Reklama

středa 18. dubna 2018

Stanovisko Asociace vojáci proti válce z.s. k vojenskému napadení Sýrie

18. 4. 2018
V nočních hodinách z 13 na 14 dubna 2018 byla po několika denních výhružkách napadena Syrská republika leteckými a námořními ozbrojenými silami USA-Velké Britanie a Francie. Oficielním důvodem ozbrojeného útoku na Sýrii bylo údajné ničím nepodložené a nedokumentované tvrzení administrativy USA, jmenovitě prezidenta USA Donalda Trumpa, že Syrská armáda použila chemické bojové látky proti protivládním povstalcům v předměstí Damašku. Podle vyjádření prezidenta USA Donalda Trumpa cílem raketového úderu spojeneckých sil byly sklady chemických bojových látek Syrské armády a objekty výzkumných vědeckých pracovišť chemických zbraní Syrské armády. Několik dnů před zahájením vojenské operace administrativa USA rozpoutala kampaň proti Sýrii, ve které Donald Trump vyhrožoval „ odvetou“ za použití chemických zbraní a prohlašoval, že USA potrestají syrský režim a Bašára Asada vojenským úderem.

Jako důkaz použití chemických zbraní Syrskou armádou byl předložen videozáznam pořízený pracovníky „ Bílých přileb“zachycující deaktivaci údajně chemikáliemi zasažených osob. Hodnověrnost tohoto videozáznamu byla zpochybněna odborníky Ruské armády a také některými nezávislými zahraničními odborníky. Velení Ruské armády požádalo o provedení fyzické kontroly místa údajného použití chemických zbraní odborníky-příslušníky Mezinárodní agentury pro kontrolu chemických zbraní. Tato kontrola měla být zahájena 14.4.t.r.a již 13.4.tr. se někteří pracovníci agentury dostavili do Damašku. V 03,30 SEČ byl zahájen raketový úder i přesto, že všechny strany sporu, tedy i USA věděly, že bude zahájena prohlídka místa údajného použití chemických zbraní a potvrzeno, nebo vyvráceno obvinění vznesené Spojenými státy proti Syrskému vedení jmenovitě proti prezidentovi Sýrie Bašáru Asadovi.

Spojené státy vojenským úderem na Sýrii projevily pohrdání OSN a Radou bezpečnosti OSN; – hrubým způsobem porušily Chartu OSN; - bez Rozhodnutí Rady bezpečnosti OSN provedly ozbrojený útok na jiný členský stát OSN; - dopustily se zločinu agrese; - ohrozily život a těžkou újmu na zdraví velké skupině civilních osob raketovým úderem na sklad chemických zbraní;

Spojenci Spojených států by měli vyvodit závěry z tohoto případu a korigovat své další postupy v případě podpory Spojených států při plnění Trumpovy doktriny k ovládnutí světa. Politici v České republice, kteří vyslovili podporu ozbrojeného dobrodružství Spojených států by měli zvážit svou schopnost dalšího působení ve veřejných funkcích – včetně ministrů.

Praha 15.4.2018

Z pověření Republikové rady Asociace VPV plukovník v.v. Jiří Bureš předseda Asociace VPV

46 komentářů :

 1. Včera u Soukupa se ukázalo, že mnozí naši politici nectí právo. Co od nich potom nůžeme čekat?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Souhlas s Asociací .
   Mělo by se angažovat stále více lidí se zdravým rozumem.
   Soukup mě osobně včera zklamal. Začíná taky nějak otáčet.
   Udženija je sice žena, ale...
   Jinak objektivně situaci viděl asi jen zástupce KSČM a SPD.

   Smazat
  2. Hádali se 4 poslanci ssa a diskutovali 2 poslanci ČR.

   Smazat
  3. To tedy máte dobrý postřeh a pravdu. Zajímavé je, že poslanci neschválili rezoluci o tom, že napadení, válka by měla začít jen po schválení RB OSN nebo v případě obrany. To námi volení zástupci nectí zákony, pravidla, mezinárodní smlouvy? Jak tito poslanci potom mohou vzít do svých "úst", že se má dodržovat DUCH ÚSTAVY?
   a moralizují a napadají jiné????

   Smazat
  4. Souhlas s článkem. Česká politická scéna nám ukazuje, jak se řada politiků převtělila do role "Užitečných idiotů", všeho schopných idiotů. Nectí mezinárodní právo a nepoužívají vlastní rozum. K čemu nám taví politici jsou a koho vlastně zastupují?

   Smazat
  5. 9:32 Ruští trollové byli v poslední době mimořádně aktivní, chvalozpěv pro nás!

   Kdo je Alex Švamberk?

   Přispěl k tomu případ otráveného dvojitého agenta Sergeje Skripala, chemický útok v Dúmá a následné výhrůžky odvetným úderem. Když Spojené státy, Velká Británie a Francie vypálily rakety na Sýrii, vysloveně šturmovali. Nutno ovšem podotknout, že měli docela usnadněnou činnost. Západ sice stále hovoří o asymetrických hrozbách, ale pořád nedokáže rychle čelit ani (pro)ruské propagandě.
   Už otrava Skripala a jeho dcery představovala dokonalou živnou půdu pro trolly. Prostředí tajných služeb přímo nahrává spikleneckým teoriím o podivných hrách. Použitý jed sice ukazoval na Rusko, ale to nevadilo – mohlo přece jít o snahu nějaké západní rozvědky, nejspíš podlé britské, ta totiž má agenta s právem zabíjet Jamese Bonda, vše hodit na nevinnou Moskvu.

   V podobných případech se těžko uplatňuje nejlepší zbraň proti trollům – jasná a včas zveřejněná pravda, která jim dokáže vyrazit zbraň z ruky. Jenomže neobjasněných okolností přibývalo. Jestliže má být novičok tak vražedný, jak se zpočátku všichni shodovali, jak to, že se Skripalová probrala a stav jejího otce se zlepšil, když měli skoro jistě umřít?

   Bez jasnějšího britského vyjádření ohledně léčby, nebo bez vystoupení Skripalové, kde by popsala, čím si prošla, pak může snadno ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov říkat, že nešlo o žádný novičok vojenských kvalit A234, a tvrdit, že Skripalovi byli otráveni psychoaktivní látkou BZ. Zpráva Organizace pro zákaz chemických zbraní sice ještě předtím podle britského ministra zahraničí Borise Johnsona použití velmi čistého novičoku potvrdila, jenomže ta je tajná a jako na potvoru neunikla.

   Další vlna zpráv trollů přišla po údajném chemickém útoku v syrském města Dúmá, což je opět pochopitelné, válka v Sýrii se vede také na sociálních sítích. Přestože se tyto útoky těžko prokazují, Západ okamžitě obvinil syrského prezidenta Bašára Asada a slíbil mu odvetu, ačkoli zatím nic prokázáno nebylo.

   I oficiální zpráva francouzského ministerstva zahraničí, která má podle prezidenta Emmanuela Macrona jasně ukazovat, že útok byl oprávněný, žádné jasné důkazy nepřináší. Odvolává se jen na dvě nevládní zdravotnické organizace spojené se vzbouřenci, přičemž zmiňuje, že příznaky ukazují na použití dusivých látek a nervových jedů typu organofosfátů a že na obětech nejsou patrná jiná zranění. O žádné analýze použitých látek zpráva nemluví, jen dodává, že množství zpráv a fotografií, které se hned po chemickém útoku objevily na sociálních sítích, vylučuje, že by šlo o manipulaci. Cha, chá, řečeno s Hurvínkem. To se to trollům pracuje.

   Jasně že Západ nemohl zveřejnit zprávy tajných služeb – tedy doufejme, že nějaké má –, aby neodhalil své zdroje, nic mu však nebránilo hned po útoku zveřejnit podrobnosti o raketovém úderu.

   Jestliže si však mluvčí Pentagonu Dana Whiteová po útocích stěžovala, že Rusko zahájilo masivní dezinformační kampaň a za 24 hodin bylo zaznamenáno o 2000 procent víc provokačních příspěvků šířených na internetu trolly, měla by se napřed podívat, jak tomu Pentagon sám napomohl. První přesnější údaje o počtu vypálených střel zveřejnilo už dopoledne ruské ministerstvo obrany, podle kterého šlo o 103 rakety. Náčelník ruského generálního štábu Sergej Rudskoj současně oznámil, že syrské protivzdušné obraně se podařilo sestřelit 71 z nich, byť použila jen staré sovětské systémy. Toto od prvního okamžiku zřetelně přehnané tvrzení oběhlo celý svět, protože americké velení mlčelo.

   Až po několika hodinách generál Kenneth McKenzie oznámil, že vypáleno bylo 105 střel, všechny zasáhly cíle a žádná nebyla sestřelena. Syrská protivzdušná obrana sice zareagovala, ale pozdě, své antirakety vypálila ve chvíli, kdy americké rakety už přeletěly její stanoviště, dodal. To však už všichni znali ruskou verzi.

   Pokud Západ mluví o hrozbě trollů a ruské propagandy, proč ruské tvrzení nevyvrátil okamžitě nebo mu nepředešel tím, že by rovnou oznámil, kolik raket vypustil a kolik jich zasáhlo cíl?

   Smazat
  6. Vypadá to, jako by Západ zaspal. Dávno pominuly doby, kdy ruská tisková agentura vydávala zprávy s křížkem po funuse. TASS projevoval hbitost už za Baracka Obamy. Když po schůzkách ministrů zahraničí Sergeje Lavrova a Johna Kerryho vydaly západní tiskové agentury avízo, TASS již měl na stránkách celou zprávu.

   To není výtka na adresu západních tiskových agentur a médií, ale ukázka, jak komu pracují tisková oddělení. A v době informační války musejí pracovat rychle, jinak budou mít trollové snadnou práci a budou moci ovlivňovat veřejné mínění.

   _______________________________________________

   Alex Švamberk

   Novinář, spisovatel, hudebník, skladatel a performer, absolvent Strojní fakulty ČVUT v Praze. Nyní pracuje jako zahraniční redaktor serveru Novinky.cz. Specializuje se na válečné konflikty a oblasti Korejského poloostrova, Balkánu, ale i na Ukrajinu a Jižní Afriku. Dlouhá léta působil v médiích jako hudební recenzent, i nyní připravuje rozhovory se zahraničními umělci a píše kritiky na soudobou hudbu a nahrávky okrajových žánrů, jako je hard core, industriál a noise.

   Troll Ramón

   Smazat
  7. 13:41

   EU-EK-EP - Brusel "západ" není tak jednotný v názoru proti Rusku, dokládá italský europoslanec Matteo Salvini, jehož videa na netu. Dost často cenzůrují.

   Odkaz:

   https://uloz.to/live/!NHbvVZG8gsMi/matteo-salvini-na-plenarnim-zasedani-evropskeho-parlamentu-si-nebere-servitky-k-fungovani-eu-mp4

   Starší, též zajímavé názory M. S,

   Odkaz:

   http://www.vlasteneckenoviny.cz/?p=28986

   Ramón


   Smazat
  8. Jen samá svinstva - a lži!!!!!

   Smazat
  9. TASS má mladé a velmi dobře připravené zpravodaje. Párkrát jsem si všimnul na tiskových konferencích, že jejich otázky byly přesně mířené.

   Smazat
  10. Zrolle Ramone. Přehled pana Švarmberga je celkem přesný, jen ohledně Skripalů v něm chybí jedna podstatná maličkost. Je sice pravda, že "Zpráva Organizace pro zákaz chemických zbraní ... použití velmi čistého novičoku potvrdila", ale šlo o britskou pobočku OPCW, která k vyšetřování nepustila nikoho ze zahraničí. A to velmi, opravdu velmi, snižuje důvěryhodnost vzorků, které předali ke zkoumání Švýcarům.

   Smazat
 2. Ty politiky musí vyházet voliči propagátory války a sluhy nevolit.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Poraďte prosím jak konkrétně mám postupovat,abych tyto lidi mohl jako volič vyhodit od koryta a jak je nevolit.To jako za 4 roky?

   Smazat
  2. Jako nespokojení voliči musíme dát svůj nesouhlas svým zástupcům. Každý ví, kdo se zajímá, kdo je za jeho obvod poslancem, senátorem, zastupitelem...
   Pište, mluvte, kontaktujte... Třeba i ministry,premiéra, prezidenta...
   Pokud bude nespokojených více, tak nějaký veřejný protest...
   Ale lidi se bojí a něco zorganizuje za peníze neziskovek leda nějaká vysoká škola a dětští 12-ti letí za podpory odporné topky.

   Smazat
  3. 10:23 Možná budou předčasné volby a politici se vybarvily při napadení Sýrie usa a spol. Já sem volil dobře SPD tak asi tak.

   Smazat
 3. Schválně, kolik dnes v 17 příjde lidí "Ke koňovi"?

  OdpovědětSmazat
 4. Odpovědi
  1. Volte voly, jejich matky,
   jen nevolte z EU straky?

   Smazat
  2. Nejsem padlej na hlavu abych volil komouše! Co udělali za celou tu dobu, kdy byli v nucené izolaci ?! NIC! Volím SPD ů...

   Smazat
 5. Cílem je zničení Ruska, jeho rozbití, rozdrolení, destrukce, rozparcelování na menší území a potom, potom přijde privatizace a vydrancování zdrojů. Nerostných, průmyslových, lidských a nakonec kulturních. Viz. všechno to, co vidíme v ČR po roce 1989. Je to stejný proces, stejné postupy. A protože Rusko se nechce poddat, nechce se nechat vydrancovat, tak proto západ používá nátlak, sankce a když to nepomáhá, tak i raketové údery. Není místa pro dialog, není místa pro Putinovu strategii rozumu a diplomacie.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A po vyloupení Ruska bude na řadě kdo? Nás už vyloupili...

   Smazat
  2. Rusko už vyloupili za Gorbačova a Jelcina, ale tyto mimořádné příjmy jsou už projedeny (pád SSSR doslova spasil západ před krachem), je třeba se poohlédnout po zbytku, dolarová rotačka běží na plné obrátky a svět se už dobrovolně svých zdrojů nechce nikde vzdát - viz třeba negativní příklad Sýrie, kde Asad stále bojuje za svoji ropu (dočasně obsazenou americkou soukromou armádou s krycím názvem Islámský stát)

   Smazat
  3. Rusko je největší země světa se spoustou nerostných surovin. Než by to všechno vydrancovali, tak je to tak 50 let

   Smazat
  4. To je přesně co by udělal hitler jen novodobý západní fašisti.

   Smazat
  5. 11:44 to, co rozkradli zejména za Jelcina jim stačilo skoro na 30 let, ano zbytek možná na 50 let. Ale, kdo ví, zadlužení "vyspělých" ekonomik se znásobuje a zrychluje.

   Smazat
  6. 12.03 Zadlužení? To je pro skutečnou moc nepodstatné. Jak se dlužníci vypořádali v roce 1310 se svými věřiteli, s "Chudými rytíři Krista a Šalamounova chrámu" (Pauperes commilitones Christi Templique Salomonici)? Vybrakovanou skořápku papež v roce 1312 zrušil... A dluhy byly "vyrovnány". Obdobně spláceli vydřiduchovi dluhy Němci po roce 1935...

   Smazat
  7. Pro 11:43

   Tak mě na potřetí shodili až na konec diskuze CENZOŘI, svoboda vyjadřování!!!
   _______________________________________________

   Anonymní 18. dubna 2018 16:19

   11:43

   A na tomto loupení v SSSR za R.Reagana U$A se vydatně podílel nám neustále vnucovaný, americký Mirek Dušín, alias P.C.ROBERTS, ekonom z Reaganovi vlády.

   Již jsem zde jeho články z té doby několikráte ukládal, jak se rabovalo SSSR za pomoci CIA!

   Ještě se s tím chlubil?

   Vova

   Ps. Dvakrát mi tento příspěvek, během psaní totálně smázly. Tak snad po třetí? Ale kdo z NR nebo někdo z výše? Google ...

   Smazat
 6. Na stanoviska proti zlu
  máme ještě pár let plukovníku
  pak je s námi všemi konec.*

  OdpovědětSmazat
 7. A co tak konecne zalezt do hrobu, komunisticti lampasaci? Budte radi, ze nejste ve vezeni.Zla jste natropili dost.

  OdpovědětSmazat
 8. 14:30 vlast tě potřebuje: "A Pepku, kdyby někdo povídal, že Trump je dobytek anebo, že tu válku nevyhrajeme, tak přijdeš a řekneš nám, kdo to povídal. Rozuměls? Teď zameč a vyskoč!"

  OdpovědětSmazat
 9. Volil jsem presidente Trumpa a budo ho volit znovu !

  Je to uspesny president, ktery svoji agendou zahajil renezanci Ameriky !
  Tento nas oblibeny president se postavil proti cilum globalistu, NWO, Neocon's atd...

  Od leta roku 2015 byl kazdy den NAPADAN , SABOTOVAN a HANEN sluhy Neoconu !

  Nenapadlo vas , ze bombardovani Syrie , ktere nikomu neublizilo na prani specialnich zajmu, nepratelskych nasemu presidentovi - byl ustupek - ktery byl zaplacen ustupkem specialnich zajmu (globalistu).

  A to tim , ze padaly hlavy vysoce postavenych nepratel presidenta, napr. James Comey (FBI), Rod Rosenstein (Attorney General - zastupce) a dalsi "hvezdy" washingtonske baziny .
  Receno zjednodusene NECO ZA NECO !
  (Umite vy hrat shachy, vy operetni fojaci ?)

  A jeste jsem nezkoncil !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Něco za něco..? Když Trump vyplázne na někoho jazyk, tak třeba recipročně začne III.WW ?

   Smazat
 10. Vy mate za zle vasim autoritam, (Babis, Stropnicky, Cernochova a dalsi), ze podporili utok na Syrii !

  PTAM SE VAS ! Jak vetsina vasich lidi v Cesku (na kazde pozici) muze o cemkoliv rozhodovat , kdyz ma predzvykane a UPRAVENE INFORMOCE - tak jak si to Neocon's preji ?

  Vzdyt vy tam mate velmi fanatickou cenzuru, ktera NENI v rukou Cechu !

  A jeste jsem nezkoncil !

  OdpovědětSmazat
 11. Kdyz opatrne studujete psychologicky profil naseho oblibeneho presidenta Trumpa, tak prijdete na to, ze je to VYSOCE inteligentni - strategist ! (Padaji hlavy mocnych !)
  A rusky president Putin to dobre vi ! Oni maji nektere zivotni hodnoty a povahove rysy uplne stejne.
  (Napr. oba dva jsou Nacionaliste oddani svoji zemi.)
  Myslim si, ze presidenta Trumpa neumite precist !

  BUDU HO ZNOVU VOLIT ! On je vyborny pro obycejne lidi jako jsem ja.

  OdpovědětSmazat
 12. USPECHY presidenta Trumpa !
  Nejnizsi pocet nezamestannych cernochu a Hispancu od roku 1973 !
  3 milliony novych zamestnani a pokles nezamestnanosi na 4%.
  Snizeni dani !
  Zlepseni zdravotni pece !
  Snizeni kriminality !
  Pridani duchodcum !
  Navrat velkych firem do USA z Asie a Latinske ameriky !
  Stavba plotu na jizni hranici a tak jde pokracovat dale a dale.
  Jsem presvedcen o tom, ze president Trump, je nejlepsi president od doby Ronalda Reagana pro nas - vsechny.

  Tim, ze nekteri z vas ho nemaji radi, NAHRAVAJI globalistum a jinym vetvim - vasich nepratel, kteri znici vasi identitu a statnost !
  AT ZIJE PRESIDENT TRUMP !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zdravotní péči zlepšil - a tobě ani psychiatra nezaplatil?

   Smazat
  2. Kámo,tak za dva roky si to zopakuj,bude-li 1/3 splněna, tak se raduj. Nebudu ti kecat do tvé domoviny, ale pro mne je autoritou J F K. Nám nechej naše problémy, musíme si je vyřešit sami.

   Smazat
  3. J.F.K je jen dobre stvorena ikona 18:54 !
   Stejne jako vas venca z Prahy Barandov !
   My mame letiste J.F.K., vy letiste V.H., stejna propaganda a vy jim vsechno sezobete !

   U naseho presidenta TRUMPA, se jen obavam nehody kolem jeho zivota, nezakriknout !

   Moc vadi globalnim teroristum, ale vam vadi, je svuj jako vas president ZEMAN !

   AT ZIJI NASI PRESIDENTI ZEMAN & TRUMP !

   Smazat
  4. Nesrovnávej prezidenta Zemana s tou rozvařenou prolhanou držkou toho ZRZAVÝHO TUPÉ!!!!!

   Smazat
 13. Jednoznačně správné stanovisko. Budoucí vojáci by měli zvážit komu přísahají!!!

  OdpovědětSmazat
 14. 11:43

  A na tomto loupení v SSSR za R.Reagana U$A se vydatně podílel nám neustále vnucovaný, americký Mirek Dušín, alias P.C.ROBERTS, ekonom z Reaganovi vlády.

  Již jsem zde jeho články z té doby několikráte ukládal, jak se rabovalo SSSR za pomoci CIA!

  Ještě se s tím chlubil?

  Vova

  Ps. Dvakrát mi tento příspěvek, během psaní totálně smázly. Tak snad po třetí? Ale kdo z NR nebo někdo z výše? Google ...

  OdpovědětSmazat
 15. Rusko vícekrát potvrdilo, že nepoužije své jaderné moderní zbraně jako první, použije je pouze v případě odvetné reakce. Takže pokud se budou představitelé amerických elit chovat korektně a uvážlivě, nemají se čeho obávat.

  Otevřené lži západních elit, soustavné porušování mezinárodního práva a rozvíjející se protiruské hysterie západních partnerů v rámci hybridní války však polarizují svět a eskalují existující napětí. Rusko se však již nedá vmanévrovat znevýhodněna a nehodlá ustupovat agresivitě západních partnerů.����

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kecáš.
   Rusko ústy svého prezidenta řeklo zcela jednoznačně - při napadení ÚZEMÍ RUSKA, a to i konvenčními zbraněmi, Rusko použije na útočníka jaderné zbraně (nejspíš taktické).
   Není se co divit, potenciální útočníci vůči nim mají desetinásobnou přesilu.

   Smazat
 16. Anonymní18. dubna 2018 13:41 Je takové zvláštní, že ten americký generál, co mluvil o reakci syrské PVO až po přeletu patrně netuší, že lze sestřelit i odlétající objekt, nota bene, když ten letí 3x pomaleji než raketa. Tomahawk je podzvuková střela, a takové S-125 vystřelují rakety s rychlostí 3,5 Machu na vzdálenost 18 km. Naváděcí radar i rampy se automaticky otáčejí za cílem podle pozice cíle na radaru. Ale tuto techniku z konce 50 let asi v USA ještě nezvládli, takže to pan generál nezná!

  OdpovědětSmazat
 17. NATO bombarduje civilní obyvatelstvo .
  Kdo nechce americkou demokracii , tak to má sečtené. marcel

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.