Reklama

sobota 21. dubna 2018

"Ve jménu syrských dětí": byly zveřejněny dopisy, v nichž se Bílé přilby snaží "zverbovat" spoluzakladatele Pink Floyd

Polina Duchanová
21. 4. 2018 zdroj
Novinář Max Blumenthal zveřejnil dopisy zástupce Bílých přileb spoluzakladateli společnosti Pink Floyd Rogeru Watersovi s návrhem na podporu organizace. Podle vyjádření novináře dostal tuto korespondenci od samotného hudebníka, který předtím vystoupil s obviněním na adresu pseudosyrské organizace. Waters sdělil, že Bílé přilby mu nejednou nabízely spolupráci, ale na všechny jejich pokusy hudebník odpovídal mlčením, protože považuje organizaci za nástroj propagandy teroristů. Jak uvedl Blumenthal, Bílé přilby mají v západních a arabských státech velmi mocné patrony, kteří nelitují prostředků na financování organizace. Přičemž byly "přilby" nejednou usvědčeny ze spolupráce s Al-Káidou a jejími spojenci.


Vystoupení spoluzakladatele Pink Floyd Rogera Waterse proti Bílým přilbám během dubnového koncertu v Barceloně je diskutováno v sociálních sítích a médiích. Slova hudebníka, že tato organizace je fejková a slouží zájmům teroristů, zcela odporují obrazu, vytvořenému západními sdělovacími prostředky, veřejnými činiteli a politiky.

Jak zjistil novinář Max Blumenthal, krátce před vystoupením Waterse v Barceloně se s ním kontaktoval jistý fotografický novinář Pascal Hanrion, který se představil jako "stoupenec syrských Bílých přileb a který odhaluje zločiny proti lidskosti v Sýrii, zejména proti dětem". Řekl, že se účastní různých veřejných akcí na podporu této mise. V souvislosti s tím by Hanrion velmi rád vystoupil z pódia během koncertu, aby "společně poslali poselství "Nejste zapomenuty!" syrským dětem".

Waters však na žádost Hanriona nijak nezareagoval a namísto toho učinil své vlastní prohlášení za souhlasných výkřiků publika.

"Řeč Rogera Waterse byla velmi uchvacující. Činí smysluplným to, co děláme, tedy to, za co nás napadají (západní média - RT ). A přinutí ty, kteří nás zuřivě napadají, aby se podívali na fakta, na která nebudou mít čím oponovat. Řeč Rogera Waterse jim (médiím - RT) nedovolí, aby to (odhalení - RT) prohlásili za konspirologickou teorii Kremlu", řekl RT Max Blumenthal, který se zabývá odhalováním činnosti Bílých přileb.
Práce na image

Jak Waters sdělil, zástupci Bílých přileb se jej i dříve snažili zapojit do svých akcí. Provádělo se to prostřednictvím PR-společnosti. V říjnu 2016 byla hudebníkovi nabídnuta účast na charitativním večeru saúdského miliardáře Hani Farsiho, aby "byl zaslechnut hlas civilních hrdinů Sýrie". Na této akci měla být přítomna manželka dalšího podnikatele, sympatizujícího s Bílými přilbami, ropného magnáta syrského původu Aymana Asfariho.

Ta - Sosan Asfariová - je hlavou této organizace, kterou, mimochodem, vytvořil v roce 2013 bývalý důstojník britské armády James Le Mezurie. Manželé Asfariovi jsou pro sesazení Bašára Asada z funkce prezidenta Syrské arabské republiky.

Roger Waters podle svého vyjádření na pozvání neodpověděl, protože to považoval za "dost podezřelé".

"A teď se moje nejhorší podezření potvrdila", řekl spoluzakladatel Pink Floyd Blumenthalovi.

Mezitím si v různém období podařilo Bílým přilbám získat podporu takových osobností, jako jsou američtí herci George Clooney, Ben Affleck, hudebník Justin Timberlake a skupina Coldplay. A společnost Netflix dokonce natočila o organizaci dokument, který v roce 2017 získal Oscara.

"Chtěl bych vyzvat ty celebrity, které se upsaly na podporu Bílých přileb, aby je přestaly podporovat, protože víme, co jsou zač. Neviním je (hvězdy - RT). Na první pohled se zdá být docela přesvědčivým, že Bílé přilby jsou dobří lidé, kteří dělají dobré věci. Nyní však víme, že se snaží přimět Západ k bombardování Sýrie", řekl Waters novináři.


Jediná ospravedlnění

Jak poznamenal Max Blumenthal v rozhovoru s RT, tato údajně syrská organizace byla vytvořena pouze proto, aby poskytovala důvody pro vměšování se zainteresovaných států do záležitostí Sýrie.

"Bílé přilby jsou jediným zdrojem, na nějž (západní - RT) vlády spoléhají, když ospravedlňují své útoky. Tato organizace, kterou sponzorují vlády zemí Západu a Perského zálivu, je v podstatě nástrojem pro změnu režimů. Spolupracuje s Al-Káidou a jejími spojenci. A toto jsou zdokumentované skutečnosti", zdůraznil novinář.

Podle jeho informací dostaly během své existence Bílé přilby asi 55 milionů dolarů od ministerstva zahraničí Velké Británie, 23 milionů dolarů od americké Správy pro přechodné iniciativy, jež je útvarem Agentury USA pro mezinárodní rozvoj, a miliony dolarů od Kataru.

Novinář se proto domnívá, že hlas Rogera Waterse v boji za odhalení Bílých přileb je velmi důležitý. Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

54 komentářů :

 1. Sorošovy přilby, nezisková organizace.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Orbána na ně!

   Smazat
  2. 16:55 "Orbána na ně!" - To je poněkud nepřesně
   vyjádřeno, lépe řečeno je VŠICHNI S ORBÁNEM ! sck

   Smazat
  3. Jen dotoho naši divoci vlastenci,nahoře pod článkem s letadlem navrhněte co chcete nebo bude po vás a hotovo!

   Smazat
 2. Vždy, když objevím takový příspěvek, se mírně optimisticky naladím. Dlouho mi to nevydrží, protože se promptně objeví něco dle západu hrozného o Rusku a Sýrii, jakoby pravdivého, ale lež z toho čouhá jako sláma z bot. Snad pravda zvítězí, ale doufám, že toho dožiju.

  OdpovědětSmazat
 3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 18:46

   Takže nám ty troubo oznamuješ něco, o čem VŠECHNY české noviny psaly už PŘED TÝDNEM (David Buckel).

   To je teda pašák ten Limbaugh, když to "právě ohlásil"! CO TY JSI VLASTNĚ ZA DEBILA...?!

   Smazat
 4. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 5. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 6. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 19:29

   Pokud bys nebyl debil, "Honolulu", pak by to jistě šlo.

   A dál se budeš tvářit, že nechápeš, jak debilní je oznamovat s týdenním zpoždění něco jako velkou novinu ("právě ohlásil")?

   A takových je 95% tvých šíleně zajímavých "informací". Pořád si ještě myslíš, že o takové sračky někdo stojí - debile?

   Smazat
  2. 19:33
   A to je duvod mazat Honolulovy prizpevky
   Tobe coby poddanemu nedochazi zlo cenzury
   Cesi nejsou obcane, jen poddani co schvaluji cenzuru
   Trapne a ostudne
   A cenzor Dvorak chce oslovit lidi?
   Smesne

   Smazat
  3. 23:41

   Nevím, jaký má administrátor konkrétní důvod nějaký příspěvek smazat, a vůbec mne to nezajímá. - Ty ale patrně patříš k lidem, které takové věci strašně vzrušují. Chodíš sem jen provokovat a hrát si na pohoršeného moralistu. Myslíš, že jsou všichni tak hloupí, že takové kecy neprokouknou?

   Mně spíš vadí, když kdokoli (je jedno je-li to někdo víceméně normální nebo vyložený debil jako "Honolulu") sem píše neustále věci, které nesouvisí s textem.

   Podle mého názoru mají lidé onanovat v soukromí a ne na veřejnosti. A nic jiného než onanie to, co provozují "Honolulu" nebo Radosta a podobní, není.

   Možná jsem staromódní, ale přitroublá provokující hovada, jako jsi ty, prostě nemám v oblibě. Stačí?

   Smazat
  4. PANE honolulu,

   nevime zda vás máme poprosit A POSLECHNETE NÁS,aby jste se přidal do boje za záchranu pana presidenta Trumfa,který podléhá postupně do mrtva tomu neomarxismu a ta sprostá diktatura proto nad U.S.A. vitězi.
   Takový boj by se nesměl mazat nebot je to ve prospěch AMERIKY.

   Smazat
 7. A nezapomente 18:52, nas Americke 'Cechy' narknout z toho, ze "kazime" diskuzi , ze jsme "sprosti" !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 19:33

   Američtí Češi by ti měli dát přes hubu.
   Nebo si snad myslíš, že je potěší, když tu debil jako ty, má tu DRZOST mluvit jejich jménem?
   To, že jsi sprostý by se možná ještě sneslo, kdybys nebyl tak zoufale hloupý.

   Smazat
  2. 19:37
   Vyhrozovat nasilim umis, cesky poddany
   S logikou je to horsi

   Smazat
  3. 23:43

   Ty budeš asi ten pablb, co se dřív podpisoval "HorniDolni". Pitomý ratlíček, který to tu obechcával bezpočtem monotónních hloupých žvástů. A teď v tom pokračuješ, debílku.

   Smazat
 8. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 9. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 10. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 11. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 12. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 13. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 20:39
   Je to jednoduché: kdybys netrousil výkaly, nemusel by je po tobě nikdo uklízet. Got it?

   Smazat
  2. 20:43 ja si chci precist to co xenofob Dvorak maze
   Zatimco tvuj komentar je zbytecny jako jsi ty

   Smazat
 14. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 15. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 16. Film o bílých přilbách dostal Oskara, tak to je jasné, tak se vytváří realita. Co na tom, že to je výmysl.
  A docela mě překvapuje postoj R. Waterse. Je kritický, nenechal se do toho zatáhnout. Je takových víc? To když si vezmu většinu našich "umělecky" zábavných lidí, ti by se do toho s radostí zapojili a ještě by si u toho leštili by si fujary.

  OdpovědětSmazat
 17. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 20:57

   Kromě lidí na tvé úrovni, kteří se chlubí, že přelouskali pár překladů, a přitom z toho evidentně NIC nepochopili, existují ještě taky lidé, kteří si to čtou v originále. A tím se tím nikdy chlubit nebudou.
   Tak už se netrap, ubohý zanedbaný bobečku! Pokud chceš naznačit, že pozvedáš svými pindy něčí úroveň, musíš být opravdu totální magor.

   Čti si voloviny svého idola, na které snad s krajním úsilím stačíš:
   Heading to the Southern White House to watch the Funeral Service of Barbara Bush. First Lady Melania has arrived in Houston to pay our respects. Will be a beautiful day!
   Apr. 21, 2018, 11:47 a.m.
   Měj pokud možno také "krásný den" jako ten samolibý kretén!

   Smazat
 18. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 19. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Budete-li odpovídat Radostovy,sami se stáváte Radostou.Už nikdy...

   Smazat
 20. 20:44 - je lepsi byt infantilni, nez byt INBRED IDIOT, ktery si mysli, ze ma pravo nekomu urcovat hodnoty.

  A kde je muj prispevek o Hadrianovi, ktery zavinil dnesni napeti v Syrii. Hmmm ? Vzdy to napsali doktori a profesori !

  POSEROUTKOVE, vy se bojite vseho i veci 2000 let starych.

  Jestli se vas cesky narod nezbavi a neposle vas na pozice zametacu do Chanova, tak zemre zalostnou smrti.

  Nalepeky, lzi, urazky t.j. jedina vase produkce.
  A hlavne mazani ! Na zavadeni vaseho kulturniho Feudalismu, jednou my na vas zautocime feudalni
  metlou !
  (Aby jste se citili dobre ! Ve vasem kulturnim prostredi !)

  OdpovědětSmazat
 21. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 21:11 21:23

   To, že takový blb jako ty, odsud včas utekl, je pro českou zemi velká úleva. Ošetřovat takové jedince v na uzavřeném psychiatrickém oddělení by bylo mrháním penězi, které lze vydat na prospěšnější věci.

   Smazat
 22. Každý nemusí být prodejný i u nás je pár slušných umělců.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Myslím, že část "prodejných umělců" není prodejná, ale hloupá. (Nevím, co je pro nositele horší.) A velká část umělců jsou "umělci". Výstižnější označení pro celou sluníčkářskou sekci je přece jen staré dobré: "Pražská kavárna".

   Smazat
 23. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 24. Jelikoz se nesmim podepisovat pod zadny z mojich prispevku, tak se ted podepisuji oddelene pod vsechny !

  honolulu, honolulu, honolulu, honolulu, honolulu, honolulu, honolulu x 99, honolulu, honolulu, honolulu atd. atd. atd. etc. etc. etc.
  Good night - vy opozdena nedochudcata - ja se vratim ! I WILL COME BACK !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Cesi nejsou obcane ale onuce
   A potrebuji cenzuru aby nemuseli myslet

   Smazat
  2. Říká se: "Podle sebe soudím tebe."

   Smazat
 25. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 26. 21:26 - ZMLKNI, ty male mysi hovinko ! Mas mozek kolibrka a nevis, co se zde deje.
  Doktore strcte tohoto blba mezi morcata na oddeleni vyskumu.

  OdpovědětSmazat
 27. Jejda, jejda, to je nadeleni ! Rekord smazanych slusnych prispevku ! Sproste hulvatske zde zanechany !

  ADOLFE, kde jsi ? Ty bridile ! Vzdyt oni te zde, ti tvoji spolubojovnici (volksgenosse) odsunuli do
  pozadi !
  A nebo, ze by to byli pacholci Lazara Kaganovice ?
  Musim to prostudovat !

  AHA ! Proto oni smazali Hadriana ! On pronasledoval vsechny Lazary..

  OdpovědětSmazat
 28. Je to velmi smutne, kdyz ti pacholci novodobe slechty maji v indexnich kartach za akademickym titulem diagnozu / poznamku - bacha na nej,
  t.j. cenzor ! (= ultra blb !)
  Ale ted uz mizim.
  Potesil me rekord smazanych prispevku.
  Budu na vas vzpominat v dobrem, po brzke valce.

  OdpovědětSmazat
 29. RADOSTO PIS DAL ! Kdyz tomu nejaky IDOT nerozumi, tak ho posli do hajzlu !

  OdpovědětSmazat
 30. RODOSTO,
  prece si nenechas diktovat od tupeho zivocicha nejaky kulturni standart, ktery je hluboce pod tvoji
  urovni !
  Vzdyt jsou to neproduktivni krupani , kteri sami nenapisi NIC, NIC, NIC !
  Ale kazdy z nich je "kulturni" kritik a referent.

  OdpovědětSmazat
 31. Starej se koupi rakve nebo urny,budeš to ty chcípáku brzy potřebovat!!!!!!!
  A ty tvoje bláboly piš na soukromém mail Hovnodolnimu z Blobostovo,ty to.ocení,ostatní zde NIKDY!!!!!!!

  OdpovědětSmazat
 32. !!! POZOR !!!

  !*!*!*!*! ВНИМАНИЕ !*!*!*!*!

  Soudruzi, opět na sajtách Nové Republiky řádí agenti CIA a Mossadu!
  Opět se ztrácejí příspěvky, dobré internacionálně-vlastenecké, 100% levicové příspěvky nás komunistů a putinistů!!

  Prosím soudruhy z redakce NR, aby NEPRODLENĚ zvýšili svou revoluční bdělost a ostražitost!!!
  Vzkřikněme kolektivně do tváří těch pravičáckých zakuklenců z 5. kolony své revoluční NO PASARÁN!
  Jinak nepřátelští agenti zesílí, časem převezmou vládu nad naší MILOVANOU Novou Republikou, a udělají z tohoto dosud 200% SPOLEHLIVÉHO orgánu KSČM a Velvyslanectví Ruské federace pravý opak: hlásnou troubu kapitalismu a demokracie!!!

  Snad vám nemusím vysvětlovat, soudruzi, jaký JEDINÝ trest je za takové trestuhodné selhání v boji proti demokracii a Euroamerice.
  Myslete proto hlavou, ano?

  Děkuji Vám předem, drazí soudruzi, a nyní vložím zpět svůj příspěvek z 21. dubna 18:58.

  P. Radosta

  OdpovědětSmazat
 33. „Bílé helmy“ vraždí v žoldu USA a Izraele!

  Ano, taková je naše leninská pravda: DĚSIVÁ!
  Jistě, vražedné „Bílé helmy“ pracují i pro muslimy, ale jen + pouze proto, že muslimy platí USA a Izrael!!
  To si prostě zapamatujme, my komunisti a putinisti, ať NEUSTÁLE víme, kdo je Velký ďábel (USA) a kdo Malý ďábel (Izrael).
  Více zde: http://theconversation.com/who-are-syrias-white-helmets-and-why-are-they-so-controversial-66580

  (Omluvám se, drazí soudruzi, za odkaz na článek v odporném jazyce imperialismu. Zkusím najít překlad do ruštiny, PŘEKRÁSNÉHO jazyka míru a socialismu, který my všichni komunisti a putinisti ovládáme, jako když bičem mrská a knutou bije.)

  „Z východu světlo, z Východu svoboda!“

  P. Radosta

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.