Reklama

.

.

pondělí 23. dubna 2018

Ruští vojáci vstoupili do poslední pevnosti teroristů v Ghútě - reakce obyvatel

23. 4. 2018, P. Ďoubalík, zdroj zde

Oč víc toho o bojích v Sýrii slyšíme a čteme, o to méně vidíme. 


Zde je jedno video, kde vjíždí vojenská policie RF do osvobozeného města Dúma ve Východní Ghútě. Jak to tam vypadá a co na to místní obyvatelé? (publikováno 15. 4. 2018)
U videa na youtube byl přiložen text, stejný je i v původním článku, viz zdroj. Udělal jsem hrubý překlad:

Včera ozbrojenci úplně opustili poslední pevnost ve Východní Ghútě - město Dúma. Z něho odjelo posledních 3 000 bojovníků a členů jejich rodin. Banditům a jejich kurátorům nepomohl ani tah s chemickými zbraněmi, letité opevnění gangů přešlo pod plnou kontrolu Armády Sýrie.

 To rychlé a velké vítězství bylo možné díky těžké práci ruských důstojníků z Centra pro usmíření znepřátelených stran. Naši vojáci přesvědčili bojovníky opustit dobře opevněné městské čtvrti Východní Ghúty, dobývání kterých by mohlo trvat měsíce a znamenalo by velké ztráty pro útočící vojáky syrské armády a spojenců.

Během chvíle se předměstí Damašku, plné zbraní a vojenské techniky banditů, stává opět klidným místem.

Poslední baštou banditů byla Dúma. Bojové akce v tomto městě nedávno skončily, ale dlouho očekávaný mírový život do domů, osvobozených od ozbrojenců, nepřijde hned.
Za roky války se mnoho domů změnilo na rozvaliny, v nichž přesto přežívají rodiny, bez základních denních potřeb, jít prostě není kam...

Hned se na území osvobozené od banditů vypravili zástupci Centra pro usmíření bojujících stran s členy Výboru národního usmíření a přechodnou administrativou města Dúma. Jak dříve oznámili v ruském vojenském  oddělení, ruská a syrská strana již začala obnovovat život v těchto rozbitých válkou čtvrtích. Již dnes vyjíždějí oddíly vojenské policie MO RF chránit pořádek v Dúmě. A v nejbližších dnech dostane humanitární pomoc každý, kdo potřebuje.

Od okamžiku osvobození Dúmy byla humanitární pomoc poskytnuta Centrem pro usmíření znepřátelených stran více jak 500 civilistů. Lidem bylo vydáno přes 400 potravinových balíků a čerstvý chleba.

Rozšiřující učivo:
O chemickém útoku v Dúma slyšeli všichni, kromě místních obyvatel (zdroj Rossija24, video bez titulků, ale zajímavé)

65 komentářů :

 1. Hmm, a při otázce na ulici v Damašku jejich vlastní spoluobčané Syřané prohlásili: "Ti v Ghútě, to jsou takoví obyčejní tupci..." Excelentní soudržnost. Uvidíme, jak si povedou po válce, jestli Čína pustí chlup, aby kreditovala nějaké ty investice, jelikož osvoboditelé mají jaksi prázdnou kapsu. Sankce.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 21:38 Hmm, ty jsi nějaký chytrolín. To říkali na ČT, kdy jsi při tom poslintal celou obrazovku? Hmmmmmmmmmmm:-))))))

   Vymazat
  2. 21:47, dolary, milý Bradley, dolary. Západ už prohlásil, že osvobodili Sýrii od DAEŠ a budou se podílet na jejím rozvoji politickém (eliminace diktátora) a ekonomickém (trubka Katar, Turecko, Sýrie). Jak prosté. Samozřejmě cizí okupanti budou muset pryč. Buď po dobrém nebo po zlém.

   Vymazat
  3. Dosud jste nepochopil co to ta poválečná pomoc na rekonstrukci země je, přestože správně píšete o INVESTICI. Je to výdaj, ovšem nejedná se o dobročinnost, ale naopak se očekává v krátké budoucnosti velký zisk. Např. USA s těmito typy "pomoci" mají přebohaté zkušenosti, zasazené však do trošku jiného schématu: Napadnout zemi, zničit ji a její infrastrukturu, dosadit sobě poddanou loutkovou vládu, ovládnout její surovinové zdroje a strategické oblasti, zadlužit ji půjčkami na obnovu, podřídit její politický vliv svým zájmům. V podstatě z ní vyrobí svou kolonii. Uvidíme jakou strategii zvolí Rusové a co z nabízených benefitů využijí. Už teď si však dokážu tipnout, že o drancování surovinových zdrojů jim asi nepůjde. Mají své vlastní v míře větší než dostatečné.

   Vymazat
  4. 7:24 no vidíte, jak vám to jde. A ještě zkuste popřemýšlet, depa najdou osvoboditelé z videjka peníze, když je nikdo kreditovat nebude?

   Vymazat
  5. Anonymní 8:18

   Mně ano, ale vy byste se měl zaměřit hlavně na sebe, abyste začal trochu chápat svět. Jako druhý úkol mám pro vás zjistit, kde se peníze na dluhy berou. Nápověda: V Rusku to není jiné než v USA nebo ve většině jiných zemí, kde existuje bankovní systém.
   Opravdu nebuďte lajdák a na domácím úkolu poctivě zapracujte. Znalost tvorby peněz je dost esenciální pro pochopení současného kapitalismu a dějů v něm. Dokud toto nebudete vědět, nepochopíte nic.

   Vymazat
  6. Tak se organizuje chemický útok

   https://www.1tv.ru/news/2018-04-22/344356-poyavilis_novye_svidetelstva_togo_chto_himicheskaya_ataka_v_siriyskoy_dume_byla_instsenirovkoy

   http://www.globaltimes.cn/galleries/384.html

   Vymazat
  7. Bin Ládinův bodyguard vysává desetitisíce z německého azylového zákona

   https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/470162-bin-ladinuv-bodyguard-vysava-desetitisice-z-nemeckeho-azyloveho-zakona.html

   Vymazat
  8. 10:00, nojó banky, to je celkem vtipné. A kteréže velké, tj. Západní, banky tak rádi poskytnou úvěr ruským firmám? No správně - žádné! Jelikož sankce. Ani obligace ruského státu nikdo nechce, neobchodují se. Stejně tak nemohou použít své dolarové rezervy nebo obligace některého státu, třeba USA, jelikož: 1) jsou v západních bankách a nikdo jim je nevydá a 2) americké obligace od nich nikdo nekoupí. Rusko není partner k obchodu. Tomu se říká síla dolaru.

   Vymazat
  9. Anonymní24. dubna 2018 16:38
   „10:00, nojó banky, to je celkem vtipné.“
   Nezapomněl jste, že Sýrie má naftu a plyn? Prostě to přestanou Turci krást a prodávat USA a Izraeli za hubičku, ale Asad to prodá na trhu. P.K.

   Vymazat
  10. 18:31
   Asad nemá co prodávat - patří to syrskému lidu!

   Vymazat
  11. 18:31, Sýrie nemá žádnou naftu, tu vlastní Američané (Rožava, Rakká). Ale kašlat na ropu, nejdůležitější je pitná voda.... a tu taky vlastní Američané (Rožava). Mohli by získávat pitnou vodu z moře, ale chtělo by to technologie --- a ty taky vlastní Američané. Turci noc krást nepřestanou, kvůli tomu přece šli do té války, néé? Rusáci tam jsou jen kvůli té troubě z Íránu a bázím v Tartúse a Hmímí.

   18:39 -- :D :D

   Vymazat
  12. Anonymní16:38

   Proč by měly zrovna západní banky poskytovat ve věci Sýrie úvěry??? Tedy pokud by je od nich někdo chtěl. Jsem si však naprosto jist, že Ruské a Čínské banky rády peníze "natisknou". Nicméně ani peníze v tomto nebudou to podstatné. Podstatné budou ruské dodávky zboží a služeb. A také uzavřená partnerství. Čili, abyste chápal i vy, pro Rusko, Čínu a Irán se otevře velice hladový trh a zamě jako taková.
   Nedá mi to a musím reagovat i na vaše rozumování o syrské ropě. Tu z většiny vlastní a těží státní firma Syrian petroleum company. Ale i kdyby nakrásně vše bylo jak se domníváte a Syrská ropa byla již ukradená američany, myslím že po tom co předvedli by ji už dlouho neovládali.
   Každopádně nemá smysl vytvářet žádné fantasmagorie, realita hovoří jasně.
   -Rusko podepsalo už dávno smlouvu o poválečné rekonstrukci Sýrie
   -Rusko uzavřelo exkluzivní smlouvu na zpracování Syrské ropy a plynu
   -Byly uzavřeny mnohé další hospodářské smlouvy
   -Rusko uzavřelo smlouvy na využívání vojenských základen v Sýrii po dobu 50 let
   -Rusko zvažuje uzavření smlouvy na dodávky protivzdušných systémů S-300

   Věřím vám že fandíte upřímně, ale obávám se, že to na realizaci tužeb nestačí.

   Vymazat
  13. 20:10, takže pro vás ještě jednou. Rusko na to NEMÁ prostředky a mít nebude. Nikdo mu nepůjčí. Jednak nechce, raději bude investovat sám, a druhak sankce. Nikdo nebude riskovat hněv Ameriky, nikdo. V tuto chvíli spolu švitoří Macron s Trumpem - právě na tohle téma. Sýrie peníze nemá a platit nebude.

   A to tištění peněz přejdu mlčením. Dokazuje vaši lehkou omezenost a nemyslím to jako urážku.

   Vymazat
  14. Anonymní 21:26

   Vaše starosti o to, jestli na to Rusko má nebo nemá, jsou myslím zcela nedůležité, podstatné je to, že reálně jsou smlouvy dávno uzavřeny a proces již běží, viz uvedené výše.

   K financování se opravdu raději nevyjadřujte, myslím že hlupáka už jste ze sebe udělal víc než dost a nemá cenu zaplétat vás do toho, na čem funguje kapitalismus. To zjevně není nic pro vás.

   Pohodlně se posaďte a ač nic nechápajíc, sledujte co se děje a bude dít v Sýrii.

   Vymazat
 2. Otázkou je, kde teď ti vystěhovaní hrdlořezové hlavu složí?
  Možná, že to je těch speciálních 10 tisíc do Německa.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Někteří jsou na rekonvalescenci v Holandsku a už se tam nudí.
   https://www.novinky.cz/krimi/470096-policie-na-letisti-dopadla-cizince-podezrele-ze-suroveho-zbiti-cisnika-byli-prekvapeni.html
   P.K.

   Vymazat
  2. Česká policie nemá právo zadržet podobné cizince a už vůbec ne je trestat. Je to flagrantní porušení jejich práv.

   Vymazat
  3. 6:48
   A to říkal kdo????
   Šabatová nebo Člověk v plísni???!!!!!!

   Vymazat
  4. 8:29 Voba.

   Vymazat
  5. 6:48 Tak tak. Doufám, že jim jen řeknou, aby to víckrát nedělali a vyhostí je. Přece je nemůžou potrestat víc, než onu útočnici na prezidenta. To dá rozum.

   Vymazat
  6. babiš vám je přidělí do domácností, možná že už letos

   Vymazat
  7. Ad 15:37 co máte pořád s útočnicí na pana prezidenta? Byl to kluk, vždyť to nemělo žádný prsa!

   Vymazat
  8. 15:37, konečně jeden rozumný názor.

   Vymazat
 3. Já bych těm syrským teroristům říkal jednoduše syrští havloidi. Nejen že mají společného donátora, ale škody které napáchali jsou v podstatě totožné.
  U nás vydali zemi, ekonomiku a otroky kolonizátorům. V Sýrii se jim to nepovedlo, tak to alespoň rozbili napadrť.

  OdpovědětVymazat
 4. „Demokrati“ se snažili hodně, viz cílevědomě zničená města. To nezničili žádní teroristé, to je práce armád silných západních států. Asad je hrdina, že to nevzdal. P.K.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 22:09

   Ano, ale s tím "hrdinou" bych byl opatrnější.

   Je to prostě diktátor, který dobře zná svou zemi, a ví, co je reálně možné a co ne. Netřeba ho démonizovat, ale zrovna tak je nesmysl si ho idealizovat.

   Jistě bychom u něj našli řadu podobných osobních vlastností jaké měl Násir, Saddam Hussein nebo dnes Erdogan.

   PS:
   U člověka, který si idealizuje Pitomia mne pochopitelně takový nedostatek zdravého úsudku nepřekvapuje.

   Vymazat
  2. P.K. Souhlas Asad je hrdina a vlastenec a to sluhové západu havloidi neví co to je. Okamura je též Český vlastenec.

   Vymazat
  3. Naprostý souhlas i s Okamurou.

   Vymazat
  4. P.K. = Petr Karlicky?

   "Tomio Okamura je demagog, který v lidech cíleně vyvolává strach a nenávist", myslí si jeho bratr Hayato Okamura.

   Vymazat
  5. Tomio chce funkční a závazné referendum. To chci také.

   Vymazat
  6. 23:12 Mě nic Okamura říkat nemusí umím číst a nemám zájem o západní „radosti".Hayato je pěkný hajzl. Napadení číšníka je jen slabý odvar toho co se tam děje.

   Vymazat
  7. Anonymní23. dubna 2018 22:16
   „Je to prostě diktátor, který dobře zná svou zemi, a ví, co je reálně možné a co ne.“
   Vaše nálepka „diktátor“ je subjektivní, se zbytkem souhlasím. P.K.

   Vymazat
  8. K úvahám o vyšachování SPD z pozic v PS - když někomu dojdou argumenty, může ještě začít nadávat. Že ?

   Vymazat
  9. Anonymní23. dubna 2018 23:12
   P.K. = Petr Karlicky?
   Nikoliv.
   "Tomio Okamura je demagog, který v lidech cíleně vyvolává strach a nenávist", myslí si jeho bratr Hayato Okamura.
   Co člověk, to názor, to jsou půvaby demokracie. Hayato zřejmě nepatří mezi těch cca 500.000 voličů, kteří volili Tomia. Ale má právo na svůj názor, stejně jako já mám právo na svůj, že koník z bělobrádkovy stáje Hayato, se mýlí. P.K.

   Vymazat
  10. Anonymní 22:16

   Už tomu rozumím, demokrat se pozná podle toho, že o jeho nástupu do funkce rozhodne pár "vyvolených" s očekáváním svého prospěchu, nebo se dosadí sám. Zatímco diktátor se pozná podle toho, že jej zvolí občané ve všelidovém hlasování. Já si na ten newspeak snad nikdy nezvyknu.
   P.S. Abych se polepšil, hrdinové žerou své kravaty a prchají do bezpečí v zahraničí. Je někde zdokumentováno Asadovo konzumace kravaty nebo aspoň nějaké jiné části oděvu? Uprchl do zahraničí? Nesežral a neuprchl, je to zbabělec.

   Vymazat
  11. Mate hlavně jen seno!!!!!!! USA a cely západ je jen demokracie vrahu. Západ jen ničí ne staví ! Jen USA má nato postavit z nová Sýrii a ne Rusi s Čínou ? jen plaťte za zbraně !!! Kolik vložili na obnovení na obnovu Iráku ,Lybie atd . proč asi by jsme to dělali ?
   Okamura demagog ,to z vás dělají ti druzi , třeba pochopíte až třeba dopadnete jak číšník z Prahy !!!

   Vymazat
  12. 22:16 Jedinej pitomio si tady akorát ty

   Vymazat
 5. To si snad dělají z lidí srandu:

  https://www.parlamentnilisty.cz/politika/poslanecka-snemovna/Kde-berou-tu-drzost-Nakopat-je-do-Zjistovali-jsme-zda-Okamuru-a-poslance-SPD-vyhodi-kvuli-CSSD-z-funkci-v-parlamentu-533200

  OdpovědětVymazat
 6. Vévodkyně Kate porodila syna! Britská královna Alžběta II. z rodiny Romanovců na podzim 2017 zemřela. Doufám, že ta cizí babka, která ji jako dvojnice zastupuje už více, jak půl roku nedá tomu malému, nebohému narozenému děcku, něco nepěkného do Kolébky.

  http://www.ovkscmfm.estranky.cz/clanky/postrehy-k-duvodum-viry/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kdeže zemřela, reinkarnovala se do nového potomka svého vlastního vnuka a tak pokračuje koloběh života. Ta babka na tribuně je android.

   Malá faktická poznamka. Rodina se jmenuje Windsor ne Romanov. Ti žijí v Paříži.

   Vymazat
  2. Malá faktická poznámka. Rodina se až do WWI. jmenovala Sachsen - Coburg.

   Vymazat
  3. 8.48 To byl Viktoriin manžel. Ona sama pocházela z hannoverské dynastie. Do První světové byli dynastií Saxe-Coburg-Gotha. Prostě Angličané a Skotové jako sám Kaiser Wilhelm II. (britský král, německý kaiser a ruský car byli bratranci a královně Viktorii říkali babičko.

   Vymazat
  4. 14:06, Nikolajova manželka, carevna Aleksandra Fjodorovna byla dcerou Alice Hessenské a vnučkou Viktorie Saxo Coburg Gotha (Windsor). Aleksejovi (i jeho sestrám) byla prababičkou a po tomto rodu zdědil Aleksej homofilii.

   Vymazat
  5. Děkuji za upřesnění mé poznámky z 8:48. Jsem ale rád, že jsem si to po cca.25 letech od přečtení této informace pamatoval alespoň takhle.

   Vymazat
 7. Rusové měli zlikvidovat celou tu bandu . Teď budou jezdit pi evropě a mlátit číšniki a prostitutky .
  Nepomohl ani chemický imitační útok .
  Jenom čt a hrstka politiků v Praze co vidí v tv je svaté .

  OdpovědětVymazat
 8. A takový vyjebanci jako BÍLÉ PŘILBY , zbrzdili odsun teroristů v Gutě o měsíc . Kde jsou otrávení po chemickém útoku . Z jejich ostatků by zjistili zda byl chemický útok . Skrîpalovi byly otrávení a stále nechtějí umřít .

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 8:58 Pjakin 16.4.2018
   "Ne, my vůbec nevíme, jak to je. Jak víte, že jsou Skripalovi naživu? Jak víte, zda byli otráveni? Jak vůbec… Oni chtějí, abychom gentlemanům věřili na slovo. Oni nám určili nějakou roli v jejich divadle, přičemž ani nejde o roli statistů, naše role je němá, přestože nám neustále poroučejí, že máme něco říci a něco udělat.

   A všichni naši polithňupové a analytici jim v tom jdou na ruku. Tu otázku: „A byl tam ten chlapec vůbec?“ pokládá naše státní vedení, ale oni ho… Jako Něbenzja, který se přímo zeptal: „A byl tam ten chlapec vůbec?“ Naši polithňupové a analytici to zatvrzele přehlížejí. O čem to diskutujete?

   Máte důvěryhodné informace, co se reálně stalo v tom případu Skripalových? Vždyť vše stavíte na tom... Cožpak plně důvěřujete tomu, co vám oznamují oficiální anglické úřady a média? Ty informace jsou přece jen od nich. "

   Vymazat
  2. Anonymní24. dubna 2018 9:11
   Pjakin je jediný myslící (a informovaný) člověk, mezi publicisty. P.K.

   Vymazat
  3. P.K. 10:57

   Je vidět, že máte opravdu rozhled!
   A aby tomu "jedinému myslícímu" rozuměli i čeští učedníci, "Irena Aneri" (správně se její jméno čte pozpátku!) jim to na YouTube hbitě překládá.....
   Svatá prostoto!

   Vymazat
  4. Anonymní24. dubna 2018 11:15
   Omlouvám se, že jsem zapomněl na Vás. To 11:15 byl také slušný výkon. P.K.

   Vymazat
  5. 11:15

   Až zblbnou úplně všichni, budou volit Okamuru - a na světě bude fajn!

   Vymazat
  6. 12:03
   Ti zblblí volí Bartoše a Baniše.

   Vymazat
  7. 15:29

   Protože ještě nezblbli úplně. Až zblbnou úplně, budou volit Okamuru - a na světě bude fajn!

   Vymazat
  8. 15:34 Na světě by bylo fajn, kdyby byl Okamura generálním ředitelem ČT. Pokud by ho tam ovšem neuspacákovali.

   Vymazat
  9. Anonymní24. dubna 2018 15:34
   Plané sliby. SPD volí rozumní a to ještě bohužel, jenom část z nich. Ale věřím, že i ten zbytek brzy prohlédne. P.K.

   Vymazat
 9. Ti všichni, co obrátili nedávno kvetoucí Syrii v trosky, by se měli navždy smažit v pekle.

  OdpovědětVymazat
 10. Anonymní24. dubna 2018 10:25
  Ale nějaký soud s nimi, by také měl být. P.K.

  OdpovědětVymazat
 11. Anonymní23. dubna 2018 22:13

  Někteří jsou na rekonvalescenci v Holandsku a už se tam nudí.
  https://www.novinky.cz/krimi/470096-policie-na-letisti-dopadla-cizince-podezrele-ze-suroveho-zbiti-cisnika-byli-prekvapeni.html
  P.K.
  ... a co na to naši studenti a Pražáci? Na ulici leží k smrti skopaný a zbitý číšník Zifčák alias Růžička. Demokati, na Národní třídu a Jakeše do koše !!!!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Anonymní24. dubna 2018 14:04
   Musíme počkat na vyšetřování. Třeba se zjistí, že ti veteráni reagovali v sebeobraně, anebo jenom intuitivně, za což také nemůžou. P.K.

   Vymazat
  2. 15:25 Jistěže za to může číšník. Přece je napomínal, že na zahrádce nemohou pít vlastní alkohol a tím urazil jejich náboženské cítění. Protože zakazovat alkohol jim smí jenom Alláh a ne nějaký drzý, pohanský pes.

   Vymazat
  3. 16:01, ale vy skutečně nemůžete urážet beztrestně náboženské cítění. Vůbec bych se nedivil, kdyby to všechno dali na soud pro lidská práva a na Česku vysoudili balík. Navíc urážkou pro ně muselo být, že si dovolil někdo z Východu.

   Vymazat
 12. Rusové se přidali na správnou stranu - hájí legitimní vládu a pomáhá čistit území od všech možných vousáčů, které už léta cvičí demokraté z usa a nato. Smutné jsou obrázky těch zničených měst, člověk si dovede představit, kolik to stálo životů...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mě hlavně mrzí, ža ve skladech teroristů byly nalezeny zbraně nejen našich západních "přátel", ale i naše, České.
   Jsme zcela otevřeně na straně zločinců a nic se neděje, žádné demonstrace, žádné, natož soudní, projednávání lidí, kteří za to jsou zodpovědní.

   Vymazat
  2. Naše polistopadové vlády nás zatáhly hluboko do zádele západu až jsme se stali bezmozkové loutky.

   Vymazat