Reklama

pátek 27. dubna 2018

Retro, ale stále platné: Jan Petránek o Rusku (video) - aneb Už chápete, proč "naše" ČT už Jana Petránka nezve do svých pořadů?

27.4.2018   Youtube
21 komentářů :

 1. Jan PETRÁNEK

  Narozený 28. prosince 1931 86 let, Praha.

  Za toto video, děkuji redakci NR, můj oblíbený, informovaný a skvělý komentátor Jan Petránek, jehož paměti, myšlenky a výborný komentář jsem si " kdysi", na Radiožurnálu pravidelně i v Tv nenechal ujít.

  Tento pan mistr řemesla, odborník na země SSSR a okolí, musí dnes "šílet" při poslechu, či sledování ČT, ČRo a úrovní dnešních nekompetentních, manipulativních individuí.
  Včetně převlečených kabátů pánů Libora a Milana Dvořákových, dřívě "věrných" SSSR?! Nejsou jediní!

  Pane Petránek přeji pevné zdraví!

  Ramón

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jen trochu zavzpominejte jeho komentáře v TV k Lybii! Diktátor Kadafi, nutnost demokracie. Prostě chameleon (prachy)!!!!
   Jeho už může omluvit jeho vek!!!!

   Vymazat
  2. Jeden Petránkův úlet nic neznamená. Němci říkají - einmal ist keinmal - jednou neznamená nic.

   Vymazat
  3. 20:07

   Tak bohužel o vyjadřování se pana Petránka k Libyi nevalně, slyším prvně, mě spíš zaujal svými komentáři k postsovětským zemím a důvodům k válce 1988 a květnem 1994 v enklávě Náhorní Karabach v jihozápadním Ázerbájdžánu mezi většinovou skupinou Arménů z Náhorního Karabachu ... atd. zde byl velice argumentačně fundovaný?

   Můj názor na dění v Libyi je totožný s tímto:

   Historie→ Libyjskému vůdci Kaddáfímu se v roce 1968 podařilo svrhnout monarchii krále Idrise, který se tehdy nalézal v Turecku. Kaddáfí zřizuje revoluční radu, která transformuje zemi jako muslimskou, násiristickou a socialistickou republiku.

   Kaddáfího boj v roce 1969 měl antiimperialistický charakter. Byl ostrým kritikem Západu a přítomnosti vojenských základen na území Libye. Podařilo se mu znárodnit ropné společnosti, podniky vložit do rukou lidu a tím oslabit kapitalismus.   Revoluce→ Zelená revoluce, i přes svůj revizionismus vůči marxismu, měla vysoce pokrokové prvky. Jednalo se nejen o politickou, ale také o ekonomickou demokratizaci, a to směrem ke kolektivizaci výrobních prostředků. Revoluce zahájila pozemkovou reformu, zavedla systém sociálního zabezpečení, bezplatnou zdravotní péči, zaměstnanci měli podíl ze zisku státních podniků. Kaddáfí obrátil Libyi na africkou zemi, která měla nejvyšší podíl HDP na obyvatele.

   Kaddáfího vražda byla spáchána 20. října 2011 v Sirtě. Kapitalistická média tuto událost v celé její brutalitě záměrně a opakovaně vysílala, aby zastrašila obyvatelstvo planety. Tato událost se rozšířila po internetu a lidé z celého světa odsoudili Západ za to, že byl Kaddáfí mučen a následně surově popraven!

   Vova

   Vymazat
  4. To co píšete jen souhlas.
   Zde ovšem jde o mediální podporu ze strany p.Petranka,který se až enormně podílel na vytvoření glorioly Kadafiho jako "dabla" týrající no vlastní lid. Nelze nepredpokladat, že p.Petranek měl nizsi inteligenci, že nevěděl jak se věci mají. Jeho podíl na rozbití Lybie a likvidaci Kadafiho (samozřejmě v českých mediálních možnostech) je zřejmý!
   A že to bylo,jak píše někdo výše, z jeho strany ojedinělé,tak to je rovnez úsměvné!
   Obdobně se prezentoval, když na konci SSSR probíhala likvidace sovětského státu, tak jeho komentáře z těch přímo cisela nenávist a jasná orientace, za kterou by se nestyděl ani dobře placená agent CIA. V naprosté shode jeho lví podíl při fašistickém převratu v době likvidace Jugoslávie!
   Takže pánové glorifikace tohoto mediálního darebáka je skutečně napovazenou!
   Znovu opakuji, že ho je třeba nechat ať si ku staru vychutná své svedomi podpindosnika, kterého jako nepotřebnou onuci odkopli. Asi nebyl tak důležitý aby ho ho zabili.

   Vymazat
 2. Hlavní problém Ruska je v tom, že se brání!!!!!!!!!!!!!

  Štefan

  OdpovědětVymazat
 3. Pokud by byl pan Petránek v jednostraně zaměřené ČT, tak by nikdo nesledoval weby o kterých Praha říká že jsou Ruské .

  OdpovědětVymazat
 4. Jelcin obsadil s KAFOR Kosovo a potom ho vydal napospas kozojebum . Putin by to určitě nedovolil . Hlavně že zachránil Krym od Ukrajinské fašistickobenderovské sebranky .

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ale hochu, Putin byl v té době r.1996, kdy ještě působil Kozyrev v hlubokém předklonu před Západem, náhradním vyjednavačem za Kosovo. Putin se pokoušel vyjednat na Kosově lepší pozice pro Rusko, ovšem neuspěl, a naopak se dostal do argumentační nouze, když byl konfrontován s akcí gen. Ivašova u letiště ve Slatině. Tehdy, jako správná právnická krysa neváhal nasadit překvapený ksicht a tvrdit, že nezná žádného Ivašova, který byl v té době čtyřhvězdičkovým generálem. Dobře si uvědomoval, že ruské pozice jsou velmi slabé na to, aby mohlo dojít k jakékoliv konfrontaci. Jednotky gen.Ivašova byly následně z oblasti staženy.

   Vymazat
 5. Právě kvůli panu Petráková jsem si Radiožurnál kolikrát pustil. Vždy informoval objektivně a snažil se o nezávislé informování. Jenže tyto jeho komentáře vůbec nezapadají do agresivní a chamtivé zahraniční politiky USA.

  OdpovědětVymazat
 6. Petránek je tabu, do ČT přece raději pouštějí komentátora ČRo jistého Libora Dvořáka. Původem z rodiny stalinistů je tím nejzásadovějším rusofobem v celé ČR. S jeho zastydlými postoji mimo mísu jste se mohli seznámit třeba v pořadu Jílkové na ČT tento týden.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. to je ten, co si barví svoje vlasy ?

   Vymazat
 7. Pane Alexi... neznám vás a vaše tvrzení nemám čím doložit. Nechci s vámi polemizovat, zrovna tak, nechci hodnotit problémy jiných zemí. Obvykle vidíme chyby na jiných a rádi jim radíme. Pan Petránek je pro mne autoritou a profesionál. Jen na okraj, jeho hodnoceni Lybie mne minulo a protože předpokládám, že jste její historii a roli Kadáfiho studoval, tak jste zjistil,že jeho role byla rozporuplná.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vážený mladý muži. Nejdříve jsem vůbec zvažoval zda na vaši invektivu vůbec odpovím, ale pak jsem si řekl, proč ne!
   To proč jsem vás nazval mladým mužem má dvě hlediska. První: to jak reagujete. Druhé: jak reagujete.
   Musím však pozitivně ohodnotit, že se zajímáte, což na současnou generaci je kupodivu.
   Ale k věci.
   Je dobře,že nepolemizujete když neznáte, což je dobře.
   Pokud jste četl dobře moji glosu, tak jsem nikomu neradil (toho jsem dalek a v současné době o to více a u mladých to vůbec ne - rozpálená kamna musí cítit jen oni samy na druhé straně zeměkoule).
   To, že p. Petránek je pro vás autoritou to vám neupírám a je to váš pohled na svět i svoji budoucnost, co se týká přísunu "objektivních" informací.
   To, že vás minulo jeho hodnocení Lýbie, rozpadu SSSR, Jugoslávie, Iráku a dalších to je k vaší škodě. Což vám samozřejmě, jak jste sám uvedl, nebrání tohoto "mediálního odborníka" považovat za "svoji" autoritu, hmmm
   Používat pejorativně výraz "role či osoba je rozporuplná" to je, a to se na mě (jsem už trochu letitý) nezlobte tak trochu úsměvné, neboť asi dost dobře nerozumíte tomuto výrazu. K vašemu pochopení:
   Dostojevskij celý život ve svých dílech kritizoval carismus, ale v jeho poslední knize Běsi ho oslavuje (proč ta rozporuplnost?). On totiž těsně předtím byl ve vyhnanství na sibiři. Fallada celý svůj literární život kritizoval fašismus, ale kupodivu ve třetím díle na konci ve své knize Železný Gustav ho oslavuje, proč? on totiž byl za Hitlera v Německu, takže knihu dopisoval pod kvérem u krku. Budu to kritizovat? Možná, že řeknu: on byl rozporupolný. Neřeknu to! Já nebyl ani pod kvérem a ani ve vyhnanství na sibiři. Proč to píšu? No on ten Petránek vždycky ve svém životě seděl u těch "správných" kamen. U něj je jedno zda jsou modré, zelené či rudé. Hlavně když hřejou!!!!
   Na závěr a to není rada (chraň mě ruka páně) spíš doporučení: čtěte více knih a u internetu KOMPARACIO!!!!!
   alexithymie

   Vymazat
 8. Nepíšu vůbec k věci,ale zaujaly mě vaše příspěvky (16:42 a 21:29).První říká vím,že nic nevím, ale obďivuji pana Petránka. Druhý naopak, všechno vím, tak hanobím pana Petránka. Jsem věkem asi mezi oběma autory a u mladšiho chápu jeho nezkušenost,naivitu a líbí se mi,že nepočítá s novinářskou úplatností(dnes běžnou). Starší korespondent je přímo jeho opakem. Mladý muži, držím vám palce a nenechte se otrávit.

  OdpovědětVymazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.