Reklama

neděle 15. dubna 2018

Ruská vojska poskytla seznam cílů s podrobnostmi o sestřelených útocích na Sýrii. Trump si libuje, jak to bylo perfektní

15. 4. 2018    AC24
Ruské ministerstvo obrany prohlašuje, že syrská protiletecká obrana sestřelila 71 ze 103 střel vypálených tuto noc USA, Británií a Francií.

Podle ruského ministerstva obrany pálily USA a jejich spojenci křižující střely včetně námořních Tomahawků a řízených pum GBU-38 z letounů B-1B, zatímco tryskové bitevníky F-15 a F-16 pálily rakety vzduch-země.Letadla Tornado Britského letectva vypálila osm křižujících střel Scalp EG odpalovaných z letounů.

Útoky USA vedené koalice mířily na následující cíle:


Čtyři střely byly vypáleny do oblasti Mezinárodního letiště Damašek. Všechny tyto střely byly sestřeleny.

12 střel bylo vypáleno na vojenské letiště Al-Dumayr. Všechny tyto střely byly sestřeleny.

18 střel bylo vypáleno na vojenské letiště Baly. Všechny tyto střely byly sestřeleny.

12 střel bylo vypáleno na vojenské letiště Shayarat. Všechny tyto střely byly sestřeleny.

9 střel bylo vypáleno na vojenské letiště Mezzeh. Pět z nich bylo sestřeleno.

16 střel bylo vypáleno na letiště Homs. 13 z nich bylo sestřeleno.

30 střel bylo vypáleno na cíle v oblastech Barzah a Jaramani. Sedm střel bylo sestřeleno.

Podle ruského ministerstva obrany byla zařízení v oblastech Barzah a Jaramani částečně zničena. Obrana dodala, že tato zařízení byla už dlouhou dobu opuštěná a do výroby chemických zbraní v rozporu s tvrzeními USA vedené koalice zapojená nebyla.


Mezi tím americký prezident Donald Trump pokračoval ve své povídačce o „chytrých raketách“ a popisoval údery z této noci jako „perfektně provedené“.

Trumpovy tweety:

Perfektně provedené údery z této noci. Děkuji Francii a Spojenému království za jejich moudrost a sílu jejich vojsk. Nemohlo to mít ani lepší výsledky. Mise splněna!

Jsem tak hrdý na naše úžasné vojáky, kteří brzy budou, jakmile se utratí ty už řádně schválené miliardy, těmi nejlepšími, jaké naše země kdy měla. Nic a nikdo by k tomu nemohl mít tak blízko!


Video z vojenského letiště Mezzeh:


Zdroj: southfront.org

48 komentářů :

 1. Pane Bože, to máme po hadráku "kamarády" to snad i Hitler by byl lepší ! Ten , když chtěl napadnou své dřívější kamarády Polsko, tak zosnoval přepadení vysílačky v Gliwicích vojáky v polských uniformách a na místě zůstali mrtví ! Dnes jsou mrtví jen po útoku amerických magorů !!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jeví se mi, že tohle je obecný kapitalistický přístup /říkám já, komunista z přesvědčení, komunistou tedy straníkem jsem nikdy nebyl/: Poláci kamarádi Hitlera - ano, protože Hitler hájil zájmy německých oligarchů. Polsko odmítlo pomoc Sovětů, protože předválečné Polsko bylo také kapitalistické. Nyní: USSA - kamarád každého lumpa /Saudové/, pokud z toho kane peníz. V okamžiku kdy se Hitler dotkl však svaté věci v kapitalismu - soukromého vlastnictví - Poláků - chtěl udělat koridor do Pružska, přestal být kamarád pro Poláky a také Hitler pojal Poláky jako nepřátelé. Co jsem chtěl říci? Kapitalisté se kamarádi i s diablem, pokud s toho kanou peníze.A o naší, předválečné republice si nedělejte žádné iluze - chovala by se, kdyby se jednalo o mamon zcela stejně. A uvažujte důsledně. Víte co bylo důvodem česko-polské války v roce 1919 o Těšínsko. Ze strany Československa to byl mrzký peníz: šachty a třinecké železárny, nic jiného. Česká národnost na tomto uzemí, které Československo zajalo byla dalo by se říci v drtivé menšině, převládající národností byli Poláci. Kdo má zájem na diskusi - ať si jde prověřit statistiku - sčitání lidu před první světovou válkou, sčitání lidu již v nové republice v roce 1927 a může také vkročit na hřbitovy a přečíst si jména na pomnících. Poznámka na okraj: Nyní, poslední sčitání lidu, již myslím po blahoslavené hadrové revoluci - 6OO tisíc v obou okresech - Frýdek Místek a Karvina, z toho Poláků 4O tisíc. První hranice /Zemský výbor - Rada Narodowa/, však běží skrze tyto okresy - nerozvádím to zde, museli byste s tím seznámit. Nedělejme si iluze, všichni lidé jsou stejní. Kdo ví jak se budou chovat kdysi Rusové, když se stanou hegemonem, pokud to nebude Čína, jak říká lidová věštba /Sybilla?/. Nyní však jsou Rusové v pravu a na straně správné věci, tak dobrý člověk podepře Rusy. Obecně člověk má hájit vždy správnou věc a to i v případě, že se postaví proti údajným národním zájmům - škoda, že svého času podle toho nejednali Sudeťáci. A správná věc pro Němce není Drang nach Osten, mají sedět u sebe za plotem.
   Jinak chci ještě napsat: Svobodný výsielač, Vlkobloguje z 10.4.2018, youtube: Rusové již před měsícem od urpchlíku z Dumy věděli, že se chystá chemická provokace - viz to video s otrávenými civily kvůli kterému je dnešní mela. Nikdo tomu nevěnoval pozornost, takže ta chemická provokace byla připravovaná dopředu věc. Stačí se podívat na to video pozorně abyste pochopili, že je to humbuk v provedení zcela amaterských herců. Ten americký kačer Donald tedy do charakteru celé té provokace musel být zasvěcen. Je to stejná komedie jako před 17 roky - Bush a udajná letadla padající do dvou mrakodrapů v New Yorku a další podobné komedie. Komedie z roku 200l byla snaživě vyrežírována, takže ji zprvu uvěřil celý svět, nyní režiser byl šlendriánský.
   Předposlední: Netuší někdo, kolik stály vystřelené rakety?
   Poslední: Nebude v Praze demonstrace proti emerickému postupu v Syrii, potažmo proti válce?

   Smazat
  2. 10:46 Nebude nic usa už děkují svým Českým slouhům za podporu článek je na havloidním seznamu.

   Smazat
  3. Nemám strach z demonstrací proti čemukoliv, co je špatné. To ale není v povaze Čechů, která je z historie víceméně sluhovská i když konstatování této pravdy je pro nás bolestné. Demonstrace současné omladiny jsou kabaretem v režii škol, to přece jen kdysi odbory uměly lépe. Ale odbory dnes jsou pro kapitál tou nejspolehlivější služkou - jsou "avantgardou" střední třídy, tito límečko - kravatoví bojovníci za vlastní trafiky! Takže zabíjení lidí ve válkách i za účasti našich žoldnéřů je lidem celkem fuk, jen když oni dostanou trochu nasypáno do žlabu a pak si mohou mačkat do libosti svůj xxxxFON. Myslím, že dokonce i gruppensex vlivem SMART upadá a omladina si dnes vystačí rukama. Proč myslíte, že český národ vymírá?

   Smazat
 2. Jediné co z toho vyplývá je to,že se na Rusko nedá spolehnout.Jsou to zrádci a přijde doba,kdy jako Sýrie dopadne i Rusko...a nebude to dlouho trvat.Přeji jim to.Chudák Assad...to má spojence :-(

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jsi hlupák, 9:07. Rusové v Sýrii vyhrávají a když to povedou takhle dál, tak i vyhrají. Trump ulil obětinu svým loutkovodičům, u nás se demaskovali politici, především v ANO a pak opět potvrdili svou barvu známé presstitutky, ulhané Zpravodajství ČT opět potvrdilo, že je na rozpuštění a zrušení a ty nedokážeš dokouknout dál, než na své večerní pivo. Rusové v Sýrii hájí svoje zájmy a nebudou střílet svou municí, když jsou cíle vyklizeny a hraje se jne operetní představení pro nablblé publikum.

   Leo

   Smazat
  2. Leo , nejsem ten přispěvatel kterého nazýváš hlupákem. Ale musím se jej zastat, má pravdu, hlupák jsi ty. To, že RF jak píšeš vítězí je sice pravda, ale zdaleka není konec a úplné vítězství je ještě velice daleko. Dokud nebudou mít Syřané pod správou ropné vrty, mají kulový. Není dořešen problém Kurdů a Idlíbu. Američani jsou tam stále, a potom co předvedl Putin i klidně dál zůstanou. Nechci být za trubku a vždy i když někomu fandím dívám se na vše z pohledu nezůčastněného, umožňuje mi to určitý nadhled. Jen bezmezná víra je prostě blbost. A proto souhlasím s 9:07 a ne s Vámi.

   Smazat
  3. 9:49 Leo urcite nie je hlupak , na rozdiel od teba. Mal by si si uvedomit , ze usa su tam nelegalne , su to agresori. A z toho vyplyva vsetko. usa su jednoducho hajzlici , ktori napadaju slabsieho aby ho okradli. A podla toho dopadnu . Tak sa netes , ze to bude inaka.

   Smazat
  4. Jasně, že Leo má pravdu. Proč by Rus odhaloval svoje vojenské schopnosti, postupy, metody, vlastností zbraní, detekce, navádění ..., když na to stačily zbraně bývalého SSSR, které mají "západní partneři" dávno přečtené. Proč by riskovali III. světovou a byli za agresory, vždyť "přeci nebyli cílem útoku". To je ta samá situace, jako před WW II. Proč by to vše riskovali a prozrazovail, když mají vítězství v kapse a západ se zase blamoval. Asad byl přítel Západu, zaútočili na něj, Kaddafí se začal přátelit se Západem, zabili ho, Hussein byl dlouho přítel Západu (dokonce mu Západ dodával BOL a nevadilo nic, když ho používal proti Iránu) .... - všechny procesy jdou Rusku na ruku a koalice ke všemu ochotných prokázala, že jen k jednomu ochotni nejsou - napadnout ruské vojáky. Je toho podstatně víc, ale ať si to každý sám vyhledá, zváží ... a daojde k závěrům. Třeba mrkněte, co za chemické zbraně od koho se našlo ve skladech džihádistů (Německo Merxc, Anglie Port Down ...) - Rusko se chemických zbraní zbavilo, Asad dokonce pod dozorem OPCW, USA ...

   Smazat
  5. 9:07: Co tak asi ti Rusové měli podle Vás udělat - rozdmýchat jaderný konflikt? Přece ti psychopati ze Západu - to trio - o o to usiluje. Nejhorší je, že proti válce nikdo neprotestuje. U nás v naši proslavené televizi - ČT 24 - jsou události v Syrii - před zásahem holoubku míru - na x-tém místě v pořadí. Opět si myslím, že komunisté byli lepší - všichni věděli, že je válka na spadnutí v roce 1962. Vzpomínám si to jako dítě jak o tom nám říkala moje máti, která samozřejmě o politiku se zajímala tak jako všechny ženy, tedy skoro vůbec ne. Žádné demonstrace proti válce v Praze se nechystají?

   Smazat
  6. 9:07 Zrádci jsou tví západní šmejdi historie to dokazuje a 380000 mrtvých občanů Československa taky.

   Smazat
 3. Heroute ty Poláky napadl hned poté SSSR, to bys měl vědět, čili válka na dvouch frontách. A pro tebe si jedu Leo, ten špagát mám z dob normalizace

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jo a Poláci nám obsadili Těšínsko hned po Mnichovu.

   Smazat
  2. Poláci na konci 1.sv.války odmítly podřídit se mezinárodní smlouvě o stanovení hranic a neopustili území, získané tzv. Varšavskou ofenzívou - tzn. proti ruské armádě která už neexistovala. My jsme území nad Těšínem podle této dohhody opustili. Sovětský svaz si v roce 39 jenom vzal to, co bylo jeho podle mezinárodních smluv, ta hranice odpovídá přesně.

   Smazat
  3. Kecáte ideologické žvásty v rozporu se skutečností. Buď jste hloupej, nebo blbě placenej. Polsko mělo mírovou smlouvu s Německem daleko dřív, předtím agresivním činem napadlo Čskoslovensko (ultimátum v době Mnichovské zrady). SSSR obsadil jen území do Curzonovy linie a to v době, kdy o německé kampani proti Polsku bylo rozhodnuto - bylo jasné, že Polsko prohrálo. SSSR dávno předtím se snažil domluvit koalici proti hitlerovskému Německu a Polsko se raději domlouvalo s Hitlerem. Prokazatelně - stačí si načíst trochu historii i s daty. Polsko, Francie, Anglie jakoukoli dohodu s SSSR proti Německu sabotovali. Cílem jejich politiky bylo rozpoutání války jen mezi Německem a SSSR, pak je oba smáznout. Je to po staletí politika Anglie.

   Smazat
 4. Tak Don s Tehrýz a Emmym složili Putlera společným výstřelem a teď je na řadě Jeník Netáhlů s Iránem! Vypálej taky současně s tím mladým princem z Rijádu nebo ne?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Bibík by si měl dávat bacha a spíš se snažit o dohodu. Hlavu na krku mu paradoxně v oblasti garantuje hnusnej Putler a tak trochu Doník. Kdyby byla u kormidla Hilárie, zbyl by mu už jen ten Putler.

   Smazat
  2. Trefili tak akorát sebe do svých vlastních palic. Vyhodili 200 mega a trefili čtyři staré baráky někde na poušti:-D
   Tomu se říká "chigugcky pchesné bombagdování" podle Veškrny.

   Smazat
 5. Azase si amik vytřel rusem zadek.Pokolikáte už!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Přesně naopak, to si s Amíkem vytřel prdel přímo Asad.
   200 milionů v prdeli a pět trefených prázdných baráků mimo civilizaci:-D

   Smazat
  2. Omyl, nejzločinnější režim současnosti si opět vytřel zadek chartou OSN, která byla ustanovena k eliminaci rizika opětovného vzniku světové války.
   To není dobrá zpráva nejn pro Rusko, ale ani pro zbytek světa. Vypadá to jako před rozpoutáním předešlé světové války a to nemůže dopadnout dobře, pokud lidé nezačnou jednat a nesvrhnou psychopatické režimy v USA a u jejich vazalů.

   Smazat
  3. Jděte někam s těma vyhozenejma penězma za rakety. Koho to zajímá? Vždyt US svině si tisknou prachy jak o závod a zbrojní průmysl si jen chrochtá.Nenechte se vysmát.

   Smazat
 6. Trump je totál maska. Jen aby neskončil jako jistí bratři před cca 50ti lety.

  OdpovědětSmazat
 7. 9:39 Troubo, SSSR varoval Poláky už v roce 38, že jestli obsadí Těšínsko, přestane platit smlouva o neútočení. A "hned poté je SSSR nenapal" Stalo se tak až po polovině září, kdy oficiálně ve válce Německo-Polsko, byla i Francie a Anglie, které si ale na jeho obranu pro jistotu ani nevystřelily.
  A jestli tady chceš případně troubit něco o Katyni, tak to byla jen odveta za zavraždění 500000 Rusů zajatých pod Varšavou dvacet let před tím.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 9:58: Kde jsem vzal to číslo 5OO tisíc? Já jsem viděl číslo 4O-1OO tisíc /i prof. Krejčí na jedné přednášce o Rusku z roku 2014/. Když něco píšete pamatujte si Psané zůstane /latina/. Další Váš pochybný udaj - pokud se nepletu Angličané s Francouzi podnikli útok na Porýní - zastavili se po 15 km /?/ a dále probíhala podivná /sedavá/ válka.

   Smazat
  2. Co tady meleš o Porýní? Do demilitarizovaného Porýnií Německo vstoupilo 7.března 1936 a bylo připraveno se z něj hned pakovat, kdyby Anglie a Francie regovaly vojensky.

   Smazat
  3. Rok 1938 - ČSR a Polsko:
   vzniká v Těšínské oblasti Československa „Svaz Poláků“, organizovaný podle vzoru fašistické Sudetoněmecké strany K. Henleina. 21. září polská vláda vznáší teritoriální požadavky, které Hitler začleňuje do svého Godesberského memoranda. A 2. listopadu 1938 vstupuje polská armáda do Těšínska.
   Mezitím J. Beck, již v předvečer Mnichova, když vydával pokyny svému vyslanci v Berlíně pro nastávající rozhovor s Hitlerem, mu zaslal příkaz, ve kterém konkrétně uvedl: „1. Vláda Polské republiky konstatuje, že díky svému postoji paralyzovala možnost intervence sovětů v české otázce, což má dalekosáhlý dopad…; 2. Polsko považuje vměšování sovětů do evropských záležitostí za nepřípustné…; 4. Během minulého roku polská vláda čtyřikrát odmítla návrh na připojení se k mezinárodní intervenci na obranu Československa. 5. Bezprostřední nároky Polska v dané otázce se omezují na oblast těšínského Slezska.“ (1)
   Polský vyslanec v Německu J. Lipski, rovněž nepochybující o velkém Polsku, Beckovi oznámil: „Z vyjádření Göringa je zřejmé, že postoj polské vlády sdílí na 100%... Náš krok charakterizoval jako „mimořádně odvážnou akci, provedenou ve skvělém stylu“… Ribbentrop mne sdělil, že kancléř (Hitler) politiku Polska vysoce ocenil.“ (2)
   Za sebe J. Ribbentrop sdělil: „Zeptal jsem se Becka, jestli se nezřekli ctižádostivých snah maršála Pilsuckého, tedy nároků na Ukrajinu. Načež se usmál a odpověděl mi, že již byli v samotném Kyjevu a že tyto snahy jsou bezpochyby živé i dnes.“ (3) Když Ribbentrop zakrátko přijel do Varšavy, byl Beck ještě otevřenější: „Pan Beck neskrýval, že Polsko si nárokuje sovětskou Ukrajinu a přístup k Černému moři.“ (4)
   „Rozdělení Ruska tvoří základ polské politiky na východě, proto se náš možný postoj musí omezit na následující formulaci. Polsko nesmí být v tento pozoruhodný historický okamžik pasivním. Úkol spočívá v tom, aby se včas připravilo dobře jak fyzicky, tak duševně. Hlavním cílem je oslabení a rozdrcení Ruska.“ (5)
   1) Dopis polského ministra zahraničí J. Becka vyslanci Polska v Německu J. Lipskimu. 19. září 1938. Dokumenty a materiály o předvečeru druhé světové války, 1937-1939, str. 173-174.
   2) Dopis polského vyslance v Německu J. Lipskiho polskému ministru zahraničí J. Beckovi. 1. října 1938. „Krizový rok 1938-1939“.
   3) Ministerstvo zahraničí SSSR, Krizový rok 1938-1939. Dokumenty a materiály.
   4) Ze zápisu rozhovoru německého ministra zahraničí J. Ribbentropa s polským ministrem zahraničí J. Beckem. 6. ledna 1939. „Krizový rok 1938-1939“, str. 175-176.
   5) Z dziejow stosunkow polsko-radzieckich. Studia i materialy. T.III. Warszawa, 1968. Str. 262, 287.

   Smazat
  4. Všechno neprověřují - tedy pro Vás - hranice mezi Německou říši a Francii - útok Francie a Britanie - na Říši - do Porýní /?/, rok 1939. A ted se jdu podívat do atlasu. Přečtěte si začátek druhé světové války, sedavá válka. Vidím, že nejste informován, ostatně emocionálně reagují obvykle lidé neznal nějaké věci.

   Smazat
  5. 11:07: V naváznosti na mé nedbalé sdělení /11:14/ - Utok byl veden do Sárska, které hraničí s Porýním - na vzdálenost 12 km. Viz Wikipedie - sedavá válka. /Hluboké znalosti - které nemám - omlouvám se - nejlepší tu je asi nic nepsat, pouze číst, člověk ztrácí hodně času - hluboké znalosti obvykle jsou spojeny s chyběním prudkých emocionálních rekcí, tedy doporučuji prohlubovat znalosti. Mohl jste si sám přečíst "sedava válka" a napsat popřípadě - "chtěl jste napsát Sársko, že", než reagovat - "co to meleš".

   Smazat
 8. doník z toho má vlhký sny
  Vaska

  OdpovědětSmazat
 9. Trump je samozřejmě šašek, psychopat a nevyzpytatelný i*iot, kterému nelze věřit ani datum. Kdo si o něm dělá iluze, ať se podívá na to jakými mírotvůrci se obklopil. A srovná jeho sliby v zahraniční politice z voleb s realitou. Ať prozokoumá, jak tento americký Adolf zrestartoval vztahy s Ruskem. Nechápu neustálé adorace a omlouvání tohoto nesvéprávného bl*a, který s kecy o America first drží svět na pokraji termonukleární války s Ruskem a KLDR a prosazuje ochranářskou a protekcionistickou politiku obchodní války s Čínou.

  Taky si připoměňte jak se zachoval v případě prvního "použití chemických zbraní v Sýrii" za jeho prezidentování - i nyní. Nikdy nečekal na vyšetřování a rovnou odpaloval Tomahawky - poprvé na přání hysterické Ivanky Kushnerové. A též si všimněte reakci na konspiraci západních zprasvodajců v Salisbury - trump byl opět ve vztazích s Ruskem "papežštější než papež". Bez šetření pouze na základě tvrzení "pravdomluvné Mayové" vypověděl rovnou 60 ruských diplomatů.

  OdpovědětSmazat
 10. Na seznamu jsou fotografie cílů před a po zásazích. Všiměte si barvy vegetace kolem objektů, ty fotky jsou pár měsíců od sebe. USA nemá satelitní fotky objektů těsně před bombardováím? Nebo by tam bylo vidět, že jsou už vystěhovaný a buldozery to tam planýrujou? Podle mě vzájemnou dohodou vybrali pár nepotřebnejch objektů a Trumpovi poslali souřadnice. Trump spotřeboval munici a objedná si novou, syřané spotřebovali rakety a objednaj si nové a lepší a okolní země si taky objednaj. Kšeft je kšeft, peníze nesměj ležet na skladě.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. http://orgo-net.blogspot.cz/2018/04/proc-rusko-dovolilo-zapadu-zautocit-na.html#more
   že by odpověd ?
   Vaska

   Smazat
  2. a ještě tohle

   https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/V-Syrii-se-znovu-ozyvaji-vybuchy-Mohou-je-mit-na-svedomi-dosud-neidentifikovane-letouny-532088
   Vaska

   Smazat
 11. Tentokrát se kupodivu nejlíp trefil Zaorálek. "Vlk se nažral, koza zůstala celá." Dnes je v mezinárodní politice zásadní propaganda a politici všechno řeší kecáním. Nic jiného totiž neumí.

  OdpovědětSmazat
 12. Pan Leo uvedl ve své diskusi údaje s výhledem na očekávaný vývoj situace. A ta se vyvíjí následovně. Trump a jeho boys nemohou z obav jaderného konfliktu napadat ruský kontingent vojsk. Rusové svým působením v Sýrii hájí své zájmy ať už ochranou svých dvou vojenských základen - námořní a letecké, a dále své zájmy ekonomické. Přes syrské území roura se zemním plynem do Evropy nepovede. Severní proud II., ve spolupráci s Německem dokončí. Americko- britské zájmy ropnného byznysu jdou do kytek, proto to běsnění s inscenovanými chlóry a novičoky a Tomahooky. Sleduji občas na ruských sítích debaty Rusů o taktice prezidenta Putina, jakože je zbabělec, když divadelní útok amíků řešil mlčením ruských zbraní, a / možno kýmkoliv ověřit / jen asi deset procent respondentů považuje Putina za zbabělce. Naprostá většina jeho postup chválí a uznává, že taktika tímto směrem nese výhody. Už jen testováním amerických střel a ověření si jejich slabin pro příště. Doufám, že jaderná apokalypsa při takovéto taktice se nestane. K tomu nám dopomáhej Bůh.
  G.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Taky čtu na jejich diskusích víceméně schválený postup své vlády a rozhodně se tam člověk dozví další podrobnosti, než v našem prostoru. Například fakt, že Erdogan schválil útoky USA, jako velmi správné a potřebné a vyzval Západ k další spolupráci proti "zvířeckému Asadovi". Celkem obrat, když pomyslíme na to, že kdysi spolu obě rodinky byli na dovolené. Putin mu už telefonoval. Zřejmě se chtěl ujistit, jestli platí vsrchny dohody ohledně TurkishStream a případně S400 (jestli došli k nějakým závěrům).

   Smazat
 13. Trump není absolutním vládcem USA. Jen se na vládě v rámci svých pravomocí podílí.
  Jeví se mi to tak, že křídlo tzv. neoconů si útok vynutilo (nutno přece řešit přeplněné sklady raket, vytížení zbrojních kapacit, čerpání z rozpočtu, zisky, udržovat přítomnost v Sýrii, pěstovat nálady veřejnosti atd.).
  A Trump a jeho lidé se zase přičinili o proces realizace (vybrat cíle kde by došlo k minimálním škodám materiálním a na životech, minimalizovat rizika kolize s Rusy, varovat nepřítele min. 2 dny dopředu aby měl čas na vyklizení a evakuaci cílů i blízkého okolí, připravil svou obranu, atd. atd.)
  V tomto pohledu jde o výrazný pokrok oproti minulému raketovému útoku. Spotřebováno podstatně víc raket, způsobeno podstatně méně škod, žádné na životech.
  Mohli bychom doufat že už jde o vývoj k budoucím omezeným nejaderným skutečně humanitárním válkám budoucnosti? Na příklad útokům mnohem větším počtem raket na kartonová městečka postavená pro tento účel v poušti, nafilmovaná z letadel před i po útoku, aby média i veřejnost všeho druhu byla spokojena? Uvidíme.
  Pokud je to všechno tak, Trump a jeho společníci by už nyní mohli být oceněni nobelovkou (spíš než Obama).
  Vrací se mi znovu pocit, že Trump je věren svým předvolebním slibům. A že si v podstatě i bez řečí s Putinem rozumí, jak naznačuje trpělivost Ruska.
  Měl jsem velké obavy, ale s realízací útoku jsem nadmíru spokojen.
  Děda. (Samozřejmě pro mnohé hloupý děda.)

  OdpovědětSmazat
 14. Panove, s vami je velka sranda !

  Vam nejde vysvetlit, ze nas oblibeny a konstitucne zvoleny presiden Trump prisel s takovou agendou , ze to cemu se rika DEEP STATE propadlo panice.

  Nas president UPREDNOSTNUJE a resi vnitrni problemy Ameriky a Neocon's ho manipuluji k prosazovani JEJICH cilu - a ne jeho cilu.

  Tak negativni propagandu proti presidentovi, nikdy nikdo nezil a neprezije. (Vy tyto vety ignorujete ! Ja vam nerozumim , kdyz to delate !)

  JA TO VIDIM DENNE a od listopadu 2016 je tak zle, ze mnoho lidi si mysli, ze jsme na pokraji dalsi obcanske valky !

  President udelal ted to, co si Zioniste a Neocon's preji, tak mu ted daji 3 tydny pokoj a mozna mu daji i stovku na stavbu plotu na jizni hranici.

  Nasi vojaci jsou umelci protoze nenapadli Rusko a presnou strelbou na Asadem vyklizene pozice zabranili valce s Ruskem.

  12:01 MA PRAVDU ! President musi mit podporu od jinych vladnich instituci, a ty jsou pod vlivem jeho nepratel.

  Na presidenta jeho nepratele vylevaji takove mnozstvi hnoje, ze ZASNU co dokaze vydrzet.

  80 % medii je ve vlastnictvi jeho nepratel a tech zbyvajicich 20 % temto lidem tak napraska, ze se tomu smejeme.

  NEBYLO jine moznosti nez volit Trumpa a jeho mirovou agendu ! Hillari byla v rukou globalistu a ti otevrene hlasali "AKCE PROTI RUSKU" t.j. realita s kterou nikdo nic nenadela !

  JA NEJSEM HLUCHY a pamatuji si kazde slovo, ktere Trump rekl. Na zaklade techto slov byl Trump narcen z
  COHESION / TOGETHERNESS v cestine PLETICHARENI z Putinem . Vedeni FBI je plne v rukou globalistu, Neocon's a nekolika dalsich vetvi, teto proti Trumpove party.

  Budo ho znovu volit, protoze chce s Ruskem MIR. Ale nekdy si myslim, ze ho globaliste znici. President Trump je DOBRY president ! Nejlepsi od dob R. Reagana.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Co užíváš že to tak dlouhodobě funguje.

   Smazat
  2. Honolulu, sledujeme situaci v USA a rozumíme. Možná ne tak intenzivně jako ty, osobně mám určitě menší přehled v personálním obsazení jednotlivých zájmových skupin, ale nějaký přehled máme. Amerika je důležitá země, jen ne jediná.

   Smazat
 15. Když čtu toho Honolula, napadá mně, kdy tu konečně někdo napíše něco vtipného - není možné, aby se někdo se vtipem a znalostmi nenašel. Na to jeho hájení kačera Donalda se totiž již argumentovat nedá. Vždyť stačí přečíst ten kačerův twitter - mluví sám za sebe. Není třeba nic psat o jeho dobrých umyslech. Těmi je dlažděna cesta do pekel. Počítají se skutky - za všechny skutky stačí ten poslední.

  OdpovědětSmazat
 16. President Trump, jako 90 % dalsich Americanu, (mojich kamaradu) se nesoustredi na vztahy mezi narody , ale na vnitrni problemy zeme !

  Proto STATE DEPARTMENT (ministerstvo zahranici - po cesku) je nejslabsi vladni instituce v zemi.
  Amerika nema schopne lidi tuto instituci zaplnit.

  Amerika (obycejni lide) bude stat za presidentem, ale my nemame vliv jiny, nez ho volit. Nam NEZALEZI na Syrii a jinych statech na Middle East.

  Prumerny American z ulice nadrzuje Israeli ne proto, ze by mu na nem zalezelo , ale proto, ze je KRESTAN a islamsti BARBARI mu jdou silne na nervy.
  Takze i kdyz Zioniste zmanipuluji Trumpa , tak to neni nejake velke precineni !

  [Tato situace u nas na Floride se pomalu zacina menit, kvuli TV stanici (Vero Beach).]

  Rikam vam realitu , kterou vidim a slysim denne.

  Panove - jako je Rush Limbaugh, nebo Sean Hannity, by vam to vysvetlili daleko lepe nez ja.
  Ale oni 'nechteji' mluvit Cesky.

  V nejblizsich dnech prijde k velke fackovacce mezi Globalisty a Patrioty. Obe strany povolavaji do boje nejschopnejsi politicka a strategicka esa Ameriky.  OdpovědětSmazat
 17. Je velka skoda, ze ti lide v Cesku, kteri maji nejvice zivotnich zkusenosti - STARSI LIDE, maji problem s anglictinou (pardon americtinou).

  Je velka skoda, ze vetsina toho, co se v Americe deje je pro tyto Cechy PREFILTROVANO A UPRAVENO a prumerny cesky obcan NEZNA jmena osobnosti v Americe, at uz jsou na strane globalistu , nebo Trumpovcu !
  Zarucuji vam, ze mnozi z vas by se ztotoznili s nazory mnohych z nich.
  Amerika je moc fain zeme , ale ja uznavam, ze je zde velmi nebezpecna skupina lidi, (dobre organizovana), ktera ma egoistickou destruktivni agendu, proti existenci narodnich statu, a proti Rusku, ktere je jim v tom prekazkou. Jsou to globaliste, kteri chteji jednu vladu nad svetem .
  (Cert vi, komu se takova utopie vylihly v makuvce.)

  OdpovědětSmazat
 18. Pane - 15:44 - nas oblibeny president Trump, NENI kacer Donald z Kissimmee (Orlando) , ale je ARCHANDEL Michael z Palm Beach, ktery vas zachranil pred smrti z radiace, tim, ze vyhral volby.

  Nas president Trump byl 2x VMANIPULOVAN do zdisciplinovani Arabu, ale udelal to tak , ze se nikomu nic nestalo !
  To proto , ze je MIROTVURCE a jednou, NEPOROZOVANE / tajne , aby se z toho Neocon's nezblaznili, se sejde s presidentem Putinem a ja vim, ze si budou rozumet !
  Oni jsou oba dva vlastenci, kteri chteji dobro pro jejich zeme.
  Zatim co Globaliste / Neocon's / NWO, chteji dobro pouze pro sebe. Oni usiluji o osobni moc nad svetem, podobne jako Rudolf Slansky a jeho parta nad CSR pod zaminkou komunisticke ideologie. (Fuj tajfl.)

  My z Americke ulice na strane civilizace tyto zamery prekazime vernosti k nasemu presidentovi.

  A vy tam v Cesku sledujte jak elita vernych presidentu Trumpocvi NAPRASKA, temto lidem - James Comey - intrikan ve sluzbach globalistu a bylaly chief FBI.
  Rod Rosenstein - Muellers - atthorney general . Ten poleti jak vlastovka - atd... Znam je vsechny a uz se tesim na ozdaveni Washingtonu !

  OdpovědětSmazat
 19. Svata Panno Marie - NEDOPUST ! Aby nas president
  zeslabl v jeho usili o renezanci Ameriky , ktera se probudila z temna Obamovi doby !

  My vubec nevime, kterou skvelou osobnosti ho nahradit, aby se jen castecne dokazala priblizit statnicke proziravosti presidenta Trumpa.

  STEPHEN K. BANNON - byvaly namorni dustojnik je vyborny strateg a je spravne motivovan. (Globaliste mu v Californii zabili kamarada.) ALE on si rad popije !
  (Pssst ! Chlasta jak rusky admiral. Pomlouvaji ho jeho nepratele.) Ten musel z Bileho domu pryc, ale ted je zpet a budou padat hlavy nepratel presidenta Trumpa. Bannon je verny presidentovi. A ma povahu RYTIRE !

  Provolavam slavu nekrasnejsi americke babicce pani JEANINE PIRRO, byvale soudkyni ze statu New York a tesim se v ocekavani, co se stane !
  (Tato krasna (a nebezpecna zena) zena, byla nekolikrat u presidenta v Bilem dome na veceri) ! VITE CO TO ZNAMENA , ze nekdo z globalistu bude kvilet jako podsvince.
  Nase spravedliva vec zvitezi !
  AT ZIJE PRESIDENT TRUP a vy zde neotravujte s Middle East ! T.j. vec druhorada !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Bannon chlastá? A víš, že jsem si to při pohledu na něj i myslel?

   Middle East není věc druhořadá, protože proti Trumpovi nestojí jen neocons v USA, ale my jich máme i tady plnou Brusel. Ti tahají US síly sem, už pluje další flotila. Pokud bude vůle na konflikt, odehraje se tady a na Ukrajině.

   Smazat
 20. Nez odejdu , tak se vam pokusim vysvetlit (asi marne), proc je nase armada velmi popularni
  u mladych Americanu !

  Zde je mesicni prijem vojaku v americke armade 5-ti nejnizsich hodnosi !
  vojak - $ 1836, vojak prvni tridy - $ 1931,
  specalista $ 2139, corporal - $ 2333
  a sergant - $ 2546.

  Platy nekterych dustojnickych hodnosti mesicne !
  porucik - $ 3580, kapitan - $ 4144, major $ 4713 a general (nejnizsi general) $ 8641. atd.

  (Samozrejme jidlo a ubytovani zdarma + penze a pojisteni, zdravotni pojisteni az do smrti, atd.
  Armada take plati studovani a zde vidite, proc je americka armada nejlepsi na svete.)

  (Ja se ze zvedavosti hlasil k pohranicnikum, ale propadl jsem u prijimaci zkousky ! I kdybych zkousky udelal, tak by me nevzali, protoze podle nich jsem pametnik napoleonskych valek v Evrope !
  Ano, je to tak - duchodce NEBEROU !

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.