Reklama

.

.

neděle 8. dubna 2018

The Hill: Mezi ČLR a USA vzplanul boj o vliv na KLDR

Maxim Isajev
8. 4. 2018 Regnum
Pokud se vztahy mezi Čínou a Amerikou ještě zhorší kvůli obchodním rozporům, Ťin-pching se může rozhodnout pro zrušení hospodářského a politického tlaku na Severní Koreu. Pokud Trump odstrčí nejen Čínu, ale i Jižní Koreu a Japonsko kvůli neshodám, spojeným s obchodem a úrovní výdajů na obranu, pak politika vůči KLDR se v nadcházejících měsících, a možná i letech, změní v nepřetržitou bitvu. Minulý týden severokorejský vůdce Kim Čong-un jednal s prezidentem ČLR Si Ťin-pchingem poprvé od svého nastoupení do funkce v roce 2011. Za normálních podmínek by takové setkání nevyvolalo žádný údiv, protože Čína a KLDR jsou spojenci. Nastaly však neobvyklé časy, píše Lisa Collinsová v článku pro americký list The Hill.

Setkání mezi oběma vůdci experty překvapilo, neboť v poslední době byly vztahy mezi oběma zeměmi napjaté. Od okamžiku nástupu Kim Čong-una k moci se uskutečnilo jen několik setkání na vysoké úrovni mezi oficiálními představiteli obou zemí. Přicházely také zprávy o tom, že v posledních několika měsících došlo k výraznému snížení objemu obchodu mezi Pchjongjangem a Pekingem.

Jak bylo uváděno, rozpory, které vznikly v důsledku severokorejských raketových a jaderných zkoušek, aktivizovaly čínské sankce vůči KLDR, a osobní neshody mezi severokorejským vůdcem a prezidentem ČLR přispěly k vzniku napětí ve vztazích mezi oběma státy. V minulosti se prezident ČLR údajně rozčaroval v severokorejském vůdci kvůli jeho vtíravému a nepředvídatelnému chování a snaze získat jaderné zbraně. Kim Čong-un byl zase rozhořčen skutečností, že Čína využila spojenecké vztahy s KLDR k tomu, aby upevnila ekonomický a politický vliv na Pchjongjang.

Avšak nedávná návštěva Kim Čong-una v Pekingu svědčí o obnovování vztahů mezi oběma zeměmi. Neočekávaná "neoficiální návštěva" pravděpodobně dala nový podnět rychle se rozvíjejícím událostem kolem Korejského poloostrova a vnitřnímu uspořádání v obou zemích. Severní Korea postupně buduje vztahy s Jižní Koreou, USA a nyní s Čínou.

Sblížení Pchjongjangu s ČLR bylo pravděpodobně způsobeno několika faktory. Zdá se, že Kim Čong-un byl omámen rychlými technologickými úspěchy, dosaženými v roce 2017 v rámci programu na vytvoření jaderných zbraní a diplomatickými úspěchy s Jižní Koreou v posledních několika měsících. Jistota v těchto dvou směrech vytvořila další diplomatické možnosti pro zahájení jednání s Čínou a USA.

Potřeba snížit negativní dopad sankcí USA na ekonomiku země pravděpodobně také sehrála svou roli. A co víc, KLDR má možnost využít rostoucí propast v obchodních vztazích mezi Washingtonem a Pekingem pro upevnění vazeb s Čínou. Také setkání s prezidentem ČLR v předvečer květnových rozhovorů s americkým prezidentem Donaldem Trumpem může hrát na ruku Pchjongjangu v případě, že jednání s Trumpem ztroskotají.Zrušení omezení funkčního období prezidenta Číny a dokončení konsolidace moci umožnilo Ťin-pchingovi soustředit se na politiku vůči Severní Koreji. Náhlý Trumpův souhlas s jednáním se severokorejským vůdcem zřejmě přiměl Peking, aby situaci změnil a uspořádal setkání s Kim Čong-unem před summitem s Trumpem.

Peking si je dobře vědom důležitosti nadcházejícího summitu s Trumpem, protože současný šéf Bílého domu bude prvním americkým prezidentem, který se setká se severokorejským vůdcem. V souvislosti s tím se Peking obává, že by mohl být vyloučen z procesu přijetí významné dohody. Zdá se, že Čína je znepokojena potenciální hrozbou ztráty vlivu na Korejském poloostrově. Setkání mezi Ťin-pchingem a Kim Čong-unem připomělo světu úlohu Číny v regionu a zvláště v severokorejské krizi.

V rámci dvoustranných konzultací se Čína určitě pokusí určitým způsobem ovlivnit mezikorejský summit, naplánovaný na 27. duben, i summit s USA, který je naplánován na konec května. Zatím je příliš brzy na to, aby se mluvilo o tom, jaké konkrétní požadavky budou předloženy KLDR a na jaké ústupky přistoupí, a také nakolik zasahování Číny ovlivnilo výsledek setkání Trumpa a Kim Čong-una.

Stále ještě není jasné, zda má Severní Korea v úmyslu jednat o likvidaci programu jaderných zbraní. Je však zřejmé, že rozhodnutí ve Washingtonu a v Pekingu jistě ovlivní ochotu Číny spolupracovat s USA v budoucnu. Pokud se vztahy mezi Čínou a Amerikou dále zhorší z důvodu obchodních rozporů, Ťin-pching se může rozhodnout, že zruší hospodářský a politický tlak na Severní Koreu.

Totéž lze říci o spojencích Washingtonu. Pokud Trump odstrčí nejen Čínu, ale i Jižní Koreu a Japonsko kvůli neshodám, spojeným s obchodem a úrovní výdajů na obranu, pak politika vůči KLDR se v nadcházejících měsících, a možná i letech, změní v nepřetržitou bitvu.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

40 komentářů :

 1. Jak to tak okrajově sleduji, tak se mi zdá, že sami jihokorejci mají už těch amíků plné zuby. Je to hlavní překážka aspoň nějakého vnitrokorejského usmíření. Jenže USA nikdy, tam kde vkročila bota jejich army, odnikud neodejde.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A jak to jako sleduješ, ty trubko? Píšeš z dlouhodobého pobytu v Jižní Korei? Nebo je jen tvé přání otcem myšlenky?

   Vymazat
  2. 11:28
   uASSackejch okupantů mají plný zuby VSUDE NA SVĚTĚ,TY HAVLOZVRATKU BEZ MOZKU!!!!

   Vymazat
  3. 12:06 Kašli na chudáka provokatérskýho, nestojí ani za flusanec.

   Vymazat
  4. Svět je v katrastrofální situaci. A kdo za to může? Rusko, Čína, Irán a spousta dalších zbabělců. Kdybi Rusové bouchli pěstí do stolu a jasně řekli amíkům, máme sankce, dobře, od zítřka obchodujeme s Koreou. Úplatné čubce Mayové zavřeli kohouty. To samé kdyby udělala Čína, svět by věděl o co jde. Diplomacie už tu nemá místo. Kdo viděl ministra zahraničí Británie, tomu to musí být hned jasné.
   PS - a náš slavnej agent Burešů a jeho poskoci tajně podepsali dohodu s USA o tom, že si jejich armáda po naší krásné zemi může rejdit jak se jí zlíbí. Jako odměnu pro tu chátru bylo vyjádření jednoho amíckého zeleného mozka, že naše dálnice nestojí za nic.

   Vymazat
  5. 11:15 Dobře jste to napsal je to pravda stačí číst.

   Vymazat
  6. 12:06 Ty radši zaduj rudoprde svýmu putlerfýroj do ucha, ať ti pořídí klávesnici s funkčím "R", ať ty tvý mongoloidní skřeky začnou aspoň krapet dávat smysl. Páč jedinej stát se dvěma "s" v názvu je tenhle - https://en.wikipedia.org/wiki/Rossiya

   Vymazat
 2. Jsem přesvědčen, že cílem procesu, jehož "zviditelnění" nastartoval Kimův novoroční projev a následná účast "sportovců" na olympijských hrách v Jižní Koreji, je sjednocení Korejského poloostrova i za cenu odstranění severokorejského jaderného programu a odsunu amerických vojáků z Jižní Koreje.
  Samozřejmě mohu se mýlit, mnohým se to nebude "zamlouvat..."
  L.S.

  OdpovědětVymazat
 3. NOVÁ ZPRÁVA (omlouvám se, že mimo téma):

  MO RF vyvrátilo zprávy o chemických útocích v syrské Dúmě
  https://cz.sputniknews.com/svet/201804087116967-Rusko-zprava-utok-Syrie-Duma/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. NO sláva! Ale co vymyslí teď? Nebude to ve svým důsledku ještě horší?

   Vymazat
  2. Vojenské vměšování z vymyšlených a zfabrikovaných důvodů v Sýrii je absolutně nepřípustné a může vést k těžkým následkům, stojí ve zprávě ruského ministerstva zahraničních věcí.

   Na ministerstvu připomněli, pokračuje vhazování informací do prostoru o použití chlóru či jiných otravných látek ze strany vládních vojsk.

   „Je nutné ještě jednou varovat, že vojenské vměšování z vymyšlených a zfabrikovaných důvodů v Sýrii, kde se na základě prosby zákonné vlády nachází ruští vojáci, je absolutně nepřípustné a může vést k těžkým následkům," stojí ve zprávě.
   Washington se tím, že organizuje informační vhozy o použití otravných látek syrskou armádou, snaží najít záminku pro nové útoky na vládní síly, stojí ve zprávě ruského ministerstva.


   „Další taková vymyšlená informace o údajném chemickém útoku na Dúmu se objevila včera. Přitom je slyšet odkazování se na nevládní organizaci Bílé přilby, kterou opakovaně usvědčili ze spolupráce s teroristy," prohlásili na ruském ministerstvu.
   Ministerstvo zahraničí také prohlásilo, že podobné „nebezpečné provokace" hrají do karet silám, které odmítly příměří.

   Vymazat
  3. 16:13 Odsouzení je jedna věc, druhá je otázkou.. ?
   Bude či nebude se opakovat loňský útok USA na syrské vojenské letiště, při kterém převážná amerických raket zřejmě nedoletěla na cíl?

   Vymazat
  4. A proč píše to pseudonym "radosta" ty pitomosti? Ty zřejmé pitomosti? Je tak praštěnej, nebo se tady producíruje, a má z toho psinu? To by mně fakt zajímalo, protože ty bláboly jsou opravdu trapný. Lenin - mstící pluky - slavní bohatýři - to může psát jenom blb non plus ultra. Retardovaný jedninec.

   Vymazat
  5. Radosta je provokatér mdlého rozumu.

   Vymazat
  6. Tak hele vašnosto Radosto - nechají těch sprostot a sprostých urážek. Pokud pozoruji, jsou na NR nováčkem, nebo si změnili pseudonym, aby vypadali exotičtěji -leč nejsou, mohu jich uklidnit. A nechají si ty jejich smrdutý flusance pro jejich bábu, mají-li jakou, nebo pro svoje parchanty. Jestli píšou názor -v pořádku, od toho diskuze jsou. Jestli píšou praštěný bláboly o Leninovi a bohatýrech, a podobné ptákoviny, nedivěj se, že jich někdo napomene, aby přestali blbnout. Vědí? Takže - nechaj si ty sprostý nadávky, voni jsou přece intelektuál - ne? A k tomu vyvolávání ať žije... proč nejdou na ulici s nějakým tím transparentem? Tam by to bylo působivější, tady jim na to všichni dlabou, a mají z nich legraci, a jejich hesla moc nevyniknou.

   Vymazat
  7. Jo -a ještě bych doplnil k jejich sprostotám v anonymu 21.39 -vyserou se na to, jasný? Například já umím anglicky jako česky, nevytahuju se s tím nikde, a kdo je to "my putinisti" nevím - snad nějaká smečka blbců, jako jsou voni? Jejich "psaný text" překládat netřeba, neboť jsou to trapný sračky, svědčící spíš pro skutečnost, že požírají nějaký ten dryák na nervy -asi proti depresím? Protože z takových blbin, co voni nosej v palici, nutně se musí dostavit deprese, dříve nebo později. Pokud jsou vlastenec, je to v pořádku, a chvalitebné, ale odpustěj si ty sprostý nadávky a osočování druhých z mdlého rozumu, když sami jsou prvotřídní blb, předvádějící zde intelektuála, leč neúspěšně. Jsou sprostý, nevychovaný sajrajt, přesně typický pražský kavárník, havlova a kalouskova elita - fujtajbl! Vemou si svůj prášek a jdou chrápat - jdou, jdou - už je to pro nich náročný. Odprejsknou!

   Vymazat
  8. POZOR, POZOR !!!!
   Radosta je provokatér, pravděpodobně zaměstnanec Jandy a jeho intimní přítel
   TREP.

   Vymazat
 4. Kéž by Trump a ta ostatní NATOvská okupantská havěť už konečně dostala pořádně po hubě a bude po provokacích!!!!!!
  A Trumpety by měl dopadnout stejně,jako Musoliny,ksindl prolhanej!!!!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nikdy nedostane pořádně po hubě a on to ví. Nic se nemůže rozpoutat, protože by to znamenalo miliardy mrtvých a totální světovou zkázu. Ale provokace budou pokračovat - vyžívají se v nich impotentní prachatí chlápci, je to jejich výlet do mládí, kdy si navzájem poměřovali čuráka, nebo sázeli na to, kdo dochčije dál. Je to hra. Jednou je to přestane bavit, i když svět je tak rozesranej, že těžko už si podají ruce a přestanou s tim. Media jim to nedovolí. Válčení a provokace dnes potřebují hlavně media - mediálních tchořů jsou dnes miliony, a všichni chtějí prachy -a čím si vydělávají? Žvaněním. A o čem žvaní? O tragediích, nehodách a provokacích. Straší lidi, a tím pádem taky lidi jejich sračky čtou, protože denně chtějí vědět, jak to bude dál a co se děje teď. A oni si vymýšlí sračky. To media potřebujou všechny ty děsy a hrůzy. Kdyby vychcípala na mor polovina sráčů, kteří se živí psaním sraček, a šíří po světě nasrávací temata, byl by našup klid, a po provokacích. Jak jsem napsal -opakuji. Media nedovolí světový mír a pohodu. Naopak - modlí za více požárů obchoďáků, více najížděček do lidí, více jedu, více tragedií - mají o čem čvachtat, a psát nekonečné sračky. Dnes je svět nejen zvrácený - už je perverzní, a vším jsou vinna media. Ty, kteří si je vytvořili, najali, a platili pro podobné žvásty, teď začnou požírat. Oni nikomu nedovolí, aby byl ve shodě se sousedy a v pohodě. Kdo napsal, jak roboti začali požírat své tvůrce - Čapek? A tak to i je. Teď svět doplácí na uměle a účelově vytvořené zbraně hromadného ničení -a to jsou media, a celý ten zkurvený mediální průmysl.

   Vymazat
  2. Omyl, média jsou jen ve službách kapitálu. Jen z tohoto důvodu jsou zvrácená a perverzní, v souladu s objektivními podmínkami existence kapitálu.

   Vymazat
  3. 17:55, mediální tchoři 😁 moc hezky výraz pro tu tupou žumpu.

   Vymazat
 5. Severní Korea
  Čína a Rusko se dohodli na nové politické strategii.
  Veškerá jednání s rétorikou sankcí bojkotují.
  Od dnešních dob přistupují k západu
  jako k rovnocennému partnerovy
  a nebo se vůbec nepotřebují domlouvat*

  OdpovědětVymazat
 6. USA rozpoutá nebo pomáhá rozpoutat válku se statisíci mrtvých a milióny zraněných a lidí bez domova a ještě se dokáží stavět do rolí mírotvorce. Je to přímo děsivé, co si dovolují a svět se tomu nedokáže bránit. Ale všeho do času. Karel z Plzně

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To je k článku nebo se ti zase něco zdálo?

   Vymazat
  2. Ale nic nerozpoutají Kájo z Plzně, hoď se do klidu - to, co čteme, rozpoutávají media - čteme to, nebo ne? Nebo to vidíme na vlastní oči? Nikdo nic nevidí, nikdo nic neví, nikdo nic neověří. Mediální žvanivci potřebují psát všechny ty sračky. Šmejdi, kteří si vydělávají takzvanou integrací nepřizpůsobivých, se snaží co to jde, aby nikdo nebyl přizpůsobivý, a aby jich naopak přibývalo. To snad je logické - ne? Kdo se živí pomocí psychoušům, ten se modlí, aby přibývalo magorů, a snaží se je neléčit, výrobci a prodejci léků lidem lžou v reklamě a všude, aby žrali jejich prášky a sračky, a úplně nejvíc se lže, a oblbují se ženský. Boj s vráskami - je hnus a hrůza. Na tom kosmetickej průmysl, všichni, kdož zpracovávají chemický sračky, jimž lidem ničí kůži, a humusáci "plastičtí lékaři" - co ničí blbkám ksichty, vydělávají obrovský prachy. Vyplácí se jim bohatě ti prašivci co jim dělají reklamy. Tak bych mohl pokračovat dál - svět je plnej šmejdů, kteří nejdřív potřebují lidi zničit, aby to pak napravovali, a na svém ničení vydělali. A media - těch je nejvíc, a jsou to šmejdi ze všech nejhorší. Ty potřebujou katastrofy všeho druhu, a proto rozesírají lidi, státy, národy, všechno. Někdo by to měl začít hubit jedem na krysy, protože to krysy jsou.

   Vymazat
  3. ..otázkou je
   jestli chceme hrát roli užitečného deratizátora
   a nebo chceme aby oponenti změnili názor.
   Osobně věřím v sílu pravdivé informace.*

   Vymazat
  4. http://www.rukojmi.cz/clanky/domaci-politika/5955-jak-zacit-a-ne-vyhrat-3-svetovou-valku-metoda-overtonova-okna-aneb-jak-prosadit-neprosaditelne

   Vymazat
  5. http://casopisargument.cz/2018/04/06/pet-kroku-priprav-k-valce-jak-je-rozpoznat/

   Vymazat
  6. Tak to já se přiznávám, že na dobrovolnou změnu názoru oponentů nevěřím. Není způsob, který by dokázal změnit hysterické fanatiky, aby změnili své myšlení a posedlost. A pravdivá informace? To se musí dát do uvozovek - protože "pravdivá informace" už je dnes jen čítankový pojem, který v reálné praxi nelze nalézt. Asi patří někam do třetihor. Takže já věřím na účinnou deratizaci, i když musí být hned napoprvé silná a konečná. Jak známo, krysy jsou přizpůsobivé, a podávaný jed na krysy je dokáže ještě posílit, a zvýšit jim imunitu.

   Vymazat
 7. Ovšem v tom oblbování Světa jsou přece jen borci SSA. Nyní šíří pro svoji potřebu eskalovat dále válku v Sýrii zcela vylhané zvěsti o užití chemických zbraní proti islámskému státu legální vládou Sýrie, ačkoliv to byli naopak teroristé pod ochranou SSA. Tomu nemůže přece Svět uvěřit, že by si Asad ničil vlastní zem - ale že to dělají teroristé, tomu se dá uvěřit lehce. Vztekají se z porážky. Bylo to tak vždy i v minulosti, že SSA připravili chemické zbraně a když začali jejich teroristé prohrávat, tak je teroristé užili podle příkazů a instrukcí SSA. A SSA stereotypně z toho vždy obvinila legální vládu Sýrie, kterou se snaží svrhnout proto, aby se mohla zmocnit nafty a plynu. Takovým podvraťákem a lhářem si netroufl být ani Hitler se svojí 3. Říši. Snad s tou horou SSA antihumanismu si Svět jednou poradí!
  Nesmějete se, jaké ploty staví proti migraci Hispánců na hranicích s Mexikem SSA? To je podle našich politruků v pořádku. Ale že takové ploty postavilo Maďarsko? To je nelidské!!!. Německé koncentráky byly špatné, koncentráky SSA - třeba na Quantanámu jsou OK!
  SSA představují pro SVĚT zlo č. 1. Ostatní jsou bagatelní a KLDR je zcela pakatelní. OBČANÉ BY SE MĚLI PROBUDIT, DOKUD JEŠTĚ ŽIJÍ, POKUD OVŠEM ŽÍT V TOM PODRUČÍ SSA CHTĚJÍ A RADĚJI NEJDOU NA SMRT!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Podle posledních výsledků průzkumu veřejného mínění se občané hrouží do stále hlubšího a hlubšího spánku podobného mrtvolnému stavu. To zřejmě potrvá do té doby, dokud se tohoto stavu nedoberou skutečně.

   Vymazat
  2. On je to taky akt pudu sebezáchovy - to hroužení se do mrtvolného stavu. Protože jakákoliv vlastní aktivita je zbytečná.Jsou jen aktivity zprostředkované nějakými najatými agenturami, pak se může spustit nacvičený křik a kravál, a osobně jsem toho názoru, že mrtvolný klid je ještě tak nejlepší, čím se lid může bránit. A ještě bych přidal - vyhýbat se sledování a čtení medií, jako moru. Prostě žít a nechat žít, a jestli se dokážeme odebrat posléze do mrtvolného stavu skutečného, aniž by nás někdo poučoval, trýznil, vydíral, duchovně znásilňoval a otravoval, byli bychom šťastný to lid. Jenže nebudeme - budeme štváni, otravováni blbinama, které si vymýšlí skřeti z EU - protikuřácký zákon ještě nebyla poslední zhovadilost a znásilnění -přijdou další a po nich další. A ještě katastrofálnější je česká služební horlivostní abnormalita, daná skutečností, že pokud by EU například přikázala utnout každému z nás palec u pravé nohy, čeští úředníci vydají příkaz k odstranění celého chodidla. Horlivost a servilnost přímo chorobná, a zničující.

   Vymazat
  3. 22:02 Vyhýbat se sledování médií, tím myslíš m.j. přestat navštěvovat stránky NR?

   Vymazat
 8. Nová republiko nechrápej ! Orbán vyhrál volby . Čt se z Blaníkem posrala . Tak už věřím že točíte hovadiny za poplatky občanů . Veřejnoprávní televize špiní prezidenta republiky . V Polsku nebo v Maďarsku by vám to neprošlo .

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Že Orbán vyhraje volby bylo jasný od samýho začátku, stejně tak, jako že v Rusku vyhraje volby Putin. To nejsou země plné kurev a zrádcovských, zbabělých šmejdů, kteří civí jen na pytlík se zlatem, a klaní se zlatýmu teleti. Tam mají občané ještě občanskou čest - u nás je to výraz k smíchu.Nadávat a urážet v České polistopadové republice prezidenta republiky je very, very cool - a dokonce jsme v tom trumfli i tu americkou omezenou, desperátskou džungli, protože tam se v mediích prezident veřejně urážet nesmí. Ani nějakej obyčejnej americkej Venca někde v hospodě by si to tam nedovolil, protože není nikdy jisté, že tam někde nesedí jeho příznivec, ostrej hoch, kterej by mu ustřelil kejhák. My jsme zkrátka kulturní eldorádo.

   Vymazat
 9. Něco pozitivně flustrujícího o Korei, ať se trolové poserou, pozvracejí a zfetují!!
  Výchozí fakta duben 2018:
  Severní Korea:
  1) jaderná velmoc (atomová puma, vodíková puma, balistické rakety, milion vojáků ve zbrani)
  2) velmi odolná ekonomika (sankce USA Číny Japonska a ostatních hovad ustála, včetně povodní vyvolaných harpy)
  3) stále spolupatřičná s jižními Korejci

  Jižní Korea:
  1) velmi silná ekonomika (jeden ze 4 asijských tygrů)
  2) vazalský stát USA bez možnosti obrany suverenity
  3) velmi silné vazby na severní Korejce

  Z toho plyne, že obě Koreje se kvalitativně doplňují a po jejich spojení (byť proti vůli USA i Číny) z nich vznikne plně suverenní a obranyschopný stát, který se vykálí amikům, anglánům, japonům i číňanům na hlavu.
  Bude mít totiž vše potřebné:
  Silnou a nezávislou ekonomiku, silnou jadernou armádu, pracovité, vzdělané a ideově pevné obyvatelstvo a společné zdroje severu (uhlí, rudy, hory, dřevo , vodu) a jihu (fabriky, infrastrukturu, zemědělství). Naprosto suverenní a nezávislý stát - kdo to dneska má (ani germáni, natož angláni, už vůbec amici). Přeji Korejcům nadčasové vůdce, kteří se dohodnou a spojí proti židokorporátním hajzlům ze sionu a volstrýtu a nechají je existovat bez výpalného a otrokářství.
  Ďuro Trulo

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ďuro, co myslíš tou "velmi odolnou ekonomikou" KLDR? Obecně vzato, jejich ekonomika je mírně řečeno na huntě. Takže netuším, co máš na mysli tou odolností.
   Kromě toho - kde bereš informace o snaze spojit obě Koreje? Navíc spojení obou zemí v jednu by znamenalo, že z asijského tygra se stane otrhané kuře.

   Vymazat
  2. 22:41!
   Kubánská ekonomika je taky na huntě, již 50 let, a přesto se tam rodí a vyrůstají děti (zcela jistě zdravější a životaschopnější než jevropejci). Odolnost ekonomiky je schopnost čelit ekonomickým útokům, takže severokorejská ekomnomika existuje a přežila hrozné zásahy klimaterorismu juesej (suchá, hořící země a druhý rok katastrofické záplavy včetně všech kamenouhelných dolů a pak embargo na energonosiče). Být takový útok v čezzku tak jsme všici pomřeli hladem a chladem (a možná i studem), ale to se nestane, protože čezzko nemá vlastní ekonomiku, pouze koloniál germánů a anglánů (přeci si nebudou ničit svoje výkonné zdroje), viď judepatolízale.
   Co se stane z asijského tygra nech laskavě na tygrovi, zjevně nevíš o čem žvatláš.
   Ďuro

   Vymazat
  3. No, jestli odolnost ekonomiky země posuzuješ podle toho, jestli se v dané zemi rodí děti, tak to pak ano. :-O

   Vymazat
 10. Brzy, už v listopadu 2018 se o čtvrtinu proti hod. ručičkám posune severní pól.

  Přemístí se do západní Evropy. Dnešní teplý, kompasový východ pak bude na severu Ruska. Evropa zamrzne , S. Amerika se vypaří, Indie taky. Před 300 lety, do druhé celosvětové potopy n.l. , kdy zamrzli Mamuti, a také tehdy zahynula technicky vyspělá, předpotopní civilizace AMPÍRU, ta, která posvařovala z ocelových plátů Titanik a ocelového Leviatana, tak tehdy byl tlak vzduchu něco přez 8 atmosfér, dnes to jsou 4 atmosféry. Jestli přepólování poškodí sleněnou kupoli nad našimi hlavami, může se tlak vzuchu jetě snížit,a z hora z Kupole může být nasátý mráz z vakua . To by zamrazilo Evropu na příštích 250 let. Nyní už víte, proč je do Evropy cíleně přesouváno arabské a negroidní obyvatelsto. Je určeno k eliminaci při mrazu -300.C na nově vzniklém SP v Evropě. Dobře to popisujou Komunisti na stránkách OV KSČM ve Frýdku :

  http://www.ovkscmfm.estranky.cz/clanky/postrehy-k-duvodum-viry/

  OdpovědětVymazat