Reklama

.

.

úterý 17. dubna 2018

Ruští námořníci zabránili britské ponorce vypálit na Sýrii

17. 4. 2018      lenta Ponorka britského námořnictva nemohla splnit rozkaz a zasadit Sýrii úder kvůli ruským námořníkům, kteří ji pronásledovali. Toto sdělil deníku The Times zdroj na britském ministerstvu obrany. Ponorka HMS Astute měla odpálit řízené střely z východního Středomoří, ale minimálně jedna ponorka projektu 877 Paltus nebo 636 Varšavanka (třída Kilo podle klasifikace NATO), avšak pravděpodobněji dvě, dvě fregaty a protilodní letoun jí zamířily v ústrety. Přičemž ponorka se snažila několik dní vyhnout detekci.

List píše, že v důsledku hry na "kočku a myš" byla britská ponorka zablokována a nemohla vstoupit do zadaného prostoru a střílet. Napomohl tomu fakt, že ruské ponorky není možné z akustického hlediska zpozorovat, neoficiálně jsou proto na Západě nazývány "černými dírami".

HMS Astute je hlavní jaderná ponorka tohoto typu v Královském námořnictvu Velké Británie. Byla spuštěna na vodu v roce 2007, vyzbrojena 38 řízenými raketami Tomahawk nebo protilodními raketami Sub-Harpoon, a také šesti torpédy. Celkem byla postavena čtyři tato plavidla a páté je plánováno uvést do provozu v roce 2018.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

11 komentářů :

 1. Bojej se přizdisráči přímého střetu s Rusem.
  A mají se bát čeho. Ruské námořnictvo ví o každém jejich kroku, ale ruské ponorky jsou pro ně "černé díry" Nedhtěl bych ssloužit na ponorce NATO. Ty posádky musí mít paranoidní stavy. Oni nevědí jaké má Rus rozkazy. Musí si připadat, jak gladiátor, který čeká, jestli se palec otočí dolů nebo nahoru...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jo,Jo. Proto přece fasujou rum a jsou furt zlitý, aby ten obrovskej tlak vydrželi.

   Vymazat
  2. Velitel britské ponorky nezapnul furtošlap funebrálního perigea, ale hned vypustil kontrolního chrousta, čímž se prozradil.

   Vymazat
 2. Bravo, bravo, konečně!!! Jen tak dál!!!

  OdpovědětVymazat
 3. Naeozdil od USA je Británie připravena vystoupit do přímého kontaktu s Ruskem. Střet bude v každém případě, do oblasti míří z USA další flotila. Sobotní útok byl jen varováním, aby se Rusko z oblasti stáhlo. Turci útok schválili.

  OdpovědětVymazat
 4. Vypadá to, že si ruské loďstvo skvěle procvičilo své schopnosti, a při té příležitosti si "nacejchovalo" britskou ponorku do pasivních radarů. Podobně , jako to udělalo při přeletech v Lamanšském průlivu, kdy za jejich bombardéry startovala jedna stíhačka za druhou. Proto se britská ponorka zoufale vyhýbala detekci. Dnes už se bez vědomí Ruska ani nehne. Poznají ji všude.Po mém soudu musí "praštěnou Terezu" proklínat až do třetího kolena.
  Pro magora z 21:10 je zřejmě jasné, že Británie chce rozpoutat třetí světovou? Pokud se střetnou, vzájemně si potopí lodě a sestřelí letadla, a pak už jen začnou létat atomovky. Houby přímý kontakt. Domluvené divadlo, aby si, pokud možno všichni, zachovali alespoň zbytky tváře.

  OdpovědětVymazat
 5. 21:10 připadá mně, že fandíš Trumpovi a jeho lokajům. Víš, teď nemá cenu napsat: Napsals závěť?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A k čemupak asi závěť bude? Nebo odkážete Marťanovi pozemky na Venuši? Když to Sanhedrin spustí... nebude na Zemi co ani komu odkazovat.

   Vymazat
 6. Jo skvělá zpráva konečně někdo těm hajzlům ukáže že nejsou elity a nejlepší.

  OdpovědětVymazat
 7. pro rusko bude nejlepší vypakovat totálně všechny diplomaty teroristických států usa,vb,a francie a přerušit s nimi všechny kontakty prostě je IGNOROVAT JSOU TO HOVADA a s hovady se nejedná !!!!!!!!!!!!!!

  OdpovědětVymazat
 8. Už jsem to tu někde psal- smrt, bída a utrpení jsou jedinými vítězi válek.Nijak nad tím harašením zbraněmi nejásám, přestože mám takový názor, že už zlu ustupovat nelze. Je smutné, že Západ kráčí zkáze vstříc bez zaškobrtnutí

  OdpovědětVymazat