Reklama

.

.

pondělí 9. dubna 2018

"Umíme reagovat jak se patří a velmi tvrdě". Proč bylo Rusko znovu obviněno z chemických útoků v Sýrii

9. 4. 2018        zdroj
Mnoho internetových portálů a televizních kanálů oznámilo, že syrská armáda v noci na 8. dubna údajně provedla chemický útok ve městě Dumy. V důsledku působení látky zahynuly desítky civilistů. Přičemž oficiálně nebyly informace o okolnostech útoku potvrzeny. USA se nezačaly orientovat v situaci, hledat fakta a důkazy, ale místo toho tradičně obvinily Rusko. Údajně Moskva tak podporuje existující v Sýrii režim, takže je nyní také zodpovědná za nepotvrzený chemický útok na civilisty v Dumě. Postoj americké administrativy vyjádřila oficiální mluvčí ministerstva zahraničí USA Heather Nauert.


"Režim Asada a ti, kteří ho podporují, musí být pohnáni k odpovědnosti a musí být okamžitě odvráceny další útoky. Rusko se svou neoblomnou podporou režimu je definitivně zodpovědné za tyto brutální útoky", řekla Heather Nauert.

Zároveň se Washington obrátil na Moskvu, aby společně s mezinárodním společenstvím působila při zabránění "podobným útokům". "Spojené státy vyzývají Rusko, aby zastavilo svou bezvýhradnou podporu [syrských orgánů] a spolupracovalo s mezinárodním společenstvím při zabránění dalším barbarským chemickým útokům", dodala.


Ministerstvo obrany RF odpovědělo


Ministerstvo obrany RF dementovalo zprávy o používání chemických zbraní ze strany syrských vojsk ve Východní Gutě. Oznámil to velitel ruského Centra pro usmíření znepřátelených stran v Sýrii, generálmajor Jurij Jevtušenko. Poznamenal, že informace o incidentu šíří řada "takzvaných nezávislých nevládních organizací, včetně Bílých přileb, které jsou všeobecně známy svými fejkovými zprávami".

"Důrazně popíráme tuto informaci a prohlašujeme, že jsme připraveni po osvobození města Dumy od teroristů okamžitě odeslat ruské odborníky na radiační, chemickou a biologickou ochranu, aby shromáždili údaje, které potvrdí vymyšlenou povahu těchto tvrzení", sdělil Jurij Jevtušenko.

Generál dodal, že lživá prohlášení o chemických útocích mohly použít některé západní země, aby zmařily operaci na stažení nesmiřitelných teroristů skupiny Jaysh al-Islam z Dumy.

Fejk o chemickém útoku je dílem teroristů

Zdroj RIA Novosti v syrské vládě uvedl, že informace o použití chemických zbraní v Dumě zorganizovali teroristé radikální skupiny Jaysh al-Islam. Dělají to proto, aby zamezili prudkému postupu syrské armády.

"Teroristé Jaysh al-Islam jsou ve stavu porážky. Jejich informačními zbraněmi jsou opět falešné chemické útoky při otevřeném a neúspěšném pokusu zabránit postupu Syrské arabské armády", uvedl zdroj.

Zdroj dodal, že syrská armáda nepotřebuje chemické zbraně, protože má na své straně převahu a provádí sebejistý útok na pozice teroristů.

"Prostě lžou"

Člen Rady federace RF Franc Klincevič řekl portálu 360, že ruská armáda krátce před incidentem upozorňovala, že brzy bude uskutečněna provokace s chemickými zbraněmi.

"Jde o to, že naši odborníci ještě před tím uvedli, že podobná akce se uskuteční v blízké budoucnosti. Že teroristy je připravován chemický útok a že z něj budou obviňovat syrská vojska a Rusko", konstatoval Franc Klincevič.

Poznamenal, že světová média popadla tuto "zprávu", aniž by si našla chvilku a informaci zkontrolovala. A bohužel existují lidé, kteří důvěřují těmto zpravodajským agenturám a televizním kanálům. Avšak, soudí Klincevič, pravda vyjde najevo. "Žijeme v 21. století a skrýt informace není možné. Ať si tito pánové myslí a vymýšlejí cokoliv. Dokonce i padělané skutečnosti se dříve nebo později stávají majetkem světové komunity", řekl.

Klincevič zdůraznil, že informace o chemickém útoku jsou prostě lež a Rusko se jednou začne bránit před takovými fejkovými útoky opravdově. "Prostě lžou. A věřte mi, zatím se nebráníme, jenom říkáme, že lžou. Ale umíme odpovědět jak se patří a velmi tvrdě. To je Rusko, to není mateřská škola", řekl Klincevič.

Člen Rady federace RF dodal, že USA sledují při každé události pouze svůj vlastní prospěch, snaží se v každé situaci uspokojit jen své vlastní potřeby. Nelze se s nimi přátelit.

"Přátelit se s pány Američany není možné. Nerozumí těmto slovům. Nemají tak vysoké duchovní kvality. Jsou to pragmatici, kteří žijí pouze pro své potřeby. Všichni ostatní je nezajímají", řekl Klincevič.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

50 komentářů :

 1. A pán má pravdu...
  Kde byly všechny světové mocnosti a sluníčkoví lidé, Bílé přilby, při útocích v Hirošimě, Nagasaki, My Lay, Iráku, Libyi, při milionech mrtvých, o kterých se nemluví...
  P.S. Pane Davide, byl jste super u té Jílkové :)))

  OdpovědětVymazat
 2. Od patnáctého amerického chemického útoku v Sýrii neřeknu USA jinak než "Zasrané státy chemické". ...A od té doby tam provedly nepočítaně dalších útoků.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Silenstvi se stupnuje i kdyz si nekdo myslel, ze to nemuze byt horsi...
   Rusove varovali pred Velikonocemi ze Usaci dali 20 tun chloru teroristum, mimo jine zbrane..
   Svet vedel predem o napadeni chlorem...
   Nadeje , ze by nekdo prezil, kdyz USA zvitezi nad celym svetem neni prakticky zadna...
   Zprava,ze Skripal bude odsunut do USA , pak nam rika , vse /a kdo je zatim/ a odkud celej ten povyk prichazi a hlasite kviceni britu pak ukazalo jak hodne se chce a horlive touzi britsky touzi zavdecit , aby dostal pozdeji "cukricek" jako odmenu...

   Vymazat
  2. Britsky PUDLIK zavdecit svym knucenim...

   Vymazat
 3. Kdo by to byl kdy řekl, že budu fandit Rusku, tomu vysmívanému Rusku!
  Rusko je naše, evropská civilizace.
  USA jsou Marťani.

  Ať žije Rusko! Ať žije Putin!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Suhlas. U mňa tiez posun o 180 stupňov. Ani vo sne by ma to nenapadlo.

   Vymazat
  2. U mně taky. Před 30 lety kdyby mi to někdo řekl, tak tomu fakt nevěřím. Už ať se ti parchanti z USA vykašlou na rozrejpávání národů a svádění všeho svinstva světa na Rusy. Chudák Putin po večerech vaří jedy, aby otrávil pro něj už zbytečného Skřípala, zapaluje obchodní domy, zařídí sesuvy půdy a zemětřesení.... Lidi nejsou blbí a tak tomu přeci nemůže nikdo věřit.

   Vymazat
  3. Anonymní 9. dubna 2018 8:34

   "Lidi nejsou blbí ...", viděl jste výsledky našich prezidentských voleb? Tip-ťop.

   Naopak viděl jste, kdo nám včera přednášel z očí do očí z naší/vaší, jejich veřejnoprávní ČT ve 168?

   Gaypornoherec, Americký termit a zaměstnanec MVČR pro Cenzůru! JAKUB JANDA, bez oztychu a bázně, pěkně natvrdo. A My civíme a nejsme údajně blbí?!
   Ramón

   Vymazat
  4. Každý den a každou minutu jsem přesvědčován fakty, že lidi jsou blbí. A vypadá to, že ta blbost nemá žádném meze.

   Vymazat
  5. 1:32 Negativní obraz Ruska je dlouho cíleně vytvářen

   Vymazat
 4. to 1:32
  I já byl vychováván v proamerickém duchu a byla mi vštěpována nedůvěra v Rusko. Rokem 89 se vše změnilo a pochopil jsem, že vše je jinak. O změnu se zasloužily hlavně naše sdělovací prostředky a politici. Dnes říkám, komunisté nám lhali o ledačem, ale o západu mluvili pravdu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 3:03 Pokud si nalejete čistého vína tak zjistíte, že ani o tom "ledačem" nelhali.

   Vymazat
  2. Za komanču jsem byl mánička a otec komunista . Za vzor jsem měl USA . Hodně jsme se hádali , politika je sviňa . Dnes vím že fotr komunista měl pravdu . USA vyváží svojí femokracii do zemí kde nezažili ani feudalismus . Nikdy bych tomu nevěřil že budu na straně Ruska . Naše média a pár hňupu v Praze mi otevřeli oči . Díky Vladimíru Putinovi není dávno válka . Ukrajinský bordel mají na svědomí i naši politici . Jelcin byl fajn ale západ ho i Gorbačova zneužil . My slované vydíme co jste provedli Srbům na Kosovu . Chuť Nato na Krym byla zahnána zelenými mužíky .

   Vymazat
  3. Fakta z historie nám dokazují, že našimi opravdovými přáteli byli vždy Rusové. Nikdy nás nezradili. A jak to bylo v roce 68 se ještě přesvědčíte s odstupem času. Ale to už nám nebude pomoci.

   Vymazat
  4. 19:00 Naprostý souhlas. Jen bych poopravil, Gorbačov a Jelcin byly loutky a zrádci.

   Vymazat
  5. 19:00 Máničky jsem nikdy nechápal. Pamatuju si jako dítě jsem slýchával od dospěláků průpovídku že "Hitler byl svině, ale komouše, židy a cikány měl vyhubit" anebo že "ho to měli nechat dodělat" apod. Tak jsem se na to těšil, že to dokončíme my, až to tu praskne! Jenže jsem nevěděl že na tom Západě to stojí taky za hovno, jak jsem potom zjistil, páč komouši ve všem lhali!Přitom komunisti nám slibovali v tomto směru ráj!!! Co všecko prý "hrozí" kdyby to "prasklo" (teda kdyby zvítězila kontrarevoluce u nás) a my jak blbečkové tomu věřili! Že prej v západním Německu už "řádí" nějaký Khárl Heinz Hoffmann! Na fotkách vypadal dobře! Velkej knír jak kaizr Wilhelm a v ruce nějaký kvér a na hlavě nacisticku helmu! Frajer. A prej že vede bojůvky neonacistů v západním Německu! A my se těšili až sem přijede na Leopardu (to je tank!) Až pozdějc mi syn emigrantů který tu bydlel u sousedů v pronájmu řekl, že prej je v západním Německu Hitler zakázanej a že ten Hoffmann je prej jen pošuk z jakéhosi spolku vojenské historie! To mě nasralo, ale řekl jsem si - no co no -"poraženej " stát. Ale spolýhal jsem aspoň na Ameriku! Viděl jsem na vlastní oči v ČST záběry pochodujících KKKáček ve Washingtonu jak hajlují a nesou nápisy Free Hess a Hitler was right apod. A měl jsem za to, že to přijde sem! Ještě v listopadu 89 jsme seděli s partou ve vinárně a jeden spolužák dal nohy na stůl a prones památnou větu: "Já tomu stejně nevěřím! Dokud nepojedou po Václaváku meďáky s hákošema na kapotě!". A my se smáli "vtipu". Jenže on měl pravdu! Nic se nezměnilo! Furt stejný žvásty o zlých nacistech, komouše nepověsili, židi zůstali dál nekritizovatelný a dokonce ani neobnovili zákon o potírání cikánských band z 1. republiky, takže naco se to dělalo? Přišel ten čurák Havlů s těma a kecama o "lidských právech" a hovno do hovna! Místo KKK se začlo cikánům říkat "Rom"!! Takže zklamání a podvod. Já hned jak se začli ty demonstrace, tak jsem na náměstí u nás rozflákal komoušský zasklený vitríny s Hrdiny práce" či co. A hned pár lidí s nějakýho OF na mě že prej to nemám dělat, že prej musíme "opatrně" a pod. zbabělý kecy, aby nás prý neměli za "provokatéry"! He! Já jsem čuměl jak zjara! Furt jsem čekal že vohlásej, že byl zatčen Bilak a že už ho někde mučej a vono hovno hovno! Ani ty posraný Rusáky neprotáhli Prahou s prackama vjerch! Hovada ... a prej (kontra)Revoluce! Jo Budapešť 56 -to byla Kontrarevoluce! - http://novysmer.cz/index.php/historie/2679-budape-1956

   Vymazat
 5. Novy predvolebni trik presidenta Assada. Vypousti na sve volice toxicke latky...
  Sofistikovany plyn pak zabiji pouze ty , kteri by pro Assada nevolili !!! Ale vazne ...
  Varovani ,ze USA dodaly 20 tun chloru teroristum pred velikonocema prislo z Ruska /kde vedi vsechno/ se potvrdilo.
  Chemicky utok /stejne jako utoky a stovky mrtvych obeti i v USA/ vedou k prosazeni cilu elity. Odzbrojit populaci a v Syrii najit duvody pokracovat v ilegalni okupaci za kazdou cenu. Obeti na zivotech musi rust !
  V Syrii pak jde pouze O DALSI SKRIPALIZACI Syrie a Str. Vychodu , a zoufala snaha se tam udrzet...
  Obeti bude tam i v USA jeste hodne...
  Chemicke utoky se zacaly odehravat pouze pote kdyz syrska armada zacala uspesne vyhanet teroristy
  a osvobozovat zemi...

  OdpovědětVymazat
 6. Tohle už smrdí 3. světovou.
  A zase jako mopslík posloužili USA Britové.
  White Helmets jsou britská organizace.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. britsko- francouzská

   Vymazat
  2. 3:14 Sídlo Satana je v Británii, SSA jsou jen ovládaná hrubá síla.

   Vymazat
 7. Rusi pred viac ako 3 tyždnami upozornovali na použitie chemickych zbrani v Syriii teroristami. A máme to tu, USA , British internetional terrorists ako v pripade Iraku trubia do sveta o použití tychto zbraní Assadom. Chcú vojnu za každú cenu s Rusmi. Jedine kto má teraz odvahu povedat na Slovensku že NATO je agresívna, vonychtiva militaristická organizácia je Kotleba, ostatné strany Slovenska sú ticho, pretože sme poddaní anglosaských protektorov a podporujeme vojny ,vraždenie made in NATO i USSA. Stali sme sa spolupáchatelmi tohto vraždenia na medzinárodnom poli tak isto aj ČR.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 3:31 Když si uvědomíte, že celá Duma je obklíčena, tak jenom idiot by v takové situaci použil chemické zbraně. A také jen idiot by tomu věřil. Jako tomu, že Rusko otrávilo Skripala. Vždy zůstává nezodpovězená otázka: PROČ by to dělali? Ale "uvědomělí" idioti se nikdy neptají, ti jen slepě věří.

   Vymazat
  2. Ale že těch idiotů je!

   Vymazat
 8. Celkovy obraz vam unika kvuli detailum !

  Iraq, Syria, Russia, Cina, North Korea a Venezuela na jedne strane ! (To jsou kamosi !) + Lebanon a Palestinci.

  Na druhe strane !
  Saudi Arabia, Israel a USA .

  Nejnebezpecnejsi zeme pro Evropu je Pakistan.

  Vase domaci uloha : Proc Pakistan a jaky je vztah Iranu a Pakistanu ? Jaky je vztah, Turecka a Iranu ?
  Namahejte si hlavu a nezdrzujte se detaily - analytici at je nejaka sranda.
  Znamkovano to NEbude !

  OdpovědětVymazat
 9. americký fašista nedá pokoj, pokiaľ poriadne nedostane po tej svojej nenažratej papuli

  OdpovědětVymazat
 10. Proto potrebuju usa zustat v Syrii dele , nebo takova prilezitost na zatahnuti Ruska do valky se stezi naskytne.Nkdy never chrome kachne Trumovi a zradnemu kongresu usa !

  OdpovědětVymazat
 11. vybít ty zkurvené Američany do posledního, a bude klid na zemí.

  OdpovědětVymazat
 12. Cirkus Skripalini končí. Je třeba najít další problém a obvinění Ruska. Rusáci nesmí vychladnout. A Asad? Stejný pitomec jako Rusové. Když už se mu daří a potřebuje veřejné světové mínění získat na svou stranu, tak na sebe upozorňuje chemikaliema aby světu ukázal, jaký je pitomec. Ameriko, Ameriko jak hluboko si klesla.Velmoc, co chce pořád někomu kroutit rukama? Křeč chcípající kobyly, kterou už kromě Vydry, Langšádové, Nového a pár dalších nemůže brát nikdo vážně. A takoví jako Babiš, Pelikán...? Strach z jejich nerozborného přítele, aby jim za jejich případnou neposlušnost tento kamarád nezakroutil nejen rukama ale i krkem. Ti je třeba jednou klidně zradí, ta první skupina, to to myslí upřímně ti jsou kovaní. I když člověk nikdy neví,mnozí z nich byli kovaní i za komunistů a Rusům taky podkuřovali...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Příteli, Amerika není chcípající kobyla. Zatím to je stát, jehož potenciál vysoko předčí EU, o ostatním světě ani nemluvě.

   Býka by chyba, kdyby se s tímto faktorem nepočítalo.

   Vymazat
  2. Anonymní9. dubna 2018 8:53
   Je to tak, Amerika se může zničit pouze sama. Ale pracuje na tom. P.K.

   Vymazat
  3. 8.53 jaký potenciál? V podpoře obyčejných amerických občanů pro politiku konfrontece z Čínou nebo Ruskem? Ti se o to vůbec nezajímají, budou jen obětními beránky v případě válečného konfliktu.Potenciál válečný, atomový? To mají asi větší než EU, ale jak je to s Ruskem? Jaký rozdíl v tom když na Moskvu spadne 200 amerických jaderných raket, které navíc zničí celé Rusko a Evropu k tomu a na Washington spadne jen pouhých sto stejných ruských raket, které zničí, celé USA a k tomu Kanadu, Mexiko...

   Vymazat
 13. A už Američani bombardují syrskou základnu, mrtví a ranění. To je fakt hnus, co si musíme prostřednictvím svých volených zástupců nechat líbit. Tohle je náš spojenec? Na toho se chceme spoléhat, až nám bude nejhůře? To snad raději být pod Číňanem.

  OdpovědětVymazat
 14. Tak Rusko tvrdí, že nic nebylo...
  to je docela sprostá lež, když v sobotu večer už o tom informovala Asadova tisková agentura SANA. Jsou svědci ze SOMS, videa, svědectví obyčejných lidí.

  Nemyslím, že by Rusko hodilo na sídliště bombu s chlorem, ale snaží se zabránit protiakci NATO tím, že to bude popírat úplně.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ruské MO udělalo velkou chybu, že nechávalo odejít britské specialisty (z jednotek SAS) z obklíčení ve východní Ghútě. Mohlo je napadnout, že ty německé barely s chlórem mohou mít uskladněny i na jiném místě, aby je použili. No nic, po této zkušenosti asi bude Mayová dostávat více vaků s mrtvými. A po zásluze, vykoledovala si to!

   Vymazat
  2. 9:00 nepředat vojáky SAS Británii by byla osudová chyba, která by se mohla vymstít.

   Vymazat
  3. 9:21 počítám, že Arabů je v Londýně dost a dost, aby je mohli poslat bojovat proti Sýrii

   Vymazat
  4. Británie za musí za kolonizaci a zrady zaplatit !

   Vymazat
 15. výborně Franzi Klinceviči!!Neserte se z těma americkejma zrůdama ani trochu a dejte jim ochutnat jejich medicíny.Pak ty zmrdy možná přejde chuť....

  OdpovědětVymazat
 16. Stejně je zarážející s jakou urputností brání USA obsazená syrská ropná pole. Dochází jim doma ropa z břidlic?

  OdpovědětVymazat
 17. Máme další západní lež a trump už Sýrii vyhrožuje.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. https://cz.sputniknews.com/svet/201804087118548-Damasek-utok-Trump-Syrie-Ghuta-Duma-prohlaseni-twitter/

   https://cz.sputniknews.com/svet/201804087118434-bily-dum-vojensky-zasah-syrie/

   https://cz.sputniknews.com/svet/201804087117958-rusko-varovani-nasledky-vojenske-vmesovani-syrie/

   Vymazat
 18. Izrael chce vyvolat za každou cenu třetí světovou válku? Dnes v noci bylo vypuštěno ze dvou izraelských F-15 (nacházely se ve vzdušného prostoru Libanonu) osm raket na syrskou leteckou základnu T-4 v Homsu. Pět raket PVO zneškodnila, tři zasáhly základnu. Jsou mrtví a ranění.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Některé zprávy hovoří o tom, že rakety přiletěly z libanonského území a že klidně mohly být vystřeleny ze Středozemního moře. Pak už by bylo jasné, odkud vane vítr.

   Poznámka pod čarou:
   V šotech z místa činu je na záběrech vidět, jak zasažené oběti stříkají vodou. To chtějí asi ukázat, jak probíhá "dekontaminace" po chlorovém útoku a jiných nervových plynů? Nejsem chemik, ale na vojně jsem byl, tak si představuji dekontaminaci jinak.

   Pro neznalé je to "důkaz" jak hrom. Pro znalé a zasvěcené si myslím že to je fraška.

   Vymazat
  2. Podle mě to byl slzák nebo něco podobného . V přijímači jsme strkaly hlavy do otvoru se slzákem . Když jsem vytáhl masku , tak jsem vyděl že po údržbě jsem nezapnul kryty filtru . desátník my strčil hlavu bez zapnutých krytů , myslel jsem že umřu . Vypadal jsem jak na videu ze Sýrie . Takže i slzák je ku......

   Vymazat
 19. Sionisti sejí vítr, sklidí bouři!

  Kolikrát už jsme byli svědky – jen za posledních pár měsíců – brutální sionistické agrese?
  Kolikrát jsme zatínali pěsti a potajmu stírali slzy (ano, jsou chvíli, kdy i nejtvrdší muži-soudruzi pláčou) nad DĚSIVÝMI záběry z Blízkého Východu, záběry zohavených dětských tělíček a zničených domů? A vždy jsme věděli, kdo je pachatelem – mezinárodní sionismus, snad nejhnusnější odnož imperialismu.
  A dnes znovu; další útok na největší letiště soudruha dědičného prezidenta Asada, letos již druhý: http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%A2%D0%B8%D1%8F%D1%81_(%D0%B0%D1%8D%D1%80%D0%BE%D0%B4%D1%80%D0%BE%D0%BC)
  Kdo stojí za agresivními sionisty, kdo je utvrzuje v jejich pyšné víře v beztrestnost?
  Především fašistické USA, tradiční a zarytý obhájce ničemných evropských „hodnot“. Ano, zrádce a nevděčník D. Trump se nestyděl nazvat soudruha Asada „zvířetem“!!
  K němu se samozřejmě přidávají američtí poskokové z Evropy, a kdyby si V. Havla už dávno nevzal čert, tak by jistě i tento „náš“ americký poskok pochválil agresory za „humanitární bombardování“.
  Ale všeho dočasu, komunismus navěky, jak říkával Nesmrtelný Lenin. Proto nepochybujeme, my roduvěrní Češi a Rusové, my komunisti a putinisti, že brzy přijde odvetný úder. Ano, Veliký Putin bezpochyby STONÁSOBNĚ pomstí padlé soudruhy z letiště Tijas, i všechny ostatní oběti sionistické a imperialistické rozpínavosti.
  Mupy mup!

  P. Radosta

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Radosta!To mohla říci vrata a tele být zticha!

   Vymazat
  2. Radosto nemáš na to, z tebe vola nikdo dělat nemusí, protože jím jseš od narození. V.J.Horák

   Vymazat
  3. Radosta,vy jste opět pil !

   Vymazat
 20. 11:37
  Achillovou patou každého idiota je jeho hlava,že Iciku?

  OdpovědětVymazat
 21. Nikdo se nezastane Palestincu ani Srbu v Kosovu . Jenom Tibetské vlajky vlají v Praze . Nevěřím už na humanitu a demokracii .
  Marcel

  OdpovědětVymazat