Reklama

.

.

středa 25. dubna 2018

Proč tu není Bakala? Poslanci řešili kauzu blokace „nevhodných” webů. Redaktorům PL zakázali vstup. Do věci se vložil policejní exprezident

25. 4. 2018        ParlamentníListy
Sněmovní podvýbor pro svobodu slova a média se v úterý zabýval případem, kdy soukromí provozovatelé bezplatných e-mailů blokovali odesílání zpráv údajně nevhodným obsahem. Tím měly být odkazy na články některých serverů včetně ParlamentníchListů.cz. Předseda Asociace nezávislých médií a policejní exprezident Stanislav Novotný se schůze účastnil a nyní vypráví, jak vše probíhalo.


V úterý zasedalo sněmovní podvýbor pro svobodu slova a média, kde se měla řešit cenzura některý mailů kvůli přeposílání údajných dezinformačních webů. Vy jste byl na jednání pozván. Můžete shrnout, jak to celé probíhalo?

Byli přítomni pouze tři poslanci. Předseda Leo Luzar, Vít Rakušan a Tomáš Martínek Byl jsem vyzván, abych vyprávěl, kterak lidem mizely maily, jež obsahovaly odkazy na některé vybrané weby.

A tak jsem hovořil o tom, že lidem, kteří freemailovou adresu umístili např. na centrum.cz, tiskali.cz, volny.cz, atlas.cz jednoduše nepřicházely maily. Přitom nejhorší situace vládla v době před prezidentskými volbami. A to je zvláště nebezpečné. Zdá se, že společnosti si na filtrování pošty uživatelů najaly zejména technickou podporu VirusFree od firmy Excello,s.r.o. A tato služba vyřazovala maily jež obsahovaly odkazy na Parlamentní listy, AC24, NWOO, Šifru, Novou republiku, Czech Free Press nebo První zprávy. Občanům tak bylo hrubě narušeno soukromí, a to privátní sférou!

Mluvil jsem proto o nutnosti zjistit příčinnou souvislost a nalézt toho, kdo konkrétně tak hrubým způsobem porušuje naše základní ústavní právo, tedy právo na tajemství dopravovaných zpráv.

Připomínky měl pan poslanec Martínek, který hledal polehčující okolnosti pro filtraci zpráv.

Redaktorovi serveru ParlamentníListy.cz, který byl také blokováním zpráv poškozen nebyl umožněn na jednání přístup s tím, že schůze není veřejná. Přesto se tam někteří novináři objevili. Byla o tom na schůzi řeč?

Byla o tom řeč, ale byl jsem ubezpečen, že jednání je otevřené. Nicméně já vím, že vašeho redaktora nepustili přes vrátnici. Přitom právě Parlamentní listy by měly, coby jeden z hlavních poškozených, účinkovat právě na takovémto slyšení.

Dostavili se zástupci provozovatelů mailů, z jejichž strany bylo odesílání zpráv blokováno? Třeba lidé Bakalova vydavatelství Economia?
Nikdo od nich nepřišel. Ale raději bych na podvýboru viděl přímo pana Bakalu. A nebo bych ho raději viděl úplně jinde než je nyní.

Jaké závěry byly na jednání přijaty? Požaduje podvýbor nějakou nápravu nebo aspoň zajištění, aby k blokování pošty v budoucnu nedocházelo?

Dle usnesení se bude pokračovat. Podvýbor si pozve odborníky a bude dále jednat. Mimo jiné bylo slíbeno, že pozve také specialisty z Úřadu pro ochranu osobních údajů. Slíbil jsem, že předsedovi Leo Luzarovi pošlu analytické materiály a podněty od konkrétních občanů a právnických osob, jež se cítí poškozeni výše popsaným jednáním.

Šéf Asociace nezávislých médií dává návod na boj s cenzury e-mailů VZOR TRESTNÍHO OZNÁMENÍ ZDE

29 komentářů :

 1. Martínek - Piráti nebo spíše jejich pravý opak. To je, ale hnus velebnosti. Jen doufám, že je lid už brzy prokoukne, sv... převlečené za kamarády. Hrají si na nový proud a jsou stará stoka. Karel z Plzně

  OdpovědětVymazat
 2. Je to pirát.
  Martínek je prostě takový pirát jako Barbossa ve službách jeho veličenstva krále englického.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jan Berwid-Buquoy (narozen jako Jan Kopecký; * 26. března 1946 Praha) je český a německý politolog a historik.

   Jan Kopecký 26. dubna 2018 8:24

   Jako obvykle se tu sešel výkvět národa.
   Nezbývá než redakci Nové republiky opět pogratulovat.
   Vaše práce padá na úrodnou půdu.....

   Odpovědět

   -------------------------------------------------

   V emigraci

   Po srpnu 1968 (konec pražského jara, okupace silami Varšavské smlouvy) emigroval do Vídně. V říjnu téhož roku začal se studiem sociologie a ekonomie na Univerzitě ve Vídni. Současně se stal volným spolupracovníkem vysílače Svobodná Evropa (RFE), pobočka Vídeň, pod vedením redaktora Tibora Zlochy. Mimo jiné přispíval i do emigrantského týdeníku Vídeňské svobodné listy pod vedením šéfredaktora Josefa Jonáše. Z vyplacených honorářů si financoval studium a pobyt ve Vídni.

   Roku 1970 odjel ke svým příbuzným do Západního Berlína, kde studoval na Berlínské Svobodné univerzitě (německy Freie Universität Berlin) politické vědy. V roce 1973 napsal svoji diplomovou práci „Die Aufgabe der Arbeiterschaft in den Krisen des kommunistischen Systems in der DDR 1953 und Polen 1956“ (Úloha dělnictva v krizích komunistických systémů - NDR 1953 a Polsko 1956). Poté práci obhájil a získal akademický titul „Diplom-Politologe“ (Dipl-Pol.), obdoba českého magistr.

   V letech 1970–1975 byl volným spolupracovníkem a překladatelem západoberlínského amerického vysílače Radio In American Sector (RIAS), ale v roce 1975, pro neshody ve vyplácení výše honorářů, odešel do západoberlínského vysílače SFB (Radio Svobodný Berlín) a pod vedením redaktora Erharda Jacoba se stal volným dopisovatelem redakce Ost-West-Journal. V SFB zůstal až do března roku 1990, kdy byla redakce po pádu Berlínské zdi rozpuštěna. Erhard Jacob odešel do penze a Jan Berwid-Buquoy se stal docentem politických věd. Přednášel externě na univerzitách a vysokých školách v Německu, Rakousku, Švýcarsku a Lucembursku. Hostoval také krátce i v Londýně, Paříži, Praze a Bratislavě.

   Vymazat
  2. Návrat do vlasti

   V roce 1997 získal za 1 Kč barokní zámek Tábor-Měšice. Zámek byl ve velmi zuboženém stavu. Vložil 10 milionů korun do základní rekonstrukce a v roce 2000 založil s osmi dalšími lidmi Český Institut Mezinárodního Setkání (ČIMS). Institut spolupracuje s Nadací Konrada Adenauera (Konrad-Adenauer-Stiftung) v Praze a Berlíně, s Nadací Ludwiga Erharda v Bonnu a Evropským parlamentem v Bruselu.

   Politické působení

   Původně byl členem ODS, z níž byl ale vyloučen roku 2008 kvůli své kritice Václava Klause a jeho znovuzvolení. Svoji původní stranu kritizoval s tím, že podle něho není konzervativní, ale maloměšťácká. Následně poté vstoupil do KDU-ČSL, za niž měl původně kandidovat v roce 2010 do Senátu. Za tuto stranu také neúspěšně kandidoval v letech 2010 a 2014 do zastupitelstva města Tábor.
   -----------------------------------------------

   Jan Kopecký 25. dubna 2018 14:17

   14:14

   Takže pseudonym je podpis?! Identita?

   Odpovědět? Jan Berwid-Buquoy (narozen jako Jan Kopecký)
   -----------------------------------------------

   Tak, proto ta arogance, povýšenectví, nadřazený člověk s prapodivnou minulostí s mnoha otazníky, všechny okolo předem ponižovat, kádrovat intelekt diskutérů. Urážet pseudonymi, anonymní. Rozkazovat redakci NR, bude po jeho!

   Zámecký pán na důchod do Čech, zde je vše za korunu pro vracející se emigranty ze západu, hlavně Pražské Fakultní Zdravotnická Zařízení, Lázně na České pojišťovny?

   Proto ta nevraživá reakce na dotaz, ohledně Edvarda Beneše, bez adekvátní odpovědi?!

   Ramón

   Vymazat
 3. Velmi důležitá záležitost.
  Zdalipak se objeví zmínka také v mainstreamu?

  Před jednání byla informace tady:
  http://www.ceskamedia.cz/clanek/79620/poslanecka-snemovna-vcera-kulaty-stul-o-verejnopravnich-mediich-dnes-podvybor-pro-svobodu-slova-a-media
  a také na www.nwoo.org
  Pochopitelně pozvánka samotného podvýboru:
  http://psp.cz/doc/pdf/00/14/50/00145046.pdf

  S předstihem informovaly Haló noviny 21.března:
  http://www.halonoviny.cz/articles/view/47329356

  Jinak - ticho po pěšině - -

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jakub JANDA

   Výkonný ředitel think-tanku Evropské hodnoty a vedoucí Programu Kremlin Watch

   E-mail: janda(at)evropskehodnoty.cz

   Twitter: www.twitter.com/_JakubJanda

   TÉMATA:

   jednání českých politiků a institucí EU
   zahraniční a bezpečnostní politika ČR
   obrana liberální demokracie
   kremelská dezinformační kampaň
   Působí jako zástupce ředitele think-tanku Evropské hodnoty a jako vedoucí programu Kremlin Watch. Ve Slovak Security Policy Institute působí jako Associate Fellow. Je členem redakční rady expertního portálu AntiPropaganda.sk, dále je členem Aktivních záloh Armády ČR. V roce 2016 byl Ministerstvem vnitra ČR přizván jako konzultant pro oblast “Působení cizích mocností” v rámci Auditu národní bezpečnosti. Je pravidelným autorem amerického magazínu Observer a think-tanku Atlantic Council.

   V minulosti působil v humanitární organizaci ADRA International, jako poradce poslance Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR, dále jako stážista Ministerstva zahraničních věcí ČR a Úřadu vlády ČR. Jeho životopis je k dispozici v češtině a v angličtině. Je možné jej sledovat na Twitteru či na Facebooku.

   -------------------------------------------------
   Nepřáteli autoritářů a populistů jsou stejně jako v minulosti profesionální novináři a akademici, kteří mají větší odbornost i praxi v nakládání s informacemi než běžný občan (stejně jako má architekt větší povědomí o stavbě domů než student humanitních věd). Tito lidé jsou totiž jedněmi z mála, kteří společnosti mohou pomoci se v dnešní záplavě informací nějak orientovat a zůstávají tak jedinou důležitou hrází proti postmoderní relativizaci objektivních informací.

   V Česku se odpor k pražské kavárně, tedy lidem, kteří mají nadprůměrný rozhled o dění ve světě, stal jedním z hlavních hesel nesnášenlivých hnutí typu IVČRN, konspirátorských webů a především prezidenta Zemana. Prezidentova záštita konferenci v pražském senátu, kde se jako odborníci představí ezoterici nebo Eva Hrindová, podle které ví prodavačka o islámu víc než arabisté, zatímco prezident již třetí rok pokračuje v tiché válce s českými vysokými školami, je ukázkovým příkladem relativizace objektivího vědění. Dalším příkladem takového chování je populisty oblíbené zpochybňování informací, které veřejnosti předkládají mainstramoví novináři. Že je země, jejíž prezident podporuje takovýto diskurs, snadnou obětí ruské propagandy, snad ani není třeba dodávat.

   Vymazat
  2. Prezident Zeman vyhrál prezidentské volby díky apelování na nejnižší pudy a nevědomost českých voličů. Je tedy zcela přirozené, že tyto metody používá i během svého mandátu. Zároveň je však prezidentovo programové odmítání inteligentní kritiky pro osud České republiky příšerně nebezpečné. Pokud architekt programově neposlouchá návody o tom, jak se staví dům, jeho dílo spadne. Pokud prezident ignoruje rady odborníků o světě kolem něho a místo toho sází na nejnižší pudy, hrozí, že takové pudy v jeho státě převáží a zničí demokracii.

   Jak proti této relativizaci pravdy v České republice bojovat? Jako vždy je odpovědí vzdělání. Humanitní vědy jsou v Česku stále vyučovány velmi špatně, což je dědictví komunistického režimu, který se stejně jako Konvička nebo Zeman obával kritického myšlení. Dezorientace lidí v čím dál složitějším světě dokazuje, že pojetí občanské výchovy a dějepisu jako předmětů, kde se drtíme data a jména a smolíme úkoly na mnohem důležitější matiku, v současnosti zkrátka nestačí. Potřebujeme kritickou výuku, která nám umožní chápat motivace lidí v širších souvislostech a která nás naučí filtrovat relevantní informace. Musíme se zároveň ubránit hlasů českých byznysmenů, kteří vzdělání chápou jedině jako přípravu na budoucí práci ve fabrice a žádají zvýšení stavu technických škol na úkor těch humanitních. Že takové hlasy opět podporují lidé jako Matin Konvička nebo Miloš Zeman, není vzhledem k jejich zájmu na uchování neznalosti české společnosti vůbec překvapující.

   Vymazat
  3. Zároveň je potřeba finančně podporovat tradiční nezávislá média typu České televize nebo Respektu, jejichž redaktoři mají reálné povědomí o dění ve světě i díky tomu, že na rozdíl od většiny jiných mají prostředky na zahraniční reportáže. Slouží tak jako protipól různých pochybných webů, jejichž autoři produkují dvě zprávy za hodinu a které jsou vědomě i nevědomě náchylné k přejímaní různých dezinformací.

   V opačném případě nám hrozí, že kvůli ztrátě orientace v záplavě internetových zpráv přijdeme o jakékoli povědomí o tom, co se ve světě skutečně děje. Pak bude pro autoritáře a populisty velmi jednoduché demokracii pod rouškou postmodernismu zničit, aniž bychom si to vůbec uvědomili.

   Vymazat
  4. Myšlenky postmodernismu, podle kterých nic není pravda a všechno je jenom otázkou interpretace, se zhmotnily za podobně dlouho dobu. Objevily se na konci dvacátého století a nyní se staly součástí politické reality,“ oznámil v červnu českému publiku autor vynikající knihy o současném Rusku Nic není pravda a všechno je možné Peter Pomerantsev. Nejlepším příkladem tohoto vývoje je podle něj Putinův režim, který autor označuje za postmoderní diktaturu. Cílem ruské propagandy proto podle Pomeranstseva není lidi přesvědčit o své pravdě, ale spíše je znejistit a zmást do té míry, že přestanou věřit v existenci jakékoli objektivity. Putinův cíl je rafinovaný: Ve světě bez objektivity a pravdy se nedá vést kritická diskuse, což se autoritářům i populistům samozřejmě hodí.

   Šíření nevědomosti autoritářskými režimy není nic nového, i nacisté nebo komunisté nesnášeli intelektuály a nezávislé žurnalisty a obraceli se k manipulovatelným masám. Internetová revoluce však autoritářům poskytla nové a sexy zbraně v šíření ignorance. Jejich média už nemusí být nudná a skoupá na informace, mohou tepat zábavou, sexappealem i informacemi, přesně, jak si běžný uživatel internetu přeje. Stačí, když se sociální sítě, blogy a aktivistická novinařina stanou také nositeli dezinformací. Pokud pak čtenář vnímá text odborníka z Guardianu jako stejně relevantní jako tvorbu ruských trollů nebo málo informovaných občanských aktivistů, může pro něj i nepravda být zdrojem zcela reálných rozhodnutí, čehož mohou autoritáři a populisté využít. Relativizace pravdy pomocí internetu se tak stala novou metodou, jak autoritáři šíří nevědomost.

   Vymazat
  5. Zdroj:

   http://www.evropskehodnoty.cz/kremlinwatch/tym/
   -----------------------------------------------
   Cílem J.J. je utáhnout šrouby digitálním dezinformačním webům typu: " Protoproud, Parlamentní listy, Nová republika atd." A to tak, že do nich protlačíme své novinářské analitiky-stážisty, abychom (nepřítele musíš nejprve poznat zevnitř) a poté utáhnout šrouby!

   NR - pozor na stážisty?

   Ramón


   Vymazat
  6. EH - nasazená stážistka v Parlamentních listech!
   -----------------------------------------------

   Klára Votavová

   email: votavova(at)evropskehodnoty.cz

   Klára Votavová do Kremlin Watch nastoupila v březnu 2017 jako stážistka. V programu se zabývá především dopadem digitálních revoluce na mediální prostředí, s důrazem na negativní jevy tohoto trendu (např. moc a společenská odpovědnost digitálních platforem, financování nových médií, šíření dezinformací, sociální bubliny, mediální a digitální regulace). Zajímá ji také evropská politika, instituce a mediální, kulturní a digitální agenda EU. Pracuje jako stážistka v Research Executive Agency Evropské komise, zkušenosti má také z Evropského parlamentu, bruselské konzultační společnosti KEA European Affairs, Hospodářských novin a Parlamentních listů (protože nepřítele musíme znát). Vystudovala bakaláře evropských studií a mezinárodních vztahů na Masarykově univerzitě v Brně a magistra evropských studií v nizozemském Maastrichtu.

   Její kompletní profesionální profil je k dispozici na LinkedIn. Tweetuje pod přezdívkou @klaravot

   Výstup z její deseti měsíční stáže u PL pro EH, zde:

   https://votavova.blog.respekt.cz/parlamentni-listy-jen-nekorektni-59288190/
   ------------------------------------------------

   Zdraví Ramón

   Vymazat


  7. Nyní ve 23:18 jste mi opět smazali nevulgární příspěvek, který jsem ani nestačil odeslat, ubožáci!
   Vy si ten krach zaviníte sami, nyní jste v pozoru co odešlu, rychle smazat, rychle smazat a nebo potom později, starší příspěvky "pročistit", myslíte že diskutující jejich promazaný osud nezajímá? Mně ano a vidím to pročištění nevulgarit.

   Vy sloužíte cizí moci, za špinavý groš?

   Vy jste skutečně proti dobrým zájmům pro občany ČR, jinak vaše chování nelze nazvat!???

   Odkaz pro práskače z NR:

   https://pornfile.cz/!f0VrAnPnN7bc/jjehmv-mkv-avi-mp4

   Zdraví Ramón, mazalové ...$$$&€€€? Umažte se.

   Vymazat
 4. Ex policejní prezident... jak za korunu 3,14

  OdpovědětVymazat
 5. "Náš bastard" Pánek
  http://www.bezpolitickekorektnosti.cz/?p=91947

  OdpovědětVymazat
 6. V Rusku proběhla výstavka zbraní vystřelených Impériem zla na Sýrii:
  https://cz.sputniknews.com/svet/201804257224138-rusko-generalni-stab-ulomky-rakety-syrie/

  https://tvzvezda.ru/news/opk/content/201804251259-xfy5.htm

  https://tvzvezda.ru/news/vstrane_i_mire/content/201804251239-lja9.htm

  OdpovědětVymazat
 7. Hlavne ze tu mame svobodu .Ze ,havlisti zas.ani.Nekdo tu je jenom svobodnejsi .

  OdpovědětVymazat
 8. V Arménii probíhá barevná revoluce:

  https://zpravy.tiscali.cz/mekky-podbrisek-ruska-zazil-otres-armenie-svrhla-nepopularniho-autoritare-312263

  https://cz.sputniknews.com/nazory/201804257224562-zemanova-kopecka-moskva-zapad-vmesovani-situace-armenie/

  OdpovědětVymazat
 9. Koukám samý přítel vency flašky....prý se už opět setkal v pekle z kámošem co ho houpal nakolenou...Heydrichem...

  OdpovědětVymazat
 10. ZPOZORNETE panove ! Tyka se to kazdeho z vas !

  Co nej, nej, nejednodusej jak umim, vam vysvetlim vase nej, nej, nejzakladnejsi pravo dane Bohem a prvnim clankem nasi SVATE Konstituce.

  Prvni clanek konstituce ma 5 odstavcu a vy si je musite zapamatovat tak, aby jste je meli v krvi, v dusi a podvedomi.

  RELIGION,
  SPEECH,
  PRESS,
  ASSEMBLE,
  GRIEVANCES !

  RELIGION je nabozenstvi a vlada NESMI ustanovit officialni nabozenstvi, ci nejakou ideologii.
  Verte v co chcete ! Ja verim, ze nase zeme je infiltrovana UFOuny.

  SPEECH, = projev, to co mate na srdci, tak mate pravo svobodne vyjadrit.

  PRESS = tisk, musi byt svobodny a psat o tom o cem chce informovat - uplne svobodne. Tisk ma pravo napsat, ze UFOuni existuji.

  ASSEMBE = shromazdeni lidu, nesmi byt zamezovano, ale musi byt mirove ! (To znamena, zadna fackovacka a rabovani obchodu.)

  GRIEVANCES = stiznosti k vlade na to, co se vam nelibi je nejen vase pravo, ale i obcanska povinnost.

  Kdyby se v Cesku dodrzovala tato zakladni pravidla civilizace, tak by bylo mene hadek.

  Akce proti konstituci je trestna.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jakákoliv práva bývají postupnými kroky zákonodárců, či vládnoucí mocí pošlapávána.
   V podstatě postačuje možnost domoci se práva ztížit, zpoplatnit, protáhnout a postavit tak každou vzpurnou figuru před volbu "žít v klidu" a nebo se "léta nervovat u soudu".
   ABC

   Vymazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
 11. Jo tunelář velezloděj havlistický štváč bakala patří do lochu.

  OdpovědětVymazat
 12. https://www.novinky.cz/zahranicni/blizky-a-stredni-vychod/470359-moskva-zneuzila-zabery-z-nataceni-meho-filmu-aby-poprela-utok-v-dume-tvrdi-reziser.html

  Prolhané ruské kurvy, prolhaní placení dezinformátoři z Nové republiky. Hnus.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No jistě, hovinky.cz, to je pro nenávistné, prolhané živočichy to pravé počteníčko.

   Vymazat
  2. anonyme 22:15 - doporučuji vám, běžte ještě jednou na článek, na který tady dáváte odkaz a v něm si odklikněte na tu ruskou reportáž. Pisatel článku na hovinky.cz předpokládal, že se tam nikdo podívat nepůjde nebo nebude rozumět rusky. Zjistíte, že rusové říkají vše přesně a pravdivě, ukazují jak poslední záběry "Bílých přileb" a ukazují lidi, kteří v nich hráli, tak starší záběry pana režiséra, které ale v žádném případě nadávají do souvislosti s Dúma. To si vymyslel autor zcela matoucího článku na hovinky.cz, aby to mohl obratem napadnout. Pod článek se raději nepodepsal, jak je stále častěji u těchto "velkých" médií zvykem, asi se sami stydí. Ale jak vidět, najdou se i tací, kteří takovým anonymním článkům věří.

   Vymazat
 13. Konec totality Bruselu! Jando, přestaň si leštit tyčinku a dělej, za co tě platí z peněz lidí, kteří pracují!

  OdpovědětVymazat
 14. 3:47 - BROUKU PYTLIKU ty ozralo skareda, my vime, ze mas rad "Jeziska" , ktery se narodil 20-teho dubna.

  On a ty, jste byli odkojeni stejnym materskym mlekem !

  On ani ty, vsak nemate moznost ukazat neco impresivniho vy zarknela tintitka.

  (S tebou je nekdy, pouze nekdy, opravdu sranda, ty osudem osizena karikaturo lidskosti.)

  OdpovědětVymazat
 15. Pobav na Brouku Pytliku !
  Blizi se SHAVUOT - den sklizne ! (Kveten 19) !
  Rekni nam jakou budes mit hostinu !
  Co budes zrat ? A zer se zavrenou hubou, kulturne a pomalu, nebo zase poslintas a pokecas sousedy a vsechny hosty. Potom te pomlouvaji a reknou nam vsechno, ty ostudo ulice - jako minule.

  OdpovědětVymazat
 16. Bakala je bílý kůň našeho kriminálního politického spektra*

  OdpovědětVymazat