Reklama

pondělí 9. dubna 2018

Ryan versus Albrightová


Erik Best
9. 4. 2018     EB
Češi letos oslavují 100 let české státnosti a příští rok si připomenou 20 let členství v NATO. Předseda americké Sněmovny reprezentantů Paul Ryan minulý týden v Parlamentu poznamenal, že česko-americké spojenectví je pevné a takové i zůstane. S poslanci se rozloučil s tím, že „Amerika tu s vámi byla posledních sto let. Budeme s vámi i dalších sto let. Budeme s vámi vždy a stále.“
Při vstupu České republiky do NATO v roce 1999 to tehdejší ministryně Madeleine Albrightová podávala trochu jinak. Tenkrát prohlásila:"Do historie se 12. březen 1999 zapíše jako den, kdy Maďaři, Češi a Poláci vešli otevřenými dveřmi do NATO a zaujali své oprávněné místo v jeho poradních orgánech. Jim teď říkám, že slib prezidenta Clintona byl splněn. Už nikdy nebudou vaše osudy možným ústupkem při vyjednávání. Ať už spolupracujete na revizi strategické koncepce Aliance nebo se zapojujete do partnerství NATO s Ruskem, slib „nic o vás bez vás“ je tímto formalizován. Jste opravdovými spojenci, jste vskutku doma."

Dále uvedla:

"Úspěch NATO umožňuje celým generacím pod ochranou Aliance dospět a v demokracii zestárnout. Za to jsme obrovsky vděční. Musíme se ale také mít na pozoru před nebezpečím. Existuje totiž riziko, že lidé, kteří nikdy nezažili tyranii, nepřisoudí Alianci, která vznikla před jejich narozením, aby se postavila nepříteli, který už neexistuje, a bránila svobody, které už podle některých nejsou v ohrožení, o nic větší význam, než jaký někteří jejich předchůdci před 60 lety přisuzovali budoucnosti střední Evropy."

Sami můžete posoudit, kdo toto spojenectví vystihl lépe, Ryan nebo Albrightová?

15 komentářů :

 1. Sám za sebe, příštích sto let by to snad být ani nemuselo.
  Amerika je tu s námi čtvrt století a už teď to stojí za hovno. Nedovedu si představit, jak by to tu mohlo vypadat za dalších sto let.

  OdpovědětSmazat
 2. Já tomu nerozumím. Zkuste nám to vysvětlit, co oni vůbec nám chtěli sdělit? Nějak nejsem naladěn, aby tomu rozuměl.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Naopak, porozuměl jste velice správně: Nechtěli nám sdělit vůbec nic. Potřebovali chvíli žvanit a nic nesdělit, povedlo se to oběma.

   Smazat
  2. Nejsem si jistý, zda mám správný výklad:
   Milá sněmovno, pokud budete poslouchat, máte šanci mít se dobře. Nejsme skoupí a tiskneme poměrně dost dolarů. Víme, jak s nimi zacházet. Však naši předci se naučili za skleněné korálky kupovat hodnotné věci od Indiánů. Korálky tedy máme a k tomu máme i své zájmy a představy o fungování světa a vaše území leží na našem zájmovém území.
   Vyberte si ... korálky a nebo ..... však víte, jak to myslím ....
   ABC

   Smazat
  3. Jiz od Vietnamu nejsou ani schopni branit sami sebe /NATO/. Dnes mrtvoly NATO prichazi z Afganistanu a z teroristickych utoku prave z uvnitr v EU a odjinud.
   Kde je nejakej ten spojenec aby pomohl proti nepriteli , okupaci a masakrum teroristu ?
   Rus, udajny hlavni nepritel, ale nikoho vubec nikoho nevrazdi, nemasakruje atd.....

   Smazat
 3. ussácký lhaní. nikdy neřeknou tak jak to je a co si myslí. Čím to že 90% amerických mužů je obřezáno?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Chcete naznačit, že zbývajících 10 procent je vykleštěno?

   Smazat
  2. ne, chci naznačit něco zcela jiného. To je zdá se ned vaše chápání

   Smazat
  3. 9.17 Mimikra. Tak se obřezanci z nadřazenosti, Židé i Muslimové, skryjí v maioritě bílých křesťanských troubů - Gójim, kterým namluvili, že obřízka je ze zdravotních důvodů...

   Smazat
 4. To nikdy nezažijete aby vrah veřejně vytruboval že je vrah a zloděj že je zloděj. Jsou to zvrhlý zdegenerovaný paraziti. Již při událostech na Slovensku jsem tady psal, že to nahnalo Babišovi strach a je to tady. Buď to všechno dělal záměrně nebo je totálně blbej, což nevěřím.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Co všechno dělal anonyme 21.08? Já o ničem nevím. Co nahání Babišovi strach? Vypadá to, že totálně blbej jste vy.

   Smazat
  2. 21:44 Dnes zase pár havloidů vyřvávalo na náměstích proti burešovi.

   Smazat
  3. 22:36 A to si myslel, že svým křiváctvím v kauze Skripal vyrazil kavárně trumfy z ruky. Ve skutečnosti, prd. Vždycky budou proti němu brojit a k tomu ztratil spoustu lidí, kteří mu jakžtakž věřili. Tak to dopadne s každým křivákem.

   Smazat
 5. Akorát prázdné fráze

  OdpovědětSmazat
 6. Tu její poslední větu jsem musel dát třiktát.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.