Reklama

pondělí 9. dubna 2018

Skrytá špinavá vojna...


Ľuboš Blaha
9.4.2018  NovéSlovo
Proti americkej hegemónii sa kedysi začal budovať alternatívny blok nezápadných mocností pod hlavičkou BRICS. Patrila doň Brazília pod taktovkou prezidenta Lulu, Putinovo Rusko, Singhova a Modiho India, Si Ťin-pchingova Čína a Južná Afrika prezidenta Zumu.


Zrekapitulujme si osud týchto štátnikov:

1) V Brazílii došlo k štátnemu puču a k moci sa dostala neoliberálna proamerická vláda. Ľavičiara Lulu odsúdili na 12 rokov väzenia, hoci je najpopulárnejší politik v krajine.

2) Zuma v Južnej Afrike bol takisto zosadený, bude súdený a takisto zrejme pôjde do väzenia. Na jeho miesto dosadili prozápadného politika Cyrila Ramaphosu, o ktorom s obdivom píšu neoliberáli z The Economist.

3) Voči Rusku sa rozpútala hysterická kampaň, prijali sa sankcie, vyhosťujú sa diplomati, šíri sa militantná rusofóbia. Putin tento tlak ustál a ešte ho posilnil.

4) Proti Číne sa takisto spustila obrovská antikampaň, USA jej de facto vyhlásili obchodnú vojnu, pod zámienkou ochrany ľudských práv sa Západ snaží oslabovať čínskeho prezidenta. Komunistický líder Si Ťin-pching tento tlak ustál a svoju pozíciu ešte posilnil.

5) India je pod tlakom amerického Kongresu, ktorý spustil masívnu kritiku Modiho vlády za to že americké korporácie nemajú jednoduchší prístup na indický trh. Indiu čakajú voľby a Američania tlačia na indickú vládu, aby otvorila trhy pre ich biznis.

Summa summarum, odkedy BRICS vytvorilo protiváhu americkej nadvláde vo svete, členské krajiny BRICS-u čelia jednému útoku za druhým. Ich lídri sú zatváraní do väzenia alebo démonizovaní. Tí, ktorí prejavili slabosť, boli eliminovaní. Vydržali len tí najsilnejší. Ako Putin a Sin Ťin-pching.

Západné mocnosti voči všetkým štátom BRICS-u vyvíjajú enormný ekonomický a politický nátlak. Je to neférové, je to imperialistické, je to odpudivé. Nejde o nič iné ako o mocenské geopolitické záujmy USA a ich poskokov. Ak mi chce niekto nahovoriť, že je našou morálnou povinnosťou podporovať našich „spojencov“ v týchto svinstvách, tak nech sa spamätá: našou morálnou povinnosťou je byť spravodliví.

BRICS má moje sympatie a držím palce všetkým tým nezápadným politikom, ktorým sa darí odolávať americkému imperializmu. Držím palce Číne, Rusku a takým politikom, ako je prezident Lula, ktorí sa nechcú poddať nadnárodnému kapitálu a západným mocnostiam. Držím palce spravodlivosti.

Prebieha skrytá vojna, o ktorej vám médiá nepovedia. Špinavá vojna, v ktorej sa Západ snaží odstrániť všetkých tých, ktorí by mohli oslabiť jeho nadvládu nad svetom.Nenechajte sa zmiasť, priatelia: zlo ostane zlom, nech sa skrýva za ľudské práva, slobodu či demokraciu. Svet potrebuje viac rovnováhy. Preto verím v posilňovanie BRICS-u a v oslabovanie amerického neoliberálneho modelu.


- - -

19 komentářů :

 1. Bože, to je úroda keců

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Keců? To je přihlouplý komentář!

   Smazat
  2. Podle mě je komentář 16:32 krátký, stručný a naprosto trefný.

   Smazat
  3. Kecy? Je vidět, že jste nikdy nepodnikal a o konkurenci nevíte vůbec nic. Buď jste zaměstnanec socialistické České televize nebo jste ve školství nebo někde pěkně na státním úřadě a každý měsíc čekáte na výplatu....

   Smazat
 2. Zcela souhlasím s autorem komentáře. USA jsou jsou největším světovým zlem a to od doby, kdy zlikvidovali původní obyvatele Severní Ameriky.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Určitě jste přišel teď pěkně udělaný z hospody!

   Smazat
  2. On se z toho vyspí ale ty už nikdy demente.

   Smazat
  3. My zde také! Naštěstí se už vrací a vezmou si své zpět - http://extrastory.cz/prvni-evropane-meli-tmavou-plet-belosi-se-v-evrope-rozsirili-teprve-pred-8-tisici-lety.html

   Smazat
 3. Luboš Blaha jasně zobrazuje současnou, dlouhodobě trvalící světovou realitu, kterou nám naše média tají, neboť nyní máme nové "spojence", tak že souhlasíme s tím, že státy nemají právo na seberealizaci, ale musí poslouchat hegemonii USA.

  OdpovědětSmazat
 4. Též fandím BRICS ať ekonomicky západ rozdrtí co taky ze zadluženýma nýmandama.

  OdpovědětSmazat
 5. BRICS je prostě zoufalá parta, která v současné podobně nefunguje a oni to dobře vědí.

  OdpovědětSmazat
 6. 7:54
  To ti nakecal GENITALNÍ EKONOM KRAĎOUSEK NEBO SEŠ TAK BLBEJ Z VLASTNÍ INICIATIVY??☺!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ale jdi, to přece vidí každý, kdo má otevřené oči.

   Smazat
 7. Jasně,hlavně že uASSacký okupanti mají finance na vzestupu!!!!!☺☺☺☺

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 17.09
   už jsi tady zase frustrovaný kreténe

   Smazat
  2. Ty radši zaduj rudoprde svýmu putlerfýroj do ucha, ať ti pořídí klávesnici s funkčím "R", ať ty tvý mongoloidní skřeky začnou aspoň krapet dávat smysl. Páč jedinej stát se dvěma "s" v názvu je tenhle - https://en.wikipedia.org/wiki/Rossiya

   Smazat
  3. 20.34
   ty musíš mít v hlavě vymeteno

   Smazat
  4. 0:21 Tak jasně, mám rád uklizíno. To se tobě stát nemůže co, těkavý prde z lejnolíhně tohodle mongoloida:)) - http://risovach.ru/upload/2012/09/comics_Lenin_orig_1347032282.jpg

   Smazat
 8. Taková normální postupka v režii USA. Cokoliv co se rodí a mohlo by ohrozit petrodolar, musí být v zárodku zadušeno.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.