Reklama

pátek 13. dubna 2018

Ruský tisk: Ruská flotila vyjela navstříc americké flotile!

- kou -
13. 4. 2018 PrvníZprávy
Ruské vojenské lodě Sýrii opustily přístav Tartus. Důvodem přemístění na moře se stala hrozba raketového útoku, kterou připravuje západní koalice, uvedl deník pravda.ru. 
Monitorovací portál Image Satellite Internacional zveřejnil satelitní snímky, které ukazují, že přístav je prázdný. Do 11. dubna zde bylo sedm ruských válečných lodí, dvě lodě „Gračonok" a dvě ponorky třídy „Kilo".

V březnu posílila ruské námořnictvo ve Středomoří fregata „Admirál Essen“, vybavený dálkovými raketami „Kalibr“.

Podle portálu sns.fm zatím ruské ministerstvo obrany věc nekomentovalo.

Útočná skupina letadlové lodi Harry S.Truman se blíží k břehům Sýrie

Situace, která se v posledních dnech rozvíjela kolem Sýrie, vytváří pocit nadcházejícího Apokalypsy. A tento pocit pečlivě posilují odborníci, kteří se v obavách rozhlíží na stínu Třetí světové války. A analytici si již šeptají: svět se posadil na sud s prachem, poznamenala pravda.ru.

Samozřejmě, situace s napětím je velmi podobná událostem 60. let minulého století. A o tom například napsal ve své publikaci Dave Majumdar, komentátor The National Iterestu, připomněl ruský tisk. Zároveň je však nebezpečnější: v posledních desetiletích ztratily USA zkušenost se „spoluprací s jinou mocí", nýbrž se stalo jejich zvykem hledět shora na další státy a čekat na okamžité provedení jakéhokoli dekretu, který pochází z Washingtonu, dodal ruský deník.Zdroje: prvnizpravy.cz, pravda.ru


17 komentářů :

 1. Radosta - zavrtej se hloub do emerické řiti, ve které vězíš.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Radosto, Slovan nebývá v žádné řiti. Ty budeš nějaké etnikum, kterému se líbí v každé řiti, jen když to sype.

   Smazat
 2. no nie každý je taký inteligentný, čo už ...

  OdpovědětSmazat
 3. Možná někdo by odpověděl: Jsou Donald Cook a Porter /součást emerické eskadry/ šroty? Kdosi včera nebo předevčírem celkem vtipně psal, že to emerické tažení připominá Pearl Harbour. Má pouze v případě ruské odpovědi rozřevnit emerické obyvatelstvo a ospravedlnit pozdější - s ročním až dvouročním odkladem - z důvodu logistiky - vzplanutí nové Barbarossy.

  OdpovědětSmazat
 4. Bohužel, myslím si /když odhledneme od ponorek/ ruské loďstvo ve srovnání s emerickým, připominá rok 1905 /to nebyl car Alexander III ale Nikolaj/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Přání otcem myšléééénky, že?

   Smazat
  2. Naštěstí na tom, co vy si myslíte, prd záleží.

   Smazat
  3. Hmm, Japonci měli v roce 1905 bitevní lodě od Vickerse... a cvičili celoročně, kdežto ruské Baltské loďstvo trčelo každoročně skoro půl roku zamrzlé v "Pítěru"... a posádky byly z rezervistů... bitevní lodě byly stavěné podle francouzské školy... a jejich důstojníci NEBYLI SAMURAJOVÉ.

   Smazat
  4. V roce 1905 u Cušimy dostali Rusové na zadel. Jediná loď, která se zachránila _ byla moderní- Aurora. Pozor na historické paradoxy. Ony se opakují.
   Hafan

   Smazat
  5. Hafane, zkoušíš to už po několikáté a musím říct, že hloupě. Žádné historické paralely neplatí. Rusko 1905 není Ruská federace 2018!
   Putin není Nikolaj ani Alexandr, Duma není carský dvůr. Stejně jako Hafan není pes.

   Smazat
 5. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 6. Rusove musi syrske uzemi chranit jako vlastni uzemi!!! Tj. pokud amici vystreli pouze 1 raketu, tak rusove musi potopit 1 lod!! Amici 2.raketa, tak potopit 2.amer.lod. Jinak rusove neziskaji autoritu !!!! Smrt americkym vrahum a stvacum!!!
  dustojnik-valecny veteran

  OdpovědětSmazat
 7. Drahý tlachale P.Radosto, jak je vidět, tak jsi Len- ina neposlechl, protože jsi se nic nenaučil a to ti to opakoval 3x. Moc radosti svému jménu neděláš,ale
  tvá hloupost potěší. V.J.Horák

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Troll podepisující se Radosta byl zmazán.

   Smazat
 8. Mám knihy i dokumenty tak bitva o Guadalcanal tam us námořnictvo dostávalo pěkné čoudy.

  OdpovědětSmazat
 9. !!! POZOR !!!

  !*!*!*!*! ВНИМАНИЕ !*!*!*!*!

  Soudruzi, opět na sajtách Nové Republiky řádí agenti CIA a Mossadu! Opět se ztrácejí příspěvky, dobré internacionálně-vlastenecké, 100% levicové příspěvky nás komunistů a putinistů!
  Prosím své drahé soudruhy z redakce NR, aby NEPRODLENĚ zvýšili svou revoluční bdělost a ostražitost!!

  Děkuju Vám předem, drazí soudruzi, a nyní vložím zpět svůj příspěvek, upozorňující na HLOUPÉ chyby drahého soudruha Dvořáka.

  P. Radosta.

  OdpovědětSmazat
 10. Drahý tovarišči Dvořáku!

  Proč, pro Leninovy rány, se tak namáháš s překladem?
  Stačí dát odkaz na příslušnou sajtu, a my si vše přečteme rovnou v ruštině!
  Ano, my komunisti a putinisti ruštinu ovládáme, jako když knutou mrská!! I když ne tak otlično jako naši národní Vůdcové Miloš a Babiš, resp. Václav Klaus starší, ve skutečnosti však stále mladší a mladší!!!

  Takže nemusíš blábolit - jako nějaký trouba - „navstříc“, když všichni víme, co je „навстречу“.

  Také bys neměl psát „flotila vyjela“. Víš proč? Flotila nemá, opravdu NEMÁ kolečka. Vážně ne; podívej se někdy na veřejně dostupné obrázky, jak vypadá námořní vojenská loď.
  Tudíž větu „флот вышел“ můžeš překládat buď „flotila vyplula“, nebo „flotila se vydala“
  Ponimaješ?!

  „Učit se, učit se, učit se!“ (V. I. Lenin)

  P. Radosta

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.