Reklama

pondělí 16. dubna 2018

Stížnost na hrubé porušování zákona o ČT, nepravdivost informací pořadu Horizont 24

16. 4. 2018
Vážené vedení ČT, vážená Rado ČT,
je hrubým způsobem porušován zákon o ČT. Bude jen otázka času, kdy se my koncesionáři dovoláme práva o postihu těch, kteří vědomě zákon o ČT porušují. Máte přístup k informacím o oficiálních zprávách OSN, RB OSN i např. OPCW.
1) dnes 15.4.2018 v 21:26 hodin Jakub Szántó sděluje :
- v roce 2014 byla ukončena činnost OPCW
Toto není pravda a jeho předložená tvrzení jsou spekulace. Přikládáme příslušnou zprávu. Na tuto skutečnost jsme upozornili Jakuba Železného, jednotlivé moderátory. Jaký postih k zahraničnímu zpravodaji Jakubu Szántó vedení ČTvyvodí z důvodu neznalosti příslušných dokumentů?

 
2) dnes 15.4.2018 v 21:28 hodin  Karel Kovanda, bývalý český velvyslanec při NATO v Bruselu  říká,, že byly v Sýrii zasaženy
  - sklady zbraní syrského režimu
  - velitelství syrských ozbrojených sil
  - střediska vývoje, výroby a skladování chemických zbraní
Vážené vedení ČT, Rado,
buď lže pan Kovanda, nebo jsou nepravdivá jednotlivá vyjádření agresorů tj. USA, Velké Británie, Francie.
3) dnes 15.4.2018 v 21:30 hodin Zdeněk Velíšek - francouzská strana má nezvratné důkazy o použití bojových chemických zbraní.
Francouzská strana ve svých oficiálních vyjádřeních a to odvysílaných ČT uvádí, že přímé důkazy nemá, ale vychází z videozáznamů.
Pan Velíšek pod dohledem evidentně zcela neinformovaného nástroje propagandy, moderátorky
Horizontu 24 Hany Scharffové přesvědčuje diváky o něčem jiném.
Činnost zpravodajství ČT24 a Horizont 24 dlouhodobě sledujeme a není dne, aby nebyly odvysílány zmanipulované informace mající charakter propagandy, podporující nenávist, rozdělování společnosti, nálepkování každého, kdo neskáče, jak si například zpravodajství ČT 24 představuje. Tomu odpovídá i sestřihávání (vynechání ) reportáží hostů pozvaných  do zpravodajství.

za Iniciativu Ne základnám
Eva Novotná, mluvčí

Iniciativa Ne základnám ČR, z.s.
IČ:28558324
Vondroušova 1197/53
163 00 Praha - Řepy 
Adresa na doručování: Eva Novotná, Tupolevova 480 Praha 18 - Letňany
Kopie: moderátoři zpravodajství ČT
Technický sekretariát OPCW potvrdil ukončení procesu likvidace syrských chemických zbraní


Dne 17. června vydal Technický sekretariát OPCW prohlášení, kterým přivítal faktické ukončení procesu likvidace syrských chemických zbraní, zahájeného za masívní podpory mezinárodního společenství v září 2013
Dne 17. června vydal Technický sekretariát OPCW prohlášení, kterým přivítal faktické ukončení procesu likvidace syrských chemických zbraní za účasti mezinárodního společenství. Tento proces byl zahájen přístupem Syrské arabské republiky k Úmluvě o zákazu chemických zbraní 12. září 2013 a přijetím rezoluce RB OSN a rozhodnutí Výkonné rady OPCW ze 17. září téhož roku, které stanovily, že veškeré látky kategorie I a II dle Úmluvy budou zlikvidovány mimo území SAR za účasti mezinárodního společenství. Vývoz těchto látek ze SAR jakož i jejich neutralizace se ovšem potýkaly s četnými obtížemi bezpečnostního, logistického i politického charakteru, které mj. vedly k neustálému zpožďování celého procesu vůči stanoveným termínům. Teprve ve dnech 11. a 12. června téměř současně ukončila dvě specializovaná civilní pracoviště ve Finsku a SRN finální likvidaci (spalováním za vysokých teplot) téměř tisíce tun akumulované reakční masy vzešlé z neutralizace syrských CHZ na lodi Cape Ray. Poslední existující sledovanou látkou z někdejšího syrského arzenálu je kyselina fluorovodíková (látka kategorie II, použitelná jako prekurzor při výrobě sarinu), k 17. červnu jí v texaském zařízení firmy Veolia, kde probíhá její likvidace, zbývalo asi 16 tun.

40 komentářů :

 1. Tady ten článek by patřil na NR:

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/nazory-a-petice/Jimmy-V-Macek-Je-potreba-rici-ze-prezident-jedna-v-souladu-s-vetsinou-naroda-532175

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Naprostý souhlas Iniciativě

   Smazat
  2. Česká televize si vytvořila politologického Ferdu Mravence z všeumělce Michaela Romancova, bývalého učitele Občanské nauky před 1989!

   Důvod ke kritice však v uplynulém týdnu neměl jen u veřejnoprávního rozhlasu, ale i televize. „Česká televize si ve středu pozvala do pořadu Události komentáře Michaela Romancova. To by neudivilo, neboť jeho tvář se z obrazovek dívá bezmála denně, obvykle v souvislosti s děním na Ukrajině. Tentokrát se však Romancov vyjadřoval k tématu šíření viru Ebola ve střední Africe. Sám Romancov musel několikrát během rozhovoru přiznat, že na téma opravdu není expertem, editorům ČT to však zjevně nevadí,“ podivuje se mediální odborník.

   Vytýká jim, že Michaela Romancova využívají jako univerzálního vševěda. „Vytvořili z něj jakéhosi politologického Ferdu Mravence, podobně jako předtím z Vladimíry Dvořákové. Co ty dva spojuje? Ochota být vždy ´na značkách´, tedy ve studiu, ochota vyjádřit se k čemukoli, ačkoli je to daleko za rámcem jejich odbornosti, a apodiktický přednes neomylných pravd, jichž jsou jedinými oprávněnými nositeli, žádné jiné se netrpí,“ poukazuje Petr Žantovský.

   Zbývá už jen komentář ke sklizni rýže v Laosu

   „Očekávám, zda to příště bude Romancov či Dvořáková, kdo se v České televizi vyjádří k aktuální sklizni rýže v Laosu či společenskému dopadu býčích zápasů v Andalusii. Nicméně oba mají ještě něco jiného společné: vystudovali učitelství. Dvořáková se počátkem osmdesátých let připravovala na Univerzitě Karlově na dráhu středoškolské ruštinářky, kdežto Romancovova odbornost, s níž nastoupil v roce 1988 na studia učitelství druhého stupně, byla – světe div se – občanská nauka,“ konstatuje mediální analytik.

   Aby byl spravedlivý, tak připouští, že si Michael Romancov mohl od té doby doplnit znalosti o viru Ebola, třeba o něm i cosi odborně sepsat. „Ale ne, Romancovova bibliografie je rámována dvěma knihami podobného charakteru. V roce 2002 vydal – spolu s Evou Romancovovou – knihu Evropské politické a ekonomické instituce a v roce 2011 publikaci Mezinárodní organizace. V obou případech jde o učebnicově využitelný přehled faktografických dat, nikoli o ucelený názorový sukus, který by vyjadřoval, co si vlastně Romancov o ´svých´ tématech myslí,“ upozorňuje Petr Žantovský.

   Bambůčo

   Smazat
  3. Česká televize a radiožurnál si také vytvořila politologického brouka Pytlíka z rovněž všeumělce bývalého angažovaného svazáka, absolventa Moskevské univerzity Vladimíra Votápka!


   Ředitele EPSI Research Czech Republic, s.r.o., národní platformy evropské sítě EPSI Rating. Odpovídá za rozvoj aktivit EPSI v ČR a oblasti Střední Evropy.

   Vladimír Votápek (*1960) působí v EPSI Research od r. 2006. Předtím působil 3 roky jako výkonný ředitel České společnosti pro jakost? Předchozích 11 let věnoval mezinárodním vztahům, když pracoval 8 let na Ministerstvu zahraničních věcí jako diplomat (naposledy jako Generální konzul ČR v Sankt Peterburgu) a tři roky jako výzkumný pracovník v Ústavu mezinárodních vztahů. Pan Votápek je členem České společnosti pro politické vědy a České společnosti pro jakost. Pravidelně vystupuje ve sdělovacích prostředcích s komentáři k mezinárodně politickým otázkám, je kritikem Ruska, kde rovněž dříve studoval!

   Také absolventem Elektrotechnické fakulty ČVUT, absolvoval stáže na Moskevské státní universitě
   Za druhé téma si vybral neuvěřitelný úkaz na aktuální mediální scéně, o němž se už jednou v minulosti zmínil. „Jde o zrod samozvaného odborníka na Rusko, inženýra Vladimíra Votápka. Ten titul nezmiňuji pro nic za nic. Kvalifikací pana inženýra je elektrotechnika, kterou vystudoval na ČVUT. Vedle toho se od roku 2006 angažoval ve společnosti EPSI Research, která monitoruje služby bankovních institucí,“, jehož veřejnoprávní média často využívají pro komentáře k Ruské federaci.


   „Elektrotechnik Votápek ve svém hodnocení učinil z ruského prezidenta do slova a do písmene psychopata a prohlásil, že jeho slova nezasluhují jinou než psychologickou analýzu. Nicméně sám Votápek nepřidal k tématu ani jediný argument. Jeho vyjádření bylo velmi bojovně, až emotivně protiruské, v podstatě papouškoval základní teze bruselské a washingtonské propagandy. Nejzajímavější bylo, že Votápek opakovaně – asi čtyřikrát – uvedl, že Rusko ´se izoluje od moderního světa´,“ poznamenává Petr Žantovský.

   Smazat
  4. Votápek chodí vždy s motýlkem, aby zdůraznil příslušnost ke "svému knížeti"
   To tak :)))

   Smazat
  5. Článek od Jimmy Macek na Parlamentních jsem si s chutí přečetl a nelze s názory pisatele nesouhlasit. Doporučuji přečíst.

   Smazat
 2. Nevíte, že PRAVDA ZAČÍNÁ AŽ TAM, KDE KONČÍ SIGNÁL ČESKÉ TELEVIZE? Lauerátky virtuální Svatováclavské orlice?

  OdpovědětSmazat
 3. Už bychom se měli konečně domluvit a přestat jim platit poplatek za lži.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 10.01 CO TÍM DOSÁHNETE, CHYTROUŠI? Budete navíc platit soudy a exekuce! Je to otázka voleb. Kdo ZMĚNÍ ZÁKON, který nás nutí platit Čs. rozhlas (neposlouchám) a Čs. televizi, jejíž "zpravodajství" a ostatní "tvorba" je póvl i proti soukromému Barandovu...

   Smazat
  2. Tak je to správné. Televizor a rozhlasový přijímač vyhoďte na sběrný dvůr, přestaňte platit koncesionářské poplatky a přestaňte si platit na své oblbování. Spektrum informací získáte z internetu a uvidíte, kolik času budete mít k dispozici pro své děti, vnoučata a na své koníčky. Česká televize a Český rozhlas ať hlavy vymývají těm, kteří si za to platí. Za poplatek - služby lží a dezinformací.

   Smazat
  3. pro 10.30
   bylo by vhodné si přečíst zákon o tom kdy se poplatky platit musí! Jestli tam "náhodou nestojí, že povinnost platit koncesionářské poplatky má "každý, který je schopen na svých zařízeních přijímat signál ČT a ČR".

   Jen si připomeňte, jak to se "záznamovými medii". Dnes již nejméně dvě třetiny lidí ani neví, že se z nich vybírá zvláštní poplatek, v té době odůvodňovaný jejich zneužíváním!

   Smazat
  4. 10.30 A právníci oblbovadel vás úspěšně zažalují, že máte-li internet (počítač, "chytrý" mobil, atd...) a i nejblbější mobil má dnes rádio!

   Smazat
  5. 10:01 - Přestaň jim platit, pokud splňuješ podmínky příslušného zákona.
   Jen o tom kecat nemá cenu.

   Smazat
  6. Přestala jsem platit od dubna, už toho bylo moc....jsem zvědavá, kdy začnou konat!

   Smazat
 4. Panejo,

  to můžete začít 30 let dozadu.
  Nyní se stejně začnou události dít mimo tento chazarský zapadákov.
  Ne, on není, ale menšina má práva.

  Co už, je pozdě na vše.

  OdpovědětSmazat
 5. Dnes asi tak do 10.15 hod na Novinkách visel článek o tom ,že veškeré Macronovy důkazy bylo jen video putující po internetu. Najednou záhadně zmizel. Pak, že neexistuje cenzura i u oficiálních plátků. Janda čte všechno. :)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tady je text zp. za kterou se Novinky zastyděly tak, že ji vymazaly i s archivu :
   Macronovým superdůkazem o chemickém útoku v Dúmě bylo video kolující na internetu
   Oním „nevyvratitelným“ důkazem francouzského prezidenta Emmanuela Macrona o tom, že syrský režim použil chlór proti civilistům, bylo jen známé video.

   Hasiči na místě jednoho cílů raketových útoků v Barzehu u Damašku
   FOTO: Hassan Ammar, ČTK/AP
   Dnes 4:01
   DPA,
   Po úderu v Sýrii Elysejský palác sdělil, že se opíral o informace francouzských zpravodajských služeb, které měly k dispozici tyto záběry kolující už několik dnů na sociálních sítích. Sdělila to v sobotu ČT.
   Macron: Máme důkazy, že Asad použil chemické zbraně
   The White Helmets
   ✔@SyriaCivilDef   For the second day, barbaric air raids continue on #Douma city, more than 50 air strikes and heavy artillery shelling targeted the city since this morning @syriacivildefe teams work urgently to respond to the injured and evacuate them from the devastated areas.
   10:08 AM - Apr 7, 2018
   éf ruské diplomacie Sergej Lavrov v sobotu potvrdil, že když Macrona v telefonickém rozhovoru jeho ruský protějšek Vladimír Putin v pátek, několik hodin před útokem, žádal, aby se s ním podělil o své poznatky, šéf Elysejského paláce to odmítl. Odpověď Paříže byla pořád stejná – tajemství.
   „Nemůžeme tato data dát k dispozici, protože jsou v režimu utajení,“ citoval Macrona Lavrov.

   Smazat
 6. Iniciativa Ne základnám vzala tento problém za správný konec a já všem, kdo se v této věci angažují velice děkuji a jejich snahy si cením. Myslím si, že volby nám opravdu nepomůžou - viz názor: Kdyby volby něco mohly změnit, už dávno by byly zakázané!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nemáte pravdu, třeba v Maďarsku to funguje a na Majdan šmejdi čekají.

   Smazat
  2. Možná se mýlím, ale řekněte mi, koho byste volil a byl přesvědčený, že se lhaním čt a čr bude zabývat? Který ze současných subjektů v PČR je schopen uchopit toto téma?

   Smazat
  3. Je pravda, že by se lidé měli konečně probudit.
   Jde o budoucnost a snad každý má rád své děti a blízké...
   Přeci nemohou rozhodovat o životech stamilionů lidí bezdětní blázni, kteří vycházají pouze z videí...
   To si berou mustr ze zinscenovaného vypálení Říšského sněmu, Mnichovské dohody nebo polských Gliwizc? Copak necháme tu historii pořád opakovat?
   A ti šmejdi, co schvalují útoky a válku, by se měli osobně zúčastnit na místě a nebo okmžitě odstoupit...

   Smazat
  4. Podporovatele valky ,navic agresivni,by meli vypadnout z vlady.

   Smazat
 7. tak z čeho vychází podržtaška všichni víme viz záběry na ČT. Já vycházím z trošku jiného videa a komentovaného přímo účastníky
  https://www.youtube.com/watch?v=0F3AEpWtD78&feature=youtu.be

  OdpovědětSmazat
 8. Tak kontrolu,která dosud nesmí nad ČT být, snad zmiňuje jen SPD... Tak aby mohl alespoň Nejvyšší kontrolní úřad do faktur, účetnictví a podobně...
  Jenže to nechce připustit pražská kavárna, která je herci, režiséry, neziskovkami na cecíku státních peněz přisátá...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A myslíš, že o tom ta tvoje kavárna rozhoduje?

   Smazat
  2. Asi jo :)
   Ten cecík si sama nepustí :)))

   Smazat
 9. Chytrouš 10.13. Kristepane, vy jste hloupej! Stačí ČT a ČRo odhlásit na České poště. Za všechny roky,kdy již neplatím, jsem na obou těchto podivných institucích ušetřil více než 10 tis Kč. Hlavně netlachat a konat. Jakýsi zákon nikdo nezmění, není to otázka voleb.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Přesně...
   Stačila by pádná reakce občanů a vyslovení tohoto nesouhlasu by snad vedlo k nějaké reakci...
   Ale ovečky se poslušně zařadí do stáda a půjdou nadále za svým bačou na porážku...

   Smazat
  2. No nemyslete.Je to par let ,co po Praze jezdila auta vybavena odchytavacem cernych posluchacu.Bylo to jak za okupace ,kdyz hledali tajne vysilacky.

   Smazat
  3. Vymáhání všech těchto poplatků má firma bývalého ministra Pavla Němce :)

   Smazat
  4. Z jaké byl partaje?
   Politik Daniel Kroupa má syny...
   Jeden z nich je Janek Kroupa...
   Celý svět je tak nějak propojen a ovlivněn...
   Jak říkala jedna slaná, krásná herečka
   Všichni se sejdeme v jedné posteli...
   (Na jednom place, v jedné straně, ve stejných zájmech...)

   Smazat
  5. 13:34 Můžete mi, prosím, objasnit, jak s tím vším souvisí, že Janek Kroupa je synem Daniela Kroupy?

   Smazat
  6. Ideologie?
   Podporovatelé?
   Medcenáši?
   Strana?

   Smazat
  7. 12:36 Pokud bydlíš pod mostem, pak je to možné. Nebo jsi socka které odpojili nejen elektriku, pak také.

   Smazat
 10. Kazdy zalobce musi na zalovaneho podat dukaz o jeho cinu.Pradstavte si tohle jednani treba i u okresniho soudu.Dukaz mam ,ale neukazu ho.Kde to jsme ?Na mezinarodni urovni .

  OdpovědětSmazat
 11. Mooc dobře iniciativo "Ne základnám ČR". Díky za to, že děláte práci za mne a mnohé z nás. Souhlas s příspěvkem 11:30. Co se týče Maďarska - už se tam protesty proti výsledkům voleb množí, kdyby se objevila nějaká vhodná vraždička ...! I když si myslím, že Maďaři si event, "Majdan" ohlídají . Už proto, že Orbánovi mají opravdu být za co vděčni.

  OdpovědětSmazat
 12. I když televizi nevlastním
  tahle chemoterapie
  zdá se býti kontraproduktivní...více lidí pochybuje*

  OdpovědětSmazat
 13. Já už tv nevlastním nekolik let .

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ..mě zaskočila ta digitalizace
   už jsem nestihl přeladit :))
   Proč také ? *

   Smazat
  2. Tv nova Rus přejel a zabil v Praze cizinku . Další zpráva cizinec zapálil stohy slámy . Pokud to je Rus , tak to neni cizinec ? Koho zase chrání Ukrajince nebo Albance ?

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.