Reklama

pátek 13. dubna 2018

Valerij Gerasimov pohrozil Trumpovi potopením amerických lodí ve Středozemním moři a nastal obrat!

Ruská flotila vyplula z Tartusu vstříc americké
- VK -
13.45.2018 AE News
Valerij Gerasimov pohrozil Trumpovi potopením amerických lodí ve Středozemním moři a nastal obrat! Američané se stahují, USS Donald Cook míří pryč od syrských břehů. Bývalý šéf izraelské rozvědky Nativ prohlásil, že USA nepůjdou do války s rovnocenným soupeřem. A v syrské Dúmě ruští chemici nic nenašli, ani stopy po chemickém útoku!Hrozba války je prozatím zažehnána. A je to jen a pouze díky náčelníkovi ruského generálního štábu Valeriji Gerasimovi, který v noci ze středy na čtvrtek přes vojenského atašé v Turecku znovu poslal vzkaz NATO a americkému velení ozbrojených sil v Evropě, že v případě vypálení raket na území Sýrie provede ruská armáda odvetný útok na palebná postavení amerického námořnictva ve Středozemním moři. Právě Gerasimov už 13. března tohoto roku v předstihu varoval, že ruská GRU má autentické důkazy o tom, že teroristé ve východní Ghútě v Sýrii plánují zinscenovat chemický útok, ze kterého následně obviní syrskou armádu. Cílem Američanů je podle Gerasimova bombardování vládních čtvrtí v Damašku, sídla prezidenta Asada a ministerstev, odkud syrská a ruská armáda řídí operace. Valerij Gerasimov už tehdy na tiskovce uvedl, že na místě se nachází už v předstihu Bílé přilby s televizním štábem a satelitní přenosovou technikou. Podívejte se na video nahoře, které zachycuje vysílání ruské státní televize ze dne 13. března 2018.

Na důkaz odhodlání provést odvetu za případný americký útok předala ruská armáda americkým partnerům ve středu v noci pro výstrahu seznam výzbroje protilodních raket ruských ozbrojených sil na ruských základnách v Sýrii, které jsou připraveny k odpálení a k úderům na hladinová plavidla amerického námořnictva, ze kterých by byly odpáleny rakety, dělostřelecké granáty, nebo ze kterých by odstartovala letadla s cílem bombardování nebo raketového ostřelování syrského území. Generální štáb ruské armády tak Američanům tento týden ze středy na čtvrtek zopakoval stanovisko Valerije Gerasimova z 13. března, že ruská armáda provede odvetu i proti nosičům střel a letadel, tedy i proti největšímu plavidlu amerického námořnictva, letadlové lodi USS Harry S. Truman, která teprve míří do Středozemí.

Valerij Gerasimov, náčelník ruského generálního štábu.A okamžitě nastala změna. Americký torpédoborec USS Donald Cook ještě v noci obrátil kormidlo a podle posledních informací míří pryč od syrského pobřeží [1]. Američané dostali jasný vzkaz z Moskvy, tak jasný a zřejmý, jaký naposledy dostali po rozmístění jaderných raket v Turecku v 60. letech minulého století, když tehdejší Sovětský svaz reagoval rozmístěním jaderných raket na Kubě. Tvrdý postoj ruského generálního štábu tak zvolil správnou a jedinou možnou variantu, které američtí neoconi a jestřábi rozumí, tedy postoj z pozice vojenské síly. Vzápětí došlo i ke změně rétoriky Donalda Trumpa, který dnes oznámil, že před případným útokem na Sýrii se nejprve chce poradit s americkým kongresem, a že prý nikdy netvrdil, že útok má přijít okamžitě, že prý ani netvrdil, že by měl vůbec kdy přijít. Američané pochopili, že Rusové nejsou Arabové nebo Iráčané, kteří se sesypou, když americká moc zachrastí zbraněmi a výhrůžkami. Je však nutné si postesknout, že takto tvrdá reakce přichází od Ruska až nyní.


S grázly nelze jednat jinak než z pozice síly


Není možné jednat s grázlem, který vás na ulici ohrožuje pálkou na baseball, pomocí diplomacie a partnerského dialogu, jak má ve zvyku Vladimir Putin. Řešení situace nakonec přišlo od Valerije Gerasimova a od ruské armády. To je na jedné straně skvělá zpráva, ale do budoucna to oslabuje pozici Vladimira Putina. Samotný Valerij Gerasimov by mohl jednoho dnes nastoupit na místo Vladimira Putina, protože Gerasimov je kádr opravdu velkého formátu. Nicméně jako politik těžko získá popularitu a podporu lidu, protože je málomluvný, nerad mluví na tiskových konferencích, kterým se vyhýbá a nemá takové charisma jako Vladimir Putin. Zároveň jako voják bude Gerasimov myslet i v politice z vojenského pohledu a existují oblasti, ve kterých je už dnes jasné, kde by se Valerij Gerasimov zachoval jinak než Putin. Kyjevský Majdan 2013, Východní Ukrajina a Sýrie. Z pohledu Ruska se Putinova politika už nikdy nebude opakovat, pokud Vladimir Putin jednoho dne v roli prezidenta skončí. A otázkou je, jestli je připravena cesta po odchodu Putina.

White Helmets v Sýrii, profesionální herci se zinscenovanými příběhy pro západní média.Největším znakem problému byl únorový skandál v Deir Ez-Zor v Sýrii, kde Američané pozabíjeli podle různých zdrojů od několika málo žoldáků, až po více jak 300 nebo dokonce 500 dobrovolníků ruské polovojenské skupiny Vagner. Moskva tehdy dala od Vagnerovců ruce pryč, protože šlo o žoldáky, soukromou iniciativu. Jenže pravda je taková, že skupina Vagner je poměrně úzce propojená na současné či bývalé špičky sovětského generálního štábu a veterány z Afghánistánu z 80. let, kteří mají v dnešním ruském generálním štábu stále obrovskou, až dokonce glorifikovanou prestiž. A ze zdrojů z okolí Kremlu víme, že v kauze zabitých Vagnerovců v Sýrii došlo ve strukturách uvnitř v Moskvě k velkému pnutí mezi Vladimirem Putinem a generálním štábem. Není to poprvé, toto pnutí se poprvé objevilo již v roce 2015 při stažení Sergeje Strelkova z východní Ukrajiny. Už tehdy tam byl střet mezi Vladimirem Putinem a generálním štábem v tom, jaký pohled má Moskva brát na domobranu a dobrovolné sbory. Ty spory dodnes nezmizely, naopak se zdá, že se prohlubují.

Vladimir Putin hraje diplomatické šachy, ale nevšiml si, že partner na druhé straně šachovnice už má na rukách boxovací rukavice a chce hrát úplně jiný zápas a jinou hru


Už několikrát jsem mluvil a psal o tom, že Američané a neoconi zejména nepovažují Putinovu zdrženlivost a distingovanou diplomacii mezinárodního práva za projev moudrosti, ale naopak za projev slabosti. Pokud vás někdo mlátí na ulici zmíněnou bejzbolkou, jaký má smysl vést s ním dialog a dokonce ho nazývat partnerem? Do určité doby tohle funguje jako projev moudrosti Vladimira Putina, ale v určité chvíli už to může být interpretováno jako neschopnost nebo neochota používat silová řešení. A toto umí neoconi vycítit na sto honů. Pokud ucítí, že Vladimir Putin je diplomat, který se vyhýbá konfrontaci, i když k tomu má pádné důvody zachování světového míru, potom tohoto neoconi využijí a udeří na Rusko. Nejprve na jeho spojence jako je Sýrie a Írán, a poté i na samotné Rusko a jeho zájmy. Ve chvíli, kdy americký prezident vyhrožuje prezidentovi Ruska, že Vladimir Putin “zaplatí” za chemický útok a za podporu Bašára Asada, tak to už je situace daleko za čárou.

USS Donald Cook vyzbrojený raketami Tomahawk

 

Putin musí proti Američanům přitvrdit, čas mezinárodní slušné diplomacie skončil


V nejvyšší chvíli musel do věci vstoupit náčelník ruského generálního štábu a musel třísknout do stolu a vyslat Američanům symbol konfrontace jako v dobách Studené války. Nic se totiž nezměnilo, neoconi i dnes jako tehdy rozumí jen jediné věci, argumentům z pozice brutální síly. Nic jiného na ně neplatí, protože s diplomacií a s kecy o partnerech a dialogu si neoconi vytírají pozadí, sami jsme to viděli v kauze Skripal a právě teď v kauze údajného chemického útoku v Dúmá. Valerij Gerasimov tak pomohl vyřešit kritickou situaci, že poslal Američany do patřičných mezí. Problémem je, že neoconi si tento signál vyloží po svém, že Vladimir Putin má v generálním štábu jestřába, který nemá problém vrazit Američanům facku a američtí jestřábi se rádi rvou. Může tak vzniknout nebezpečná úvaha o tom, že když se podaří Rusko vyprovokovat a Putin nebude opět konat tvrdě, že ruští generálové mohou začít získávat vliv a v určité chvíli bude možné vyvolat válku s Ruskem i bez Putinovy asistence.Bývalý šéf izraelské tajné služby tvrdí, že Američané nechtějí jít do války s rovnocenným soupeřem, protože vítězství by nebylo jisté


Zatímco v roce 2013 byla normalizace hrozby bombardování Sýrie zažehnána díky Putinově diplomacii, kdy se Rusko nabídlo, že zlikviduje zásoby syrských chemických zbraní, tak dnes se ukazuje, že americké jestřáby odehnal od Sýrie náčelník ruského generálního štábu poté, co si Donald Trump dovolil zaútočit na Vladimira Putina s poznámkou, že Putin “zaplatí”. Tohle byl nebezpečný signál, který změnil rozdané karty, protože zatímco dříve neoconi útočili na Sýrii skrze Bašára Asada, teď se cílem útoků už stává samotné Rusko a Vladimir Putin do takové míry, že Američané ještě včera chtěli bombardovat ruské základny v Sýrii, a to jenom kvůli tomu, že neoconi začali mít pocit, že Vladimir Putin je diplomat, který nepůjde do konfrontace s USA, která by přerostla v obrovskou válku. V té chvíli už nešlo nic dělat a musel zasáhnout Valerij Gerasimov a vstoupit do hry. Teprve po středečním zopakování jeho varování z poloviny března adresovanému americkému velení v Evropě došlo k ústupu amerických jestřábů.


Yakov Kedmi


Bývalý šéf izraelské rozvědky má jasno


Yakov Kedmi, bývalý šéf izraelské tajné služby Nativ, poskytl v pořadu “Večer s Vladimirem” (Solovjevem) svoji analýzu situace, proč Donald Trump nezaútočí na Sýrii a nebude riskovat válku s Ruskem. Takovou válku by totiž nešlo vyhrát a úderem na Sýrii by Trump pouze ztratil, nic nezískal. V této analýze má naprostou pravdu, ale bohužel má jednu vadu. Američtí prezidenti byli donuceni spustit už tolik válek, ve kterých nic nezískali, že to ani nejde spočítat. Nezáleží totiž na tom, jestli prezident USA něco něčím získá, ale častěji je to mnohem jednodušší v tom smyslu, že neoconi naopak prezidenty vydírají, co všechno by mohl prezident ztratit, pokud nebude neocony poslouchat. A když Donald Trump čelí doma tlakům, FBI prohledala kancelář jeho advokáta, neustále se každý snaží zpochybnit Trumpovu legitimitu jako prezidenta, tak v takové chvíli je prezident do značné míry ve vleku cizích povelů a instrukcí.
 

Ruští chemici kromě toho vyrazili do ulic syrského města Dúmá, které je již osvobozeno a rozhodli se prozkoumat nemocnici a místo údajného chemického útoku. Na místě provedli odběry vzorků, mluvili s pacienty, se svědky a nikde nenalezli žádné stopy po chloru nebo sarinu. Vůbec nic. Naprosto nic. Nikoho to nepřekvapuje, jedná se o hoax a zfalšované divadlo White Helmets (Bílé helmy), organizaci napojenou na britskou MI6 a americkou CIA [2]. Údajné důkazy, o kterých včera mluvil Emanuel Macron [3], se nachází zde. Celé svědectví a tzv. důkazy se opírají o videa a informace White Helmets, nikoho jiného. Žádní jiní svědkové neposkytli důkazy, celá zpráva se opírá pouze o materiály White Helmets. Cílem není nic jiného, než vyrobit záminku pro bombardování Sýrie. A je opravdu znepokojivé, že tuto eskalaci musel zastavit až na poslední chvíli náčelník ruského generálního štábu.


*České titulky ve videích zapnete tlačítkem “CC” v liště pod videi.

-VK-
Šéfredaktor AE News

47 komentářů :

 1. Vašku Dvořáku, dobře to děláš, tu propagandu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ale Tebe nepřesvědčí, jsi pevný jako skála.
   V.J.Horák

   Smazat
  2. To jsem rád, žes to uznal.

   Smazat
  3. 19:35
   Když si myslíš, že je to propaganda, dej fakta. Jinak drž pec.

   Smazat
  4. A co znamená nejnovější vyjádření zmocněnkyně usa v osn?

   Americká velvyslankyně při OSN Nikki Haleyové varovala, že „všechny národy a lidé“ budou poškozeny, pokud nechají syrskou vládu normalizovat používání chemických zbraní.

   Ve svém rozhovoru s novináři Haleyová uvedla, že americký prezident Trump se zatím nerozhodl o možné americké akci v Sýrii. Dodala, že by rozhodnutí nemělo být „uspěchané", ale „v určitý okamžik musíte něco udělat".

   „Náš prezident ještě nerozhodl o možné akci v Sýrii, ale pokud se Spojené státy a naši spojenci rozhodnou v Sýrii jednat, tak to bude na obranu zASAD, na kterých se všichni shodneme," řekla v pátek novinářům.

   „Musíme vědět, že máme důkaz a musíme vědět, že jsme učinili veškerá nutná preventivní opatření, pokud se rozhodneme pro akci," řekla.

   MO RF má důkazy přímé účasti Británie v organizaci provokací ve východní Ghútě
   Haleyová tvrdí, že podle odhadů Spojených států syrská vláda pod vedením Bašára Asada „přinejmenším 50krát použila chemické zbraně ve válce v Sýrii.

   Veřejné odhady dokonce mluví o 200 případech".
   Americká velvyslankyně učinila toto prohlášení před zasedáním Rady bezpečnosti OSN, které svolává Rusko, aby projednalo nebezpečí možného amerického vojenského zásahu proti Sýrii kvůli údajnému chemickému útoku v Dúmě ve východní Ghútě.

   Washington, Paříž a Londýn zvažují společné údery proti Sýrii kvůli údajnému chemickému útoku. Damašek svou odpovědnost odmítá. Rusko do Dúmy poslalo své chemické odborníky, kteří nenalezli žádné důkazy použití chemických zbraní. Experti z Organizace pro zákaz chemických zbraní mají do města dorazit v neděli.

   Bambůčo

   Smazat
  5. Pokračování americké agrese P.C. Roberts.
   Letadla amerického letectva provedla rozvědku v blízkosti ruských základen v Sýrii.

   SVĚT VE VÁLCE!

   flickr.com/ Woodys Aeroimages

   Sedm amerických vojenských letadel vykonalo výzvědné lety ve východním Středomoří v blízkosti syrského pobřeží, kde se nachází ruská letecká základna Hmímím a základna materiálového a technického zabezpečení ruského vojenského námořnictva v Tartúsu. Svědčí o tom údaje monitoringu letů vojenského letectva zveřejněné na twitteru Mil Radar.

   Jde o šest protiponorkových hlídkových letadel amerického letectva P-8A Poseidon, které odlétala z letecké základny Sigonella na italském ostrově Sicílie, a také o letadlo radioelektronické rozvědky amerického vojenského námořnictva EP-3E Aries II, které odletělo ze základny na řecké Krétě.

   Americká televizní stanice CNBC dříve oznámila s odvoláním na informovaný zdroj, že USA považují za cíle pro útoky v Sýrii osm objektů. Ne jejich seznamu jsou dvě vojenská letiště, výzkumné středisko a podnik, který se údajně podílí na výrobě chemických zbraní.


   To se neshoduje s článkem -VK- Valerij Gerasimov pohrozil Trumpovi potopením amerických lodí ve Středozemním moři a nastal obrat??? Obrat na fotce!!!

   Smazat
  6. 20:39 20:55 Oni nikdy nepřiznají neúspěch jen dělají ramena asi tak.

   Smazat
 2. Jéjda,a nastal obrat,o 180 stupňů a loďki čelné zad!Střízliví Jozef.

  OdpovědětSmazat
 3. Zajímavé a snad doufám i pravdivé.
  Pan Putin hraje šachy s hráči pokeru*

  OdpovědětSmazat
 4. To s tím Putinem v článku je pitomost. Putin není sólista, takže jeho postup byl postupem koordinovaným se "siloviky" a se "zamini" atd. Prostě bylo třeba času na přípravu a to jak prostředků, tak lidí - vycvičit armádu, vyzbrojit ji a VYTVOŘIT DOSTATEČNÉ INFORMAČNÍ POLE. Je to asi jako před napadením SSSR - taky potřebovali co nejvíce oddálit útok němců a jejich satelitů a takto získaný čas využili k co nejlepší přípravě a to včetně diplomacie - vrátili se na Curzonovu linii a jak se jim ty kilometry hodily pod Moskvou. Ty útoky na Putina, to je jakvod jandopodpindů.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Mám podobný pocit, role si záměrně rozdělili na hodný a zlý policajt.

   Smazat
 5. Já bych řekl, že to nebyla v žádném případě "slabost" Vladimíra Vladimíroviče, ale zahráli si spolu s generálem vůči DT prostě na "zlého a hodného policajta". Taky takové malé divadlo. Nedivil bych se, že i to vymyslel, či navrhl sám president Putin. LA

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Také si to tak myslím, navíc Putin pokecal s Makronem a ten také stáhl kalhoty. No a protože komunikaci s amíky zajišťuje v Sýrii armáda není asi co řešit. Putin se baví s politiky. To, že to bylo ze středy na čtvrtek asi mělo nějaký důvod, nejspíše se již schylovalo k útoku. Jasně spěchali protože odborníci na chem.zbraně již jsou v Sýrii a údajně buď zítra nebo v neděli začnou s prohlídkou údajného místa napadení. No a jak je známo nic tam není. Průser . Přitom Makron, Mája a Tramp to mají potvrzeno, že k útoku došlo

   Smazat
 6. Tak to je přesně to, co jsem měl již mnohokrát na mysli.
  Západ dnes nemůže přijít na jméno Putinovi. Ale víme, kdo jednou převezme otěže po něm? A teprve potom nám všem může být pěkně horko.

  OdpovědětSmazat
 7. Cit: "S grázly nelze jednat jinak než z pozice síly"

  Oni si už najdou cestu. Třeba taková Ukrajina, Gruzie a Polsko se už celí třesou, kdy jim Amík dodá zbraně, nějaké ty chemikálie a taky pár zajímavých mikroorganismů, které budou následně aplikovat u svého velkého souseda na východě. Tedy pokud se nezhroutí sami, jak jim předpovídaji čínští analytici. Ti to odhadují na rok 2026, ale možná k tomu dojde už za Putinovy poslední presidentury.

  OdpovědětSmazat
 8. Panove ! Toto je velmi vystizny a hodnotny clanek !
  To neni propaganda ! To je realita !

  Ja vam rikal, ze Americane ustoupi a nepujdou do valky kvuli Syrii.

  Silne reci a demonstrace sily je pouze to, cemu se rika v anglictine BLUFFING ! ( Demonstrace nepodlozeneho sebevedomi na zastraseni domeleho, nebo skutecneho nepritele.)

  President Trump je vydiran spinavymi methodamy !
  Dam vam dva priklady , ale je jich sto - pokracovani.

  OdpovědětSmazat
 9. Není nutné střílet na americké lodě. Bohatě by stačila jedna raketa na rodinný domek Rotschildů v Británii.

  OdpovědětSmazat
 10. Pokracovani 20:25 !
  Dam vam dva priklady - NEPOZVRACEJTE SE !

  JAMES COMEY direktor FBI mezi zarim 2013, az do jeho vykopnuti z uradu v kvetnu 2017, napsal knihu, ve ktere obvinil Trumpa z najmuti prostitutek z ulice, ktere dostaly zaplaceno za pocurani pokoju a posteli v hotelu, kde predchozi noci byli ubytovani, jak Hillary tak jeji stoupenec Obama !
  NIKDY SE NIC TAKOVEHO NESTALO !

  Kdyz to Trump vyvratil tak COMEY rekl, ze jeho pani Melanie souhlasi s tim co Comey napsal ! Tato uslechtila a krasna pani nadnesena nad intrikami vubec o nicem nevedela !

  Dalsi Intrika !
  COMEY napsal, ze ruska tajna sluzba zasobovala Trumpa sexualnimi pracovnicemi za usluhy a ustupky projevene Rusku. Trump vubec o nicem NEVEDEL.

  COMEY je fanaticky globalista a mopslik of Neocon's !

  Neocon's nemaji radi Rusko a zazehnou-li valku, tak jim nevadi kolik Americanu a Evropanu ve valce zahyne.

  Trump pod neustalym tlakem od Neocon's, Zionistu, Globalistu, NWO - vsech tech kteri se nesmiri s prohranymi volbami ZTRACI prehled a proto se mu vlatil na pomoc docaste do Bileho domu Stephen Bannon !

  On je briliantni strateg a my vime ze se jednou rozjede i proti Comeymu, ale on uprednostnuje dostat nejdrive do maleru Muellera a Rosensteina !

  Jak dlouho president vydrzi ten NEKONECNY TLAK a INTRIKY my nevime.

  V pripade ze Zioniste a jejich vetve vyprovokuji valku tak zaplceme vsichni ! U vas to bude zle, kvuli vasi zemepisne poloze v Evrope.


  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ad 20:54 - vydrží, není přece sám. Sám by nemohl vyhrát volby a ani vydržet rok vládnout!

   Smazat
 11. Nase svobodna media, ktere nejsou pod kontrolou globalistu NAPSALA presne tyto vety :

  CITUJI : "Nenavist proti Rusku vznikla po vymene zidovskych oligarchu za ruske oligarchy ! Za tuto vymenu je zodpovedny president Putin !"

  (Co se deje v Rusku nevim ! Nerozumim rusky ani slovo, ale rad se divam na pani Zacharovou.)

  OdpovědětSmazat
 12. Posledni prispevek pred Coffee break...

  Vy Cesi kteri nadavate na presidenta Trumpa, aniz by jste vedeli o spinavych intrikach, kterym musi celit, mi pripominate SLEPICE, ktere sezobnou vyfrknuty sopel tech nejhloupejsich a nejdestruktivnejsich Globalistu !
  (A ti vas nemaji radi ! To vam zarucuji !)
  And now, Coffee break.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. typický západní styl. Trump má problém a co my s tím? On chtěl být šéf. Tak ať ukáže jak je dobrej. Zatím je to jen napomádovaná hromada nestabilních sraček. Mám toho blba ještě litovat? Ty máš přestávku ,ale v hlavě. A urážet lidi za jejich názory a přirovnávat je k nějakejm slepicím to umí jen motherfucker. Hlavně že nejsi čech. My češi by jsme ti řekli : di do pí.i ču.áku.

   Smazat
 13. Budu moc rád když to dopadne podle článku Syrský lid zvítězil a tak to je.

  OdpovědětSmazat
 14. Tak nějak mi to ze strany USA připomíná: podle sebe soudím tebe. -to je každou chvíli, že Rusku se musí ukázat síla, že to je to jediný, čemu oni rozumí. A jak se jednou takhle projevil náčelník Gerasimov, kupodivu tomu velmi dobře porozuměli naši "friends". Takže, na koho to platí víc?

  OdpovědětSmazat
 15. 22:24 - Ty SLEPICAKU - co sezobne, kde-jaky vykal po postizenem Globalinim utopistovi !
  Co by jste si beze me pocali s
  vasimi mozecky KOLIBRIKU ?
  O jakych nazorech mluvis, kdyz zadne nemas ?
  Ty duta ozveno Ct.24 !

  Nikdo ti neklade na tvoje kozi bedra Trumpuv problem, ale vysvetluje ti, jak je s Trumpem manipulovano a jak je postrkovan k valce.
  Ty jsi velmi hloupy zivocich a to neni urazka !
  Vzdyt ty neumis ani cist, ty osizena poloopice !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ad 23:21 - proč by to měl 22:24 vědět, když to ani neví četní politologové! A mnoho Američanů vůbec netuší, která bije. Stačí si číst ty různé jejich komentáře, třeba na FB, jsou k pláči, naivní, hloupé.

   Smazat
  2. 23:21 Hele tak si přiznal že ten tvůj trump je jen loutka.

   Smazat
 16. Putin prostě nechal vysvětlit situaci Američanům náčelníkem gen. štábu. Nevidím důvod stavět gen. štáb x Putin, jak se o to článek snaží. Nepochybně jednal Gerasimov po dohodě s vrchním velitelem ozbrojených sil Ruska.

  OdpovědětSmazat
 17. VVENC 0:10 - obrnim se trpelivosi a vysvetlim !

  At se cokoliv deje ve Washingtonu, Moskve, ci Bruselu tak to ma primy dopad na vase zivoty !

  Jestli nechces byt HLOUPY HONZA, tak by jsi se mel o to zajimat a nebyt odkazan na tvoje "politology". Ti nevi nic...

  Ty se jednou probudis ve valce a budes cumet, jako tele na nove vrata. Kdyz budes vedet co se deje, tak muzes v pravy cas uteci - jako ja, z nekolika zemi a dozit na plazi v Honolulu - pozirat ananasove dorty a zapijet je Caffee Kona !

  (Do pr*ele, to jsem se zadrel, tim vysvetlovanim. T.j. jako slozit vagon uhli.)

  PROSIM VAS LIDI ! Poslete mi na hadani, nekdy nekoho chytreho !

  Nekdy myslim na vaseho presidenta Zemana, jak tezky osud ho potkal, ze musi sedet mezi vami a byt TAKTNI a DIPLOMATICKY a nemuze kvuli protokolu vam rick vy (cenzurovano) a uteci nekam k mori - do tepla.
  A nebudu vam nic vysletlovat.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 2:00 Jeden by vám docela i věřil, že Trump chce něco jiného, než provádí Deep State. Ale pak si přečte jeho tweety, které píše osobně, a rázem vystřízliví. Vždyť to jsou takové nebezpečné hovadiny, že zůstává rozum stát. To má být nejmocnější muž planety? Porovnejte si jeho názory s názory Putina, ať vidíte, jak jedná skutečný státník. Na video je interview s americkým novinářem a je vybaveno českými titulky:
   https://www.youtube.com/watch?v=4JytrLTT068

   A abych na vás nebyl jenom zlý tak přidám něco z RF pro potěchu oka a pohlazení duše:
   https://www.youtube.com/watch?v=_e-Mp-eUE3I

   Smazat
  2. Ano, máme tu dva světy. Jeden shnilý, netolerantní, amorální, válečnicko-agresivní, hrající si na demokracii, kterou ale jen zneužívá jako zástěrku svých lumpáren a zločinů. My Češi jsme, bohužel velmi neprozíravě, momentálně jeho součástí.

   A pak je tu svět morální, který myslí na lidi a nezrazuje přátele, který má před sebou perspektivu a nechce válku, kterou Západ (to je těch pár zemí, které se povyšují nad druhé) vyprovokoval již po několikáté (Jugoslávie, Irák, Libye, Sýrie, Jemen atd. atd. tad.). K tomuhle světu díky idiotům, které volíme, zatím nepatříme.

   Smazat
 18. https://zpravy.idnes.cz/trump-syrie-exploze-utok-damasek-utok-asad-fkf-/zahranicni.aspx?c=A180414_031609_zahranicni_aha

  Tak co teď, vy debílci? Kde jsou ty potopené lodě?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Debílkovi 3:48 - Uvědom si, že všechny cílové oblasti bombardování jsou již několik dní vyklizeny, že bombardování je je předem s Rusy konzultováno a že jde jen o divadlo, sice drahé, ale divadlo, určené především pro zblblé "západní" občanstvo. USA a další výtečníci z NATO musí odejít ze Sýrie s vytyčenou hlavou, když už ti jejich proxy-bojovníci z Islámského státu dostali na prdel.
   Ať žije úžasný prezident Trump, vzor všech demokratických prezidentů světa. America first! ... Promiňte, jdu se vyblít.

   Smazat
 19. 3:07 Pane !
  Nikdo nepochybuje o statnickych schopnostech presidenta Putina, ale nikdo nemuze pochybovat (a zlehcovat) o velkem tlaku na presidenta Trumpa, ktery je trnem v oku tech, kteri prohrali volby !

  Nejdulezitejsi je , ze nedojde ke stretu mezi vojaky Ruska a Ameriky, coz by znamenalo valku !

  Nejake rakety ci co, (a rethorika), vzdyt to zde bylo uz pred rokem !

  OdpovědětSmazat
 20. 3:48 - pokud vim tak lode byly odvolany.

  OdpovědětSmazat
 21. Mizi prispevky nemohu psat !

  OdpovědětSmazat
 22. Tak konečně zmlkneš dumkopf!

  OdpovědětSmazat
 23. TAK NASTAL OBRAT???? VŮBEC NE, JE VIDĚT, ŽE SI ZÁPAD Z RUSKA HOUBY DĚLÁ!!! RUSKO ODEPSALO VAGNEROVCE, TEĎ ODEPSALO SYŘANY - A BUDOU MÍT VÁLKU V EVROPĚ!!! PAN PUTIN KATASTROFÁLNĚ SELHAL - JE ZA ZENITEM!!! OBROVSKÁ PŘÍLEŽITOST, KTERÁ SE UŽ NIKDY NEVRÁTÍ - BYLA PROMARNĚNA!!! A RUSKO SI TEĎ MŮŽE AKORÁT PYSKOVAT V OSN - A NIKDO HO POSLOUCHAT NEBUDE!!! TAK TO JE KONEC RUSKA, JAKO VELMOCI!!! KONEC NADĚJÍ!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pro 9:16 - Raději si přečti komentáře a starší články, než začneš takhle blbnout. Rusko v Sýrii vyhrává, Syřani vyhrávají, Íránci vyhrávají. A tzv."demokratický Západ" má pěnu u úst a hysterčí. Té hysterii nepropadej a piš raděj malými písmenky. Velká se nedají dobře číst a jsi pak za vola.

   Smazat
  2. 9:16

   Obrat?! Jaký obrat?

   Podle dosud zveřejněných prvních konkrétních informací
   - byla zničena nejméně jedna budova v Damašku
   - byli zraněni tři civilisté
   - byla většina ze 110 vypálených raket zničena nebo odchýlena z trajektorie

   -- Viděli jsme tedy pouhou demonstraci síly určenou západní veřejnosti - anebo něco víc?
   -- Mělo načasování útoku případně nějakou spojitost s ohlášeným vyšetřováním (OPCW) údajného chemického incidentu?
   --Klíčová otázka je: podaří se prodloužit válku v Sýrii?

   SANA:
   http://sana.sy/en/

   Smazat
  3. Je veliká otázka, kdo je tady za vola. Zdá se, že jsi nepochopil morální rozměr událostí. Jestliže Rusko chrání jen sebe a na své spojence nechá dopadat rakety, pak už je poraženo - morálně docela určitě. Nebozí Syřané zemřeli - a pan Putin se pohoršil!!! Jaká to adekvátní reakce!!! Takže konec nadějím a těšme se na válku v Evropě!!!

   Smazat
  4. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat

  5. 9:48

   Jen tři jednoduché otázky pro velkohubého anonyma:

   - KOLIK nebohých Syřanů při tomto útoku zemřelo? Odkud máte takovou informaci?
   - Vyjádřil jste své pohoršení po americkém masakru, který provázel osvobození iráckého Mosulu nebo po měsíce trvajícím vraždění v Jemenu?
   - Mám Vašim slovům rozumět tak, že už se těšíte na "válku v Evropě"?

   Smazat
  6. Velkohubý anonym se omezí jen na toto:
   Z věty:

   "Takže konec nadějím a těšme se na válku v Evropě!!!"

   vyvozovat to, že se těším na to, až moje děti a vnuci ve válečném požáru zahynou, může jen člověk rozumu velmi, velmi mdlého . . .

   Smazat
  7. 9:54 Pane Kopecký. Ten "velkohubý anonym" vyjádřil své rozčarování, nikoliv nadšení. Mám stále silnější dojem, že míváte problém s pochopením smyslu sdělení.

   K vašim otázkám si dovolím také jednu přidat:
   - Jakou logiku má bombardovaní nějakého chemického výzkumáku v Damašku, když ten údajný útok v Dúmě byl proveden prachsprostým chlórem? Který byl podle údajně důkazných fotogafií "svržen" ve standartních žlutých tlakových nádobách. Ve stejných, jaké se používají v každé vodárně. Jakou to má souvislost kromě slova "chemický" s nějakým výzkumákem? QQQ

   Smazat
 24. Rusko dělá ze Sýrie fackovacího panáka. Takže když amíci budou chtít něco zničit, Rusové to sice Syřanům oznámí, nicméně přiletí rakety a Rusové jako vždy zůstanou beznadějně stranou. A ještě se budou holedbat tím, že rakety amíků a jejich sionistických poskoků nemířily na jejich základny. Ubohá Sýrie - takové útoky se díky slabosti Rusů budou opakovat donekonečna. Jenže pan Putin ztrácí tvář: dostal políček a nevrátil ho, tudíž je slabší. A to mnoho nadějí do budoucna nedává . . .

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 15:01 Ale jděte. Právě fakt, že aliance zhola zbůhdarma vypráskala rakety za 100 miliónů babek a veleopatrně tak, aby nikoho nezabila a nerozbila něco důležitého, svědčí o síle Ruska. Celé to divadlo je jen kvůli odpůrcům Trampa, se kterými si nedokáže poradit. Zásluhou Ruska to jako divadlo zůstalo a nezměnilo se na krveprolití nebo válku. A iniciátoři svou ubohostí otevřeli oči dalším miliónům lidí na celém světě. Všimněte si, jak se i na naší politické scéně krásně oddělují US vlezdoprdelkové od normálních, myslících lidí.

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.