Reklama

středa 11. dubna 2018

Útočná skupina letadlové lodi Harry S.Truman se blíží k břehům Sýrie

- rp -
11. 4. 2018   Stars&Strips a PrvníZprávy

Z námořní základny v Norfolku vyrazila americká letadlová loď Harry S.Truman doprovázená křižníkem, torpédoborci a dalšími doprovodnými loděmi. Letadlovou loď doprovází  křižník USS Normandy s řízenými střelami Tomahawk, torpédoborci USS Arleigh Burke, USS Bulkeley, USS Forrest Sherman a USS Farragut. Torpédoborci USS Jason Dunham a USS The Sullivans se připojí později.

Na palubách lodí útočné skupiny je  6.500 námořníků a letecká skupina. Během první části přesunu spolu s americkou skupinou popluje německá fregata FGS Hessen. Německá fregata již v roce 2010 uskutečnila krátkou misi s Harry S. Trumanem.

Je to první velké nasazení letadlové lodě Harry S. Truman. Úkolem skupiny válečných lodí bude udržovat bezpečnost v oblasti Středozemního moře u břehů Sýrie společně se spojenci a partnery a reagovat na krizové situace v Evropě a na Blízkém východě.

Harry S. Truman nahradí útočnou skupinu letadlové lodi USS Theodore Roosevelt, která minulý měsíc dokončila čtyřměsíční nasazení na Blízkém východě a působí v západním Pacifiku.

Letadlová loď Harry S. Truman byla nasazená naposledy na Blízkém východě v roce 2015, kdy se připojila k protiislámské misi.

Informace o nasazení skupiny letadlových lodí se objevily na základě zpráv o použití chemických zbraní v syrském městě Dumy. Západní země obvinily z incidentu Damašek.

Americký department oznámil, že studují možnost "vojenské reakce" na akci syrských vládních sil. V pondělí Donald Trump řekl, že rozhodne o opatřeních vůči Sýrii v příštích 48 hodinách.

Euronews: V nemocnici syrské Dúmy nebyly žádné oběti "chemického útoku"

Zároveň ruské Centrum pro usmíření bojujících stran (CPAP) odmítlo informace o používání chemických zbraní ve východním Gutu. Odborníci organizace navštívili místo údajného incidentu a nenalezli stopy toxinů. V místních nemocnicích podle CPVC neexistují ani pacienti s příznaky typickými pro toxické látky.

Nebenzja: Západní státy se chovají vůči Rusku hůře než za studené války

Moskva varovala Washington před nepřátelskými akcemi, které mohou mít  dalekosáhlé následky. Náčelník ruského generálního štábu Valerij Gerasimov varoval, že systém vzdušné obrany sestřelí americké rakety, pokud cílem bude ruská armáda.
 
- - -

14 komentářů :

 1. Germani pluji na Rusa
  To je z toho havlovani

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Útok USA na Sírii, jestli k němu dojde, je důsledkem toho, že USA v Sírii neuspěly a nepodařilo se jim za celou dobu, co vedou vojenské akce s podporou teroristů, dosáhnout toho, aby území Sírie ovládli a nastolili tam svojí vládu, která umožní vybudování plynovodu z Kataru do Evropy a prodej Katarského plynu Americkými společnostmi a v druhé řadě rozkradení a přisvojení si, zásob ropy, které se na území Sírie nachází. Tedy z těchto záměrů se nic nepodařilo a přitom na dosažení tohoto cíle bylo utraceno Američany, za dobu pěti let války v Sírii, sedm trilionů dolarů a výsledek žádný. Trump prohlásil, že se stáhne ze Sírie, ale jak je vidět generálové v Pentagonu mu to neschválili a spustili scénář, který byl již dopředu avizován všemi, co v Sírii působí, že je Američany připravován a to je fiktivní útok chemickými zbraněmi. Je až s podivem, že USA, které ve filmové tvorbě patří mezi špičku, dokážou zpackat tak triviální záměr, natočit údajný chemický útok chlórem a sarinem. Omývat člověka zasaženého chlórem vodou z hadice, znamená spustit chemickou reakci , která nezvratně poškodí zdraví zachraňovaného. Všichni ti, kteří mají základní vzdělání vědí, že to co ukazují na záběrech o chemickém útoku ze Sírie, světová média, je naprostá pitomost. A západní media neberou v zřetel ani fakt, že nemocnice v blízkosti údajného chemického útoku, neměla jediného pacienta, který by vyhledal ošetření a byl zasažený chemickou otravnou, bojovou látkou. Jinými slovy, vše to bylo připravené jenom proto, aby USA měly příčinu zaútočit na Sírii raketami, když pomocí jim vyzbrojených teroristů, jejich poradců a zbraní za sedm trilionů dolarů, se jim pokořit Sírii nepodařilo. V této souvislosti vzpomeňme na válku ve Vietnamu, kde USA použily miliony tun chemických zbraní, bomb z napalmem a dodnes jsou celé tisíce kilometrů území Vietnamu nepoužitelná pro život. Nikdo z Američanů nebyl pohnán před válečný soud za válečné zločiny, které USA páchá po celém světě. USA v současné době je nejnebezpečnější stát pro život na planetě Zemi.

   Smazat
 2. Jak uASSacký idioty vyhrožují,tak potupně zdechnou!!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No spis obetuji havelsko

   Smazat
  2. Picnout jim do takovy lode uz umeji asi i Iranci..Takovejch se uz dnes neboji nikdo..

   Smazat
  3. cim skor ju potopia tym lepsie pre tie hladne ryby

   Smazat
  4. Rudocancy užgrynadanýho čechomužika! Sám zdechneš někde pod mostem jako každá podobná komoušská zdechlina neschopná života bez nafetování prdy svýho kreténskýho liliputního fýrera z Kremlu a jeho vorující židobandy! - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/%D0%A8%D0%93%D0%9D%D0%A8%D0%93%D1%82%D0%B0%D0%BA%D1%82%D0%B52.jpg

   Smazat
 3. 20:58
  Zase fetuješ ty uASSackej potrate?!!!!
  Máš to za pár,mamrde!!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To se tobě stát nemůže co, těkavý prde v pravidelných intervalech vypouštěnej z lejnolíhně tohodle mongoloida:)) - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/291912_original.png

   P. S.: Radši zaduj rudoprde svýmu putlerfýroj do ucha, ať ti pořídí klávesnici s funkčím "R", ať ty tvý mongoloidní skřeky začnou aspoň krapet dávat smysl. Páč jedinej stát se dvěma "s" v názvu je tenhle - https://en.wikipedia.org/wiki/Rossiya

   Smazat
  2. Není rozumět tvý LŽIDODEBILOVŠTINĚ VOHONE,POŘIĎ SI PŘEKLADAČ!!!!!!
   A to urychleně,mamrde!!!!!!!!☺☺☺☺☺☺☺

   Smazat
 4. Jasně skopčákům otrnulo válečná generace už není tak hurá do dalšího válečného „dobrodružství".

  OdpovědětSmazat
 5. Je to první velké nasazení letadlové lodě Harry S. Truman.Nech sa modlia aby nebolo posledné.

  OdpovědětSmazat
 6. Snad by bylo vhodné udělat novou železnou zátoku jako to bylo v případě Japonska.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.