Reklama

pondělí 9. dubna 2018

Teror, který nepohorší II

Tribun
Masakr korejských komunistů na ostrově Čedžu, o kterém včera (7.4.) psal Český rozhlas, se v mnohém podobá masakru komunistů v Indonésii. Společným jmenovatelem této zostřené formy antikomunismu – který nepochybně mnohým „demokratům“ imponoval tehdy a mnohým imponuje i nyní – je aktivní podpora USA. To jenom až zase budou USA někoho obviňovat z porušování lidských práv:

Pro mnohé Jihokorejce je dodnes obtížné mluvit o masakru, který se udál před 70 lety na ostrově Čedžu. Krvavé potlačení komunistických příznivců ze strany Soulu, jež mělo roku 1948 za následek desetitisíce obětí, lidé nazývají pouze jako „událost z 3. dubna“.
Zásah jihokorejské armády proti levicovým povstalcům, kteří měli ideově blízko k režimu ze severu Korejského poloostrova, stál život více než 30 tisíc lidí a byl jedním z prvních velkých masakrů po druhé světové válce.
Událost byla po desetiletí tabu, protože většina viníků pocházela z vlastních řad – z jihokorejské armády. Ti navíc měli podporu ze strany velení amerických jednotek, které se na území pozdější Jižní Koreje nacházely od konce druhé světové války.
Jižní Korea v současné době umožňuje novinářům přístup na zelené pláně, kde vojáci oběsili celé rodiny. Na místě jsou také hroby dětí.
Tato 79letá žena přitom dobře ví, co to znamená mlčet. Byla svědkem toho, když vojáci tehdy na louce u jedné vesnice postříleli její příbuzné. Při střelbě zemřelo 398 osob. Po desetiletí nepromluvila ze strachu, že by ji mohli označit za komunistku.
Po konci japonské okupace Korejského poloostrova v roce 1945 našly na ostrově Čedžu útočiště levicové skupiny, které se zasazovaly o jednotnou Koreu. To se ale nelíbilo tehdy nejsilnějšímu muži jihu Korejského poloostrova I Sung-manovi – v českém prostředí známém i jako Li Syn-man – který s pomocí americké vojenské vlády v průběhu roku 1948 šplhal na vrchol mocenské hierarchie.
Osmdesát procent obětí má na svědomí jihokorejská armáda. Soulu k vítězství nad rebely mnohokrát gratulovala americká vojenská správa země.
A pak se mi divte, že nemám pro antikomunismus pochopení.


Související článek:


 

12 komentářů :

 1. Pokud bude usa existovat, tak KLDR musi mit jaderne zbrane !!!! Amerika vyvrazdila tolik lidi, ze ten pocet vyvrazdenych by americe meli oplatit !!!
  dustojnik-valecny veteran

  OdpovědětSmazat
 2. USáci vraždí všude a všechno!

  Známe z historie tzv. Divokého Západu, že USáci pobíjeli Indiány jako zvěř, a často i zvěř jako Indiány.
  A což teprve mimo území USA – tam se to USákům vraždilo přímo JEDNA BÁSEŇ!
  My Češi o tom víme své: Angloameričtí letečtí piráti masakrovali naše civilní obyvatelstvo po tisících, v Záluží, Chomutově, Kralupech, Českých Velenicích, Českých Budějovicích, Plzni, Praze. Dokonce INDIVIDUÁLNÍ teror nebyl těm pirátům cizí; stovky našich strojvůdců by mohly podat svědectví o BRUTÁLNÍM napadání jejich lokomotiv západními bojovými letouny!
  Ale co v naší vlasti spáchaly pozemní okupační jednotky US Army, to se prostě vymykalo pochopení. Ano, hrůzy i těch nejbarbarštějších náletů bledly před přímým řáděním amerických okupantů: http://www.fronta.cz/kniha/bartosek-pichlik-americane-v-zapadnich-cechach-v-roce-1945

  K událostem na Čedžu: Odsuďme pachatele, jímž je kapitalismus a demokracie. A vezměme si poučení: Korejští soudruzi zahájili revoluci na Čedžu předčasně. Kdyby si šetřili síly na pravý okamžik, na vyvrcholení národně-osvobozeneckého boje na Korejském poloostrově, tak jsme mohli vyhrát, a ostrov byl náš už tehdy. Ano, Čedžu mohl být NEDÍLNOU součástí KLDR už celých 70 let.
  Leninu žel, tamní soudruzi se zachovali neleninsky, prohráli, takže Čedžu nadšeně uvítá Nejvyššího soudruha Kim Čong-una teprve po definitivním rozdrcení USA a sjednocení KLDR.
  Mimochodem: Před pár dny, u příležitosti oslavy tzv. velikonoc, masakr komunistů na Čedžu chválil i papež v Římě. Inu, svůj k svému, že.

  Ať věčně žije Veliký Putin, naše jediná opravdová záštita proti EU a NATO!

  P. Radosta

  OdpovědětSmazat
 3. P,Radosto, už jste víc než trapný. není ironie jako ironie, pak zůstává jen hloupost. A neříkejte mi zase že na vás plivu, za to mi nestojíte.V.J.Horák

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 16:37
   Nevadí mi,že VŮL JE VŮL,VADÍ MI,KDYŽ SI O SOBĚ MYSLÍ,ŽE JE LEV....viď Iciku?!!!☺

   Smazat
  2. 16:27 Vypadá to, že trotlové od Jandy změnili taktiku. Dostali od US Embassy příspěvek na boj proti "dezinformacím", tak je nutné nějaké vyrobit, aby bylo proti čemu bojovat. Už se těším jak CTHH bude citovat Radostu jako typický příklad "zaměření" nežádoucích webů. Je skoro až škoda, že si na takovou práci najímají idioty, jako je Radosta. Ten je tak průhledně blbý, že si z něj člověk ani nemůže utahovat. Pepek Vyskoč (nádeník z USA, dnes spokojený podnikatel, Mr.Google) byl mnohem zábavnější. Ten alespoň těm svým pitomostem věřil.

   Smazat
  3. P.Radosto, ty jsi opravdu blb, pokud cítíš nějaký zápach otevři si okno, nebo zapni ventilaci. Jaké bylo v kavárně kafe?
   V.J.Horák

   Smazat
  4. 19.28 Hlavně, když z toho pisatel Radosta má radost...

   Smazat
  5. P.Radosto opravdu mě bavíš. Prosím neodcházej dnes moc brzy, vžyť pavilon se
   zavírá až ve 22.00hod.

   Smazat
 4. 14:22 ty užitečnej idiote, co to máš za matroš k hulení, když píšeš takový sračky? Nejdříve si najdi někde na webu kdo začal válku v Koreji a proč Čína a Rusko maji z toho dodnes průjem

  OdpovědětSmazat
 5. Co se týče zločineckých USA zřejmě už zapomněly jak v minulosti dostaly přes svou válkychtivou držku od Sev. Korey (1953) a od Sev. Vietnamu (1968). I díky pomoci dobrovolníků z Číny a SSSR.

  OdpovědětSmazat
 6. Jo fašisté se nemění jen si říkají demokraté.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nebo hlasatelé "tradičních hodnot"! - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/178161_640.jpg

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.