Reklama

sobota 14. dubna 2018

Stanovisko ANS k aktuální situaci ve světě

14. 4. 2018
ANS vyjadřuje hluboké rozhořčení nad tím, že USA, Francie, Velká Británie, Německo a další členové nové „koalice ochotných“, kam bohužel patří i vládou podporovaná účast ČR, osočují a vojensky ohrožují způsobem známým z dob nejhlubšího kolonializmu Syrskou arabskou republiku a Ruskou federaci, tedy ty státy, které proti mezinárodnímu terorizmu na území Sýrie bojují. Rozhodně protestujeme proti západní parodii na tzv. boj s terorizmem, který není nic jiného než mýtickou legitimací vojenských intervencí za účelem změny nepohodlných režimů po celém světě a odbourávání demokratických práv a svobod na vlastní půdě. ANS zásadně odmítá snahy české vlády, senátorů a poslanců PS PČR a parlamentních politických stran – stát se součástí protiruského vojenského tažení.


Kauza Skripal a nejnovější obvinění Syrské arabské armády z použití chemických látek v Dumě (východní Ghúta) ze strany tzv. atlantického společenství, agresívní rétorika, kterou neznáme ani z dob studené války, stupňování napětí, systematická eskalace již tak napjaté situace a nyní přímé vojenské ohrožení SAR ze strany USA, Velké Británie, Francie a Německa zcela jasně prokazují nejen agresívně-válečnický charakter těchto států, ale i psychopatologické rysy jejich vůdců. Koordinované válečné šílenství na základě uměle vykonstruovaných obvinění a průhledných, neustále se opakujících lží nemohou být produktem „omylů“. Naopak: jedná se o cílenou kampaň proti uměle konstruovanému nepříteli, jejímž cílem je zachovat světovou nadvládu USA a naprostou poslušnost jejich satelitů uvnitř NATO a EU. Aktuální situace v sobě tři nebezpečné komponenty.

1. Transatlantičtí militaristé si zahrávají s válečným ohněm, který se velmi lehce může vymknout kontrole. Již dvakrát v moderní historii si lidé do poslední chvíle mysleli, že šílenství vůdců a těch, kteří je drželi u moci, má své meze. Odpovědí jim byly dvě světové války. V této souvislosti bychom chtěli poukázat na psychologický faktor věci, který je v diskuzích více či méně opomíjen. „Mladá“ generace evropských politiků nepoznala na vlastní kůži hrůzy války a jejich privilegované postavení sugeruje pocit nedotknutelnosti. Umírat budou pouze jejich poddaní. A USA s výjimkou války Severu proti Jihu nepoznaly válečné hrůzy na vlastním území. Navíc se zde nejednalo o útok zvenčí. Všechny ostatní „boje“ byly buď genocidou původních indiánských obyvatel, nebo intervence a válečná tažení v cizích zemích.
Naopak politici 1950 - 70. let patřili k válečné generaci zničené Evropy; osobní prožitky ovlivnily jejich snahy o deeskalaci napjatých momentů během tzv. studené války. ČMF / ANS vyjadřuje hlubokou obavu nad dalším počínáním Mayové, Macrona, Merkelové a dalších asistentů globálního amerického amoku. Nic nedemonstruje propad evropské politické kultury tak přesvědčivě jako fakt, že se v této brizantní situaci nenašel jediný západní reprezentant státu, jediný hlas rozumu, který by řekl 'stop, zasedněme konečně k jednacímu stolu'. Jde o jasný důkaz toho, že Evropa v podobě EU není nic jiného než americkou kolonií, která bude kdykoliv obětovaná zájmům USA – politickým, ekonomickým i vojenským.

2. Bezpříkladné pohrdání mezinárodně-právními normami i základními pravidly právního státu zcela evidentně dokazují, že se právo i demokracie nacházejí v akutním ohrožení. Postup transatlantických válečných struktur již od napadení Jugoslávie v roce 1999 budí vzpomínky na nejtemnější kapitolu moderních evropských dějin – na zahájení II. Světové války. Na jejím počátku je požár „Reichstagu“, intervence ve prospěch „utiskovaných“ sudetoněmeckých soukmenovců bez ohledu na řádění henleinovských „rebelů“, dobrovolných ozbrojených korpsů v československém pohraničí, údajné přepadení rozhlasového vysílače v Hlivicích Poláky. Nyní máme co do činění s chemickými „červenými čarami“. Kosovo, Irák, Libye a Sýrie – veškeré vojenské intervence atlantických válečníků se konaly pod vylhanými důvody a před zmanipulovanou veřejností. Jejich umělá konstrukce je evidentní a historické paralely zřejmé.
Proto je na místě otázka: co to vypovídá o západních „demokraciích“? Zamyslet se nad touto otázkou je povinností každého občana, kterému není osud Evropy a světa lhostejný.

3. Z hlediska funkčnosti demokratického a právního státu je nutné zaměřit se na následující fakt. Je-li možné mobilizovat vojenskou mašinérii a během několika dnů zahájit válku na základě neověřených informací v sociálních médiích takzvané „záchranné“ organizace, které bylo dokázáno propojení na džihádistické odnože al-Kajdy (tzv. bílé helmy), potom buď selhaly veškeré kontrolní mechanizmy demokracie, nebo právní stát již prostě neexistuje. Stejné platí pro tzv. masová média včetně těch veřejnoprávních, která slouží výhradně válečné propagandě a navíc budí dojem, jakoby od sebe vzájemně opisovaly. Pro tento fenomén existuje pouze jedno racionální vysvětlení: jejich „informace“ pocházejí z jednoho jediného zdroje. To však již není mainstream, ale Orwell.

Existují pouze dvě možnosti podoby světa: závazná platnost mezinárodního práva nebo džungle a barbarství.

V Praze dne 13. 4. 2018

Petr Schnur
Vladimíra Vítová
Jaroslav Tichý

41 komentářů :

 1. Funkce lži v moderním světě je metodická. (Josef Čapek, Psáno do mraků)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. FOKUS optik, diskutéři,Vy se snad proberete a pochopíte, jde pouze a jenom o prachy>směr>PRAHA!

   FOKUS optike
   Shop FOKUS optik klub Mapa stránek
   FOKUS optik na Facebooku

   Kontakty:

   FOKUS optik a.s.
   Třeboradická 1110/51
   182 00 Praha 8

   IČ: 25639854
   DIČ: CZ25639854

   Tel.: +420 296 119 111
   Fax: +420 296 119 119
   E-mail: info@fokusoptik.cz

   Kontaktní formulář


   Naši partneři

   O2 extra výhody
   Život dětem
   Dejmě dětem šanciNadace prof. VejdovskéhoSwitchCrown premium
   FOKUS optik a.s.
   Třeboradická 1110/51
   182 00 Praha 8 IČ: 25639854
   DIČ: CZ25639854 Tel.: +420 296 119 111
   Fax: +420 296 119 119 E-mail: info@fokusoptik.cz

   Počet zobrazení za dnešek + 6 předchozích dní
   444,652

   Počet zobrazení do 31. 3. 2018

   56 564 342

   Smazat
 2. Potřebné je vystoupit z EU i NATa.
  Agrese, kterou schvaluje vláda ČR v demisi, není slučitelná s mezinárodním právem. Stáry Fr, V.B coby vazalové USA přeci obyčejným lidem nemohou být sympatičtí Svět se řítí ke 3. světové válce, bohužel.
  V Evropě nevidím protiválečné demonstrace proti agresi, proti základnám USA atd.

  OdpovědětSmazat
 3. ANS zásadně odmítá snahy české vlády, senátorů a poslanců PS PČR a parlamentních politických stran – stát se součástí protiruského vojenského tažení.
  (konec citace)
  Co k tomu dodat? Podívejte se na smutnou řadu parazitů ve vysoké politice v Praze. Kdo jim pomohl, aby mohli proklamovat to, co proklamují ? Hloupý občan. Reklama. Stejná,možná větší tupost je ale vidět i ve Francii, Německu, USA a jinde. Vše je na prodej, jen je potřeba stanovit cenu. V Čechách jsou to slevy v řetězcích a koblihy na Václaváku.Smutné, prozření ovčana v nedohlednu.Nicméně v v seznamu těch, co podpořili útoky na Sýrii svítí v televizním pořadu mezi jinými vlajka České republiky. Nejsou tam ostatní země EU. Jeden se musí stydět.

  OdpovědětSmazat
 4. ...samá autorita
  řešení nikde ?
  Ani pozvánka na protestní shromáždění.*

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 17:31
   A copak byste rád řešil, vašnosto? Aktuální situaci ve světě?

   Smazat
  2. Poslušně hlásím
   že rád bych řešil rozpor
   mezi názory obyvatel ČR a prohlášením diplomacie
   schvalující invazi.
   Také bych si dovolil přinést heslo na hrubém plátně
   VÁLKA JE VŮL...jako ty*

   Smazat
  3. A kde - před Černínským palácem? A přijdou i obyvatelé? Možná u Černého vola sedí pár ochotných poslanců, kteří se rádi přidají?
   - Tož s chutí do toho - a půl je hotovo!

   Smazat
  4. Nebuďte pesimista
   když umí dobře zorganizovat opozice proti vládě a Mloušovi
   měli by to umět i moudří lidé.
   Inzeráty
   autobusy
   toalety
   občerstvení
   kulturní program...atd*

   Smazat
  5. 18:15

   Jenom opatrně!
   Jakmile se objeví mobilní toilety a pódium pro umělce, je to neklamné znamení, že se jedná o skutečné "lidové povstání" (majdan).

   PS: A bude-li se to domlouvat tady, hrozí, že tam přijde Radosta - a bude po ptákách...

   Smazat
  6. Petr Schnur
   Vladimíra Vítová
   Jaroslav Tichý
   Jenom opatrně!
   Jakmile se objeví mobilní toilety a pódium pro umělce, je to neklamné znamení, že se jedná o skutečné "lidové povstání" (majdan).

   Smazat
  7. Je to otázka hlásaného programu, nikoli formálních (a pro velká shromáždění povinných )
   rekvizit - pódium pro řečníky a mobilní toilety. Ty byly na odborářských manifestacích taky a byly politicky indiferentní, hlavní byly záměry, přednesené z onoho pódia. Jistě si lze ještě vzpomenout.

   Smazat
  8. pro Unknown: Máte pravdu - všichni soudní občané by měli jít na protestní shromáždění, na protestní akce. Jenže, mám obavy kdo by zorganizoval tak velkou akci, která by vypovídala o odporu těch soudných lidí. Já vím, před II. světovou byly velké demonstrace před Rudolfínem (parlamentem) a stejně k válce došlo. Ale neměli bychom mlčet.

   Smazat
  9. 11:06

   Aktuálně demonstrují ti nesoudní.

   Nenamlouvejme si ale, že to dělají za peníze nebo jsou indoktrinováni. Jistě jsou mezi nimi i takoví, ale to není to hlavní.

   Nemějme je jen za blbce. To nám k pochopení nepomůže. Myslím, že se vyplatí přemýšlet o tom, co je pohání. A také o tom, proč jsou (většinou) přesvědčeni, že je to správné a potřebné. Jistě to nebude u všech totéž.

   V této (zatím pouze doutnající, i na Slovensku) občanské válce nejde o střet IDEJÍ, ale o střet ZÁJMŮ.

   Tedy: Cui bono.

   Smazat
 5. Náš ministr obrany, v této souvislosti, říká: my. Což vypadá jako kdyby sám bombardoval, nebo dal k útoku rozkaz. Ale to samozřejmě není důležité. Horší je, že tím ,,my" do toho tahá i nás. On je do toho určitě namočen, ale MY, NE !!! Pane ministře, hrajete podle špatného scénáře, hlediště je skoro prázdné.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pane ministře, nebude dlouho trvat a dostanete do držky, aby jste věděl, že si nemáte brát "prostý lid" do huby a schovávat se za něj. Názory na danou situaci jsou opačné, než vyznáváte vy,blbe.

   Smazat
  2. Pane mistře, čím to je, že už jste zapoměl, že před listopadem nás štvalo, že jen JEDINÝ názor je ten správný. V listopadu jsme chtěli pluralitu názorů. A teď chcete, abychom my zase věřili tomu, co říká vrchnost...

   Smazat
 6. https://www.youtube.com/watch?v=5FICmyfnNn0
  udar po sirii

  OdpovědětSmazat
 7. půjdeme do demonstrace proti USA, proti Babišovi a dalším českým prostitutkám. Kde a kdy? Před US Embassy v Praze

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To mi připomíná (jen v opačném gardu) situaci, kdy v 70. letech minulého století do mezinárodního vysílání Rádia Jerevan pozvou 120-tiletého staříka. --

   RJ: "Tak nám dědečku povězte, co máte na srdci."
   D.: "A můžu říct, co chci?"
   RJ: "Samozřejmě dědečku, proto jsme Vás přece pozvali."
   D.: "A všichni to uslyší?"
   RJ: "Samozřejmě dědečku."
   D.: "A taky jestřábi z Pentagonu?"
   RJ: "Ti taky."
   D.: "I žraloci z Wall Streetu
   RJ: "Jistě dědečku, ti taky."
   D. uchopí oběma rukama mikrofon a z plných plic zakřičí: "Pomóóóóc!!"

   Smazat
  2. Proč neprotestují studenti, to neví, že se jedná i o jejich životy?To není virtuální počítačová hra, ale opravdový počátek světové války, která si nebude vybírat,kdo je kdo.Jak to, že jim nikdo neporadí a nedá do ruky transparenty jiné než červené karty?

   Smazat
 8. Existuje už pouze jedna podoba světa - džungle a barbarství. Také Česká republika se nepatrně, ale přesto trestuhodně zasloužila o tuto bažinu. Nejsme bez viny, protože jsme dovolili, aby nás reprezentovala taková bezpátěřní hovada a zbabělci, kteří se nezmůžou ani na to, aby alespoň drželi hubu. Ne, oni před svým páníčkem budou raději ještě nadšeně vrtět ocasem. Hnus...

  OdpovědětSmazat
 9. Aha. No, vzpomenu-li si na výsledky podzimních voleb, tak je jasně dané, kolik lidí u nás zajímá názor ANS na cokoliv.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Další z těch, kdo bude mašírovat do první linie... a s radostí...

   Smazat
  2. 20:30 Myslíš, že přívrženci ANS budou někam mašírovat v první linii? A s radostí?
   Tak jak myslíš.

   Smazat
  3. 19:08 20:30 20:47

   Nemám jejich baráčnický styl vůbec v oblibě, zejména to, co tady čas od času nabízí pan Tichý.

   Pokud ale jde o Petra Schnura, ten si zaslouží veškerý respekt. A navzdory své trochu smutně legrační akčnosti vlastně i Dr. Vítová.

   Takže bych s tím posměchem přece jen byl zdrženlivější.

   Dělá někdo z Vás něco lepšího? Pochlubte se!

   Kokotko

   Smazat
  4. Kokotko - dělat cokoliv, co vede k nějakému pozitivnímu cíli, má větší smysl, než má současné pojení ANS.

   Smazat
  5. 21:19

   Nemluvím o ANS. Petr Schnur nedělá nic? Děláte snad Vy něco víc nebo něco lepšího než on?

   Kokotko

   Smazat
  6. Kokotko - dělat něco, co nikam nevede, je o ničem. Ukázaná platí.

   Smazat
  7. 21:33

   Mám Vám rozumět tak, že
   1) navrhujete nedělat nic NEBO
   2) se chcete prostě jen přít NEBO
   3) jen tak klábosíte, aby řeč nestála NEBO
   4) ...?

   Kokotko

   Smazat
  8. 21:33 Byl jste někdy v zimě na kraji převěje, třeba na Kotli v Krkonoších (ale kdekoli jinde)? Zkusil jste ukopnout kus toho sněhu a sledoval, co z toho je dole? Tak o tom to je. Aby si lidé alespoň uvědomili, kde se můžeme ocitnout. A že nám pak nějaké slevy v Hyper-Super budou úplně k hovnu (cenzor promine, jinak jsem v podstatě slušný člověk). Q

   Smazat
  9. 22:12 - A jak Vaše přirovnání s Kotlem v Krkonoších souvisí s aktivitou takové organizace, jako je ANS?

   Smazat
 10. Cesi , prvne musi udelat vase vlada a oficialni predstavitele Ceska ! Ale poserove to nikdy neudelaji ,
  nebo vas prodali a nejde to vzit spet ! Cesi vzdy potrebuji nekomu slouzit . Nezalezi , ze vrahum z NATO ! A to je tragedie ceska !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 21:53

   A to nám vzkazuje kdo - Mongol? Papuánec?

   Smazat
  2. 21:56 To je hrdinný podporovatel „válečníka"trumpa z floridy.

   Smazat
 11. Vzhledem k současné nebezpečné mezinárodní situaci, která hrozí vojenským konfliktem - do něhož nás zatahují naši politici - a vzhledem k tomu, že v ČR ani jedna z politických stran nevyslovila oficiální a jasné stanovisko nesouhlasu se zatahováním naší země do války, je důležité šíření tohoto stanoviska a dalších podpisů - tedy i Vašich.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 22:33 Armáda České republiky se nějak angažuje v Sýrii?

   Smazat
 12. Armáda ČR je součástí NATO a tím součástí všech jejích skutků.

  OdpovědětSmazat
 13. Představme si, že takové prohlášení vydala "vládní" strana ANO, v čele se zachráncem českého národa, slovákem Babišem.
  CO NA TO ŘÍKÁTE VY, CO TOHO GRÁZLA VOLÍTE.
  Viním ale z podobného ale i "jako" jeho oponenty, zločinné srany ODS, sTOP, starající se o sebe a hlavně voliče nejfarizejští a nejzločinnější katolické církve, zvané provokatívně, lidová strana.
  Jste všichni, mnozí ale nevědomky, pod silnou demagogickou propagandou proněmeckofašistických sil, zklamaných z vítězství slovanského Ruska nad těmito zlosyny, tvářícími se jako andělé. Hitlerova pátá kolona je stále tady !

  OdpovědětSmazat
 14. Normálně komentáře běžně nečtu, je to ztráta času a navíc čím dál větší přesvědčení o zhloupnutí lidí, hlavně těch mladých ale i starších, co přišli o tak báječnou věc, jako byla druhá světová.
  Nevím kde se u nich bere ta jistota, jakou měl na příklad v roce 1938 (rok mého narození) jistý lord Chamberlain, že prodáním ČSR zachránil mír.
  Aby započalo nukleární peklo, nemusí být na počátku takové blbnutí jak předvádí "švédská" trojka Trump, May či hošík Makaron.
  Zatím díky bohu Putinovi dál žijeme, stavíme a budujeme a nakupujeme. Máme obrovský výběr v zahraničních marketech a čteme o báječných vraždách staříku i novorozenců.
  Bavíme se o Zemanovi, kdy už umře i "vládní" krizi.
  Jenže Putin nemusí být v Rusku navždy a jeho nástupce si řekne - tak dost ! Proč dále zbrojit, když válkami nepostižená amerika se svým petrodolarem nás bude nutit se uzbrojit jako v minulém století.
  A to pověstné - na co nám je svět bez Ruska, se zrealizuje ?

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.