Reklama

.

.

neděle 8. dubna 2018

Skripal, už konečně víme, díl 3. aneb ... co vlastně konečně víme?


Michal Brand
8. 4. 2018
Tak je to tady. Konečně fundované, odborné vysvětlení, jak mohli Skripal a jeho dcera přežít otravu nervově paralytickou látkou, která je 8 x smrtelnější než nechvalně proslulý VX. Podle odborníka z britské univerzity v Leedsu, přímo profesora toxikologie na této univerzitě, je to díky tomu, že britské zdravotnictví je tak úžasné, že umí vyléčit i jistou smrt a zcela nezvratné patologické změny. V případě, že se ocitnete v epicentru výbuchu jaderné bomby, zavolejte si britskou záchranku, ta to umí vyléčit.


Škoda, že toto skvělé britské zdravotnictví (mimochodem, pověstně jedno z nejhorších v celém západním světě) nezaměří svoji pozornost i na politickou sféru západního světa a neprokáže, že i v politické sféře našeho světa je možné vyléčit snad pouze zdánlivě nezvratné, leč očividně patologické změny.

Skripalově neteři Británie odmítla dát vízum, takže nemůže přijet za svými příbuznými a vidět se s nimi. Telefon už asi Skripalově dceři britští zametači stop také nejspíše sebrali. Jistě ne proto, aby nemohla s nikým komunikovat, ale čistě proto, aby ji neotrávil Putin Novičokem propašovaným přes 4G signál.

Britové prý chtějí nabídnout Skripalovi a jeho dceři novou identitu. Tak snad Skripalovi nedopadnou jako kočka a morčata, která britští vyšetřovatelé tak dlouho nekrmili, až morčata pošla a kočku museli utratit, jak byla zubožená. Britové je pro jistotu rovnou spálili, aby nebylo možné udělat pitvu a zjistit skutečnou příčinu smrti a čím případně byla zvířátka otrávena. Sice mi nepřipadá logické, že Britové utratili zvířata, která nikomu nic nemohou vykecat, zatímco Skripala a jeho dceru v rámci změny scénáře nechali naživu, i když je na začátku zcela odepsali a tvrdili, že Novičok je nejsmrtelnější nervově paralytická látka v celém známém vesmíru – a teď najednou stačilo nechat je měsíc v klidu na lůžku, jak při vyvrknutém kotníku. Ale Skripala a jeho dceru můžou schovávat roky. Čas od času se „dozvíme“ z anonymních ale jistě dobře informovaných zdrojů, že Skripal potvrzuje, že ho otrávil Putin, samozřejmě Novičokem, případně Novičočkou nebo Novipohankou.

Hlavní je, že nyní nebude Skripal vypovídat a nebude moci nic vykecat. A časem Británie uvidí, co s ním. Třeba s ním havaruje auto. To se stává. R.I.P. Skripal.

Britové prý tak chtějí zabránit novým útokům na Skripala a jeho dceru. No, nevím, nevím. Před lety byl v Londýně otráven Litviněnko. Prý poloniem, které mu úplně nenápadně cvrknul do čaje ruský agent, který s Litviněnkem seděl na čaji v kavárně luxusního londýnského hotelu. Zajímavé je, že se tento ruský agent sám neotrávil. Musel být nesmírně odolný. Možná to tehdy byl Skripal, který prokázal svoji vysokou odolnost vůči nervově paralytickým látkám, tak proč ne vůči poloniu.

V pohodě tam seděl v báru s Litviněnkem, v nestřeženém okamžiku (když se nedíval ani Litviněnko, ani číšník, ani bezpečnostní kamery, ani nikdo z hostů) si nasadil protichemický oblek, plynovou masku, rukavice, vyndal z kapsy ampulku s poloniem, odšpuntoval, nenápadně z ampulky nalil Litviněnkovi do čaje polonium, sundal si atombordel, ampulku schoval do kapsy, plynovou masku si nechal, aby nevdechl výpary z Litviněnkova čaje s poloniem, a dál si v pohodě povídal s Litviněnkem. Poté, co Litviněnko dopil čaj s poloniem, ještě tento ruský agent pečlivě umyl a vytřel šálek od čaje, aby se snad neotrávil číšník nebo obsluha v kuchyni a bylo. Pak ještě tento ruský agent došel do lodnýnského bytu kriminálního oligarchy Berezovského, tam rozprášil polonium, protože i v bytě Berezovského se našly stopy polonia. A tohle všechno ruský agent přežil.

Tak odolný proti poloniu jako tento ruský agent jen tak někdo není. To nemohl být nikdo jiný než Skripal. Nebo jeho morče. Nebo ruská pohanka.

Pikantní je, že v té době tehdy také v Británii „záhadně“ onemocněl Jegor Gajdar, tvůrce destruktivních „ekonomických reforem“ jelcinovské éry. Gajdar ale odmítl léčení v Británii, na reverz uletěl do Ruska a tam se uzdravil. Možná by Skripal měl spíše uletět z Británie do Ruska, aby zvýšil svoje šance na přežití. Ale nemůže, chudák. I když je příklad Litviněnka, Gajdara i Skripalových morčat varující.

Ale dost!

Nebudu se tentokrát už vysmívat všem neustále se kupícím nesmyslům, lžím a pitomostem, které v rámci propagandistické operace pod falešnou vlajkou „Skripal, Novičok a Morčata“ vypráví britská vláda i další vrcholní představitelé evropské i americké politické scény, jako kdyby šlo opravdu jen o tyjátr. Nebudu se tentokrát vysmívat pitomostem, blábolům a lžím, které po politické nomenklatuře opakují bez špetky svědomí a bez špetky myšlení ti, kteří okupovali pozice kdysi vyhrazené novinářům a žurnalistům. Nebudu se tentokrát vysmívat té komedii, kterou již několik týdnů sledujeme.

Protože ono to vlastně legrační vůbec není.

Je to smutné.

Co je veselého na totální neschopnosti „elit“ přemýšlet samostatně? Na jejich neschopnosti vyhledávat a zvažovat fakta, vyvozovat závěry logikou a nikoli tupou, stranickou loajalitou? Co je veselého na tyjátru, jaký předvedli britská premiérka Mayová, britský ministr zahraničí Johnson, prezident Trump (kdysi vzbuzující naděje na pozitivní změnu), poslankyně Němcová, poslanci Farský, Gazdík, Kalousek, Fiala, kníža Schwarzenberg, Česká televize, idnes, Novinky, Lidovky a další a další? Kdybych měl vyjmenovat galerii nebo galérku všech západních „politiků“, „novinářů“ a „odborníků“, kteří správný „třídní“ a „stranický“ postoj povýšili nad prostý rozum, byl by tento článek delší než Zlaté stránky.

Kauza Skripal ukázala jedno – nomenklaturní elita moci a médií je neschopna myšlení, je neschopna diskuse, je neschopna jakékoli smysluplné debaty.

Ráno, když vstanou, odloží mozek a nasadí funkci. A s funkcí se nedá debatovat ani diskutovat.

Funkce nezná dialog.
Funkce nezná fakta.
Funkce nezná logiku.
Funkce zná jen „správnou stranu“ a „špatnou stranu“.

Očekávat možnost dialogu s nomenklaturními kádry nové „vedoucí úlohy strany“ je jak zpíval Karel Kryl: „ chceš hluchým vyprávět, co píseň znamená, a slepým, co jsou křídla labutí“.

Škoda, že je Karel Kryl již po smrti. Tak, jako jeho písničky povzbuzovaly, když jsem ho jako kluk poslouchal na Hlasu Ameriky a Svobodné Evropě (uprostřed škvrčení rušiček, které tehdejší nomenklaturní elita nasazovala proti „fake news“), tak, jako jeho písničky povzbuzovaly tehdy, kdy jsem je všechny uměl nazpaměť z tajně zkopírovaných magnetofonových pásek nahrávaných z propašovaných desek „ze Západu“, tak by snad i dnes povzbuzovaly zdravý rozum, zdravý lidský rozum, to obyčejné lidství k odvaze nerezignovat před umanutou tupostí těch dnešních nomenklaturních funkcionářů, těch dnešních nomenklaturních mloků.

Ale on by byl zase ‚na indexu‘. Zase bychom ho poslouchali jen ve vysílání „štvavých vysílaček“. Na ČT by měl stopku dnes jako tehdy. Vždyť se stejně ocitl na blacklistu jen pár měsíců po sametu. Stačilo, že si dovolil kritizovat Jeho Blahorodí Václava Pravdolásku I. (Jediného a Největšího) a jeho klaku. A najednou nebyly žádné koncerty, žádná televize, v rozhlase v nejlepším případě dvě písničky, vyhodnocené jako neškodné (Anděl a Morituri te salutant). Zavřela se nad ním voda „svobodných médií“ rychleji než bahno normalizace o 20 let dříve.

Jak aktuální jsou přitom právě dnes slova Karla Kryla:
Nad mozkem poslušnost a nad rozumem víra
a správná příslušnost je víc než v botě díra,
mámu jsme zapřeli a brácha zapřel tátu,
někdo se vodstřelí a jinejm zlámem hnátu!
...
Žene vás čert, zas jdete jako ovce,
není to žert, už zvěř se stala z lovce,
přítel je skřet a nad rozumem víra,
vpřed, jenom vpřed, vpřed, jenom vpřed...
VPŘED! JENOM VPŘED!
A vpředu smrdí síra...

28 komentářů :

 1. - Některé noviny (např. Neue Zuercher Zeitung) zmínily možnost, že Skripalovi by mohli dostat novou identitu.
  - Proč ale zrovna oni?
  - Proč ne Boris Johnson a Theresa May?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 23:18 - s těma cikánama, jste to odsr@l Vy pane Kopecký ve 23:18, to jsou pražský hnidy, hnis jim dělá dobře v Praze než je jejich děti, vnuci pohltí. Vždy, když se koukneš do zrcadla editore, začne tě to zžírat, přenese se to do tvých bludných snů, nebudeš moct spát, rána budou hrozná, doktor ví o čem mluvím, co dokáže podvědomí a špatné svědomí! SŽÍRÁ ...?!

   Nedělejte z přispěvatelů voly, nemanipulujte s diskuzí.
   Romea.cz

   Vymazat
  2. Nova identita nebyla treba a Skripal ji odmitl. Jakakoliv eventualni pomsta rusu by vedla pres dcerku , ktera vesele /beze strachu/ dojizdela do Ruska /pro kasi/.
   Tedy kdyby byla pricina...
   Udajny vrah Litvinenka Lugovoj byl podnikatel s 25 miliony dolaru v kapse. Jak primet milionare , aby behal s poloniem vsude...a sypal to take vsude..?
   Fakta jsou ze Berezovsky a jeho agent Litvinenko byli napojeni na cecenskou mafii, ktera provadela masakry v prumeru okolo 100 obeti a 200-300 zranenych v Rusku kazdejch pul roku. O cecenske islamske fanaticke mafii , je znamo ze uloupila pri rozpadu Ruska mnozstvi radioakktivnich latek a snazila se zautocit s nimi a Litvinenko -Berezovsky to pomahali organizovat.. Mnoho restauraci a baru v Londyne , bylo zamoreno,autobusy, letadla i Lugovoj, jiz od 16.11. az do udajne vrazdy 30.11. Nikomu se nic nestalo . Dychali, pili a jedli polonium taky. Vrah udajne nasypal L. polonium do cajove konvice z ktere pili caj v baru hotelu , kde je mnozstvi kamer...
   i svedku...Jako vsude...
   Jako vzdy zabery z kamer byly zatajeny..Britskou Vladou.
   Celej ten vyrval mel zakryt skutecnost jako vzdy a chranit zlocince...
   Litvinenko chodil a vykrikoval. Ja jsem cecen. Ja jsem islamista a trval na prestupu na islamskou wahabistickou viru....
   Stale dokola...To mluvi jasne .....

   Vymazat
  3. Zeptejte se proc ty konske ksichty od Temze posunuly po 70 letech odtajneni dokumentu o 2 valce . Hodne by se asi nehodilo ,moc informaci tzv negativnich by s pouzivalo proti temto lzidum a sedmilharum .Utekly informace o Harrisovi uchylnem vrahovi zen a deti ktere mu schvaloval dalsi lotr mexicky zednar a zid Churchill ,utekly informace o tom ze Churchill chtel napadnout Rudou armadu za pomoci 100 000 nemeckych zajatcu jiz v lete 1945 o jeho debilite ktera zavinila smrty 40 000 australskych vojaku v 1 svetove a on byl vyhozen z namorni academie a dalsi . Ty utajene informace vedou jeste vise do jejich nadlidi v Buckingham palaci . Vzdy ani to jejich jmeno Windsor neni pravdive ,jsou to puvodne Nemci a jmeno instaloval jejich poradce opet pro ty konske huby nizsi tridy aby je akceptovali a kralovstvi nepadlo a az semne zase zepta onen trouba kde beru ty informace ,tak ze sve hlavy a verejne dostupnych dokumentu na internetu

   Vymazat
  4. V Britannii uz byl pripravenej dalsi kral
   Edward 8. jako vudce Hitlerem a nacistyokupovane a mistnimi zradci kolaborantske vlady... Zaplet se ale z nejakou slapkou a tak to nevyslo...

   Vymazat
  5. A uz konecne vime , vse , co jsme vedeli OD ZACATKU ze pane autor...

   Vymazat
  6. Takovejch Skripalu neni nikdy dost. Co zabavy si lide a autori uzili a take prijemna vzruseni obycejnych vsednich dnu...

   Vymazat
 2. Jestli pan Michal Brand, za komunistů skutečně soustavně poslouchal "štvavé vysílače", tak musí vědět, že totalitní rušičky byly, k úlevě energetiků, vypnuty tak nějak koncem roku 1975. To v důsledku "Helsinského koše" spolu s tím, že tiskem byl vydán a stal se dostupným kodex lidských práv (nepamatuji zda "Listina", "Úmluva", nebo "Všeobecná deklarace" ...). Dnes, jak to vypadá, jsou hledány a částečně i realizovány cesty, které zapínají "rušičky" této doby. Kontrolou prostředků internetu, jednostranným působením vzdělávacího systému, dokonce i proškolováním důchodců.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tohle není pravda. V souladu s fyzikálními zákony je nutné, aby rušička (výhradně se vysílalo na krátkovlnných frekvencích) byla za tzv. pásmem ticha. S výjimkou středovlnných vysilání totiž není možné spojení povrchovou vlnou, ale pouze odrazem od ionosféry, čili od pomyslného zrcadla, které vyžaduje pro každou frekvenci jiný úhel dopadu vlny. Proto vysílače KV byly umístěny v lokalitě Gloria (Portugalsko) a pro optimální rušení by rušička měla být tamtéž. Jakožto ilegální vysílač tam
   ovšem neměla co pohledávat, a tak ještě mohla být jinde ve stejné vzdálenosti od ČSSR(Kavkaz).Pro kratší vlnové délky se potřebné vzdálenosti prodlužovaly a tak pásmo 13 metrů nebylo zarušitelné nikdy z důvodu , že nad potenciálním kavkazským rušičem zapadlo slunce a ionosféra zavřela krám, zatímco od západu šíření signálu ještě pokračovalo dál (slunce tam zapadá později).Na ostatních pásmech se uvedený efekt projevoval méně. Vysílání končilo 01: 44 hod. Pro účely rušení byly též mezi státními zaměstnanci provozovány vysílače nevelkého výkonu místního dosahu (sídliště, centra měst), které končily provoz někdy v červnu 1990. Jejich provoz byl zřejmě těmto zaměstnancům proplácen, proto se snažili, i když to nemělo smysl.Konec rušení tedy nenastal v roce 1975, ale až s příchodem
   soudruha Gorbačova.
   Dnes jsou zprávy RFE/RL šířeny portálem SEZNAM (Milan Šíma, Svět bez obalu).

   Vymazat
  2. Vzhledem ke svému věku jsem občas poslouchal Londýn a jenom vzácně Hlas Ameriky v druhé polovině osmdesátých let. Mimochodem, o Černobylu jsem se dozvěděl čirou náhodou právě z vysílání BBC pro Československo. Pamatuji si, že vysílání bylo rušené. Protože nejsem odborník, tak nevím, zda atmosférickými poruchami, nebo nějakým technickým zařízením, ale rozhodně to nebylo, jako by jste poslouchal mikrofórum, nebo pozor zákruta.

   Vymazat
  3. 3:32 zajímavé. Poslouchal jsem tak nějak od roku 1968, aniž to kdo za ta další léta prásknul, zcela soustavně BBC, Hlas Ameriky, Svobodnou Evropu, Deutsche Welle, Radio Vatikán, Radio Tirana, cosi z Francie a Itálie, přesně nepamatuji. Tu možnost jsem měl v zaměstnání s komunikačním radiopřijímačem, tuším Alfa, což bylo skladiště elektronek se všemi tehdejšími vymoženostmi, vlnovými rozsahy a modulacemi. Znal jsem vysílací doby, periodicitu, vím a jsem si jist, že nově, rokem 1975, možná 1976, přestalo být problémem najít nerušený poslech kteréhokoli ze psaných vysílání. Možná ten svůj tehdejší záznam ještě někde najdu.
   Jako kluk zase, spolu s rodiči, za Protektorátu, "Volá Londýn" na snad přímozesilující "třílampovce", kde mezi hvízdáním přetažené zpětné vazby, s burácením přejíždějícího rušení pamatuji tu tu tu dum znělky, ono "volá Londýn", nějaké ta ulovená srozumitelná slova a se štěstím i věty, když k poslechu se do přijímače zastrkovala cívka "Čerčilka" a pod ladícím knoflíkem byl povinný papírový kroužek s výstražným nápisem: "Poslouchání zahraničního rozhlasu je zakázáno a trestá se káznicí i smrtí!". K tomu skutečně, až po tu smrt, také docházelo.

   Vymazat
 3. No, něco mi říká, že Skripalovi nezmění jenom identitu, ale i tvar, hmotnost a skupenství.
  A kdo ví, jestli se tak už nestalo a celá ta šaškárna s programem na ochranu svědků není pouze zastíracím manévrem.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. pane Hricák, tohle si myslím také, vždyť vlastně potřebovali použít jenom jejich jména. Jinak pane Brand perfektní a prosím, pište dál. Můj malý ženský mozek se ale vzpírá označovat figuriny na špici jako "nemyslící" - určitě ví dobře o co jde, ale jednají na základě příkazů a strachu a zbabělosti a vlastní prodejnosti.

   Vymazat
 4. PŘESNÉ !!!FUNKCIONALISTÉ U MOCI A SVRAB A ŠPÍNA NA ZEMI.

  OdpovědětVymazat
 5. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 6. Bylo by zajímavé slyšet záznam prvního ohlášení náhodného(?) objevitele Skripalových. Totiž, jak a co vlastně tamní záchrance ke svém nálezu oznamoval. Zda-li se z jeho žádosti o pomoc dala vydedukovat možnost otravy tím organofosfátem. Tedy pokud to "náhodou" nebyl profesionál z blízkého Porton Downu nebo rovnou sám pachatel ...
  A bylo by i zajímavé dovědět se, kolik běžných saniťáků či zdravotních záchranářů onoho skvělého britského zdravotnictví (třeba těch z Brightonu a tak) s sebou běžně vozí k zásahům atropin či i některý z reaktivátorů AChE?
  Pro záchranu života postižených je každá minuta prodlení patřičné léčby kritickou, a tamní záchranáři skvělého britského zdravotnictví to vše museli mít s sebou, když ti dva (co podle Mayové a Johnsona měli být dávno po smrti) byli tak rychle uzdraveni.
  To by pak ti Skripalovi svou novou identitu v USA nepotřebovali. Je ale dobře, že je tam briti pošlou!
  Budou tam mít mj. možnost i osobně poděkovat Vilu Mirzajanovi za jeho invenci a nehynoucí přínosy k rozvoji chemie organofosforových sloučenin. A také nesmí zapomenout poděkovat v Langley, tam se to plánuje ...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jestli neměl Skripal dvě "LISKY" s atropinem někde dobře schované a unikly i MI6......

   Vymazat
 7. Bože, koho u nás zajímá jeden otrávenej dvojitej agent...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Agent jako takový ani ne, ale je to casus belli k vyvolání útoku

   Vymazat
  2. Re (11:26):
   Vyjma vás ta "banalita" kupodivu docela zaujala britskou vládu (zejména ty její dva čelné kašpary, kteří do světa pokřikovali snad i celý týden), také i jejich rozbouřený parlament, ani jejich královna tři noci oka nezamhouřila, rozjitřena byla všechna mainstreamová západní média, britský gen. štáb, který vyhlásil připravenost RAF k útoku na Rusko ... a v neposlední řadě to z nějakého nepochopitelného důvodu zachvátilo i našeho babičoka se stropničokem. Kteří to rovněž tak nezlehčovali, ale domů do Ruska poslali pár ruských diplomatů.
   Jinak se s vámi dá souhlasit v tom, že to byla učiněná drobnůstka, která pro svou trapnost za řeč nestála. Teda, jak komu.
   A tak se dá konstatovat, že na západní frontě je klid. Zatím ...

   Vymazat
  3. Pane Opluštile. Píšete o Británii, já psal o tom, jak je to u nás. Normálního občana naší země tahle záležitost nezajímá.

   Vymazat
  4. Re (13:08):
   Ano, může se to tak i jevit!
   Že totiž není možno, aby za normální byly považovány všechny naše mainstreamové mediální prostitutky, stejně jako všichni naši prodejní babičoci, stropničoci atd.
   O havlérkovských langšádlovko-němcovnách aj. kalouscích raději ani nehovořit.
   Ti všichni (a spolu s nimi i houfy zdejších vypatlanců a chronických rusofobů) v závodě o to, jak ztrestat Rusko, za brity pozadu nezůstávali. Ani o píď. Ale jinak dobrýý ...

   Vymazat
  5. Mě to zajímá velmi, a věnoval jsem čas studiu příslušné literatury, hlavně jsem čerpal ze skript pro vojenské chemiky od pplk prof Halámka, hlavního guru výzkumu AČR. On se v nich odvolává na americkou vojenskou literaturu, předpokládám, že partneři v NATO si nevyměňují dezinformace. Jasně z toho dovozuji, že útok nebyl proveden A234. Je otázka zda vůbec byla použita NPL. Je to sice možné ale britové dělají vše pro to, aby se nic nedalo objektivně vyšetřit.Moje původní hypotéza byla, že došlo k falešné detekci spektroskopem, protože skutečně v různé literatuře je A234 popisována velmi rozdílně. Proto vycházím jen z podkladů AČR. Potom samozřejmě výrobci detekční techniky, mohou do DTB přístroje zadat naprosto odlišná data, respektive tam žádná nedají. Domníval jsem se, že po falešné detekci se rozjela kampaň, která už nešla zastavit. Nyní, kdy vychází najevo, že byli otráveni velmi dlouhou dobu, než se jim dostalo pomoci, nabývám dojmu, že o žádnou NPL nešlo. Protože i "pouhý" Sarin, by je dávno zlikvidoval. Ano je na diskuzi , jak velkou dávku dostali atd. ale i tak je už zřejmé,že to je obrovská manipulace.

   Vymazat
  6. Re (14:50):
   Dá se to říct i tak, ale!! ...
   Vždy přece záleží nejen na druhu jedu, ale i na jeho dávce, v jaké se do organismu dostal, stejně jako na bráně jeho vstupu (na tom zas hodně závistí dynamika té otravy).
   Proto byste měl/-a (správněji) odtušit, že to i sarin má schopnost usmrtit, pokud je ovšem jeho dávka, která vstoupila do organismu, vyšší než odpovídající LD50 (či při dané době expozice k jeho parám vyšší než LCt50).
   Nebo ne? .. :-)

   Vymazat
  7. Zajisté máte pravdu. Detekovat sarin je ale relativně snadné a přesné. Oni ale vyrukovali s A234, kdyby to byl sarin tak se nemohli splést. U A234 je to problém, protože on v DTB výrobců detektorů obvykle standardně není. LCt50 je u A234 pouhé 3mg za minutu na metr krychlový. Já uznávám vaše argumenty ale podle popisu měli křeče a pěnu u úst, to se mi nejeví jako subletální dávka ani sarinem,abyste s ní tak dlouho chodil po ulici. Ale to jej jen moje spekulace, sarin je těkavý a nebezpečné je vdechnutí. Přes kůži musí být koncentrace vyšší, což podporuje vaši námitku. Ale sarin neprokázali, oni se upnuli na tzv. novičok, aby mohli ukázat prstem na rusko.
   Vymazat
 8. Konečně víme, že nic nevíme. Víme jen to, že jde o divadlo, jehož scénář sepsala Malomocná Británie a ten scénář funguje s různým úspěchem - jak je na dívadle obvyklé - podle nátury a intelektu diváka. Tedy Shakesperare z toho díla zřejmě nebude a ten kopec výkalů, který byl vytvořen, vůbec neodpovídá úsilí scénárosty, dramaturga ani paňáců!

  OdpovědětVymazat
 9. Od roku 1542 (Jindřich VII. - zákon o čarodějnictví) ve Velké Británii stíhal a trestal čerodějnictví stát. poslední zákon i čarodějnictví Británie zrušila roku 1821. Za tu dobu nabyla britská světská moc značnou praxi a zkušenosti. Proto Tereza Mayová obvinila obratem po OČAROVÁNÍ SKRIPALOVÝCH kouzlem Novičok vrchního ruského mága, kterého chce upálit se Štětinou americkým atomovým sluncem ZE SALEMU.

  OdpovědětVymazat
 10. JAN KELLER -- Detektivní politika

  Přímo před našima očima se začíná ujímat zvláštní forma politiky. Při její analýze už nejsou příliš platní klasičtí politologové. Bude zapotřebí vytvořit a na vysokých školách akreditovat novou studijní specializaci – detektivní politolog.

  Jde o to, že hybatelem politiky, faktorem, který určuje její charakter a podstatnou linii směřování, se stávají kriminální činy. Brutální vražda mladého novináře a jeho snoubenky na Slovensku i smrtící útok na dvojitého agenta a jeho dceru v Británii jsou příkladem tohoto žánru.

  V klasických detektivkách to funguje tak, že poté, co se přihodí zločin, je spuštěno pátrání, které vede po různých peripetiích k dopadení a nakonec potrestání pachatele.

  V detektivní politice se postupuje jinak. Začíná se opět zločinem, pak je však pořadí obráceno.
  Hned druhým krokem je nalezení pachatele a jeho přísné potrestání. Vyšetřování nastupuje až úplně jako poslední a zpravidla zůstává neuzavřeno. Jde o typický příběh s otevřeným koncem.

  V rámci tohoto žánru bývá jako pachatel zásadně vybírán ten, komu zločin sice nijak zvlášť neprospívá, kdo však může být vzneseným obviněním ze všech nejvíce poškozen. Všechny ostatní stopy jsou nenápadně zatlačeny do pozadí, aby diváka příliš nerozptylovaly. Pokud by se jako ta pravá ukázala některá z vedlejších stop, celý napínavý příběh by mohl pozbýt smyslu.
  V čem spočívá zvláštní přitažlivost tohoto žánru? Stáváme se svědky toho, že kriminální činy, jejichž původci zůstávají hypotetičtí, uvádějí do chodu události, které ožívají svým vlastním životem, rychle nabírají na tempu a až k samotnému bodu varu zvyšují napětí uvnitř států i mezi nimi.

  Pokud události někdo včas nezabrzdí, mohou dospět do stadia, kdy hrozí, že se vymknou zpod kontroly všech zúčastněných. Žánr detektivní politiky není tak úplně nový. Je to již patnáct let, co byl Saddám Husajn označen těmi nejlepšími detektivy světa za držitele zbraní hromadného ničení.
  Důsledky jeho exemplárního potrestání si v roli prostých diváků vychutnáváme dodnes.

  (Právo, 26. března 2018)

  OdpovědětVymazat