Reklama

sobota 7. dubna 2018

Pravda o zaranžovaném „otrávení Skripala“


Paul Craig Roberts
7. 4. 2018       PaulCraigRoberts
Jak píše Basim al-Khalili na webu Global Research, Britanie nevědomky připustila, že její vláda ve věci domnělého otrávení špióna Skripala a jeho dcery lže. Tato vláda udělala totiž dvě vážné chyby.
Za prvé ohlásila, že vražedný nervový plyn byl nalezen na klice dveří Skripalova domu. A za druhé, podle lékařů nemocnice, v níž se léčila Skripalova dcera Julia, se stav této pacientky rychle zlepšuje a je možno jej nazvat stabilizovaným.

Titéž lékaři ovšem předtím ohlásili, že Skripal a jeho dcera mají jen jednoprocentní naději na přežití a „budou invalidy do konce života“. A někdejší ruský expert na chemické zbraně Vil Mirzajanov, který emigroval na Západ a funguje zde nyní jako odborník na toxické látky, ujistil britská média, že dva gramy novičoku dokáží usmrtit v jednom okamžiku až 500 lidí. Pro britský deník Daily Mail pak řekl: „S těmi dvěma je konec. I kdyby snad přežili, zůstanou jim následky pro celý život.“

Zdá se, že Mirzajanov učinil své prohlášení pod tlakem mainstreamových evropských a amerických médií s cílem diskreditovat svou původní vlast v očích světové veřejnosti.

Jestliže Skripal a jeho dcera byli otráveni před svým domem, nedokázali by projít městem Salisbury. Jestliže se ovšem tak stalo, vyloučili tím možnost, že byli otráveni plynem novičok.

Co vysílala americká CNN 29. března:
„Detektivové londýnské metropolitní policie ve středu ohlásili, že mají za to, že někdejší dvojí špión Skripal a jeho dcera se dostali do kontaktu s nervovým plynem ve Skripalově domě. Zde policie detekovala nejvyšší koncenraci nervového plynu na domovních vchodových dveřích. Oba byli otráveni 4. března poté, co byli vystaveni účinkům nervového plynu, určeného pro válečné účely. Oba jsou hospitalizováni a nalézají se v kritickém stavu. Skripal a jeho dcera byli nalezeni bezvládní na lavičce poblíž obchodního komplexu v Salisbury, a to bez známek nějakého zranění“.

Dřívější informace, že Skripalovi byli otráveni ve chvílích, kdy seděli na lavičce, Scotland Yard později popřel (pozn. Global Research).

Připomeňme si: Detektivové Scotland Yardu došli k závěru, že Skripal a jeho dcera byli otráveni už ve svém domě, a že nejvyšší koncentrace nervového plynu byla detekována na vchodových dveřích.

Jestliže byl tedy Skripal otráven u svého domu, pak otravná látka, která se proti němu použila, nemohla být nervovým plynem.

Celá řada expertů tvrdí, že nervové plyny zabíjejí lidi v průběhu několika minut. Skripal jednoduše neměl čas dojít do restaurace či obchodního centra, kde jej nalezli. Neexistuje tedy možnost, že látka, kterou byli Skripalovi otráveni, nyla novičok.


Mnohem pravděpodobnější tedy je, že látkou, kterou byli oba zasaženi, byla nadměrná dávka léku proti bolestem, který se používá pro znecitlivění lidských orgánů.

Celé proběhlé show s využitím pseudoexpertů a fakty nepodložených domněnek i obvinění zaranžovala britská vláda s cílem zvýšit napětí v Evropě a přispět ke zvýšení rusofobních nálad na celém světě.

Překlad: Lubomír Man

63 komentářů :

 1. Britští experti zkoumají, jestli Novičok byl od žida nebo ze spolku.Julijo,sladilas to, je to jakési ztuchlé...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Uz se nabeton vi , kde byla Novicok pohankova kase vyrabena . Smozrejme ze v Rusku v Tajnych Laboratorich 800km od Moskvy , kam meli pristup vsichni navstevnici od 1987. Prisne tajne..
   Otravena byla I morcata 2 a jedna kocka !
   Zlociny rusu se nezastavi pred nicim..
   I kdyz nebyly zvirata nikde na lavickach..
   Ovsem agent pohazujici toxin vsude kolem a strikajici na Skripala vyvaz zrejme do te dobe nez bude odstranen jako nepohodlny svedek..TOXIN HO NEMINE...
   Proto vzorky toxinu nemohou byti dodany rusum , nebot by jich zneuzili a travili dal a dal...
   Protoze maznout Skripala je moc slozity , treba klackem musel se pouzit Nevystopovatelny Toxin , a stale nevime jak se vsude a hojne roznesl, kdo a jak to udelal, povesit May za koule a mozna se konecne prizna...Johnsona neni povesit za co...

   Smazat
 2. Obojetný hajzl Skřípal se zotavuje. Rusové s jeho likvidací jaksi selhali. No jsou to břídilové. Státy, které se na příkaz VB k nim přidali na ztrestání Ruska, couvají a nabízejí jim alternativy za svůj přešlap. Dokonce Američani nabízejí Rusům za jejich 60 vypovězených amerických ,,diplomatů" aby si doplnili 60 vypovězených Rusů z území USA z doby minulé. Jistě Babiš najde nějakou slušnou omluvu Rusům za vypovězení diplomatů, za to co se nás netýkalo. U tisíců Čechů, kteří ho volili, by si alespoň trochu vylepšil svou pokřivenou tvář. P.S. jsem zvědav jak dlouho bude Skřípal žít, když je nepohodlný ba nebezpečný pro obě strany, kterým donášel. Mohla by se u něj najít třeba další země, která bude chtít jeho kvalitních služeb využít? Čína, Peru? Co já vím. VB bacha je to svině, to neoddiskutujete.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Křivák si nemůže vylepšit cokoli, byl, je a zůstane křivákem navždy.

   Smazat
  2. Skřípal je dávno vytěžená osoba oběma stranami. Tak co by na něm mělo být nepohodlné?

   Smazat
  3. Ten člověk Skřípal má škraloup ohledně dodání komromateriálů na Trumpa. To nevyšlo tramp vyhrál a teď byl Skřípal v pěkný šlamastice a tak mu nabídli hlavní roli v béčkovým filmu ze Salisbury. Jak ren film skončí nevím, ale Skřípal to bude mít nahnutý odteď napořád.

   Smazat
 3. Ono to s tou rychlostí není tak žhavé, jak se uvádí. Plyn, letální dávka cca 2mg/kg, inhalace cca 10-15 min. a kožní aplikace (kapalina) o něco déle. Pokud se nejedná o letální dávku a záchrana přijde včas, je možnost přežít. Ovšem i tak to jsou velice krátké časy, protože musí být odborný zásah. Možná v Salisbury byli připraveni, kdyby náhodou něco uniklo z PD.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Omyl příteli.
   Letální dávka u VX (z něhož je VR odvozen) je 0,015-0,04 mg.min/l v případě plynu, a 0,07 mg/kg u kapaliny/aerosolu (přenos kůží).
   Bavíme se o LCt50 a LD50.
   Jenže my se tu nebavíme o VX, ale o VR (A230 deriváty).
   Ty jsou na rozdíl od VX těkavé, takže jsou 5-8x účinnější v plynném stavu (v případě přenosu aerosolem/kapalinou je toxicita stejná jako u VX).
   Za druhé. a to je to nejdůležitější, jestli je léčba v případě otravy VX v případě včasného podání anticholirgenik (atropin), oximů (též nazývané reaktivátory, třeba náš špičkový oxim HI-6), a následně antikonkluziv (diazepam), tak v případě VR jsou s tím značné problémy (prostě není čas).
   Ten problém se totiž nazývá dealkylace.
   Což je chemická reakce, jejíž výsledkem je to, že AChe neuromediátor je chemickou reakcí v důsledku intoxikace natolik pozměněn, že ho již nelze reaktivátorem zpřístupnit normální reakci.
   A právě na rychlosti procesu dealkylace závisí účinnost léčby a množství následků, pokud zasažený člověk přežije.
   A zde je ten největší problém.
   V případě VX je dealkylace velmi pomalá (v řádech dnů) jenže v případě VR (stejně jako třeba Somanu) je naopak velmi rychlá.
   Proto je Soman z hlediska detoxikace podstatně větší problém, než VX.
   Tím se ti snažím říct, že v případě zasažení VX máš 5 (v případě nižší dávky i 10 minut) na podání antidota a i při podání antidota později je šance, že pacient nezemře (byť bude mít trvalé následky, nevratný stav nastává při letální dávce po 30-ti minutách, smrt zhruba po 60-120), jenže v případě A-230 to jsou desítky sekund maximálně minuty a pak už mu antidota nepomohou, protože dojde k nevratnému poškození AChe a nedochází k přenosu vzruchů mezi neurony. Takže i kdyby pacient přežil, tak pouze ve vegetativním stavu (napojený na přístroje zajišťující životní funkce).
   Takže je nemožné, aby Skripal a jeho dcera v případě zasažení A-230 přežili, navíc bez následků.

   Smazat
  2. Děkuji z vyčerpávající reakci na trola . Ten si totiž přečetl keci o skvělých lékařích v GB a doteď tomu věří. Fór spočívá v tom, že Skřípalové byli nalezeni na lavičce už prakticky v bezvědomí. To znamená, že jak se říká pět minut po dvanácté a v takovém případě již nemě-li mít žádnou šanci ani po podání antidota, navíc nikdo nemohl vědět, že je otrávil tzv. novičok.

   Smazat
  3. 22:01, děkuji za podrobný popis, zhruba vím, jak působí. Jenže my nevíme, jakým způsobem a jakou dávkou byli oba postiženi. Taktéž nemáme představu o nových výzkumech ve zdravotnictví. Salisbury byla v blízkosti PD a právě tam jsou aplikovány nejnovější metody z výzkumů. Vůbec nemusí jít cestou čistě medikamentózní jako dosud. Atropin s aditivy se podává v tzv."polních" podmínkách, pak nastupuje mnohem sofistikovanější léčba. Publikováno bylo jen velmi málo.

   Nejpravděpodobněji byla dávka velmi nízká, vždyť s tím manipulovali i doma. Inhalace 2mg/kg je sice málo, ale v reálu to u 100kg chlapa představuje 0.2g, což až tak málo není. S tou těkavostí to také není tak žhavé jako u Sarinu. Expozice nemusela být tak intenzivní. Prostě to spíš vypadá na zbabranou akcí.

   Navíc Británie a USA mají důkazy od zdroje z Ruska, že na Putinův příkaz se obnovila likvidace přeběhlíků jedem, a nedávno tuto verzi kromě Kmoníčka nevyloučil ani Bašta. Kdo je informátorem, není známo, ale je celkem možné, že to nejsou jen konkrétní odoby, ale že se jedná o masivní hackerský průnik do ruských sítí.

   V Rusku je veřejným tajemstvím, že u Moskvy je "tajná" laboratoř, která navázala na vývoj SSSR a obnovil se i provoz v Šichany-2. Já bych se tomu ani nedivil, protože na Západě s tím nikdy nepřestali (Husajnovi dodali chem. zbraně USA), ale zdroj z Ruska tvrdí, že se již uskutečnilo několik diverzí jako test.


   Jeden možná proběhl ve večerních hodinách, v městě Dúmá byl použit proti civilnímu obyvatelstvu plyn, prozatím se to nejeví jako NPL.

   Smazat
  4. Ne léčba je stále stejná, liší se pouze použité antidota.
   Už jsem ti vysvětlil, že Skripal nemohl být zasažený A 230, protože by se už neprobral.
   To je dáno Biochemicky, a nikoliv nějakou ideologíí, nebo vírou.
   Víc ti psát nebudu, nemá to smysl, ty to prostě překroutíš, doplníš o nějaké "zdroje z Ruska" a budeš tu tvrdit cokoliv, co se ti do této nové konstrukce hodí.
   Furt meleš něco o 2mg, ale já ti jasně napsal, že střední letální hodnota u VX je 0,07 mg/Kg, to je pro 100 Kg chlapa 7mg, to je 0,007 g, máš problém s převodem jednotek?(pro aerosol), pro VR je nižší (v reálu je uváděno, že smrtelná je jakákoliv dávka).
   S těkavostí to je sakra žhavé, proto byla snaha z R 33 vytvořit binární sloučeninu.
   Takže znovu, pleteš si VX, jenž je vodou nerozpustný (pouze alkoholem a v tucích) a na místě vydrží i několik týdnů s VR, který je naopak velmi těkavý a na místě nevydrží déle, než dva dny (u Sarinu je to 12-24 hodin).
   Prostě se bez potřebných znalostí snažíš uplést z hovna bič.
   USA a Británie může tvrdit, co chce, protože žádné důkazy nepředložila a nikdy nepředloží, stejně jako v případě dalších obvinění Ruska ze všech hříchů světa.
   Mimochodem důkazy měli v Británii o lecčem a pak se ukázalo, že to jsou jen vyfabrikované lži, na základě kterých řešili svoji vnější politiku.

   Smazat
  5. 9:31, co jsi TY napsal, je jedno, těžko budeš mít poznatky specialistů z DSTL PD. Nikdo také nemá info o probíhajícím vyšetřování a nalezených důkazech. OPCW spolupráci s Ruskem odmítla. Nazdar.

   Smazat
  6. Ono to spíš vypadá, jako specialisté z PD dostali úkol: vytvořte proti Rusku záminku a my tu záminku zrealizujeme.
   Specialisté z PD splnili zadání, ale blbě.
   Stejně blbě ji rozvedla Britská vláda a její tajné služby. Stejně blbě se k této zámince připojily i USA a státy EU !!!
   :-)
   SID

   Smazat
  7. 10:55, tak to nefunguje. PD jsou specialisté, normální lidi. Stejně tak doktoři a SY. Navíc budou zavázáni mlčením. Zkuste jinou verzi.

   Smazat
  8. Pro Anonymní8. dubna 2018 10:41

   Samozřejmě ty šašku, že je úplně jedno, co zde napíšu, protože ty si budeš mlít svoji, bez ohledu na fakta.

   Toto je od tebe slušná sebeironie

   "Anonymní8. dubna 2018 7:58

   S když vám podají jednoznačné důkazy, stále tomu budete věřit?"

   To už se fakt kavárna nezmůže na nic lepšího, než bioroboty s omezenou databází a zacyklené v několika větných spojeních?

   Smazat
 4. Špatně zabitý Skripal by měl být doražen třeba palicí do hlavy a potom říci, že ta palice byla napuštěna Novičokem, Angličany už nikdo nebere vážně

  OdpovědětSmazat
 5. Britove byli vzdy krivi

  OdpovědětSmazat
 6. A ještě mají Britové tolik drzosti, že tvrdí, že k uzdravení došlo proto, že mají tak skvělé lékaře a odborníky. Divné na tom je, že už ti jejich odborníci potvrdili, že to je noviček, ale nemůžou určit, kde byl vyroben. Takže ten mezinárodní odborný posudek, který má přijít příští týden, už nemůže říci nic jiného, protože by ti odborníci z Británie vypadali jako hlupáci. Ale zase je na tom dobré to, že lékaři v Británii stvořili nějaký zázračný lék, který působí na jakýkoliv jed a navíc i v odstupu desítek hodin. A ani se tím nechlubili, pašáci. Ale vážně, nechápu, jak vůbec ještě může někdo ty šašky a podvodníky brát vážně. To už jsou fakt všichni tak hloupí a nebo si myslí, že hloupý je celý svět?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. S když vám podají jednoznačné důkazy, stále tomu budete věřit?

   Smazat
  2. @ Anonymní8. dubna 2018 7:58

   "když vám podají jednoznačné důkazy, stále tomu budete věřit?"

   Ne... jednoznačné důkazy totiž víru nahrazují informovaností.
   (pokud nejste zaslepený fanatik)

   Smazat
 7. Malý kiks- určení výrobce, případně šarže chemikálie je dáno stanovením nečistot v chemikálii. Takže bez srovnávacího vzorku se výrobce dá zjistit jen s pomocí křišťálové koule. Největší podivnost je přežití obou přiotrávených, což se dá vysvětlit jen užitím starého, rozloženého Novičoku nebo použitím hrubé reakční směsi bez purifikace produktu. Obě eventuality znamenají amatérské provedení. Myslím, že by britští chemici neriskovali zcela vymyšlený výsledek analýzy.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. "Myslím, že by britští chemici neriskovali zcela vymyšlený výsledek analýzy. "

   Proč by ne.
   Scénář akce byl takový, že Mayová vyhlásí vinu Rusů a jejich elity během onoho denního ultimáta prostě zradí a vezmou "vinu" na sebe. Další vyšetřování netřeba.
   Jenže to vyhořelo právě na tom, že ruské "elity" díky vyhlášení Lavrova (Británie by si měla uvědomit, že koloniální doba skončila a s Ruskem nikdo nebude jednat takovým způsobem) prostě nedostali možnost zradit.
   A teď už je to jenom komedie s neustále se měnícími verzemi události.
   https://www.euportal.cz/Articles/18884-pojdme-si-udelat-malou-rekapitulaci-celeho-skripalova-pripadu-konecne-uz-vime-jak-presne-putin-otravil-skripala-aneb-jak-se-velka-britanie-zamotala-do-vlastnich-lzi-a-tim-se-sama-usvedcila.aspx

   Smazat
  2. 23:24, já si také nemyslím, že by riskovali výsledek, kterým by se blamovali.

   A234 byla na těch různých místech nalezena, nemusíme moc pochybovat. Nakonec šéf DSTL v PD jednoznačně odmítl verzi, že by určili původ látky a to byl pod tvrdým nátlakem. Nevím, jak to je s metabolity A234 u Skripalů, tam to už zřejmě dokázat nejde.

   Chemici a ostatní forenzní vyšetřovatelé hledají stopy a podle těch stop určí pravděpodobného pachatele. ... funguje to tak. Když chemikovi donesete vzorek vody s tím, že to je z rybníka, chemik dá závěr, že neznámý vzorek z donesené láhve obsahuje to a to. Jestliže to sám odebere, opatří vzorek datem a časem a tehdy může garantovat, že tehdy a tehdy se v rybníku nacházely tyto látky. Operativa zas potřebuje další stopy.

   Pokud je tedy potřeba stop, dodáme stopy i pro chemiky i pro operativní oddělení.

   Smazat
  3. Jen na okraj. V množství o kterém se zde mluví, je chyba měření tak velká, že se nedá určit přesně ani co se měří natož nějaké příměsi. Takže to znamená, že výsledek měření bude 0,007 mikrogramu plus mínus 0,1 mikrogramu. Tedy chyba bude větší než možné množství látky. A pokud na "zabití" bylo použito pár gramů, tak na klice bude nula nula nic.

   Smazat
  4. 10:39, nemyslím, že by v této chvíli byla potřeba kvantitativní analýza.

   Smazat
 8. Borise s Terezkou pověsit do průvanu ať jsi po kecáji sami a nezatahuji do svých lži jiné vlády !

  OdpovědětSmazat
 9. Sergej a Julija Skripal se rozhodli opustit Británii a pod cizí identitou emigrovat do USA. Zdůvodnili to strachem o vlastní bezpečnost ze strany Ruska, které podle Julie začíná likvidovat opozici žijící mimo ruské hranice.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Co je dvojitý agent za opozici?

   Smazat
  2. 10:40, opozice proti diktatuře. Proto také tehdy spolupracoval s cizí rozvědkou, aby byla diktatura poražena.

   Smazat
  3. 8-)
   To jste četl v příručce? Co když naopak byl vybrán Ruskem jako agent "zrádce" aby stejně jako jeden náš agent naopak pracoval pro Rusko? Teď byl odhalen a Britové ho zabili aby to vypadalo jako ruská práce...

   Smazat
  4. Co už mohl dvakrát vytěžený Skripal znamenat pro Rusko? Ten se motal jen mezi kriminálníky a možná právě na to zašel. Pro Rusko má význam jen jako mrtvola.

   Apropos, vy máte odněkud info, že je mrtev? Já jsem v DM zachytil, že právě naopak, daří se mu skvěle a stěhuje se. Nebyl jste náhodou v posledních dnech v Salisbury? )

   Smazat
 10. Skripalové měli být předehrou k zinscenovanému chemickému útoku ve východní Ghútě. Tam to britští nestihnuli, kvůli rychlému osvobození syrskou armádou, tak západní nasadili chemikálie na jiném místě (v Dúmě) také ve své působnosti, jede se podle původního plánu.
  https://www.seznamzpravy.cz/clanek/desive-zabery-z-duma-pokud-se-potvrdi-utok-plynem-zadaji-usa-zakrok-proti-syrii-44722?dop-ab-variant=&seq-no=1&source=hp


  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 8:36, útok plynem potvrdila už SANA. Jenže oni tvrdí, že je za tím Džajš al-Islam a jako důkaz uvádí, že nikdo z bojeviků není postižen, pouze civilní obyvatelstvo, mnoho dětí. Tyto teď stěhují záchranáři do nemocnic v Damašku. Rusko tvrdí, že před měsícem se podařilo podobnou akci zmařit bombardováním části V.Ghuty. Následně publikovali nejen tajné chodby, ale i připravené chem. zbraně a mají i výpovědi svědků.

   To tvrdí Rusko. Západ říká, že Rusko lže, chem.zbraně jsou jejich a vše je naaranžované. Proto se to jako fejk nikde v seriózních médiích neprezentovalo. USA prostřednictvím "White helmets" tvrdí, že včerejší útok vykonala SAA na příkaz Asada.

   Ale novinách se také spekuluje, že to je Putinova pomsta Británii za to, že odhalila jejich útok "Novičkem" a dokázala obě oběti zachránit. Proto zabili plynem několik desítek dětí nedaleko Damašku.

   Tímto se zřejmě potvrdilo, že ochráncem Sýrie není Rusko a už vůbec ne Asad, ale humanistický Západ, protože chrání obyčejné lidi a Rusko chrání jen diktátora.

   Smazat
  2. A jinak jíst chutná?

   Smazat
  3. Co se vám nelíbí na zprávách z hlavního proudu, Nováku?

   Smazat
  4. Jsou moc "pravdivé". 8-)
   Že Rusko není hodná velmoc to vím, ale ani druhá strana není nic jiného. Proto pohádkám o hodném západu nevěřím.

   Smazat
  5. Vy jste nazval Rusko velmocí... počkejme na či stranu se v brzku obrátí Čína. Bez tohoto spojence je RF tam, kde by ji chtěli všichni mít. I vy Nováku, jste členem této společnosti.

   Mimochodem, uu delší dobu to ani tak nevypadá na boj Západu d říší Mordor, ale spíš na souboj dvou globálních finančních klik o světovládu. A ten zbytek, státy, se kymácí mezi tím. Schválně: vsadím se, že avizované odstavení ropovodu Družba r.2019 se konat nebude.

   Smazat
 11. Poté, co Trump řešil s Pentagonem stažení amerických vojáků ze Sýrie došlo k chemickému útoku v Důmě a začal požár v jeho Trump Tower. To jsou náhodičky, že?
  http://halturnerradioshow.com/index.php

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. velká válka začne do 48 hodin ?

   Smazat
  2. Jakou má souvislost požár v jeho baráku s událostmi v Ghútě? Chcete naznačit, že se v Trump Tower najde ruská stopa? No to by si musel NYPD sakra pospíšit, čas hoří.

   Mimochodem, Trumpa není třeba pobízet k útokům, on to hravě zvládne i bez požáru.

   Smazat
  3. 10:50 tím, že byly založeny najednou tři ohniska požáru na 50. patře Trump Tower, to svědčí o tom, že Trump dostal zcela jasnou výstrahu, deep-state mu jasně ukazuje, kdo v USA vládne a že se ze žádné Sýrie stahovat vojáci nebudou

   Smazat
  4. 10:59, necetl jsem podrobnosti o třech požárech. D.state by si to nedovolil, možná náhoda. ale kdyby ne, bude jasně ruská stopa a proto půjde DT do Sýrie.

   Teď ještě ten masakr s plynem. V USA máme časné ráno, určitě museli Trumpa budit. Teď právě utahuje kravatu s dává z Oval Office příkaz na útok. Za půl hoďky máme vyhlášení světové války.

   Smazat
 12. Telenovela o Skripalových měla každodenní pokračování: otráveni smrtelným jedem, kde stačí pár gramů na usmrcení poloviny země, otráveni v restauraci, otráveni na lavičce v parku, otrávení od kliky u domovních dveří, obsahem kufru, vše otráveno plynem uvnitř domu, otráveni pohankou z Moskvy, po otravě nezemřeli okamžitě, ale půl dne se motali po městě, policista, který je našel na lavičce málem zaklepal bačkorama, ale již druhý den zdravý opustil nemocnici, jed byl identifikován okamžitě, otrávení dostali okamžitě správné antidotum, Skripalové v kómatu a už se nikdy neuzdraví,, dcerka se zázračně uzdravila, i tatínek náhle obživnul, britští lékaři dokázali zázrak, ruský jed za nic nestojí, restaurace obklíčena kosmonauty ve skafandrech, park i dům také, vedle kosmonautů se nacházejí policisté bez ochrany, toxickou lavičku v parku odřezali od země po dvou týdnech po události, kocou a morčata přežili v otráveném domě, ale chcípli hlady po dvou týdnech, kocour přežil, ale morčata zdechla, bylo nutné je obratem spálit, kocoura kvůli stresu uspat a potom spálit. Tuto debilitu sestavila Mayová a Johnson pro domácí a mezinárodní publikum. A euroatlanticky solidární Babičok a Stropnický tuto telenovelu odsouhlasili také pro české publikum a potvrdili, že je kvůli ní potřeba potrestat Rusko.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To je v celku trefné shrnutí faktů. Bordel v tom dělají novináři, kteří z neznalosti překrucují lži co jim sdělila Terka Májová a Boryš Honzíkovič. Ale i bez překrucování je to super pohádka. Novináři si myslí, že tomu rozumí lépe než oba jmenovaní a přidávají si svá moudra aby uškodili více Rusku. A je z toho opak. Hlouposti od Terky a Boryše tím umocňují na neuvěřitelnou úroveň.

   Smazat
  2. Ještě pár drobností vám tam chybí - v parku na kamerových záznamech figurovala ještě nějaká (smrtelnému plynu zcela odolná) žena, která našla Skripalovy na lavičce a zavolala toho otráveného policistu. Druhá otrávená a jinak hladová kočka jim z domu utekla, protože se bála kremace. Policisté, co hlídali dům, zapomněli krmit otrávené domácí mazlíčky (neměli rozkaz). Skripalovic si objednali domů pizzu a dostali ji i se salmonelou (nebo posypanou strychninem), ale to se prý tutlá :-)

   Smazat
  3. Myslím, že kocour sežral ty dvě morčata, až pak utekl a teď někde leží otrávený.

   Smazat
  4. Okolo v parku se prochazeli nahodou britsti odbornici a meli s sebou jako vzdy na prochazce protijedy a take antidot na Novicok.Hned zasahli a zachranili Skřipalovic.Jen kocour to odskakal.

   Smazat
  5. 10.40 Svely !Bavim se .Mel byste psat humoristicke romany .Dekuji .Spravil jste mi naladu 😀😀😀

   Smazat
  6. domácí mazlíčci už byli bez laboratorních vyšetření podrobeni kremaci, teď ještě zbývá zprovodit ze světa Skripala a jeho dceru. Aby se svět nedivil, bude to nazváno jako operace změny identity na území USA. Stejně už nejsou k ničemu.

   Smazat
 13. http://www.dailymail.co.uk/news/article-5590067/Nerve-agent-used-poison-Russian-spy-designed-4-hours-work-allow-culprits-flee.html#

  Další zajímavá verze,jen telegraficky.Rusové vyvyinuli tzv Novičok v gelové formě bez barvy a zápachu,který by měl zabíjet asi 4 hodiny po expozici a namatlali ho na dveře,res kliku
  Skripal se kontaminoval při otvírání dveří a dcera když šáhla po otci na kliku.
  Vrazi ho sledovali předem 14 dní,aby nadešla ta vhodná chvíle.Byla vybrána neděle,aby náhodou nebyl kontaminován poštovní doručovatel.
  Skripalové opustili dum kolem 9.15 hodiny a vrátili se zpět v 11.30 což je nová verze pohybu.
  Čirou náhodou byli v nemocnici,kam oba dovezli dva lékaři proškoleni z Porton Down,tak mohla být nasazena okamžitá účinná léčba...

  No zkátka vrazi soudruzi byli geniální ,takoví Pat a Mat v ruském provedení,se nevšimli,že tam přijela i dcera,ale protože ovládali psychotroniku,přesně věděli kdo
  ka kliku bude šahat,či nešahat.Kdy opustí dům a kdy se náhodně vrátí.Za světla se přeci lépe natře klika a to ještě v maskování se škraboškou Putina a Stalina.
  Otrávená kočka nebyla v plánu,nebot nikdo netušil,že lohla klíče a uměla si otevřít zámek a zmáčknout kliku.No a když kočička masírovala jako každé poledne
  morčátka stala se nechtěnou spolupachatelkou.
  Ted už se v tom nikdo neorientuje.Velká Británie by měla ,už dávno předložit kompletní analytický report s jednoznačným výsledkem,kvalitativní a kvantitativní analýzy.
  Například identifikovali jsme látku N-2-diethylaminomethylacetamidido-ethoxyphosphonofluoridate C8H18FN2O2P molekulová hmotnost 224.212
  s dodatkem,že se jedná o látku označovanou A-234,kterou popsal ve své knize Mirzayanov, Vil S.State Secrets: An Insider's Chronicle of the Russian Chemical Weapons.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Látku s tomto označením jasně identifikovali už dávno.

   Smazat
 14. TM máme info z Dúmá, kde působí Americká charitativní organizace a jejich záchranáři. Přez město přeletěl vrtulník ruské výroby a shazoval barely s chemikálií na sídliště, kde se nacházely i dvě školy.

  Není pochyb, že se jednalo o pokus zabít právě děti, protože v této části mělo obléhané město svůj týl. Smrtící plyn byl už identifikován a jedná se o Sarin. Ale v jiné části je zjevně přítomna ještě další látka, mnohem toxičtější. Její složení se zjišťuje.

  USA a Británie již vydali prohlášení, že tímto byla překročena hranice a Sýrii spolu s Ruskem označili za vřed na planetě, který v nejbližších dnech vyřežou.

  Mmch. v Rusku zase hoří, nějaká chemička a škola.

  OdpovědětSmazat
 15. Tak už tu máme ohledně Ghúty ještě novější info. Už se ví, že to byla akce Ruska. V té druhé barelové bombě byl mimo chloru ne Sarin, ale plyn A232, označován taktéž jako Novičok. Počet obětí stoupl nad 100 americká zdravotní služba v oblasti prosí o pomoc..

  USA a GB budou požadovat vyloučení Ruska z RB OSN a podle situace také i z OSN. Před chvílí to potvrdil SD USA. Z USA se ozvaly hlasy, že v nejbližších dnech dočasně vyhostí ze země všechny vyslance Ruska při OSN.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. hloupý je to, že OSN není Amerika, sídlo je sice v NY, ale vyhostit vyslance OSN, tak to už je jiný kafe, to vypadá na krotkou podřízenost této mezinárodní organizace národním zájmům USA

   Smazat
  2. Směšné je na tom pouze to, že přípravu chemického útoku avizovalo ruské ministerstvo obrany už před několika týdny. Akorát se spletli v místě, hlásili ho ve východní Ghútě a britské speciální síly to zatím spustily v Dúmě.

   Smazat
 16. Anonym11:12 asi v dětství spadl na hlavičku a má to dosud trvalé následky.Čekám na to troubení do války od Trumpa a ono pořád nic.Jen ta trouba z Nové republiky.

  OdpovědětSmazat
 17. Vůbec není podstatné, jak to bylo doopravdy, ale podstatné je to, k čemu se to dalo zneužít. Na prvém místě kvalifikovaného využití této kauzy kapitálem je boj za vytvoření důvodů k rozpoutání 3. světové války. Nic není totiž pro NATO důležitější (jehož prvním vazalem je Malá británie), než vytvořit a nahromadit důvody, které by přesvědčily občany, že není jiné cesty, než světová válka a navíc se zdáním, že tu válku nejen zavinil necivilizovaný, ale kulturní Východ, ale že si ji vlastně začal. Ano, NATO je dobrým žákem ideologie a vojenské taktiky ADOLFA HITLERA, ano NATO nemá jiné cesty, má-li za povinnost vůči diktatuře kapitálu antihumanitu, bez skrupulí antihumanitu realizovat. To by bylo pěkné, aby v této věci netrumfli svůj vzor, Hitlera! Jak by vypadalo NATO jednou před dějinami!?
  No a samozřejmě, že k témuž účelu slouží chemnické zbraně, kterými rozsévají SSA a jeho věrní islámističtzí soukmenovci smrt v Sýrii, samozřejmě, že požáry v obchodních domech, centrech, dětských koutcích po celém Rusku a další teroristické útoky pořádá a vyvolává svými sluhy SSA. O tom snad může pochybovat jen idiot.

  OdpovědětSmazat
 18. Anonymové z12:18 a 12:23 je jen trol.Tvrdit ve svém příspěvku takové pitomosti může jen senilní dement.Pokud je to někdo mladý,tak nevím co bude blábolit v pokročilejším věku.To bude na Chocholouška!

  OdpovědětSmazat
 19. Použití chem.zbraní vyvolal ohromnou bouři ve všech zemích světa. Obzvlášť v tomto čase, kdy jsou pravoslavné velikonoce, Pascha, nanebevstoupení Ježíše Krista po jeho ukřižování, a tzv."křesťanská" země podnikne něco tak strašného. Útok v Ghútě ostře odsoudilo i Turecko, Asad tvrdí, že s tím nic nemá, že na vlastní obyvatelstvo a hlavně na děti ve škole by nikdy neútočil, ani kdyby byly jako živé štíty, určitě ne na americké zdravotníky, kteří tam dělají záslužnou práci. A už vůbec ne chemickými zbraněmi. Navíc Asad nikdy nevlastnil NPL řady A23x. Irán se zatím nevyjádřil, ale ten nemá v oblasti žádné letectvo. Začíná to být zajímavé. Rusko možná v OSN končí a stává se cílem zásahu svobodného světa.

  OdpovědětSmazat
 20. 10:40 novela má ještě pokračování: představitelé britského města Salisbury hodlají postavit třímetrovou ohradu kolem míst, spojených s otrávením Skripalovců, bude zbourán dům Skripala, restaurace Zizzi a pivnice The Mill, které Skripalovi navštívili před tím, než upadli do komatu v parku. Park zbourán nebude, lavičku už odřezali a odvezli. Nějakej šťoura vyšetřovatel utře nos, vše bude zbouráno a stopy zahlazeny. A poslední živé důkazy zmizí ze světa také, ať si je zkusí někdo najít, vždyť budou mít pozměněnou identitu :-)

  OdpovědětSmazat
 21. 6.4.2018, Džebhat an-Núsrá a FSA plánují použít chlorové chem.zbrane nedaleko Dúmy. Info od přeběhlíků k SAA.

  https://m.tvzvezda.ru/news/vstrane_i_mire/content/201804061504-810u.htm

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.