Reklama

úterý 10. dubna 2018

Proč jsme na pokraji světové války

Výsledek obrázku pro majdan 2014Mojmír Babáček
10. 4. 2018     Outsidermadia

„Nemůže být dostatečně zdůrazňováno, že bez Ukrajiny Rusko přestává být říší, ale s Ukrajinou, ovlivňovanou a potom podřízenou, se Rusko automaticky stává říší“.
Zbigniew Brzezinski, bývalý poradce amerického prezidenta pro národní bezpečnost (Serhy Yekelchyk, Ukraine: Birth of a modern nation, Oxford university press, 2007, ISBN 978-0-19-530545-6, str. 196)

„Konec konců bez Ukrajiny by bylo pro Rusko obtížné, ne-li nemožné, dosáhnout statusu svého předchůdce jako druhé největší světové supervelmoci“
(A History of Ukraine, the Land and Its Peoples, Paul Robert Magocsi, University of Toronto Press Incorporated, 2010, ISBN 978-1-4426-1021-7)

Spojené státy zaútočily v roce 2003 na jim neposlušný Irák a použily k tomu zfalšovaných informaci o jeho vývoji zakázaných zbraní hromadného ničení. Potom vytvořily další mezinárodní koalici, který zlikvidovala v Libyi další Američanům nepodřizenou vládu Muammara Kaddáfího. V obou zemích tím otevřely prostor pro občanské války, při kterých přišly o život desetitisíce lidí. Je otázka do jaké míry byli lidé, kteří zahajovali na Facebooku syrské povstání proti prezidentu Asadovi, vycvičeni v USA, podobně jako lidé, kteří zahajovali povstání v Libyi, v Egyptě nebo v Tunisku. V syrské občanské válce už přišlo o život přes 300.000 lidí. Rusko zabránilo Spojeným státům nejdřív ve vojenské operaci proti neposlušnému Íránu a potom i ve vojenské operaci proti syrské vládě, když začínala mít v občanské válce navrch. Ospravedlněním mělo být použití chemických zbraní syrskou armádou, které se nepodařilo prokázat.

Koncem roku 2013 a na začátku roku 2014 došlo na Ukrajině k událostem, které alespoň její část vytrhly ze sféry ruského vlivu. Na kyjevském náměstí Nezávislosti – Majdanu – demonstrovaly statisíce lidí proti rozhodnutí tehdejšího prezidenta Janukovyče a ukrajinské vlády a parlamentu odstoupit od podpisu asociační dohody s Evropskou unií. Oproti předchozí majdanské revoluci v roce 2004 bylo demonstrantů skoro desetinásobně méně. V roce 2004 se demonstrací na Majdanu účastnily až dva miliony lidí a na celé Ukrajině až 7 milionů lidí a v letech 2013-2014 jejich počet na Majdanu málokdy přesáhl 200.000 a ani ve zbytku měst se účast na demonstracích zdaleka nevyrovnala roku 2004. V roce 2014 demonstranti nakonec uspěli díky násilným taktikám, které použili západoukrajinští nacionalisté a odporu veřejnosti k použití násilí vládních sil proti demonstrantům. Rozhodujícím okamžikem byla palba ostrými zbraněmi do demonstrantů, o které není ani po čtyřech letech jasné, kdo se jí dopustil.

Na demonstracích se podíleli hlavně obyvatelé západní Ukrajiny, kteří byli předtím stovky let ovládáni Litvou, Polskem a Rakousko-Uherskem a cítili šanci vrátit se do západní Evropy, zatímco obyvatelé východní a jižní Ukrajiny, kteří byli stovky let ovládáni Ruskem a převažovali mezi nimi etničtí Rusové, demonstrovali proti demonstrantům na Majdanu. Ostatně obě tyto skupiny proti sobě bojovaly v 1. i 2. světové válce. Obyvatelé Krymu, kterých se za sovětské vlády v roce 1956 nikdo neptal, jestli chtějí být přičleněni k Ukrajině, usilovali o návrat k Rusku ještě před rozpadem Sovětského svazu i po něm, ale Ukrajina jim pokaždé, když chtěli na toto téma vyhlásit referendum, pohrozila vojenskou akcí. Za těchto okolností se nikdo nemohl divit, že když v Kyjevě došlo k násilnému uchopení moci demonstranty a vznikla tam nelegitimní vláda, že se proruští obyvatelé Ukrajiny vzbouřili proti tomu, aby je prozápadní obyvatelé Ukrajiny násilně připojili k Evropské unii.

Nelegitimní západoukrajinská vláda mohla klidně přistoupit na to, že se země rozdělí podle svých náklonností, ale místo toho použila proti vzbouřeným východním Ukrajincům armádu a nepochybně by je zlikvidovala, kdyby jim nepomohlo Rusko. Nemůže být sporu o tom, že Rusko, které si bylo vědomé, že je v sázce jeho postavení světové velmoci, jim tuto pomoc rádo poskytlo. Na druhé straně Evropská unie viděla a dodnes vidí v Ukrajině šanci, jak rozšířit své území a USA vidí šanci, jak se zbavit Ruska jako oponenta svých plánů ovládnout celý svět vojenskými útoky na muslimské státy a různé muslimské skupiny, které nechtějí přistoupit na to, že by měly vyměnit svou víru v Alláha za víru v peníze. USA se vojenskými útoky na muslimské státy a různé muslimské skupiny snaží zlikvidovat všechno, co odporuje jejich politickému a ekonomickému systému. Cílem amerických finančních skupin, které řídí činnost americké vlády, je zajistit změnami režimů v muslimských státech, aby jim i odtud plynuly zisky, a k tomu je potřeba, aby se tamní vlády neřídily muslimskou morálkou, která peníze v žebříčku hodnot neklade na první místo jako americká společnost, v které jsou nejvyššími hodnotami peníze a moc, již peníze zprostředkují ve světě, který je jimi ovládán.

Američané rozhodně nemají v úmyslu se s někým na světě dělit o moc. A o peníze se podělí jen do té míry, do jaké těm ostatním přístup k penězům zprostředkuje stávající politické a ekonomické prostředí, ve kterém USA nejsou jednoznačně dominantní. Rusko jim v získání světové dominance momentálně překáží a proto hledají cesty, jak ho zbavit této schopnosti. Že je Rusko v zásadě demokratickým státem, to je USA v jejich touze získat ve světě absolutní vojenskou převahu zcela lhostejné.

Ukrajinská vláda tak dostává západní podporu ve své válce proti prorusky smýšlejícím obyvatelům na východě země a my, jako členové NATO, válčíme na straně USA za to, aby mohly svět ovládnout. Česká média tak mohou bezostyšně opakovat tvrzení amerického předsedy sněmovny reprezentantů Paula Ryana, že „Česká a americká armáda se snaží bok po boku zajišťovat mír ve světě,“ což výrazně připomíná naši poplanost sovětské „mírové“ politice z komunistické éry http://domaci.eurozpravy.cz/politika/219251-ryan-se-s-ruskem-nemaze-ve-snemovne-znela-ostra-slova-pripomnel-havla/

USA přitom s podobnou pravděpodobností, s jakou Rusko otrávilo agenta Skripala a jeho dceru, pomáhaly útočníkům z 11. září uskutečnit útoky, jež USA otevřely cestu k „válce proti terorismu“, která je ve skutečnosti válkou za ovládnutí arabského a muslimského světa. Se stejnou pravděpodobností použili povstalci v Douma v Syrii v posledních dnech, nejspíš na radu a nebo i s pomocí CIA, chemické zbraně, protože před porážkou tam stojí nejen oni, ale i USA. Bezohledný podnikatel Donald Trump je svými snahami o vytvoření mezinárodní koalice k útoku na Sýrii zřejmě ochoten vyprovokovat i světovou válku. Nezbývá než doufat, že česká vláda v demisi se do této koalice nebude hlásit.

- - -

15 komentářů :

 1. Pane Mojmire , my ctenari tohle vsechno vime , vy to vite , ale vedi to ostatni V EU? Jak se stalo , ze Ceska republika je clenem onoho exklusivniho vrazedniho klubu ,
  s jmenem NATO ? Co tam delame !!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nevědí. Oni stále plácají to samé, co jim říkají sdělovala. Apropos, v Česku je to samé. 87% mládeže je tak indoktrinovaných, že volají po přijetí migrantů a přesunu jakýchkoliv důchodů směrem na ně. Zeptejte se někoho školou povinného, každý odpoví přesně tohle. To je v duchu liberální výchovy EU a v Česku to je ještě výraznější, protože zde stále není přímá konfrontace s afrikanizací a islamizací.

   Smazat
  2. Jak přišel p. Babáček na to, že dodnes nevíme, kdo střílel na Majdanu? Jsou už známa i jména... Nerozumím ani formulaci o 11/9. "USA přitom s podobnou pravděpodobností, s jakou Rusko otrávilo agenta Skripala a jeho dceru, pomáhaly útočníkům z 11. září uskutečnit útoky..." Takže kladete tyto 2 události za stejně pravděpodobné, c čehož vyplývá, že buď Rusko ortávilo Skripala a USA shodily mrakodrapy nebo Rusové nikoho neotrávili a USA na zničení Dvojčat neměly podíl. Článek je zmatečný.

   Smazat
 2. Amerika
  Mrtvé pohřbívají, z krčmy zní opilé hlasy,
  Vítr si pohrává s vlajkou z pruhů a hvězd.
  Blyští se bodáky, hlavně a tankové pásy,
  Strýček Sam přivezl nám svévole děs.
  R.: Amerika, jistá v zádech dýka!
  Falešný demokrat, agresor, válečný štváč.
  Amerika, jistá v zádech dýka!
  Hrobařka míru a světa rozesírač!

  Staletí teroru, násilí, zrady a pučí!
  Věznění, mučení, vraždění, týrání mas!
  Strýček Sam s chutí demokracii vnutí,
  Pomůže, poradí, ochrání je tu pro nás. Ref.:

  Ten, kdo odmítne vážit si jeho vkusu,
  nezištné pomoci a dobře míněných rad,
  dává životu sbohem, smrti pusu.
  Strýček Sam Ďábel sám, prostě z pekla smrad! Ref.

  Štefan

  OdpovědětSmazat
 3. USA nemá přátel, jen vazaly a nepřátele.

  Štefan

  OdpovědětSmazat
 4. Bohužel pane autore bureš prohlásil že jsme jejich nedílnou součástí. Takže do hořkého konce až je Ruský vojáci zase budou tahat z kanálů.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nic nebudou. Tentokrát Západ pojede na jistotu a bude nutná genocidní akce. Bez toho to nepůjde. Rus se musí zničit kvůli jeho schopnosti povstat z úplného úpadku. Musí se vybít. Libovolně jakým způsobem, třeba biologickými zbraněmi. Už se na tom pracuje hodně dávno a ruku k dílu přiložila i Ukrajina. Na jejím území se pod vedením CIA v různých laboratořích testují specifické patogeny, které se následně použijí proti Rusku. Jim to sice ublíží také, ale co tam po nich.

   Smazat
  2. 23:20 Ty bys ten chlast měl taky omezit, čéče.

   Smazat
  3. 23:20 Nepropadej panice! Nadějí pro naši rasu je Reconquista - mezinárodní hnutí za evropské “znovudobytí”, inspirované událostmi zimní revoluce v Kyjevě a osvobozeneckého boje v Donbassu. Hnutí se snaží zapálit jiskru nejnovějšího evropského povstání proti dějinnému osudu a postavit očistný oheň oživení po celé Evropě.

   Tato nová generace bojovníků za skutečnou Evropu vznikla, když neo-bolševické Rusko zahájilo nevyhlášenou válku na Ukrajině, zatímco multikulturní EU, plná opovržení pro evropskou identitu, udělala totéž v Evropě.

   Sjednocení ukrajinských patriotů s ruskými a běloruskými spojenci ve válce proti společnému nepříteli (anti-národní režim Putina), který rozséval semeno sváru ve slovanských zemích - to byl první signál, že Reconquista přichází. “Ukrajina dnes, Rus a celá Evropa zítra” - to byl slogan zpečetěn krví kamarádů, které hrdě přijali jako motto příznivci z Německa a Francie, Španělska a Finska. Strom Reconquisty neustále roste a sílí díky vzniku nových poboček příznivců s jejich vlastním národním duchem a symboly. Proto je tento strom nahromaděn neuvěřitelnou národní solidaritou a synergií od dob 2. světové války.

   Nová Evropa, která se táhne mezi třemi moři (Jaderské, Baltské a to Černé), má geopolitický název - Intermarium. Východoevropské země mají mnoho společného: jsou sjednoceny díky svým etnokulturním zvláštnostem a sdílí odpovědnost za budoucnost naší Matky-Evropy, která je pod útokem z východu i západu. Východní obhájci budují Intermarium, opravdový panevropský „reconquest“ odrazový můstek, který přebírá geopolitický model.

   Symbolický význam Reconquista je nesporný v dnešní době, jelikož je to období civilizační kolize. Stará Evropa zmizela v ulicích Paříže, Kolína nad Rýnem a Bruselu. Rozbřesk Nové Evropy je na vzestupu v Kyjevě - https://www.youtube.com/watch?v=44PlgE1h1c4

   Smazat
 5. Poslední věta článku: Nezbývá než doufat..
  Naděje matka hloupých.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. "Naděje matka hloupých."
   To je dost hloupý výrok.

   Kokotko

   Smazat
 6. Někdy je lépe bez někoho než s někým. Přeberte si to sami.

  OdpovědětSmazat
 7. Další pisálek, co by si nepřál nic jinýho, než válku. Ach jo.

  OdpovědětSmazat
 8. Celou historií se táhnou dobyvačné války, jakoby se vývoj lidstva zastavil někde v pravěku, kdy na každém kroku hrozilo nebezpečí. Možná to je ale tím, že nebezpečí není všudypřítomné a tak většina populace nedokáže využít instinktu a skutečné nebezpečí odhalit.
  Tak zvaná "západní" civilizace je zdrojem dobyvačných válek dlouhá staletí. Obě světové války v minulém století byly naplánované dopředu. Pro sedm kulí v Sarajevu se válka nezačala.
  Dnes je situace jak přes kopírák. K válce se svět prostě dotlačit nechá. Důvod k napadení se vytvoří a čím je banálnější, tím jasně je světu dáno na vědomí, kdo se cítí být pánem. Každá říše jednou končí a obyvatelé západních zemí by si měli uvědomit, že možnosti řešení není moc. Buď včasná defenestrace, nebo pokorné poslouchání s hořkým koncem. Viz kobercové bombardování Německa za druhé světové války.
  Politika západních "přátel" je zcela bez morálky, byť se jí tak často ohánějí.
  Není v našem zájmu umírat pro potěšení jiných. Pokud někdy postoupí lidstvo na vyšší úroveň myšlení, bude schopnost kolektivně spolupracovat a prosazovat skutečnou morálku.
  Spolupráce a dělba práce byly motorem pokroku. Bohužel se nepodařilo zabránit pokroucení pravidel a hodnot. Ovšem, to neznamená, že to není možné ...
  ABC

  OdpovědětSmazat
 9. Trump je čůrak!!!Lhář a svině.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.