo se sám tak nazve, aby zamaskoval opak.

   Smazat
  2. Také k diskusi - protektorát. Byla to okupace, když nám vládla Rakousko-Uherská monarchie? Nebo protektorát? Nacistické Německo s podporou Británie a Francie udělala z Česka protektorát, nebo okupovanou zemi?(Měli jsme vlastní vojsko). Dosud od 2. světové války trvající obsazení Německa USA armádou - je okupací, nebo protektorátem. Podobné rozmístění vojsk SSSR na území ČSR po r. 1968 bylo okupací, nebo protektorátem? Současná subordinace ČR NATO a USA je okupací nebo protektorátem? (Máme zase vlastní vojsko.)

   Smazat
 7. V okolních budovách vedle toho zničeného trojbaráku v Barzáru, na který podle amerického sedmilháře, mentála Mek-kenzího, mělo dopadnout "VŠECH" 76 Tomahawků, tedy 34,2 tun!!!!! trhaviny, to podle posledních fotek ani nevymlátilo okna:-D Asi to byly originál indiánské Tomahawky, ze dřeva a pazourku, které tvořily náplň těch "moderních krásných, neviditelných" raket:-D

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No a to jako - tady brečíte, že se v podstatě nic nestalo? Že nebylo rozbito půl města, a pobito půl milionu lidí - to byste byli spokojenější? Ach bože - na diskuzích je samá ubohá lidská látra. Nějak tomu nerozumím. To je přece dobře, že to bylo jenom "jako" - jako otrava toho skřípala. A media mají o čem blábolit a zabavovat domorodé publikum, dychtivě dřepící u bedny a čekající, jak to bude dál. Jak přiblblý televizní seriál. Netušil jsem, že páprdové v důchodu by byli šťastní za skutečné válčení.

   Smazat
  2. Člověče 17:47, proč tady pitomě žasnete nad tím, že se někteří vyjadřujeme k informacím tak jak jsou, podle toho co se kdo domníváme vědět či podle toho, jak co pociťujeme? Máte možnost buď být věcný, nebo sem nelézt.

   Smazat
 8. O tom, že by Západ byl poražen, nemůže být ani řeči. Rusové (Putin, Gerasimov) avizovali amíkům, co všechno jim sestřelí - ale nevylétla ani jedna jediná ruská raketa!!!!

  Sám fakt, že Rusko svého spojence nebránilo svědčí o tom, že Rusko bylo poraženo MORÁLNĚ!!! A stejně jako Sýrie, dopadne každý spojenec Ruska. Dosud jsem měl za to, že by bylo dobře, kdybychom byli pod Ruskem - ale události posledních dnů mne přesvědčily o tom, jak fatálně jsem se mýlil!!! Rusko by nás klidně nechalo Západem vybombardovat, stejně jako to udělalo Sýrii. Pan Putin obdržel políček - a protože ho nevrátil, je zřejmé, že je slabý, a na Rusko v žádném případě spoléhat nelze. Jedinou možností, jak si zachovat tvář, by bylo vyhnání žoldnéřů USA ze Sýrie. Ale na to pan Putin zřejmě nemá!!! Pan Putin se zmohl jen na prohlášení, že příští útok na Sýrii by uvedl mezinárodní vztahy do chaosu - ale to je všechno. Amíci vzdor ruským hrozbám, co všechno sestřelí, přesto provedli útok, protože mají Rusy dokonale přečtené. A nejen to, takové útoky mohou pokračovat donekonečna!!! Konec nadějím!!!

  A pokud jde o útok: pokud by byly zasaženy laboratoře vyvíjející nervové plyny, tak muselo dojít k jejich úniku do ovzduší. Proto by bylo dobré toto zdokumentovat nezávislými vyšetřovateli. Ale pokud k úniku bojových plynů nedošlo, měla by Sýrie uplatnit na USA, Francii a GB náhradu škod u mezinárodního soudu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Něco tak pitomého, ubohého a stupidního, může vyplodit jen duševní mrzák. Proč by Rusové měli střílet a něco podniknout, když celý ten útok byl jenom jako? Jsi tak blbej? Proč nečteš články? Vystačíš si se svým duševním zmrzačením a vypatlaným mozkem, že nepotřebuješ nic číst? Tak k tomu neblábol ty ubohý sračky, a ty nadávky Putinovi si nech - hlavně si očisti americký lejno - jsi toho plnej, jak jim lezeš do zadků. A smrdíš. Proč otravuješ na NR? Vymaštěná smečka magorů, nadávajících Putinovi, je na novinkách - tam najdeš kámoše, s těma si můžeš poklábosit, ale jenom dva příspěvky.

   Smazat
  2. Vážený pane,
   podsouvat mi to, že nadávám panu Putinovi může jen duševní mrzák . . . navíc mrzák, který neumí číst. Já jsem jen konstatoval, že je pan Putin slabý - a to není zdaleka jen můj názor.

   Pokud byste chtěl svůj duševní stav změnit, dám Vám kontakt na skvělého psychiatra. Víc pro Vás, milý příteli, opravdu udělat nemohu . . .

   Smazat
  3. Putin neni slaby ,je jen charakterni a diplomaticky ne jako ti saskove co vyhlasuji napadeni slabsich zemi vzdy v breznu . To je duvod proc jeste Rusy nenapadli ,maji respect neb vedi ze Rus je vyzbrojen a bude se branit. Nevysli tam kurvy z kostela a ani spousta provokaci neb lid stoji za svym Vudcem a veri mu . V opacnem pripade kdyz se podivate na devianta Makrona ci Makrelu ci hruzu z ostrova s jejim nacelnikem blaznu vidite ten rozdil v inteligenci jiz z vizaze . Nejsem nadsenec Ruska ale to co se deje od Reagana je pruser ,vladnou vsude zide a to je ten problem ktery prorostl jako potkani ve velkomestech ,zvykli si i na podavany jed a tezko se odstranuji .To je ten problem ,ne americky strejda z farmy ci frantik co pestuje kravy ,videl nekdo zida nekdy tezce pracovat ? Ja ne a asi ne mnoho ctenaru zde

   Smazat
  4. Anonymní 17:44

   Takže znova, pro ty úplně nejpomalejší. Rusové stanovili američanům čáru(útok na vojsko a základny RF), jejíž překročení by znamenalo odvetu ve formě zničení amerických útočných prostředků. Američané to vzali v potaz a dali si záležet na tom, aby nedali Rusům důvod k odvetě.
   Výsledkem je to, že vlk se nažral a koza zůstala celá. Miliony vyhozené do kanálu, antireklama na americké střely tomahawk a Sýrie úspěšně pokračující v likvidaci zbytků Západem podporovaných teroristů.

   Je to tak srozumitelné už i pro vás?

   Smazat
  5. TAKŽE ZNOVA: Jestliže Rusko svého spojence nechrání, pak jeho prestiž velmi utrpěla. A anglosionisti se už nechali slyšet, že v útocích budou (bude-li to podle nich nutné) pokračovat i když ZATÍM!!! útoky neplánují.

   Sami ruští diplomaté tvrdí, že útokem byl pan Putin ponížen. A s ním bylo (bohužel!!!) poníženo i Rusko!!! Jistě, moudřejší ustoupí - ale i to má své meze!!!

   Co to znamená??? Že si Bílé přilby (které nikdo nevyhnal) sehrají další divadýlko a bez mandátu OSN bude následovat další útok, kterému bude Rusko jen přihlížet - zatímco Sýrie bude obracena v trosky!!! A proč by útoky nepřicházely, když agresory nikdo neklepne přes prsty?????A Rusko se zmůže jen na prohlášení, že další útoky přinesou jen chaos v oblasti!!!! A to je na velmoc velmi, velmi málo!!!

   Z portálu aeronet překopíruji:

   Titulky:

   1) S grázly nelze jednat jinak než z pozice síly

   2) Vladimir Putin hraje diplomatické šachy, ale nevšiml si, že partner na druhé straně šachovnice už má na rukách boxovací rukavice a chce hrát úplně jiný zápas a jinou hru

   Konec titulků

   Článek s výše uvedenými titulky má název:

   Valerij Gerasimov pohrozil Trumpovi potopením amerických lodí ve Středozemním moři a nastal obrat! Američané se stahují, USS Donald Cook míří pryč od syrských břehů. Bývalý šéf izraelské rozvědky Nativ prohlásil, že USA nepůjdou do války s rovnocenným soupeřem. A v syrské Dúmě ruští chemici nic nenašli, ani stopy po chemickém útoku!

   S tímto článkem souzním.

   Smazat
  6. https://aeronet.cz/news/valerij-gerasimov-pohrozil-trumpovi-potopenim-americkych-lodi-ve-stredozemnim-mori-a-nastal-obrat-americane-se-stahuji-uss-donald-cook-miri-pryc-od-syrskych-brehu-byvaly-sef-izraelske-rozvedky/

   Smazat
  7. Proč po 76 hodinách od náletu na Sýrii nedošlo k naměření žádného rozptýlení chemických látek v oblastech zasažených Spojenými státy, Velkou Británií a Francií?

   Více zde: https://www.quintus-sertorius.net/news/proc-po-76-hodinach-od-naletu-na-syrii-nedoslo-k-namereni-zadneho-rozptyleni-chemickych-latek-v-oblastech-zasazenych-spojenymi-staty-velkou-britanii-a-francii/

   Smazat
  8. Výtky v diskuzi pod článkem, že Rusové „zradili své spojence“, že ukázali „svou slabost“, že „Putin je měkký, slabý“, apd., jsou založené na nedostatečné znalosti, či nedostatečné schopnosti analyzovat konkrétní situaci (raketový útok) v širších souvislostech. Navíc tuto myšlenku podstrkuje pátá kolona v Rusku, i u nás, do hlav běžných lidí, protože vědí, že „kdo je malověrný, je již předem poražený ..“
   Že Putin není ani „zbabělec“, ani „váhavý intelektuál“, je dostatečně jasné už z jeho předchozích činů (válka v Čečně, v Gruzii, Krym, atd., atd., ..), že dělá vždy to, co je nejoptimálnější je také jasné.
   Rusové narýsovali pro amíky červenou čáru, kterou se oni se svými „sluhy“ neodvážili překročit.
   Rusové opravili a vyladili syrskou protiraketovou obranu a dohlíželi při útoku na ní…
   Rusové ztrapnili Američany a jejich zbraně i s jejich rektálními alpinisty (= řiťolezci). A to i přesto, že mají méně konvenčních zbraní a menší armádu než amíci a jejich NATO.
   Do toho spadají i naši „alpinisti“ : Fiala,Kalousek, Farského, Bělobrádek a ostatní ze spolku „přátel žehu všeho živého“ .
   Bohužel i včetně Babiše a zrádné polovičky nomenklatury ANO v čele se Stropnickým.
   Pro nás je dobré, že už jasně víme, kdo je kdo!
   Pro ně je to zase špatné, že už nemohou předstírat, že jim jde o dobro naší země.
   Že vládci amíků chtějí válku, do které nás chtějí použít „jako náboje do děl“,je bohužel stále jsnější pravda.
   Co k tomu dodat?!..
   Pro A z 16.4. v 5:51 h: Vzhledem k tomu, že při „ukrajinském tažení na Rusy“ se musel Čulík na „pokyn shůry odkopat“ , nejde o žádné jeho „pomatení“, ale o „přiznání barvy“.
   Což dokazuje i jeho dcera, v žoldu „té správné neziskovky“, která putovala pracovně po Rusku a Ukrajině (možná ještě putuje – neaktualizoval jsem informace).
   A ano, předtím se snažili pouze velmi rafinovanou, nenápadnou formou škodit a Kotrba jim v tom (vědomě/nevědomě) bránil. Dřív jsem o tom zde psal.
   Pro A z 15.4 v 17:36 h : Ve svém příspěvku jste možná intuitivně, možná vědomně narazil na DVA ZÁKLADNÍ problémy, které se táhnou jak červená niť, historií lidstva.
   1. Od určité doby (asi od Staré říše v Egyptě, možná i déle) se někdo (něco) snaží systematicky navykat lidi na pravidelný výplach mozku a jeho následné jednotné naprogramování!
   2. S tím souvisí zajímavý jev : obecně stále víc a víc lidí v populaci má zvyšující se objem informací a dat k dispozici ve svém mozku, ale zároveň stále klesá schopnost všech jedinců tyto data správně vyhodnotit a používat.
   (Dříve tato“ jakási degenerace“ postupovala velmi pomaličku, nyní se stále více zrychluje!
   Jsem velmi zvědav, jaká bude v dospělosti schopnost pracovat s fakty a duševní úroveň, nyní 5 letých dětí.)
   Právě proto, abychom úplně nezblbli, je třeba co nejlépe diskutovat.
   Pavel p


   Smazat
 9. Nadpis přesně vystihuje situaci.

  OdpovědětSmazat
 10. Trumpeta chce spouštět hrůzu, chce vypadat před světem jako naprostý válečný šílenec, což znamená, že ve skutečnosti je podělaný strachy.Rusům ani nestál za to, aby reagovali na jeho primitivní bojové scénky.

  OdpovědětSmazat
 11. Komu není jasné, že Ruská federace je tou vojensky i ekonomicky podstatně slabší stranou vůči NATO a tzv. západním demokraciím je ignorant. Komu to jasné je, chápe, že Ruské federaci nezbývá, než postupovat mimořádně uvážlivě. Jinak v obhajobě své politické i ekonomické nezávislosti obstát nemůže. Logicky lze očekávat, že morálky se oprávněně dovolává spíš slabší, než silnější strana. Proto víc nedůvěřuji USA a spol. než Ruské federaci. Té, takové co hájí dnes, také fandím a držím palec. V tuto chvíli jsem tedy „Putinovec“. JiH

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. O tom se přeci nikdo nedohaduje. Vedou se spory o to, jestli Rusko mělo jednat agresivněji a navzdory předešlým deklaracím zničit americké lodě a letadla, přestože ruské síly v sýrii napadeny nebyly.
   To by jistě pro Rusko technicky nebyl žádný problém, ale nebylo by rozumné vyvolávat tímto otevřenou válku s NATO, které je na počty přecijen silnější(uvažujeme-li konvenční zbraně). A jak někteří diskusní "bojovníci" od klávesnice poukazují na ruský jaderný arzenál, tak Rusové určitě nejsou takoví idioti, aby jej chtěli použít jinak, než v případě bezprostředního ohrožení své existence. Takové situaci rozhodně nahrávat nechtějí a nemají k tomu ani žádný důvod.

   Smazat
 12. No jo americký idioti si koledují aby opět běhaly s tomahavky z kamene.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.