Reklama

úterý 17. dubna 2018

Veterán britské novinařiny přímo na místě v Douma

Michal Brand
17. 4. 2018
Robert Fisk, veterán britské žurnalistiky a jeden z mála žijících novinářů v médiích hlavního proudu (presstituty, kteří převažují z 99% v médiích hlavního proudu, nepočítám mezi novináře) přinesl reportáž přímo z města Douma, z míst ,kde údajně mělo dojít k útoku chemickými zbraněmi. Lidé, se kterými hovořil, uvedli, že nikdo z nich nevěří, že vůbec nějaký útok chemickými zbraněmi nastal.


Lékař, který byl očitý svědek, jak pobočka AlKajdy zvaná Bílé přilby natáčí proslulé video „nebohých obětí chemického útoku sarino-chlorem“ (nebo čím vlastně, když je to celé tak zfušované, že západní válečná propaganda musí stále měnit verze, jaký plyn měl být údajně použit). Podle tohoto očitého svědka, byli opravdu ošetřováni lidé, trpící dýchacími obtížemi – z důvodu pobytu v troskách domů, v podzemních tunelech, ve sklepích a podobně, v prostředí s velkým množstvím prachu ve vzduchu a tedy logicky trpěli nedostatkem kyslíku. Lékaři v nemocnici je ošetřovali – a v tom do nemocnice vtrhli Bílé přilby, začali hystericky ječet „Plyn! Plyn!“. Následně všichni zpanikařili a začali se polévat vodou a ječet. Nikdo ale nebyl žádným plynem zasažen.

Shrnutí Roberta Fiska – zdá se, že nikdo v Douma o žádném chemickém útoku nic neví.

Robert Fisk nenašel nikoho, kdo by údajný útok chemickými zbraněmi viděl nebo jakkoli potvrdil, třebas i nepřímo, z druhé ruky. Nikoho.

To jen Bílé přilby potřebovali propagační video na získání přímé vojenské pomoci pro Al Kajdu a Islámský stát od jejich spojenců z NATO.

A spojenci Islámského státu a Al Kajdy z NATO rychle přispěchali na pomoc svým partnerským teroristům, kteří byli na hraně porážky. Ale snad ani pomoc NATO už nepomůže islámským teroristům k zásadnímu oddalování vlastní prohry – prohry se syrským lidem.

A se všemi slušnými a morálními lidmi celého světa.

9 komentářů :

 1. No a co s tím dělat. Těch lži už bylo tolik že to nikoho nepřekvapí.

  OdpovědětSmazat
 2. Je to všechno jedna prolhaná teroristická banda, jejichž jediným a hlavním cílem je, svrhnout řádně zvoleného prezidenta Asada, z důvodu jejich imperiálních a mocenských zájmů v Sýrii. Velmi touží po stavbě ropovodu ze Saudské Arábie, právě přes Sýrii, směrem do Evropy. A cíl tohoto projektu je jasný. Odstavit Rusko, jako hlavního partnera a prodejce ropy vč. plynu do Evropy. To je oč tu běží. Zase jenom prachy, o lidi jim vůbec nejde...

  OdpovědětSmazat
 3. Skvělé zpravodajství, ale stále bohužel méně atraktivní než slevy v supermarketech. Takže se bohužel nedá moc dělat.

  OdpovědětSmazat
 4. To jste tady už publikovali

  OdpovědětSmazat
 5. Jediná možnost, nebrat bílé přilby do zajetí...divím se, že zatím nehctli nějakého "jazyka" a nenechali ho zazpívat.

  OdpovědětSmazat
 6. Stejně už jim nepomůže ani ten jejich bůh Syřané vyhrály.

  OdpovědětSmazat
 7. Taj podle Novinek novináři v Duma už nezastihli Bílé přilby, aby povyprávěli svoje zdrcující příběhy, protože prej se evakuovali do Idlíbu. To je to místo, kam Syřané odvážejí povstalce a jiní teroristy. Co ještě chce BBC za větší důkaz toho, že Bílé přilby jsou odnož teroristů a ne humanitární jednotka?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. biele prilby nie sú odnož teroristov al kaida, sú to britský teroristi organizovaní a financovaný GB ako humanitárna jednotka. / vždy sú tam kde prebieha akože chemický útok/

   Smazat
 8. Dejme tomu, že nějaký slzný plyn mohl být použit. Na vyhnání těch posledních krys, z už obsazeného města.
  Bude nutné obžalovat všechny policie světa, které slzák používají.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.