Reklama

.

.

čtvrtek 26. dubna 2018

Tipy pro česká media


Jiří Jírovec
26. 4. 2018
Kde se někdo ptá, tam nikdo neodpovídá a kde by někdo odpověděl, tam se nikdo neptá. Edward Albee
V Česku je prý ohrožena nezávislost novinářů. Klesli jsme v jakémsi žebříčku, ale jen o několik míst, takže situace stále ještě není zoufalá a naši stateční a neovlivní(telní) mohou prokázat, že jsou schopni odhalovat nepravosti bez ohledu na tom komu padne.
Nabízejí jim tři obrovská témata.


1. ČSSD svým handrkováním o Ministerstvo vnitra naznačila, že nezávislost policie nemusí být úplně neprůstřelná. Kdyby ANO mělo MV, Babiš by prý mohl ovlivnit kauzu Čapí hnízdo.

To je zajímavý nápad, protože naznačuje, že policii lze ovlivnit. A je jedno jestli zahájením vyšetřování nebo odložením udání. Stačí mít na příslušné úrovni "svoje" lidi.

Za posledních 10 let se na postu policejního presidenta postupně vystřídali Martinů, Lessy, Červíček, znovu Lessy a nakonec Tuhý. Dá to práci mít svého člověka na správném místě.

Výchozím bodem by pro nezávislé novináře měla být věta, kterou původně pronesl Babiš: "Kdybych nebyl v politice, Čapí hnízdo by nikoho nezajímalo". V mediích ji nikdo nerozporuje. Z hlediska konečného soudního výroku je zcela neutrální.

Podstatné je, že kdosi využil policii (a následně státní zastupitelství) k politickému boji. Anonymní udavač nemohl mít víc než podezření o pozadí projektu Čapí hnízdo. Jak známo policii trvalo velmi dlouhou dobu než jednoduchou situaci rozklíčovala. 

2. V návaznosti na (1) lze zkoumat snahy odstranit z politické scény ANO, nyní SPD a samozřejmě i KSČM. Ústava ČR v Článku 5 říká toto:

"Politický systém je založen na svobodném a dobrovolném vzniku a volné soutěži politických stran respektujících základní demokratické principy a odmítajících násilí jako prostředek k prosazování svých zájmů." Vývoj v ČR nemá příliš daleko k potlačení volné soutěže ani k násilí na ulicích.

Pozoruhodné je jednání ČSSD s ANO. Hamáček a spol pokračují v sobotkovském hlupáctví, totiž v představě, že se jednoduše podaří odstavit Babiše od moci. Stačí dát do koaliční smlouvy podmínku, že když odstoupí všech 5 ministrů, musí do týdne padnout celá vláda. Takový únor naruby. Jenže koaliční smlouva je právně nevymahatelný dokument. Babiš totiž odstoupit nemusí. Ledaže budou předčasné volby.

3. Media by se měla zabývat úlohou sociálních sítí v demokratickém procesu. Marek Benda odpověděl v Parlamentních listech na otázku "Domníváte se, že by vláda opřená o komunisty vyvolala u veřejnosti protesty?" takto:

"To samozřejmě nedokážu odhadnout. Byl jsem příjemně překvapen, že účast Ondráčka v čele komise pro kontrolu Generální inspekce bezpečnostních sborů vyvolala takové protesty mladých. Vyvolání protestů mé generace je pochopitelné, ale že i mladí lidé vidí jako problém nereformovanou KSČM, je pro mě příjemné zjištění. Uvidíme, co se stane příště." Tento zkušený politik nechápe nebo spíš zatím nechce vidět, že ti mladí jednají na základě jednoduchých hesel. Teď možná chtějí dát přes držku Ondráčkovi, ale třeba není daleko doba, kdy se sesíťuji pod heslem "Pusťte nás na ně!" a půjdou nabít třeba Bendovi.

Čeští politici předváději tanečky na palubě Titaniku. Jeho podpalubí zavalují sociální problémy, ale ty jsou jim - no víte kde. Mají svoje záchranné čluny a včas se vydají do bezpečí.

18 komentářů :

 1. Bojkotujte NR! Oni si čtení a diskuzi nezaslouží za své podlé chování!
  Nepodepisujte se budou vám poté dělat potíže (mazáním faktických příspěvků bez vulgarit!).

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Právě kvůli vám, milé 23:57, NR rád čtu. Čím jiným bych vás potěšil více?

   Vymazat
  2. Děkuji 0:30, Vy jte jiná persona!

   Vymazat
 2. Habaďůra ČSSD proti ANO jen dokazuje, že ČSSD je nereformovatelná a na zrušení bez náhrady. Posedlost proti Babišovi u idiotských politiků socanu musí být dána sexuální odchylkou. Jak jinak si lze jejich směšné chování vysvětlit? Je to nejlepší způsob, jak zvýšit Babišovi popularitu a ochotu ho volit. Kalouskovy nemanželské děti s tím nic neudělají.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kalousek přece žádné děti nemá, on je celkově impotent, nejen v politice.

   Vymazat
  2. 3:15 Žádný "významný" politik v Evropě nemá děti, bratrstvo kočičí pracky je důsledné

   Vymazat
 3. Jirovce, Vy takovy svetak a resite napeti mezi
  trpasliky ?
  Radej nam vysvetlete Vas nazor na masakr na Yonge Str. v Torontu. (Moje oblibena ulice.) Officialni vysvetleni neni mozne. Jezdil jsem tam za zabavou ! Jaky je vas nazor ? Co se to tam deje ?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 1:15

   Co se to tam děje?! --- Ty ses vážně nepoznal "Honolulu"? To byl přece jeden z tvojí party = "Vzpoura beta samců. Masakr v Torontu ukázal na hnutí zahořklých paniců"

   https://zpravy.idnes.cz/alek-minassian-toronto-kanada-dodavka-utok-incels-reddit-eliott-rodgers-panic-1xs-/zahranicni.aspx?c=A180426_094133_zahranicni_aha

   Vymazat
 4. 23:57 - vysvetleni je jednoduche cenzori, chteji znemoznit Dvoraka a vymenit ho za Kopeckeho.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 1:18 Ať žije slepičí rozum, furt ho máme dost. Hurá !

   Vymazat
 5. Zde prohlasuji, ze fandim Dvorakovi !
  Po opatrne analyze podchmurnych nalad v Cesku je mi jasne ze blizi vlastenecky prevrat.
  Dvoraku, jsme na tve strane ! Dej nam jmena cenzoru !
  Vlastenci je budou sledovat a informovat te o jejich pletichach.

  OdpovědětVymazat
 6. Pane Jírovče,
  hned v prvním bodě jste mimo mísu. Policie už dávno nejedná stylem, padni komu padni. Jak jinak si vysvětlit, že to, za co jsou lidi v privátní sféře běžně doháněni k odpovědnosti, se v politice a vysokých státních úřadech přechází mlčením. Vždyť, i když se neprokáže přímá zlodějina, stále zůstává na stole porušení poviností při správě cizího majetku. A za to nebyl odejit ani jeden politik. A že by se našlo případů v předražených zakázkách, navíc často zadávaných bez výběrových řízení.
  Připomíná mi to doby před sametem, kdy vysocí komunisté byli "potrestáni" za mnohem menší hříchy vyloučením z KSČ. Tak že jediným trestem může být nezvolení v příštích volbách. A to je k smíchu.
  Policie i justice už dávno koná na základě politických objednávek. A i když nejsem Babišůf fanda, i z kauzy Čapí hnízdo smrdí politická objednávka. Pokud by za ní chtěli dohnat do kriminálu Babiše, museli by tam poslat i desítky a stovky jiných "podnikatelů", kteří kouzlili se svými firmami tak, aby dosáhli na dotace. A příkladů by našel každý ve svém okolí víc, než dost, protože takových malých Babišů se najdou po republice stovky.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 6:31 "...takových malých Babišů se najdou stovky" - Takže každý z takovýcuh malých Babišů si zaslouží vysokou ústavní funkci! ANO, to je
   logika Faltýnků a ostatních z hnutí ANO.

   Vymazat
 7. Na řadu věcí, které kritizujeme nebo chválíme se můžeme dívat z různých pohledů a pak vypadají jinak. Úhel pohledu není ničím stanoven, snad by se měl řídit obecnou morálkou, ale tam kde morálka a stud neexistuje začíná džungle. Díval jsem se včera na duel Soukup - Babiš. Soukup se snažil vydolovat z Babiše vyjádření co bude dělat se zlodějinami o kterých vykládá každou středu Soukup, ale Babiš dělal, že o ničem neví a ani nechce vědět (na rozdíl v minulosti sledovat každou zlodějinu ODS, CSSD, Top...)Když Soukup chtěl vědět po Babišovi co bude řešit v krajích, Babiš vykládal o nutností vizí, když Soukup chtěl Slyšet vize, Babiš vykládal o hospicích a školkách.Něco je tady špatně a já říkám, je zapotřebí udělat nové volby, které možná pročistí politickou scénu. Stejně tak mám pocit, že od samého roku 90 je chybně nastaven systém odměn politikům.Jejich odměna měla vycházet z průměrného platu v České republice a k tomu mohli mít téměř "neomezené" odměny za dosažené kladné výsledky ekonomiky i životní úrovně lidí. Jo, to by se páni politici snažili, aby neschvalovali "nedokonalé" zákony, aby peníze neutíkaly z republiky ven.....do "práce" by chodili včas a pravidelně, s lidmi by komunikovali..... Bohužel, pokud bude docházet k nápravě někdy, nebude to nikdy skokově ale spíše pomalu a téměř neviditelně.Ovšem když se rozhlížím kolem sebe po světě, tak nikde nevidím zlepšování, spíše opak, takže proč zrovna máme být vyjímkou. Dobře už bylo, říkal můj děda, já už to říkám také.

  OdpovědětVymazat
 8. On bureš nepochopil že pro čssd není partner ale nepřítel.

  OdpovědětVymazat
 9. Proč tolik slov, soudruhu Jírovče?

  „Words, words, words.“ (Hamlet)

  Stačilo přece, abys jako nosné téma dne uvedl jediné jméno: Pavel Wonka.
  Vždyť je tomu právě 30 let, co spáchal sebevraždu, ten nechvalně známý nemakačenko, narušitel pětiletého plánu, a též neúspěšný kandidát na žurnalistu.

  Ano, bulač a rozvraceč Wonka se chtěl stát „nezávislým novinářem“ – jako kdyby někdy někdo takový existoval!
  Přitom my všichni komunisti a putinisti víme, že VŠICHNI OPRAVDOVÍ novináři jsou závislí, a MUSEJÍ být závislí.
  Jinak to prostě nejde: V kapitalistických a demokratických zemích je většina novinářů závislá na svých pánech, čili buržujích.
  A to je ŠPATNĚ.

  V socialistických a putinovských zemích jsou VŠICHNI novináři závislí na leninské pravdě a jejím nositeli, čili Straně.
  A to je DOBŘE.

  Z této prosté definice vyplývá, že P. Wonka se prostě nemohl stát „nezávislým“ novinářem, neboť by – prostřednictvím masmédií – rozvracel naše zřízení ještě víc, než svým aktivním odporem k poctivé budovatelské práci.

  Jaké z toho plyne poučení?
  Že správně závislí čeští novináři (z masmédií KSČM, velvyslanectví Ruské federace a našeho Babiše) tvoří dobře.

  Zato špatně závislí čeští novináři – ze všech ostatních masmédií – tvoří špatně, a dopadnou jako Wonka, dříve či později, každopádně však natvrdo.
  Což bude jen a pouze DOBŘE, i když Západ bude jako obvykle zuřit.

  „Wovon man nicht sprechen kann, darüber muss man schweigen.“ (L. Wittgenstein)

  P. Radosta

  OdpovědětVymazat
 10. Stejné je to i na Slovensku. Díval jsem se včera na slovenskou TA3, kde mluvil velmi sofistikovaně jistý Číž ze Smeru a oponent byl nějaký Poliáčík, co by "nezávislý".
  Což je nějaký radní z "veřejnoprávní" STV, něco jako ta "naše ČT". A zase to stejné jako u nás. V "diskusích" vždy tři praváci či polofašouni a jeden neškodný "levičiár" . Samozřejmě plus "moderátor", jako "nestranný" pravičák ze stáje "obyčajných ludí" z námestí.

  OdpovědětVymazat
 11. Podle pořadu : Máte slovo s Miškou Jílovou jste Ruský web :-) Takže nejdříve pozdravím Vládika Putina . ČSSD je stále impotentní strana . Podle volebních výsledků by meli v parlamentu obsadit : vrátnici , kuchyň a sklad uklizeček . Nehorázné chtějí vyhodit funkcionáře SPD . Pět ministerských křesle jim je naprd . Stejně chtějí časem svrhnout novičoka a předčasné volby . Joe to politická hra . Marcel

  OdpovědětVymazat