Reklama

.

.

sobota 21. dubna 2018

Velvyslanec Ruska oznámil, že experti OPCW nepracovali na případu Skripaljových podle postupů organizace

21. 4. 2018    zdroj
Velvyslanec Ruska v Londýně Alexandr Jakovenko uvedl, že experti Organizace pro zákaz chemických zbraní nepracovali ve věci Skripaljových v souladu s Úmluvou o zákazu chemických zbraní, ale na dvoustranném základě.


"Zjistili jsme, že experti OPCW, kteří byli v Británii, nebyli v zemi na základě standardních postupů OPCW, ale na základě jakési bilaterální domluvy s Velkou Británií. Analýzy a expertízy se prováděly pod kontrolou britské strany. Nelze vyloučit, že na experty OPCW byl vyvíjen tlak. Zkontrolovali pouze místo, které jim předtím ukázala britská strana, hledali pouze látku, kterou identifikovala britská strana", řekl velvyslanec na tiskové konferenci v Londýně.

Podle něj zvolený formát expertízy nemohl zaručit nestrannost.

Také znovu poznamenal, že britská vláda neposkytla přesvědčivé důkazy, které by potvrdily obvinění proti Rusku.

Podle jeho vyjádření britské ministerstvo zahraničí nadále ignoruje žádosti velvyslanectví Ruska o poskytnutí informací o stavu Julie Skripaljové.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

9 komentářů :

 1. To je jasný tito experti nemůžou říci pravdu.

  OdpovědětVymazat
 2. Občané Velké Británie se omlouvají za svoji vládu:
  https://cz.sputniknews.com/svet/201804217201291-Britove-dopis-omluva-Rusko-diplomati/

  OdpovědětVymazat
 3. Jsou to pěkní OPrCáWači.

  OdpovědětVymazat
 4. Ještě navíc prý prohlásili, že tu látku BZ, o které mluvil Lavrov, že ji objevila ta švýcarská laboratoř, tak ta tam byla přidána, aby otestovali jestli ta laboratoř pracuje odborně. To je jako by odebrali krev nějakému pachateli a aby zjistili, že laboratoř to testuje správně, tak tam přidali třeba marihuanu, jako čistě pro srovnání. A ve výstupu by pak bylo, že v krvi se našla marihuana. To jsou komici, v takovémto případě to spojili s testováním laboratoře. Oni si snad dělají z celého světa srandu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 21:57 Ovšem se stejnou logikou tam k BZ mohli přidat Novičok, aby tu laboratoř otestovali. Jestliže se se vzorky jakkoliv manipulovali, tak je veškerá nestrannost ve psí.

   Vymazat
  2. Tady Štěpán Kotrba na fb: Misi Ruské federace u OPCW bylo oznámeno, že látka BZ byla přidána do vzorku v „případě Skripal“ pro potvrzení úrovně odborné způsobilosti laboratoře, sdělila mluvčí ruského ministerstva zahraničí Maria Zacharová.

   Komentáře
   Jakub Laurentius
   Jakub Laurentius Jako chemik analyzuji látky v množstvích na úrovni fmol a vím, kdy a na co se přidává do vzorku tzv. interní standard, co je to matriční efekt a jak důležité je mít co nejvyšší odstup signálu od šumu (S/N).

   Ale takovouto pi*čowinu jsem ještě nečetl!

   Vymazat
 5. Velká Britanie se stává menší a ještě menší,až se stane nejmenší na celém světě...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. ...a právě proto musí hodně řvát, aby na sebe přitáhla pozornost. Jako naši "demokratičtí" trpajzlíci a jejich "spontání" demonstrace.

   Vymazat
 6. I tady se potvrdilo , ze kazdy se da koupit za tu spravnou vec ! Tesi nas , ze jsme se pridali k tem spravodlivym statum s jmenem NATO . Dekujeme ceske vlade za proziravou politiku ve prospech obcanu .

  OdpovědětVymazat