Reklama

pátek 13. dubna 2018

Putin-Netanjahu: "Nenuťte mě, abych učinil dramatická rozhodnutí"

Sergej Babičev
13. 4. 2018     zdroj
Ellinotourkika: Mimořádný telefonický rozhovor Putin-Netanjahu o nadcházejícím útoku na Sýrii. Putin v telefonické rozhovoru upozornil izraelského premiéra Netanyahua, aby se vyhnul akcím, které by destabilizovaly suverenitu Sýrie a vládu Asada. ...ruský prezident zdůraznil: "neprovádějte už žádné kroky, které by nás donutily činit dramatická rozhodnutí".


"Z podnětu izraelské strany se uskutečnil telefonický rozhovor mezi ruským prezidentem Vladimírem Putinem a izraelským premiérem Benjaminem Netanjahuem. Byla projednávána syrská otázka, zejména v souvislosti s nedávnými raketovými útoky na základnu T-4 v Homsu. Ruská strana zdůraznila zásadní význam respektování suverenity Sýrie a vyzvala k vyloučení jakýchkoli akcí, které by mohly ještě více destabilizovat situaci v této zemi a ohrozit její bezpečnost", uvádí oficiální prohlášení.

Den před tím se izraelský velvyslanec v Rusku Gary Koren setkal s náměstkem ministra zahraničí RF Michailem Bogdanovem, aby projednal útok na leteckou základnu Tiyas ve střední Sýrii.

Současně se začaly ozývat íránské hrozby o aktivizaci balistických raket proti Izraeli, což vyvolalo velké znepokojení u politického a vojenského vedení Izraele.

Izraelská armáda je uvedena do nejvyššího stupně bojové pohotovosti, zejména v severních oblastech, zatímco ... Teherán s náboženskou horlivostí chce dát konečně Izraeli "rovnocennou odpověď".

Netanjahu včera svolal k této záležitosti vojenskou radu. Zúčastnili se jí: náčelník generálního štábu izraelské armády Eisenkot, poradce pro národní bezpečnost Meir Ben Shabat, náčelník vojenské rozvědky Tamir Khaiman, velitel letectva Amikam Norkin, izraelský ministr obrany Avigdor Lieberman.

Iránský poradce Ali Velayati řekl, že Írán podporuje Sýrii v jejím boji proti "sionistickému režimu".

"Budeme podporovat syrskou vládu pokud jde o jakýkoli cizí útok. Írán podporuje Sýrii v jejím boji proti Americe a sionistickému režimu [Izraele]", řekl Ali Velayati pro státní iránskou televizi během své návštěvy hlavního města Sýrie 11. dubna.

"Izrael se rozhodl využít současnou situaci", řekl další iránský poradce Shemshadi.

"Na jedné straně vyhrávají syrské vládní síly bitvy s teroristy ve Východní Gutě, na druhé straně je skandál o [údajném] chemickém útoku a možných vojenských operacích [v Sýrii] USA a jejích spojenců", uzavřel.

Zároveň Teherán získal podporu svého spojence Ruska při návštěvě zvláštního zástupce Ruska v Sýrii Alexandra Lavrenťjeva.

Při dlouhém jednání s hlavou rady pro národní bezpečnost, admirálem Ali Shamkhani, ruský úředník řekl, že rozhodnutí Íránu o "vojenské reakci" na izraelský útok na syrskou základnu T-4 by bylo pochopitelné.

Pak navrhl spojit akce Íránu proti Izraeli s plány Ruska k řešení problémů v souvislosti s nadcházející operací USA, Velké Británie a Francie v Sýrii.
USA se na naléhavou žádost Izraele zapojily do syrské krize a přivedly planetu na pokraj možné a šílené světové války.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

13 komentářů :

 1. Všichni mají už po krk amíků a tuhle frustraci si někteří možná budou chtít zhojit na Izraeli. Ti teď jsou v hodně blbé pozici!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 21:21
   V "blbé pozici", jak jste to pojmenoval, jsou už 70 let. Museli se naučit s tím žít. V květnu budou slavit výročí.

   Smazat
  2. Slavit vyroci vyvrazdeni palestinskych vesnic a anexi ciziho uzemi.Uz oslavuji dva tydny.Zastrelili na 60 lidi a na tisic je zraneno.To Zapadu ani Vychodu nevadi.

   Smazat
  3. Já myslím, že jestli dojde k válce, mněli by jsme si s politiky a novináři, kteří to dopustili vyrovnat účty. Aby si ta hovádka nemyslela že jsou nesmrtelní, i když mají hluboké nory se spoustou zásob. Nejvíc by jsme je naštvali, kdyby jsme je tam nepustili a oni si to slízli s námi.

   Smazat
  4. Ernest Hemingway: "V případě války je potřeba nejdříve postřílet ty politiky, kteří válku rozpoutali". V případě války nás budou muset mobilizovat a dát nám zbraně.

   Smazat
  5. 22:16 Český říkáme "mám"=>"měli".Jinak souhlas. Neubližujte češtině, je to krásná řeč.

   Smazat
  6. На Украине уже начали строить новый Израиль

   https://www.youtube.com/watch?v=9Nlj-pPi_sQ

   https://www.youtube.com/watch?v=apeQJNIF2L8

   https://www.youtube.com/watch?v=-3Du3MZC8F8

   Smazat
  7. Izrael by si rad zavalcil se statem , kterej ma problemy..
   Touzi vyhlazovat ...
   Jak se prcha Mazanku..? Takhle se prcha Mazanku.... Az do TWITERU ...!!!

   Smazat
  8. Jinej problem je Cina , ktera kona solidarne "cviceni" kolem Tajvanu..
   A Cong ciha vzadu...Taky by si rad picnul...
   Dale je tu problem s mistni US populaci na kterou vyhlasili Us vlady uz davno valku a tezke sankce a ty dnes stupnuji jeste vice...
   Dale jsou tu Antisatanisti....

   Smazat
  9. To meles ze sabesu a nebo jsi tak limitovany ? Vzdyt to vse co se deje je v jejich zajmu a intrikuji a uzivaji USA jako beranidlo, nebyt USA ktere nad nimi drzi ruku asi by davno neexistovali .A az jednou mohamedani zacnou mavat turbanama tak bude vitr ze lzidi se z more ani nedostanou ,a co se tyce chemickych zbrani poslechnete si vypraveni cloveka ktery tam v tom omyvani" deti a zen" byl.Rekl presne ze tito lide byli dezorientovani po bombardovani a napul uduseni kourem a prachem zadny chlorin tam nebyl je to vse lez -opet jako vzdy

   Smazat
 2. To je fakt strašné co se děje pošahanci nemůžou vyhrát.

  OdpovědětSmazat
 3. http://domaci.eurozpravy.cz/politika/220711-izrael-v-praze-oslavi-svuj-vznik-na-hrade-pod-zastitou-zemana/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ...ano, to opravdu potřeba, aby na Pražském hradě Moše Zeman pořádal pro židy, kteří neuvěřitelně a denně kurví tenhle svět (viz. i tu dnešní akci v Sýrii) byla pořádaná žranice za naše prachy...vše je to vskutku až neskutečně odporné a zvrhlé...(Řezník z Šabry a Šatíly gen.Ariel Šaron:" Amerika, to jsme my židé a Američani to dobře vědí...).

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.