Reklama

pátek 20. dubna 2018

Syrský prezident Asad: „Francie jako otrok USA“

Jaromír Petřík
20. 4. 2018             JaromirPetrik
Syrské úřady oznámily, že Asad nepovažuje za čest nosit vyznamenání „otroka Spojených států” Řád čestné legie a oficiálně jej vrátil Francii prostřednictvím rumunského velvyslanectví v Damašku, které zastupuje Francii v Sýrii. „Věrohodný“ zdroj zde: Novinky 

Cituji: „Prezident Asad nepovažuje za čest nosit vyznamenání udělené režimem, jenž je otrokem Spojených států, které podporují teroristy,“ zdůvodnila vrácení řádu prezidentská kancelář.


 Jak známo, nedávno vojska USA, Velké Británie a Francie vojensky napadla Sýrii za údajné použití chemických zbraní v dlouholeté občanské válce. Syrský prezident toto obvinění odmítá s tím, že pokud vůbec nějaké chemické látky byly použité, tak je použili islámští teroristé, aby zpomalili svoji porážku. 

Zajímavé ovšem je, jak masivním způsobem používaly chemické zbraně USA ve válce ve Vietnamu, který též vojensky napadly: http://www.ceskatelevize.cz/ct24/svet/1081058-agent-orange-a-napalm-symboly-valky-ve-vietnamu-zabijeji-dodnes . Jen nutno dodat, že USA vojensky napadly Vietnam po incidentu v Tonkinském zálivu v roce 1964. V roce 2005 ovšem vyšlo najevo, že minimálně část incidentů byla smyšlená. Tato událost nicméně stačila k tomu, aby americký Kongres schválil rezoluci, na jejímž základě začaly letecké útoky na severní Vietnam.

A chemické zbraně Američané bez jakýkoliv skrupulí ve Vietnamu skutečně používali v masovém rozsahu. USA navíc ve Vietnamu nasadily jedovaté herbicidy na zničení husté vegetace v džungli – obrovská území jsou tak dodnes kontaminována.Jinak Američané v průběhu jejich vojenského napadení Vietnamu svrhli na Vietnam 45 milionů tun bomb. 

A jak to bylo s vojenským napadením Sýrie?Vojska USA, Francie a Velké Británie zaútočila na suverenní stát bez schválení Rady bezpečnosti OSN a v přímém rozporu se základními stanovami NATO. Podle zákonů, které tyto země samy schválily a zavázaly se k jejich dodržování, byl Vojenský útok na Sýrii součástí agrese a porušením mezinárodního práva, a to jak z hlediska Charty OSN, tak Washingtonské smlouvy (zakládající dokument NATO).

Ostatně, nejlépe to snad vyjádřil analytik Martin Koller – cituji: Zástupkyně USA v OSN vyhrožuje dalším bombardováním, jestliže budou opět nasazeny v Sýrii chemické zbraně. A je zcela lhostejné kdo je použije. Jde o to prodlužovat válku, podpořit islámské teroristy, rozbít vztahy mezi arabskými rodinami v Sýrii a Iráku, zabíjet lidi, kteří brání svoje domovy a svrhnout prezidenta Asada. Tak vypadá z hlediska USA a NATO mezinárodní právo...“A reakce našich politiků? 

Ministr Stropnický se jako pravý lokaj mezinárodního bezpráví předvedl opravdu ve vrcholné "formě," když ve stylu opravdové „star“ prohlásil, že pokud bychom vojensky nenapadli Asada, stali bychom se sami spolupachateli chemických útoků: https://zpravy.idnes.cz/chemicke-utoky-v-syrie-stropnicky-spolupachatele-babis-asad-hamacek-cssd-pirati-komuniste-g8x-/domaci.aspx?c=A180414_080159_domaci_hell 

Korunu tomu nasadil Andrej Babiš, který po ostudném chování v kauze Skripal a Nikulin za jásotu představitelů ODS a TOP09 plně podpořil toto flagrantní porušení mezinárodního práva.

Nyní trochu odbočím. 

Andrej Babiš selhal již poněkolikáté, kdy jako patolízal amerických zájmů devótně podlézal americkému politikovi Paulu Ryanovi, který si přijel pro Nikulina ještě před rozhodnutím Ústavního soudu. 

Zde jen drobná otázka: „jak mohl Paul Ryan vědět, že ÚS Nikulina vydá, když pro něj nechal s předstihem poslat speciální letadlo?“

Ale zpět k tématu: 
Významný člen ODS Václav Klaus mladší útok USA, Británie a Francie na Sýrii odsoudil slovy- cituji: „Naprosto odsuzuji roli bývalého „svobodného světa“, jakou sehrává na Blízkém východě v posledních letech. Raketové údery však definitivně přestavěly hodnoty dobro vs. zlo v tomto konfliktu. A zatáhly celý svět na kraj války...“ https://www.novinky.cz/komentare/469261-komentar-valecni-silenci-vaclav-klaus-ml.html 

Syrský prezident Asad vyznamenání od Francie, která mezinárodní právo porušuje opakovaně (viz vojenské napadení Libye včetně podílu na vraždě jejího prezidenta...), hodil Francii zpět pod nohy... 

A co vy, naši občané? Půjdete demonstrovat na Václavák a volat po svržení těch, kteří pokládají porušování mezinárodního práva za zločin? Půjdete demonstrovat za válku s Ruskem, které v Sýrii legitimně pomáhá Asadovi v jeho boji proti islámským teroristům? (Pokud je známo, tak jediné politické strany, které opravdu důrazně odmítly vojenské napadení Sýrie jsou KSČM a SPD). 

Nebo jste hrdí stejně jako ministr Stropnický, Andrej Babiš, představitelé ODS a TOP09 být tím nejponíženějším lokajem zájmů USA, Velké Británie a Francie, jako kdysi Vasil Bilak s Aloisem Indrou a Drahomírem Kolderem v případě SSSR?
Zdroj: https://jaromirpetrik.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=659475

22 komentářů :

 1. Naše rodina volila SPD takže pro nás dobré před ano jsem varoval a teď to voliči mají z bláta do louže.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Akorát s kým by šla SPD do koalice?,..to je hlas jedince,jako mnohé jiné,...jediné řešení dali předem voliči,to jest koalice ANO-SPD-KSČM,většina to chápe,ale jsou takoví,co se toho straní,nelze jít proti vlastním voličům,to je jejich hrob,důvěra se nedá zklamat,i když je to president nebo premiér,nic je nezachrání !!!,ztráta důvěry voliče je smrtelná !!!!!!!!i trpělivost má své meze,dnes nás navíc dohání čas .....

   Smazat
  2. Autor hledá otázku na :

   Andrej Babiš selhal již poněkolikáté, kdy jako patolízal amerických zájmů devótně podlézal americkému politikovi Paulu Ryanovi, který si přijel pro Nikulina ještě před rozhodnutím Ústavního soudu. 

   Zde jen drobná otázka: „jak mohl Paul Ryan vědět, že ÚS Nikulina vydá, když pro něj nechal s předstihem poslat speciální letadlo?“

   Na tvou otázku, Petříku, existuje zcela jasná odpověď : "Ty nevíš,že je nejen justice v této banánové republice řízena a úkolována
   americkou ambasádou ?"

   Že celé to divadélko se soukromou návštěvou a pozváním do Parlamentu, plného lokajů, bylo předem připraveno ?!
   A spousta českých ovcí,
   hltajících denně "zprávy" na ČT, to sežrala i s navijákem.
   DOKUD
   se kolaboranti s cizí mocností necítí ohroženi takovými nýmandy,jako je autor a jemu podobní, tak se tady nic nezmění.
   A ti pokrytečtí zbabělci,
   kteří by mohli nastartovat změny, tak ti nic
   neudělají, neboť nechtějí přijít o svá koryta.

   Tak jednoduché je to, pane Novák.

   Smazat
  3. Já to rozhodně neżral

   Smazat
 2. Ono by to mohlo být jednoduché, kdyby... Otázka, kdo chce válku, já nikoho takového neznám, přesto lidstvo tak rádo do boje dá se hnát jak to stádo. Kdo může po přečtení tohoto článku být hrdý? Asi jenom placení trolové, debilové od přírody a naši politici. Tak nevím jak jsme to volili, no jo každej se může splést, to jo. Jenom zaráží ta bezostyšná drzost politiků, něco schvalovat nebo prohlašovat, když drtivá většina národa s tím ani náhodou nesouhlasí a politici to moc dobře vědí. Nejspíše je na čase pozvolna začít hrkat klíčema.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zacit odjmenovanim ! nazvu letiste po zrude Havlovi
   Byl by to symbolicky ale i silny krok!

   Smazat
  2. Klíče si vražte do zádele. Ty zůstanou symbolem té Vaší debility. Je potřeba na ně jít s klackama a hulákat máme hole v ruce. Připravit nějakého Zifčáka a pak to nastartovat.

   Smazat
  3. 22:54 Politici vidí, že občanstvo má stále co žrát a co chlastat, takže všechno je v richtiku. Můžou plácat co chtěj neb vod žlábů jen plané chrochtání se ozývá.

   22:59 S letištěm naprostý souhlas. Zrzavou zrůdu vymazat z historie, maximálně ponechat zmínku v patologickém muzeu.

   Smazat
 3. NO JÍT DEMONSTROVAT?

  to přijde jen pět a půl demonstranta,kteři ani nebudou VĚDĚT jaké SVOJE zájmy maji oddemonstrovat.

  Co tak pro připadné demonstranty raději dát tady na webu NR návrhy bodů zdejšich vlastnich cilů programu za úplně Novou republiku a zeptat se zda se body libi nebo ne a proč?

  To by byl pokrok namisto prakticky nekonečného popisováni neustále se zhoršujici situace občanů voličů

  OVŠEM NESMĚLO BY TO ZAJIT HNED ZA OBZOR. PLNILO BY TO I PĚKNĚ DEKLAROVANÝ ŮČEL WEBU.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. POKUD BY SE MĚL BOD DIALOGU OBČANŮ VOLIČŮ

   na tomto webu opravdu aktivovat,do diskuze se má zapojit nejenmlčici většina,ale mělo by vedeni tohoto webu tak řikajic ve vlastnim zájmu aktivně spolupracovat a tak potvrdit opravdubzájem o to co píši ve svém záhlavi.
   Pokud k tomu nemá dojit pak klidně může nepolitická společnost OSV navrhovat pro občany voliče navrhovat JEJICH MOŽNÉ ZÁJMY i sama.

   V ČR vypadá zvykem,že občané ještě snad ani prozatim neumi za sebe vystupovat a spíše pasivně čekaji co se jim na hlavu přížene shora.

   Je to pravda nebo ne?

   Smazat
  2. VIDIME,ŽE ŘEV UTLAČOVANÉ VĚTŠINY LIDU JE VELKÝ!

   jejich lidská práva počinajic vnucovánim dalšiho nesmyslu===neomarxismu==,diktatury prý humanistů potažmo islamistů leze zubožovaným občanům do nerva a co oni?

   DOSTANOU CHABOU PŘILEŽITOST ZVOLIT OKAMŮRU,

   Ten je ovšem individualista a zdá se že většinu v Parlamentu nepotřebuje.
   Nechcetotiž totiž pracovat na potřebné OPRAVDOVÉ ideologii a jeho parta se tak může jedině dřive nebo později poprat mezi sebou

   ,Anebo taky ne,že ANO?

   Smazat
  3. VÁŽENI MÁLO ŠTASTNI OBČANÉ VOLIČI JÁSEJTE,

   je tu nápad vašich špiček

   NEPOLITICKÉ SPOLEČNOSTI OSV

   řidit to Česko Rupsko taky jako firmu ovšem ne do jamy, ale k prosperitě ve velikosti přesahujici velikost parniku a to v opačném gardu JAKO opravdovou FIRMU!

   KDO JE PROTI,AT SE TU OZVE A NAPÍŠE PROČ

   Smazat
  4. MUZIKA ZAČNE HRÁT AŽ NAJDEME PŘECEDU,TZV FUJERA

   fujer je lidový název pro FüHRERA,aby bylo jasno.Bez něho si dát ránu asi nepůjde.

   Dále budeme muset najit název pro naši Novou ideologii a ta by měla už i konkrétni PROGRAM,

   NO TEN NÁRODNI PROGRAM ? ni,?,

   Protože občané voliči se neobejdou bez diktatury viz pan MARX,lenin,Sralin tak musime najit i název pro naši diktaturu návrh je odvozen od naši politické třidy prý sprostých Šmejdů-/lidově/,kteři nám ovčanům ukradopu všelijakými sliby VOLBAMI naše hlasy a pak se směji jak jdeme demonstrovat a nikdo nepřijde ,ani kobyle pod ocas a tak si mohou dělat co chtěji hlavně vykrádat naše kapsy ,ti lapkové!

   Tak dámy a pánové tady by mohla pomooci nová

   DIKTATURA SLUŠNÝCH OBČANŮ VOLIČŮ

   To by byl MOŽNÁ ten tanec BUGI,BUGI no NI?
   A muziky by mohly hrát jako zběsilé!

   Takže Brouci je načase se naučit křižit kusadla,nebot vás čeká

   KORPORÁTNI OLIGARCHICKÁ TYRANIE OHNUTÝCH HŘBETŮ A NÍZKÝCH PLATŮ,ZE KTERÉ NIKDO KROMĚ VÁS VYMOTÁVÁNI NEZAHÁJI!

   Pane autore na vašem webu diskutujete a tady se neobjevite z nenapíšete jak to nejde,co?

   Nebojte se přecedou nemusite být,na něhoje už připraven naprosto přesný a udivujici návrh..

   Smazat
  5. Vašnosta Radosta přecedou, hujará, fujará.

   Smazat
 4. Cesi jiz demonstrovat nebudou ! Ceska republika je cilem Ruska.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Domníváte se, že Rudá armáda nás zase zachrání jako v květnu 1945, když se najdou idioti a američtí kolaboranti, kteří haní pomníky padlých Rudoarmějců za naši svobodu ! Klika, která se zmocnila vlády po Listopadovém puči rozkradla státní majetek a národ dostala do koloniálního područí USA !!!

   Smazat
  2. 9:10 Tentokrát Rudá armáda asi nebude mít důvod nás osvobozovat, nevypadá to že by jim v Berlíně chtěli vystavit pozvánku. Z čehož plyne, že si s africkýma inženýrama budeme muset poradit sami.

   Smazat
 5. Dneska jsem slyšel zajimavou větu. Ono, víte zajimavá zjištění jsou jak objevy malých dětí, věcí, kolem kterých dospělí chodí denně a je nevidí. Víte které státy utočí na Syrii, no to víte všichni - USSA, Britanie, Francie. Víte, co mají ty 3 země společné - no mají ty naftařské koncerny - Shell, a již jsem zapomněl, jak se jmenují další. A ted příjde ta zajimavá věta: Zajimavé je, že tyto tři země /s naši podporou - viz naš parlament - Kalousek a další/ vyvážejí demokracii především do zemí, kde je ropa. Jak jednoduché.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ANO máte pravdu,0.34 JDE SAMOZŘEJMĚ O ROPU

   celý ten cirkus Humberto,který se tu předvádí by byl zábavný,kdyby při něm nešlo o zabijeni co nejvice lidi,ničeni celých států,nahnánim milionů uprchlíků doktrinou neomarxismu do Evropy,brzy tzv sjednoceni rozpočtů-ukradeni peněz na válečný finance ,ATD což brzy uslyši celá Evropa přitom je MAKARON ten ,který je zezadu veden bankstery.

   Bylo by zajimavé,kdyby alespon tento web se ujmul realizace toho co si dali do záhlavi.
   Prozatim to spíše vypadá,že se jen účastni té cirkusové zábavy a vali se tu neustálým proudem jen popisy situace, jako zpravodajstvi,ale to je tak asi vše.Kombinace by špatná nebyla.
   Občané voliči totiž ještě solidaritu mezi sebou neprobudili.
   Je to pravda nebo ne?

   Smazat
  2. Výsledky: Shell Oil, Exxon mobil, Saudi Aramco, Royal Dutch Shell, bývalá společnost Elf a jejich poskoci mají zájem na trvalé destabilizaci blízkého východu. IT is simple, Mr. Watson...

   Smazat
  3. 0:34 Když už něco zbůhdarma plácáte, je potřeba to vysvětlit. Smyslem rozvratu Sýrie bylo postavení ropovodu ze Saudské Arábie do Evropy, aby bylo Rusko odstřiženo od odběratelů ropy. Ve státě kde je bída se snadno provádí převrat a genocida. Proto se do toho v Sýrii muselo Rusko vložit.
   A teď můžete vesele zase plácat.

   Smazat
 6. Ale to spieval (tuším ešte) za "socíku" Pavel Dobeš:
  "Oč tady někomu běží,
  naftových věží se ptám?!"
  Pivonka

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.