Reklama

neděle 15. dubna 2018

Proč nám říkají tak průhledné lži?

Paul Craig Roberts
12. 4. 2018     PaulCraigRoberts
Američtí činitelé a presstitutky nám sdělují, že nezákonný americký raketový útok na Sýrii zasáhl sklady chemických zbraní, ve kterých byly uloženy chlor a sarin. Kdyby to byla pravda, nevzal by si smrtonosný mrak, který by výbuchy raket uvolnil, za oběť daleko víc životů, než kolik jich bylo usmrceno v domnělém syrském chemickém útoku v městě Duma? A nestal by se tím americký raketový útok stejně zločinným, jako domnělý útok syrský, a nepostavil by USA a jeho vazaly do stejné kategorie škůdců, do které oni sami už zařadili Asada a Putina?


Co říkáte vy, experti na chemické zbraně? Uvolní chemické zbraně svou smrtící látku jen když explodují při úmyslném použití, anebo též když vedle nich bouchne raketa?

V Sýrii nezaznamenávají žádné stopy po chemických látkách v ovzduší, které by tam ovšem byly, kdyby rakety skutečně zasáhly sklady chemických jedovatých látek. Nikdo nehlásí, že by do nemocnic přijížděly sanitky s lidmi postiženými chemickou otravou. Ale jak tomu tak může být, když do skladů s chemikáliemi padly rakety?

Když jsem býval redaktorem deníku Wall Street Journal, pracovali tam tehdy ještě kompetentní lidé, které by takové otázku jistě napadly.

Což už je dnes jen vzpomínka. Noviny přestaly být zdrojem informací a staly se propagačními megafóny.

Překlad: Lubomír Man

17 komentářů :

 1. U nás v KOROUHVIČKOVĚ, obvzlášte vy slovenští a hlavně sportovně-umělečtí PRAŽÁCI.

  "Andrej Babiš
  @AndrejBabis
  Úder proti syrskému režimu, který útočí chemickými zbraněmi na civilní obyvatelstvo, byl nevyhnutelný. Z prvních informací vyplývá, že byl veden přesně a zasažena byla taková zařízení, která slouží k výrobě či přechovávání chemických zbraní.
  10:19 - 14. 4. 2018
  187
  O tomto tématu mluví hned několik lidí: 138."?

  .......................................................

  Babiš po schůzce se Zemanem změnil svůj postoj k útoku v Sýrii © REUTERS / David W Cerny
  ČR

  20:24 15.04. 2018

  Premiér v demisi Andrej Babiš po nedělním jednání s prezidentem Miloše Zemanem v Lánech částečně změnil svou pozici k raketovému útoku spojenců v Sýrii. Podle něj prohlášení ministrů nebylo jednotným stanoviskem vlády.
  „Bylo by lepší, kdyby došlo k tomu útoku se souhlasem Rady bezpečnosti OSN," řekl v neděli Babiš.

  Ještě včera však označil útok proti syrskému režimu za nevyhnutelný.

  Problém je asi v tom, že naši dva ministři soupeřili v prohlášení, pořádali konference," okomentoval Babiš výroky ministra zahraničí Stropnického a ministryně obrany Šlechtové.

  Útok na Sýrii ukázal hloupost Západu, prohlásil Zeman
  „Jen konstatuji, že to nebylo jednotné stanovisko vlády, ale víceméně to respektuji, i když říkám, že to neřeší situaci lidí, kteří tam žijí," poukázal Babiš.

  Dříve v sobotu ministr zahraničí v demisi Martin Stropnický útok spojenců v Sýrii podpořil. „Kdyby mezinárodní společenství čekalo v Sýrii na mandát Rady bezpečnosti OSN, bylo by pasivním přihlížejícím až spolupachatelem chemických útoků," cituje Český rozhlas Stropnického. „Nepochybně budeme v dalších dnech a hodinách vystaveni mohutné dezinformační kampani," dodal.

  Podobně se vyjádřila i ministryně obrany Karla Šlechtová. Podle ní útok byl odvetou za použití chemických zbraní. „USA, Velká Británie a Francie daly jasně najevo, že nelze nijak tolerovat použití chemických zbrani," napsala Šlechtová v sobotu na svůj Twitter.

  Bambůčo

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 7.58 Víme, proto se nedivíme. Ale je zajímavé, že supersionista Zeman mluví jinak... protože, nejsa vyvoleným, chápe, že čeští Gójim mají málo do ideálu do černa prokříženému tupci pracujícímu do úpadu za žrádlo, ustájení a občasné připuštění... a myslící jenom na to, co jim naservíruje bulvár = Čt a spol. Tedy která šlápota komu podržela, koho podvedla, za koho se provdala aby se mohla zase rozvést, kdo dal góóól... a že Pekelná brána je kdesi v Rusku.

   Takže nás ta cizácká arogance uráží, tím spíš, že se jí živí šlemilové, a má proto na bílý Český národ opačný účinek.

   Smazat
  2. Anonymní 16. dubna 2018 8:18


   Reagujete na 7:58, kde se zde nachází???

   Colombo

   Smazat
  3. Zeman má zase pravdu.

   Smazat
 2. nikdo se dnes už nezabývá logikou faktú, jen prpaganda pro nemyslící vypláchnuté mozky jede naplno. už TGM říkal, že "myslet bolí" tak proč se trápit myšlením když mohu jen pohodlně věřit tomu co je mi na domácím oltáři servírováno?

  OdpovědětSmazat
 3. Paul Craig Roberts skvěle napsáno budou hledat chemické zbraně jako v Iráku a dodnes je nenašly. Protože tam nikdy nebyly.

  OdpovědětSmazat
 4. Stropnický se čím dál víc odkopává. Nejenom že je to imbecil s mentalitou otroka, ale ukazuje, že je to politruk bez skrupulí schopný jakékoliv lži. Viz "kdyby mezinárodní společenství čekalo v Sýrii na mandát Rady bezpečnosti OSN, bylo by pasivním přihlížejícím až spolupachatelem chemických útoků". Spolupachatelem nemůže být někdo, kdo nic nespáchal, to je jen propaganda Goebbelsovského typu, která chce ze západu udělat v podstatě zločince, pokud nezasáhnou silou! Tedy chce úplně převrátit fakta. Zadruhé kdo čeká na mandát, tak není pouze nečinně přihlížející, ale někdo, kdo koná s rozmyslem. Rozhodně to není někdo, komu je to jedno a nic neudělá. Opět Stropnického trapné lhaní. Snaží se nám podsunout, že když nebudeme bombardovat, tak nic neděláme a jsme zločinci. Právě takového Goebbelsovské lhaní je důkaz, jaké je to lidské hovado a zločinec a uvažuju, jestli by to bylo na trestní oznámení.

  Tidehunter

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Je hezké, že si tu všichni notujete..., ale co tak to dát vědět rovnou na "cílená" místa:

   stropnickym@psp.cz, slechtovak@psp.cz, babisa@psp.cz,....

   opravdu musíme být frustrovani jenom my?

   Smazat
  2. Anonymní 16. dubna 2018 6:58

   A proč zrovna My všichni? Proč né zrovna Vy, za nás všechny!

   Smazat
 5. A ČT to rozsekla!!!!:

  https://aeronet.cz/news/skandal-ceska-televize-odvysilala-falesne-obrazove-zpravodajstvi-ze-syrie-divakum-na-obrazovkach-ukazovala-misto-damasku-nocni-utok-ukrajinske-armady-na-mesto-luhansk-z-roku-2015/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Asi ve Lživizi CZ mysleli, že teroristický útok je prostě teroristický útok... a správně rozhodli, že ten na LUGANSK (ruština nezná "H") je stejné svinstvo, jako útoky šmejdů v US žoldu kdekoliv na světě.

   Smazat
  2. 8:49

   Není to sice k tématu, ale musím Vás opravit: V ruské azbuce sice není písmeno "H", ale na celém jihu Ruska místní rodáci místo "g" vyslovují "h".

   To platí konkrétně mj. i v samotném Luhansku. Na mapě je napsáno Lugansk, ale místní říkají většinou Luhansk.

   V moskevské televizi si z této nářeční zvláštnosti (mluvil tak i Brežněv) rádi dělají legraci.

   Smazat
  3. 23::40
   Díky za příspěvek!

   Já jen kousek přidám z vaší informace.

   Manipulování s veřejným míněním je však dalece za hranou zákona o České televize a již byl podán podnět nejen Radě ČT, ale věcí se bude podle našich informací zabývat i Rada pro rozhlasové a televizní vysílání. Stejně tak jsme postoupili obrazové materiály poslancům parlamentu ČR, aby se sami podívali na důkazy a fakta, jakým způsobem pracuje veřejnoprávní médium na Kavčích horách z peněz daňových poplatníků.

   Šíření obrazové dezinformace je
   nezpochybnitelné, protože Česká televize záměrně vydávala celý včerejší den obrazové záběry explozí na obzoru nočního Luhansku za autentické zpravodajství ze Sýrie a konkrétně z Damašku. Ani v jednom okamžiku a ani na jednom ze záběrů nebylo uvedeno upozornění pro diváky, že jde pouze o tzv. “ilustrační záběry” a nikoliv o obrazový záznam z místa úderů v Sýrii.

   Česká televize naletěla hoaxu z YouTube!?!?

   Když si dáte na YouTube do vyhledávaní Sýrii a informace o raketových úderech, narazíte na desítky videí, které jsou upravené tak, že na začátku je záznam vysílání nějaké televize, která informuje o úderu a následně poté je do videa vložen záznam z Luhansku. Po ukončení salvy můžete ve všech verzích těchto videí slyšet, jak v dáli houkají autoalarmy.

   Podle všech indicií to vypadá, že Česká televize naletěla těmto hoaxům a převzala tyto záběry z YouTube, aniž by se obtěžovala se čtením komentářů na YouTube, protože tam všude lidé upozorňují, že jde o podvrh a právě o video z Luhansku, o žádnou Sýrii!!!

   Možná jste zaregistrovali, že mainstreamová média včera oznámila, že na internetu v souvislosti s úderem v Sýrii došlo k nárůstu fake news informací o 2000% a lidé by se měli mít na pozoru. Je úsměvné, že Česká televize s rozpočtem 7 miliard nemá peníze na zaplacení fact checkera.

   Všehoschopní pražský šmejdi, placení povinně, ale nechtěně lidem ČR?

   Bambůčo

   Smazat
 6. Stsčí ocitovat Zacharovou na otázku "To nás mají skutečně za idioty?"

  Otázkou je, zda si idiot může myslet, že z někoho idiota udělá.

  OdpovědětSmazat
 7. Pokud jde o Čechy a zda je mají spojenci v NATO za idioty - tedy ano, idioty jsme a ne že se jen tak švejkovsky tváříme. Nevím, zda je např. ve světe neidiotů možné přitakávat zločincům jen proto, že jsou naši spojenci ? Kdybychom idioty nebyli - a pro "spojence" navíc užitečnými, tak bychom se k tomu vyjádřili - ale ozývá se jen pár hlásků, jako volání na poušti či házení perel sviním / či hrachu na zeď? Kde jsou naši dědové, kteří si dovedli tak zařvat - i v USA, až kvůli pravdě museli zřídit výbor pro neamerickou činnost - myslím, že mu předsedal Göbbels - nebo jeho dvojník? Oprava, byl to nějaký Himmler, to vím naprosto přesně!

  OdpovědětSmazat
 8. Ano, jsme idioti. Necháme si líbit vše. Držíme, mlčíme, podlejzáme.A oni to vědí, mají to totiž dobře odpozorované dějinami.Češi vždy vynikali nepřebernou řadou Quislingů.

  OdpovědětSmazat
 9. Ty lži o Skripalovi a o bombardování skladů s chemickým materiálem - to jsou jen testovací poslíčkové, kteří na sebe přitáhnou reakci lidí. Tato reakce bude deep státem vyhodnocena a podle toho bude opět vymyšlena další událost. Prostě zkoušejí, co jim lidi sežerou a kolik toho unesou. Podle toho vymyslí další strategii. Dnes už asi vědí, že USA nebude úspěšná, pokud by chtěla vyvolat 3. světovou válku a do bojů chtěla vtáhnout Evropany - vojsko z Evropy - čili chytat hada cizíma rukama. A Trump si souběžně s hrátkami neokonů upevňuje domácí pozice. Amerika padá na hubu, ale nesmí to být moc rychle, protože by na hubu padla i celá Evropa a nastal by chaos. Vše musí jít postupně a aby si toho lidé nebyli dostatečně vědomi, musí jejich pozornost vyživovoat nesmysly, které už delší dobu zažíváme.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.