Reklama

.

.

úterý 24. dubna 2018

Tyranie Washingtonu (z interview P.C.R. pro Herland Report)


Paul Craig Roberts
24. 4. 2018             PaulCraigRoberts
Kdyby se Rusko a Čína spojily v navzájem spolupracující ekonomický celek, od Evropy a USA oddělený, zaznamenalo by Rusko na Východě nesmírný růst moci, zatímco pro moc západní by to představovalo totální kolaps. Bylo by to cosi jako světová revoluce a byla by to též poslední věc, po které by toužily západní banky, jejichž hlavní funkcí je expandovat západní finanční hegemonii do celého světa.

Washington dnes dává vůdcům států kupy peněz. Nikde v Evropě neexistují nezávislé vlády, Washington je všechny vlastní. Když Tony Blair opouštěl úřad, činila jeho finanční hodnota 50 milionů liber. Odkud myslíte, že je získal?

Což vysvětluje, proč západní vůdci podřizují zájmy svých zemí zájmům Washingtonu. Oni všichni umožnili Washingtonu vést jeho války a oni všichni jsou též odpovědni za vlnu uprchlíků, zaplavující dnes Evropu. Je to důsledek chybného kroku Merkelové a francouzského prezidenta, chyba Španělů, Italů a fakticky všech Evropanů, kteří Americe vést tyto války umožnili. Poskytli firmu – jinak by to byla „americká agrese“, ale takto je to „koalice ochotných“.

Jestliže vypukne válka, Evropa zmizí. Rusové už řekli, že už nikdy nepovedou válku na svém území. Nicméně zde dnes máme země, jako Norsko a Švédsko, které bývaly neutrální – a nyní se účastní manévrů NATO na ruských hranicích.

Máme zde Polsko a Rumunsko, které umožnily USA instalovat rakety na svých hranicích, což je totéž, jako kdyby podepsaly závazek smrti pro všechny Poláky a Rumuny. Všechny tyto vlády podpořily americký převrat na Ukrajině, jehož cílem bylo zmocnit se ruské námořní základny na Krymu a tak odříznout Rusko od Středozemního moře.

Ke všemu tomu daly evropské vlády svůj souhlas, i když celá tato jejich služba washingtonské agendě nedává absolutně žádný smysl.

Ze skandinávské agentury Herland Report, ovlivňující miliony lidí denně, přeložil Lubomír Man

19 komentářů :

 1. ale Rusko to ústami Peskova povedalo -400 rokov sme sa snažili stáť súčasťou Európy, nepodarilo sa a tak sme túto snahu ukončili,

  OdpovědětVymazat
 2. Velmi stručné, věcné a pravdivé.

  OdpovědětVymazat
 3. To jsem věděl už v prosinci 89. Staří jako já už nic neudělají a ostatní toho mají na krku tolik že se bojí trochu ohnat aby se neuškrtily.

  OdpovědětVymazat
 4. Snad už to Rusové pochopili že nejsou pro naprosto zvrhlý Západ žádnými partnery a měli by podle toho jednat . Ustupovat zlu se nevyplácí .

  OdpovědětVymazat
 5. Je neuveritelne, kam dospela zapadni demokracie po rozpoadu socialistickeho bloku.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. O politiku se zajímám bohužel teprve asi 4-5 let, je mi více než 60. Ale otázka zní: nebyly ty západní demokracie i předtím stejné, neměly stejný charakter, neměly již stejný charakter v 19 století? Povstání Mahdiho, Angličané použili čerstvě vynalezen kulomet Maxim - proti klasickým puškám - několik tisic mrtvých, podobný způsob Hiroshima, Nagasaki, Vietnam, Korea, to všechno bylo před rokem 1989.Včele kapitalistického světa jsou stále choré mozky, občas se objeví mozky více choré - Adolf Hitler, ale tam patří i McArthur, velebený emerický generál v jistém smyslu tam patří i velebený Churchill, který nechal hlady chcípnout 1,5 milionů Indů v Bengalsku během druhé světové války, kdy již bylo rozhodnuto o výsledku této války - letmo jsem nahledl do Wikipedie - nenajdete tam nic o tom že McArthur htěl použit na Severní Koreu a myslím na Činu atomové pumy, o tom použití kulometu proti Mahdiho bojovníkům také nenajdete nic - dokonce u hesla kulomet.

   Vymazat
  2. V roce 1904 vstoupila do Tibetu britská armáda a postřílela několik tisíc Tibeťanů, kteří proti kulometům neměli šanci.
   Britové to prezentovali jako civilizační úspěch, kterého hned také obchodně a politicky využili.
   Samozřejmě, že napadený a poražený zaplatí válečné náklady a zaváže se k dalším ústupkům.

   Na omluvu Západu bych použil legrační argument: Západ se tak chová, protože je technicky vyspělejší, čili moderněji vyzbrojen.
   Kdyby nebyl, sám by se nejspíš stal obětí podobných loupeživých parchantů, jako jsou ti, kteří tradičně ovládají Západ.
   PB

   Vymazat
 6. Přesně tak Rusko by se mělo spojit s Čínou a zatočit s těmi bestiemi.

  OdpovědětVymazat
 7. Az vy jednou poznaty ty, ktere zde litujete, tak si uvedomite rozdily, napr. mezi Indii a Britanii budete shanet kulomet..

  OdpovědětVymazat
 8. 22:33 Rusko se může spojovat s Čínou jen potud, pokud by ho neabsorbovala a potud, pokud ona chce. I s tím úmyslem. Hloupost "západní" (bílé civilizace) je v tom, že nahání Rusko svou politikou do náruče Číny a tím sama sebe oslabuje. Jak jinak, když kapitalistické hospodářství a na něm závislá liberální "demokracie" pracují pouze v dohledné časové ose, politici od voleb k volbám, zatímco systém Číny i sama povaha Číňanů a tam převládající filosofie ponechávají Číně, čínským politikům, pro dosahování strategických cílů strategicky nutný čas a prostor. V tom, krom lidnatosti je síla čínského státu, který mj., moc nepřenechal kapitálu. A někteří, vztekejte se.

  OdpovědětVymazat
 9. Autor Roberts je velmi inteligentni pan, ktery je americky vlastenec. On neni proti Americe, on proti skupine, specialnich zajmu, ktera Ameriku ukradla..

  Autor Roberts je z Atlanty a toto mesto tradicne nema rado Washington. Jizane dodnes inklinuji k rebelii proti Washingtonu a vy se na to divejte s odstupem a nadhledem !

  Znam obe mesta a mam je obe rad, ale NEEE tak moc, jako treba Floridu.

  Take vas upozornuji na to, ze stat Georgia je srdce toho, cemu se rika Bible Belt - Roberts je jejich syn a vy jako atheisticti neznabozi, by jste tam budili udiv s vasimi nazory.

  Vy to mate vse sesumirovano velmi jednoduse ve vasich mozeccich a to stale podle predstav Leonida Brezneva.
  ME ENTIENDES ? Oh, pardon, t.j. po Floridsky !
  Spravne je - Do you understand me ?
  A nyni zahrajeme starou pisen z jihu panu Robertsovi pro radost !
  - I wish I was in Dixie Land - na youtube.
  (America je moc krasna a fain zeme, a to vam rikam ja "soudruzi", ironii osudu narozen na Smichove. !

  OdpovědětVymazat
 10. Doufam, ze me zase nebudete vyhrozavat zastrelenim za muj positivni vztah k Americe a vezmete v uvahu moji vetu, kterou vas informuji, ze nejvetsim problemem pro Ameriku je jeji vnitni problem a ze to neni vnejsi problem - ani Rusko ani Cina.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hanolulane (kdo jiný může napsat tuhle hloupost veš 4:47?), celý svět vnímá tu tvou "milovanou Ameriku" ze svého hlediska. Vidí ji jen jako imperiální bezohlednou velmoc, která po celé planetě kam dosáhne šíří nenávist, války, zabíjí milióny, ničí města i celé státy. Amerika žije na úkor zbytku světa. Tvůj životní standard je odvozen od chudoby miliónů ve zbytku světa.
   Vymazat
 11. Je to tak, ale nad SS jsou ještě ti, kteří jim velí. Kteří píší "silovým" ministrům co mají dělat, koho a kam dosadit (viz. Soroš Hillary). Svět je ovládán nejbohatšími, nikoliv bezdomovci a ano nejbohatší rodiny, jej v dnešní době ovládají přes SS ( viz. Jack London v r. 1907 " o šesti rodinách řídících svět"), kdysi svět řídili přes Británii, dnes přes SS. Karel z Plzně

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A v tom je ten vtip, aby si všichni mysleli, že je svět řízen z SSA.
   Svět je neustále řízen krvelačnou (údajně královskou) rodinou z Anglie.

   Vymazat
 12. Tak samozrejme Honolulu, my to vime...nemusis se rozcilovat nad temi co ti nadavaji..s trochou rozumu se da prijit na to, ze nejsou vsichni pol.hraci v us jedne mysli...me by spise zajimalo jak moc jsou si v us blizko lid a predstavitele vlady. Respektive mira zpetne vazby apod...pokud stoupenci Trumpa maji vliv na politiku tak se on muze soustredit na obnovu US, muze byt druhym Kemedym s tim ze se nenecha zabit deep statem. Ovsem pokud je lid bezmocny je Trump vydan na nemilost globalistum...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 8:23

   Ptáte se sice totálního blba -
   ale (nechtěně?) jste trefil hřebík na hlavičku:
   - Kdo je americký lid?
   - Kde je americký lid?
   - Patří k "americkému lidu" jen Trumpovi stoupenci - nebo také jeho odpůrci?

   Vymazat
 13. Kdybych mohl diskutovat s lidmi nako je Lazarov , (8:23), tak bych dokazal vysvetlit mnoho veci i kdyz jsem sabotovan cenzurou.

  Protoze mate vysoke % poloidiotu, jako je (8:28), tak se nedovite nic.

  Jdem se hadat pod autora Hoska ! On si stezuje na cenzuru a ta mi vadi vice nez % poloidiotu.

  OdpovědětVymazat