Reklama

pondělí 9. dubna 2018

"Umíme reagovat jak se patří a velmi tvrdě". Proč bylo Rusko znovu obviněno z chemických útoků v Sýrii

9. 4. 2018          zdroj
Mnoho internetových portálů a televizních kanálů oznámilo, že syrská armáda v noci na 8. dubna údajně provedla chemický útok ve městě Dumy. V důsledku působení látky zahynuly desítky civilistů. Přičemž oficiálně nebyly informace o okolnostech útoku potvrzeny. USA se nezačaly orientovat v situaci, hledat fakta a důkazy, ale místo toho tradičně obvinily Rusko. Údajně Moskva tak podporuje existující v Sýrii režim, takže je nyní také zodpovědná za nepotvrzený chemický útok na civilisty v Dumě. Postoj americké administrativy vyjádřila oficiální mluvčí ministerstva zahraničí USA Heather Nauert.


"Režim Asada a ti, kteří ho podporují, musí být pohnáni k odpovědnosti a musí být okamžitě odvráceny další útoky. Rusko se svou neoblomnou podporou režimu je definitivně zodpovědné za tyto brutální útoky", řekla Heather Nauert.

Zároveň se Washington obrátil na Moskvu, aby společně s mezinárodním společenstvím působila při zabránění "podobným útokům". "Spojené státy vyzývají Rusko, aby zastavilo svou bezvýhradnou podporu [syrských orgánů] a spolupracovalo s mezinárodním společenstvím při zabránění dalším barbarským chemickým útokům", dodala.

Ministerstvo obrany RF odpovědělo

Ministerstvo obrany RF dementovalo zprávy o používání chemických zbraní ze strany syrských vojsk ve Východní Gutě. Oznámil to velitel ruského Centra pro usmíření znepřátelených stran v Sýrii, generálmajor Jurij Jevtušenko. Poznamenal, že informace o incidentu šíří řada "takzvaných nezávislých nevládních organizací, včetně Bílých přileb, které jsou všeobecně známy svými fejkovými zprávami".

"Důrazně popíráme tuto informaci a prohlašujeme, že jsme připraveni po osvobození města Dumy od teroristů okamžitě odeslat ruské odborníky na radiační, chemickou a biologickou ochranu, aby shromáždili údaje, které potvrdí vymyšlenou povahu těchto tvrzení", sdělil Jurij Jevtušenko.

Generál dodal, že lživá prohlášení o chemických útocích mohly použít některé západní země, aby zmařily operaci na stažení nesmiřitelných teroristů skupiny Jaysh al-Islam z Dumy.

Fejk o chemickém útoku je dílem teroristů

Zdroj RIA Novosti v syrské vládě uvedl, že informace o použití chemických zbraní v Dumě zorganizovali teroristé radikální skupiny Jaysh al-Islam. Dělají to proto, aby zamezili prudkému postupu syrské armády.

"Teroristé Jaysh al-Islam jsou ve stavu porážky. Jejich informačními zbraněmi jsou opět falešné chemické útoky při otevřeném a neúspěšném pokusu zabránit postupu Syrské arabské armády", uvedl zdroj.

Zdroj dodal, že syrská armáda nepotřebuje chemické zbraně, protože má na své straně převahu a provádí sebejistý útok na pozice teroristů.

"Prostě lžou"

Člen Rady federace RF Franc Klincevič řekl portálu 360, že ruská armáda krátce před incidentem upozorňovala, že brzy bude uskutečněna provokace s chemickými zbraněmi.

"Jde o to, že naši odborníci ještě před tím uvedli, že podobná akce se uskuteční v blízké budoucnosti. Že teroristy je připravován chemický útok a že z něj budou obviňovat syrská vojska a Rusko", konstatoval Franc Klincevič.

Poznamenal, že světová média popadla tuto "zprávu", aniž by si našla chvilku a informaci zkontrolovala. A bohužel existují lidé, kteří důvěřují těmto zpravodajským agenturám a televizním kanálům. Avšak, soudí Klincevič, pravda vyjde najevo. "Žijeme v 21. století a skrýt informace není možné. Ať si tito pánové myslí a vymýšlejí cokoliv. Dokonce i padělané skutečnosti se dříve nebo později stávají majetkem světové komunity", řekl.

Klincevič zdůraznil, že informace o chemickém útoku jsou prostě lež a Rusko se jednou začne bránit před takovými fejkovými útoky opravdově. "Prostě lžou. A věřte mi, zatím se nebráníme, jenom říkáme, že lžou. Ale umíme odpovědět jak se patří a velmi tvrdě. To je Rusko, to není mateřská škola", řekl Klincevič.

Člen Rady federace RF dodal, že USA sledují při každé události pouze svůj vlastní prospěch, snaží se v každé situaci uspokojit jen své vlastní potřeby. Nelze se s nimi přátelit.

"Přátelit se s pány Američany není možné. Nerozumí těmto slovům. Nemají tak vysoké duchovní kvality. Jsou to pragmatici, kteří žijí pouze pro své potřeby. Všichni ostatní je nezajímají", řekl Klincevič.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

22 komentářů :

 1. tyto stále opakované řečičky jsou neoconům jen k smíchu a dál tlačí na pilu. jestli útok opravdu přijde tak je už potřeba bezskupulózně poslat ke dnu americkou loď. jedině to zapůsobí a dodá rusům nadvládu nad oblastí. není se čeho bát, kvůli tomu světová válka nebude. Čína je taky připravena...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nakonec,...byl tam objeven obrovský sklad chem.zbraní a bylo prokázáno,že tam byly chemikálie z USA a Izraele,....proto takový povyk izraelců,jsou to krysy zákeřné,s člověčenstvím nic společného,..chazar má rád jen chazara,to vidíte i nakonec tady U NÁS DOMA....pozor na ně !!!!!,Bůh dobře věděl,proč je vyhnat do pouště,nepoučitelní !!!!!

   Smazat
 2. chemické útoky jsou trochu obehrané, to je fakt CIA tak bez fantazie ?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Právě tohle vaše jednostranné vidění světa neumožňuje udělat si správný závěr o situaci.

   Smazat
 3. Kuva , Rusko uzavrite nebo nad Syriou , nehrajte s usa tu falosnu hru na boj s ISIS !!!Zapad jednoducho chce vojnu ! Tak nech ju EU ma !!Kolko este Rusko chce ustupovat chrapunom z USA ?

  OdpovědětSmazat
 4. Tady není celkem co řešit, stačí si přečíst pouze poslední část článku, co řekl Klincevič, ostatní případné kydy trolů jsou zbytečné. To je jako, že 1+1=2.

  OdpovědětSmazat
 5. „9. dubna skupina Centra pro usmíření znesvářených stran, která zahrnovala odborníky na radiační, chemickou a biologickou ochranu, provedla lékařské prohlídky v syrském městě Dúma, kde se údajně používaly chemické zbraně. Výsledky kontroly ukázaly, že neexistují známky používání chemických látek," uvedlo ve svém prohlášení Centrum pro usmíření.

  https://cz.sputniknews.com/svet/201804097125496-Rusko-Syrie-chemie-zbran-Duma/

  OdpovědětSmazat
 6. Ještě by to chtělo nějaké reakce trolíků, tak s chutí do toho ať se potvrdí co jste za kretény.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kupodivu už i Trollům došla fantazie. Čekal jsem kecy a ono nic.

   Smazat
  2. Trollové, dotrollili...

   Smazat
 7. Ta posledna veta je perfektna myslim ze je spravne odlozit rukavice i diplomaticky jazyk,na idiotov plati len tvrdy slovnik a tvrda palica tomu porozumeju

  OdpovědětSmazat
 8. Poslední odstavec říká vše a je třeba se podle toho zachovat.

  OdpovědětSmazat
 9. 25. března 2018 sýrská armáda při útoku na východní Ghoutu, objevila skladiště chemických zbraní a současně vzala do zajetí skupinu zpravodajských důstojníků z USA, Anglie, Izraele a Saudské Arábie. Jednalo se o britské zbraně vyrobené v Port Down v Salisbury. Rusko má podezření, že to souvisí s kauzou Skripal, jelikož podle jejich záznamů, Skripal pracoval v Port Down jako obchodník s chemickými zbraněmi ve spolupráci s ukrajinskou firmou. Článek obsahuje několik fotografií a dvě videa, (bohužel v arabštině, takže jsem ani nemohl dát české titulky, arabsky neumím). Článek vyšel na americkém webu Veterans Today a já ho trochu zkrácený přeložil a publikoval na https://www.topcz.net/potvrzeno-za-utokem-chemickymi-zbranemi-syrii-stoji-intel-drop-trump-bolton/.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jak víte, že to nebyl nastražený "fejk"? Firma Merck prodává po celém světě a Asad řízen Ruskem nikoho do oblasti nepouští.

   Smazat
 10. ISIS a USA jsou teroristi. Zapadu neni trapne vymyslet provokace jednu blbou za druhou! Podporuji Ruske voj.sily at to teroristum v Syrii natrou. At jim to pripomenou i na americkem uzemi. Jsem presvedcen, ze pokud by se zacali pohybovat NATOvske sily pres nase uzemi, tak zacne partyzanska valka a amici, wermacht a podobne se budou koupat ve svych sra.kach !!!
  dustojnik-valecny veteran

  OdpovědětSmazat
 11. Nejen že se nenašly vzorky plynu oni se nenašli ani žádné mrtvolky když na misto byla poslána vyšetřovací komise i všechny dětičky se hromadně vrátili na zpět do života !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Prosím, dámo pochybná, nedělejte si žerty z mrtvých dětí, protože to může potkat i ty vaše.

   Smazat
 12. ""Přátelit se s pány Američany není možné. Nerozumí těmto slovům. Nemají tak vysoké duchovní kvality. Jsou to pragmatici, kteří žijí pouze pro své potřeby. Všichni ostatní je nezajímají", řekl Klincevič." - vyjadril to veľmi kulantne. Povedal by som, že sú to iracionálni sebastrední sebci, egoisti, "vyžírkové", vrahovia...

  OdpovědětSmazat
 13. Ale ten útok v Ghútě se stal, psala o něm SANA už večer den předtím. Asadova tisková agentura potvrdila, že byly zasaženy dvě školy a sídliště chlorem a později ohlásila, že se tam velmi pravděpodobně nacházely i NPL. Záběry z nemocnic přišly i od SOMS a DWB, nejen od WH.

  Taktéž Něbenzja před novináři potvrdil mimo hlavní sál, že byly použity chem.zbraně. Přitom pár minut předtím říkal něco jiného.

  Je nutno to vyšetřit, ale podle svědků se nad Dúmou objevil vrtulník ruské výroby, který něco shazoval právě do těch míst. Město je obklíčeno, odkud by se tam vzal? Je to poměrně malá oblast, hustě zalidněná, už se prakticky nebojovali, to se neschová. Co tam dělal ten vrtulník?

  Chcete říct, že povstalci v hustě zalidněné oblasti po ukončení bojů použili ruský vrtulnik na shození chemických zbraní? Nemohlo by se jednat o ruský test na lidech, jak říkala Nikki Haley?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A potom že dotrolili...

   Smazat
  2. Neblábol. Kdyby se zeptali průměrného provozního chemika, tak by jim vysvětlil, že pokud se tak vyskytoval chlór, tak by ten prachový závěs byl nažloutlý a nikdo by tam neběhal s ničím v ruce jak vzteklá myš, protože by kašlal jak pominutý.

   Smazat
  3. Jo, a kde berou amíci ty mluvčí? Takové slepice musí snad pěstovat na nějaké slepičí farmě...

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.