Reklama

.

.

neděle 15. dubna 2018

Skripaljové byli otráveni britskou otravnou látkou. Lavrov sdělil závěry švýcarského centra

15. 4. 2018 zdroj
Výzkumné centrum ve Švýcarsku, které analyzovalo vzorky OPCW z místa incidentu v Salisbury, dospělo k závěru, že při otravě Skripaljových byla použita látka BZ, která byla ve výzbroji USA a Británie, v RF a SSSR se nevyráběla, řekl ministr zahraničí RF Sergej Lavrov.


Ve svém vystoupení na zasedání Rady pro zahraniční a obrannou politiku Lavrov oznámil, že podle informací ze švýcarského Centra pro radiologickou a chemoradiologickou analýzu ve městě Spiez, získaných za důvěrných podmínek, byla při otravě Skripaljových použita otravná látka BZ. 27. března odborníci tohoto centra dokončili zkoumání vzorků, které jim byly zaslány z OPCW, vzorků, pořízených OPCW na místě incidentu v Salisbury.

Nyní budu doslova citovat to, co centrum poslalo OPCW jako svůj závěr. "Na základě provedené expertízy byly ve vzorcích zjištěny stopy toxické chemické látky BZ a její prekurzory, které patří k chemickým zbraním druhé kategorie v souladu s Úmluvou o zákazu chemických zbraní. BZ je nervová paralytická látka, která dočasně vyřadí člověka z činnosti. Psychotoxický účinek je dosažen za třicet až šedesát minut po aplikaci a trvá až čtyři dny. Tato receptura byla v arzenálu armády USA, Velké Británie a dalších zemí NATO. V SSSR a v Rusku se rozpracování žádné takové chemické sloučeniny neprovádělo", cituje RIA Novosti Lavrova.

Moskva adresuje OPCW dotaz, proč informace centra ve švýcarském městě Spiez o incidentu otravy bývalého plukovníka Sergeje Skripalja a jeho dcery Julie v Salisbury nebyly vzaty v úvahu a byly vůbec vynechány v závěrečném dokumentu OPCW.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

18 komentářů :

 1. Pekne to do sebe zapada. Skripalova uzdaravena atd.

  OdpovědětVymazat
 2. Co myslíte, pošle teď Trump na Británii chytré rakety?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Určitě!! Jednak je Trump pevně zásadovým, jednak o tom ani v nejmenším nepochybuje náš ohebný stropničok!
   Píšou o tom i zde na webu NR o kousek níž. V článečku věnovaném těm dvěma "povedeným".
   Těm z ANO!, bude líp!, a že aby se za ně děcka nestyděla! Tož, dali si těmi předvolebními výkřiky vskutku těžké předsevzetí ...
   To se tak ale před volbami říkává!

   Vymazat
  2. Aby to nakonec nebyl nejakej zdravi prospesnej toxin , zensky si nechavaj pichat botulin /moc jedovatej smejd/ do prdeli a do pysku..
   A jak sou z toho krasny a inteligentnti..
   Skripalove jsou jako rybicky po tom plynu ,az se musej schovavat aby se to neproflaklo..
   Mozna ,ze se to bude nekdo brzy prodavat jako zarucene zkraslujici kosmetiku s tisicem dekovnych dopisu od stastnych zakazniku..
   Ta May by taky neco takovyho potrebovala jako sul.

   Vymazat
  3. 21.18 Pane Opluštile, komedianti ani jejich děckám nehrozí stud vrozený normálním lidem. K jejich profesi je v genech nutný pořádný kousek exhibicionismu (jako ke každé exhibici - představení před diváky).

   Vymazat
  4. Před chvílí jsem se podíval na tiskovku ministra Lavrova, kde uvedl, že tam byla látka BZ (jak uvádí článek) a dále pokračoval - jedna látka z tzv. novičoků A234 ve vysoké koncentraci. Jak se tam A-234 dostalo, je otázkou pro Brity a měli by rovněž odpovědět, jak se do vzorku dostal BZ, vyráběný zeměmi NATO, USA a Británií. Pozoruhodné je, že ačkoliv zpráva z laboratoře výslovně hovoří o BZ, tako část nebyla v závěrečné zprávě OPCW vůbec citována! Jak je vidět, OPCW falšuje a přepracovává zprávy laboratoře!!! Pak je ale možné, že A234 byl prostě k vzorkům nějak přimíchán a OPCW to celé kryje.

   Vymazat
 3. Budou se odvolávat diplomaté GB,usa a další? Těžko,musíme být solidární,že Babiši?

  OdpovědětVymazat
 4. A Švýcaři se začali vykrucovat a odkazovat na svoje prohlášení z 5.4., že věří OPWC, že to byl novičok a že na tom se nic nemění. Dělají, jako by teď neprováděli sami žádný výzkum vzorku, ale svádějí to na staré vyhlášení OPWC. Vědci či politici? Dá se tedy vědcům a laboratorním výsledkům věřit? Po tom, co provádějí s těmi testy dopingu, už by jim věřil akorát někdo, kdo se čerstvě vyléhl.

  OdpovědětVymazat
 5. Nejpotupnější pro Moskvu je, že Skripal a jeho dcera po útoku novičokem přežili a začali mluvit. Tento příběh bude mít jiný konec než podobný útok na Alex. Litviněnka r.2006, který otravě podléhl. Z bahna obvyklých lží a vytáček opět Moskva nevyleze!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nejpotupnejší pro Malou Británii je fakt, že před novináři unesli a ukryli oba zázračně vyléčené Skripali, aby nemohli mluvit, jak to s nimi opravdu bylo.

   Vymazat
 6. Zase redakce uvedla jen to, co se hodí. To hlavní tam není. Ve zprávě ze Spiezu je jasně uvedeno A234 a STOPY BZ. Vůbec není jisté, co to znamená, ale navzdory tomu se jednoznačně jedná o Novičok. Navíc Lavrov vyžvanil něco, co mělo zůstat neveřejné.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ale hlavní je, že všechny stopy a indicie vedou k britské MI6 a jejím "chemikům!. Je to velká ostuda Malé Británie.

   Vymazat
  2. Blbeček trolíček, a čo tým chceš dokázať? Na OL typu novičok pracovalo viacej laboratórií, ale na BZ aj podľa vyjadrenia OPCW len labáky USA a VB. Takže ak aj tam boli len stopy BZ /nakoniec, koľko jej tam malo byť po tak dlhom čase?/, tak ako sa tam dostali, keď Rusi túto látku vôbec nemali a nemajú? Vedel by si odpovedať, blbeček?

   Vymazat
 7. Vynechat detail a zcela prekroutit vysledek jsou dve ruzne veci. Redakci jste narkl z toho prveho. Kde berete s´ve "nepochybne se jednalo o novicok" ? To jste clovek pevné VÍRY, že? Protoze nic jineho, nez svou víru nemáte, aby vás vedla v téhle protiruské hysterii ♥

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nevšímejte si placených trollů. Chtějí redakci NR dehonestovat. Ale zdroje, z kterých NR čerpá a které jsou uvedeny u každého článku v záhlaví, se jim dehonestovat nějak nedaří. Čím to asi bude?

   Vymazat
  2. Studoval jsem relevantní odbornou literaturu, především skripta pro naše chemické vojsko od prof pplk Halámka, guru vývoje našich chemiků ve Vyškově. Z této literatury kde se odkazuje na americké vojenské zdroje jednoznačně vyplývá velmi vysoká toxicita A234.Pokud tato látka byla nalezena v těle Skripalových je vysoce nepravděpodobné, že by mohli být bez závažných následků i při okamžitém podání antidot. Ta by totiž musela být podána v řádech desítek sekund po zasažení, než látka pronikne k nervovým buňkám, protože pak již prakticky není možné dosáhnout ireversibility ACHE. Že nebyla použita A234 na Skripalovy bylo jasné, při první zprávě o významném zlepšení jejich stavu. Již tehdy jsem se domníval, že byla použita jiná látka. Použití BZ je docela dobře možné. Těžko spekulovat, kdo dodal vzorek A234 vysoké čistoty. Postup Britů je velmi kontroverzní, řeči o zázračném zdravotnictví jsou blábol. Standardní britské antidotum, které je v armádách NATO používané na A234 dostatečně nefunguje. V podstatě oficiálně neexistuje účinná léčba, protože opět oficiálně neexistuje jednoznačná definice A234. Pokud budu uvažovat to co je v podkladech od pplk Halámka, potom je struktura A234 sice známa ale potom zároveň platí, že není možná účinná léčba. Kdyby totiž byla, tak to tam bude uvedeno. Protože oběti byly působení OL vystaveny velmi dlouho, není to možné. Na závěr ale je nutné uvést, že i BZ mohli disponovat Rusové, protože vývoj psychoaktivních látek je i u nich na vysokém stupni. Mimo jiné psychoaktivní látky použili v Beslanu a dodnes není přesně známo jejich složení, i zde se odkazuji na pplk Halámka.

   Vymazat
 8. O tom, že útok na škrpály v anglii, byl útokem samotných angličanů prostřednictvím vyvrhelů lidstva May a vlády jejího veličenstva malosti, není pochyb. To, že Julča přijela za taťkou škrpálem, byl plus. Kdo by litoval starého škrpála, ale když ta ruská Julča byla tak hezká a ten zlosyn puť ji zabil. Slzím, slzím z toho slzáku.

  OdpovědětVymazat
 9. Tak to vypadá, když do politiky mohou vstupovat a volby vyhrávat šílenci. Politika je psychicky náročná disciplina, jistě náročnější než myslivost. Ale na držení myslivecké zbraně musíte mít psychotest, ale na držení zbraní hromadného vraždění politici psychotest mít nemusí. A pak se nedivme, že když šílencí vládnou, že to se světem vypadá tak tristně. Oni stačí šílenci, kteří se svými bludy pobíhají mezi zdravými a pod stresem svých, často perzekučních bludů vraždí. A teď si představte takového psychopata v Černém domě, na Dolní ulici, nebo z podajfelky, kteří mají prst na tlačítku zbraní hromadného ničení - jak to může se Světem dopadnout. Že si lidé nedají trochu pozor, když jdou k volbám a nežádají psychiatrické vyšetření politruků. Víte, jak by se světu ulevilo, kdyby v něm vládli lidé se zdravým rozumem?

  OdpovědětVymazat