Reklama

sobota 14. dubna 2018

VIDEO: Donald Trump nařídil raketové údery na Sýrii, připojila se Francie a Velká Británie. Vystřeleno bylo více jak 100 raket, ani jedna nemířila do oblastí v dosahu ruských radarů. Syrská armáda sestřelila desítky raket. Trumpův projev vyděsil jeho voliče, mluvil jako nejtvrdší neocon, to musíte slyšet! [CZ Titulky]

- VK -
14. 4. 2018    AE News
Donald Trump včera večer amerického času svolal do Bílého domu mimořádnou tiskovou konferenci. Na ní oznámil, že právě před malou chvílí nařídil zahájení raketových úderů na objekty ve východní části Damašku a objekty v Homsu v Sýrii [1]. K úderům se připojila Francie a Velká Británie. Křídlaté americké rakety Tomahawk a britské Storm Shadow mířily na údajné sklady a výrobní závody tzv. prekurzorů pro výrobu chemických zbraní. 


 

Prekurzory jsou vstupní suroviny pro výrobu v průmyslu nebo v zemědělství, ale dají se teoreticky zneužít pro výrobu chemických zbraní. Všechny rakety byly naprogramovány tak, aby se úzkostlivě vyhýbaly ruským základnám a všem známým předsunutým pozicím ruské armády v Sýrii, které byly Američanům známy k datu 12. dubna 2018, tedy o den dříve. Informaci získala naše redakce od našeho zdroje v New Yorku. Informaci již potvrdila i ruská média, že žádná z raket nevstoupila do oblasti v dosahu ruských radarových perimetrů.

Donald Trump na tiskové konferenci.


Informace zatím nejsou úplné, stále přichází nové, ale podle dostupných zpráv nebyly rakety mířeny na žádné významné pozice syrské armády, na kterých se pohybují poradci ruské armády. Na Sýrii bylo vypáleno více než 100 raket a syrská armáda jich desítky sestřelila, což potvrzují videa z Damašku, kde je vidět, jak ze země startují rakety protivzdušné obrany a vzápětí se na obloze objevuje záblesk, jak raketa zasáhne letící Tomahawk a ten exploduje. Syrská armáda tak znovu potvrdila, že disponuje vysoce účinnou protiletadlovou a protiraketovou technikou.

Američané, Britové a Francouzi použili útok typu en-masse, který spočívá v zahlcení vzdušného prostoru vysokým počtem raket, které protiraketová obrana protivníka nestačí všechny evidovat a sledovat
. Ruský systém S-400 na základně Tartus má obrovský dosah a musel vidět část Tomahawků a Storm Shadow raket. Rusové však chránily jen své jednotky a ty základny syrské armády, kde jsou ruští vojáci. Přesto však podle prvních informací se zdá, že útok nebyl veden ani na jednu významnou syrskou vojenskou základnu nebo významné letiště. To je však třeba ještě potvrdit, protože zatím není dostatek informací.
 

Syrská armáda umí sestřelovat americké, nové, skvělé Trumpovy rakety


Syrská armáda tedy disponuje nejmodernější protiraketovou technikou, která dokáže sestřelovat americké a britské rakety, což je technologie, kterou disponuje jen hrstka zemí na světě. Není zatím jasné, jaké protiraketové systémy byly použity, ale minimálně podle videa z Damašku, které se dostalo na veřejnost, to vypadá, že Damašek je pod ochranou druhého ruského systému S-400, dráha a charakter startující rakety odpovídá podle názoru odborníka z ruské televize na systém S-400, případně starší S-300.

Počet, typy a seznam ruských PVO systémů v Sýrii je tajný, pouze se odhaduje z médií podle uniklých fotografií z okolí základen. Rusové a syrská armáda v Sýrii používají klasickou doktrínu, přesun raketových a PVO systémů probíhá pokaždé v noci z místa na místo, takže sledování pozic a počtu PVO systémů je obtížné. Bílý dům již oznámil, že raketový úder byl jednorázový a nejedná se kampaň, která by měla delšího trvání. Níže ve videu vidíte, jak syrská armáda odpaluje raketu, která později na nebi při zásahu Tomahawku exploduje a zničí ho.


Nejdůležitější úlohu zde v uplynulých hodinách sehrál ruský generální štáb a jeho náčelník Valerij Gerasimov, který varoval NATO, že Rusko provede odvetu, pokud bude zraněn nebo zabit jakýkoliv ruský voják. Přestože je třeba ještě počkat na podrobné informace, tato hrozba způsobila, že USA, Francie a Británie zaútočily výhradně na průmyslové budovy a sklady a zřejmě na nevýznamná vojenská místa syrské armády, kde zaručeně Američané věděli, že tam není ani jeden jediný ruský voják. A takových míst je dnes v Sýrii opravdu málo, protože ruští poradci de facto řídí veškeré operace syrské armády.

Ovšem znovu se ukazuje to, o čem jsem hovořil včera na Svobodném vysílači CS. Čas diplomacie skončil, šachové partie jsou minulostí. Američané se chtějí bít, střílet, zabíjet. Spolu se svými vazaly z Londýna a Paříže pošlapávají mezinárodní právo způsobem, jaký jsme neviděli ani v dobách Studené války. Nikdo nečeká na rezoluci Rady bezpečnosti OSN. Nikdo nečeká na vyšetření chemického útoku, ani v Dúmá v Sýrii, ani v Salisbury v kauze Skripal.

Svět se přiblížil k systému řízení procesů na 6. prioritě a naštěstí to zachránila hrozba vyslaná Američanům od ruského generála


Ještě ve středu chtěla americká armáda svými raketami střílet na desítky syrských základen, které hostí ruské a íránské vojáky. A nestalo se nic, dokud Valerij Gerasimov nesvolal tiskovou konferenci a znovu nezopakoval svojí hrozbu [2] ze 13. března 2018. A na den přesně o měsíc později, symbolicky 13. dubna 2018, oznámil Donald Trump úder na Sýrii, přesně tak, jak 13. března varoval a předpověděl Valerij Gerasimov. Symbol 13. v pátek byl vyslán, nešťastný den. Pro Američany. Tuto válku prohráli dříve, než ji vůbec začali.

Ale hrozba spočívá v tom, že svět se na několik hodin dostal v procesech řízení na nebezpečnou 6. prioritu. A pokud se tohle bude stávat častěji, bude III. sv. válka jen otázkou času. Proto je nezbytné, aby došlo na ruské straně k tvrdší diplomatické rovině a aby se procesy řízení nepropadaly až na 6. prioritu k rukám ruských generálů. Protože systém moci v Rusku stojí na dvou pilířích, na armádě a na gosudárovi. Je však důležité, aby si Vladimir Putin nebral do rukou deštník, když americký “partner” si bere do ruky klacek. Veškerá moc gosudára v Rusku spočívá v tom, jestli má podporu armády, a teprve poté, jestli má podporu lidu.

Exploze zachycená v Damašku.


Právě z tohoto důvodu Boris Jelcin po svém nástupu k moci po rozpadu SSSR začal likvidovat ruský generální štáb a do penze poslal prakticky celé ruské velení. Jejich místa obsadili servilní, nezkušení a narychlo povýšení důstojníci, kteří za Jelcinovy vlády přivedli zemi k rozpadu a do situace, kdy hrozil rozpad Ruska. Dnešní návrat Ruska do pozice respektovaného garanta světové rovnováhy nastal jen díky obnově vojenských kádrů a návratu bývalých sovětských generálů zpátky do služby po nástupu Vladimira Putina do funkce prezidenta v roce 2000. V Rusku však nesmí dojít k pádu gosudára kvůli tomu, že by si znepřátelil armádu. A poslední čistky a vyhazov 11 generálů [3], které Putin vyhodil jen týden po svém znovuzvolení prezidentem, jsou velmi znepokojivým procesem, který v naší redakci opravdu sledujeme s velkými obavami.


Trump mluvil jako nejtvrdší neocon a věty o vznešených válečnících zněly trapně i americkým patriotům


Jenže ještě větší obavy vyvolávají symboly, které vyslal Donald Trump právě včera večer při oznámení úderů na Sýrii. Mluvil totiž doslova jako neocon, jako nejtvrdší jestřáb s patetickými bláboly o vznešených válečnících s odkazem na americké vojáky a o vražedném Asadovi. Reakce Trumpových voličů v chatu na YouTube během přímého přenosu se nedají ani publikovat, ty kletby a nadávky na Trumpa se nedaly ani spočítat. Je jasné, že Trump je pod tlakem, ale jeho řečnická otázka k Rusku a k Íránu, proč se kamarádí s vrahem žen a děti, to působilo opravdu trapně a bizarně, nehledě na to, že Trumpova slova o USA jako nejvýkonnější ekonomice už nejsou pravdivá, protože tuto roli už před 2 lety převzala Čína, právě ta, se kterou chce Trump vést obchodní válku.


Oheň po zásahu raketou na předměstí Damašku.

Tato krátká válečná epizoda zanechala několik poznatků. Rusko je zpátky. Ruská armáda diktuje rytmus v Sýrii. USA už mají problém prodat svoji verzi příběhu i vlastním občanům a voličům. Sýrie ukázala, že dokáže sestřelovat i nové, chytré a skvělé americké rakety. A ani jedna z těch skvělých raket si nedovolila proniknout do prostoru, který kontrolují ruské radary. ****Klacek v ruce amerického šachisty nefunguje****. Ale pozor, to neznamená, že americký soupeř začne znovu hrát hru podle pravidel na 64 polích. Namísto klacku si totiž příště k šachovnici může přinést revolver a varování ruského generální štábu na adresu grázla už nemusí zabrat. Diplomacie tak s dnešním dnem umřela a kdo bude dnes chtít přežít, musí mít silnou PVO, zásoby jídla v protiatomovém krytu a musí zapomenout na řeči o “západních partnerech”, neboť toto slovní spojení už lze dnes považovat s ohledem na vztahy s Ruskem za oxymoron.

 

Aktualizace: Podle informací ruského generálního štábu sestřelila syrská armáda 71 raket nepřítele


Generál Sergej Rudskoj z Generálního štábu ozbrojených sil Ruské federace oznámil na tiskové konferenci výčet sestřelených raket útočníků a míst, na které tyto rakety mířily. Syrská armáda použila starší ruské PVO systémy, ale i ty se ukázaly jako naprosto dostačující. Tento starší systém se tak skvěle osvědčil a ukázal, že Donald Trump poslal do Sýrie zastaralý šrot, žádné nové, skvělé a chytré rakety.
 • na letiště Duval útočily 4 střely – všechny sestřeleny
 • na letiště Dumeira útočilo 12 střel – všechny sestřeleny
 • na letiště Blaj útočilo 18 střel – všechny sestřeleny
 • na letiště Shayrat útočilo 12 střel – všechny sestřeleny
 • na letiště Mezze útočilo 9 střel – 5 sestřeleno (letiště bylo nepoužívané)
 • na letiště Homs útočilo 16 střel – 13 sestřeleno (letiště nepoškozené)

Dalšími cíli byly objekty v Barzza a Jaramani, na které útočilo 30 střel – 7 sestřeleno. Tyto objekty nebyly používány k výrobě chemických zbraní, jak to prezentovaly západní informace. Více informací najdete zde.

*České titulky v úvodním videu zapnete tlačítkem “CC” v liště videa.

 

Aktualizace

Svobodný vysílač CS ve spolupráci s naší redakci zařazuje dnes v sobotu od 19:00 hodin mimořádný pořad, diskusní debatu k situaci v Sýrii. Probereme poslední informace z Damašku a zhodnotíme vývoj situace po údera USA, Francie a Velké Británie v Sýrii. K tomuto mimořádnému rozhlasovému pořadu jste všichni srdečně zváni.

-VK-
Šéfredaktor AE News

27 komentářů :

 1. https://www.novinky.cz/zahranicni/blizky-a-stredni-vychod/469175-syrska-armada-nasla-ve-vychodni-ghute-chemickou-laborator-a-chlor.html

  Zdroj ze syrské armády řekl SANA, že laboratoř, kterou teroristé opustili, byla ve městě Aftris. Podle něj byla vybavena různými zařízeními umožňujícími výrobu rozličných jedů včetně těch, potřebných pro výrobu zakázaných látek. V laboratoři byl nalezen i chlór, což je látka, která byla zřejmě použita 7. dubna při útoku v Dúmá. Nalezeny tam byly také kanystry i ampule a kádinky pro míšení látek….

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. FOKUS optik, diskutéři,Vy se snad proberete a pochopíte, jde pouze a jenom o prachy>směr>PRAHA!

   FOKUS optike
   Shop FOKUS optik klub Mapa stránek
   FOKUS optik na Facebooku

   Kontakty:

   FOKUS optik a.s.
   Třeboradická 1110/51
   182 00 Praha 8

   IČ: 25639854
   DIČ: CZ25639854

   Tel.: +420 296 119 111
   Fax: +420 296 119 119
   E-mail: info@fokusoptik.cz

   Kontaktní formulář


   Naši partneři

   O2 extra výhody
   Život dětem
   Dejmě dětem šanciNadace prof. VejdovskéhoSwitchCrown premium
   FOKUS optik a.s.
   Třeboradická 1110/51
   182 00 Praha 8 IČ: 25639854
   DIČ: CZ25639854 Tel.: +420 296 119 111
   Fax: +420 296 119 119 E-mail: info@fokusoptik.cz

   Počet zobrazení za dnešek + 6 předchozích dní
   444,652

   Počet zobrazení do 31. 3. 2018

   56 564 342

   Smazat
 2. Nick honolulu vam to objasni i kdyz je mala pravdepodobnost , ze tomu porozumite !

  Dejte si otazku ! Proc dela president akce, ktere jsou v rozporu s tim co nekolikrat rekl ? Cituji : -

  "Ze nebude delat policajta nikde nikomu a ze pujde pryc ze Syrie"...atd.

  Proc ta zmena a inklinace k tomu co rikaji Neocon's ?

  Jeste vam to nedoslo ? Protoze nekonecna nenavist proti presidentovi od tech, kteri prohrali volby nese svoje ovoce a president slabne !

  Proto ustupuje a hleda cestu k exeptenci (acceptance) od jeho nepratel.

  Dejte si otazku !
  Bude to pracovat ?

  Vzpomente si na moje slova - NEBUDE, NEBUDE, NEBUDE !

  Co resi v tuto chvili nase media ? Pomluvy proti presidentu od sexualnich pracovnic a od FBI ! O Syrii se mluvi velmi malo ! O Syrii se dohadujete pouze vy. (Ani zdaleka jsem jeste nezkoncil !)


  OdpovědětSmazat
 3. Zde vam nick honolulu predlada ke straveni MALY
  priklad , proc nema mnoho lidi ve Washingtone presidenta rado !

  CONGESSMAN ma rocni prijem $ 174 000 !

  Jak je mozne, ze i kdyz je tam kratce, tak odchazi z Washingtonu a ma na bankovnim konte $ 4 milliony .

  To proto, ze dostava "vsimne" od LOBBISTU a je jim potom zavazan a pracuje v jejich prospech a ne ve prospech Ameriky. (U nas na Smichove se tomu rikalo habadura - korupce.)

  Trump se proti tomu postavil a blesky a hromy ho hned zatratily.
  (Ani zdaleka jsem jeste nezkoncil.)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Honolulu, co se ti nelíbí na lobbingu a všimném? To je normální demokratický prostředek a ne sprostá korupce jako v Rusku.

   Smazat
  2. V tomto smyslu, honolulu, je ovšem Amerika nezachranitelná. Jeden, byť prezident, pokud nebude podpořen ,,ulicí,, tak to hnízdo saní nevyhubí.

   Smazat
  3. A vypálili současně! Don ... a Therýz! Emmy se k nim spontánně přesným výstřelem mezi (pr)Assadova blízko sobě postavená očiska přidal. Putler se zvolna zhroutil k zemi ...

   Smazat
 4. Konašenkov: máme důkazy o tom, jak byl nafilmován "útok chemickými zbraněmi"

  OdpovědětSmazat
 5. Být Američan, mně by se nelíbilo, že drahé Tomahawky Sýrii jen pošimraly. Já bych trval na sejmutí Asada spolu s jeho rodinou a hlavně zničení hlavního Satana - ruských jednotek. Vždyť jen kvůli nim jsou takové problémy. Jak k tomu běžný Američan přijde, když drahé rakety z jeho daní minou ten hlavní cíl a jak se zdá, všechno bylo dohodnuto předem.

  OdpovědětSmazat
 6. VY CESI, mate pravo na jakykoliv nazor, i negativni na krasnou Ameriku.
  Proc ale tlestate te casti Ameriky, ktera Trumpa zatracuje ale - donuti ho k akci - kterou nemate radi a ktera VYHOVUJE TEM, ktere vy podporujete negativnimi nazory na presidenta.
  Jak to vy "einsteini", ze vam jeste NEDOSLO, kdo tu valku proti Rusku chce a proc ji chce ?

  Uz vam nekdo rekl, ze nedate dve a dve dohromady ?
  Vy nechcete valku s Ruskem ! JA TAKE NEEE ! ! !

  Tak proc ve svych nazorech proti Trumpovi - pochodujete v jednm siku s temi, co tu valku chteji ?
  Vy si kadite do vlasniho hnizda ! A odporujete si !

  Nedivim se vam, ze vam neujde zadny muj prispevek, vase nadavani mi nevadi !

  Vzdyt ja pracoval v mladi v bushi v Africe pro slavu Pretorie a vsechny druhy opic me zasylaly hovinkama kazdy den a pravidelne.
  Vas SVETLONOS, nick honolulu prave ukoncil prednasku na zamysleni !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 20:19 Česká země je daleko hezčí místo kde ses narodil!!!!!!

   Smazat
  2. Je to samozřejmě tak, děláme zkratky,vývody na základě emocí, chybí nám informace. Ale to nevadí, tak to bylo vždycky. Čí je to ovšem zodpovědnost, aby lid byl plně a o všem informován? Představme si, že by Trump vystoupil a řekl - je na mne vyvíjen tlak jako prase, musím dělat ústupky, mají na mne to či ono...jsou takoví a takoví...zkrátka málo politiků je natolik upřímných, aby hlouběji objasnil souvislosti, které jsou kolem něj. Kenedy měl kdysi projev o deep state, a to byla síla, od té doby žádný vysoký politik takto nemluvil...proč asi? Strach? Prozíravost?

   Smazat
 7. Britsky generál J.Show nesouhlasil s tím, že byl proveden chemický útok ve městě Dúmá. To by nebylo nic tak neobyčejného, jenže na kanále Sky News ho nenechali domluvit a přenos uťali. S tím jsem se setkal jen u Ukrajiny.

  OdpovědětSmazat
 8. Proc vam zalezi na tom, ze Muslimove se
  fackuji dohromady ? A cim se vzajemne fackuji..

  Vzdyt oni to delaji uz 3000 let. Persane proti Babylonu Arijci proti Semitum - Shiite proti Suni - to se stale opakuje a opakuje v pravidelnych intervalech. Ted je na rade Saudska Arabii proti Iranu. Kdo myslite, ze to vyhra ?
  (Vyhra to Iran !)
  Bye, bye....for now.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 20:32 - Křesťané se "nefackují"? Oni už přestali? Že jsem si toho nevšiml.....
   Mimochodem: Islám má do 3000 let ještě zatraceně daleko. Takže o "Muslimy" nejspíš nepůjde, že?

   Smazat
  2. 20:32 Proč nám na tom záleží? Protože ti vyfackovaní pak hledají bezpracný život v Evropě, za naše peníze. Nebýt toho, mohli by se fackovat až do alelujá a bylo by nám to fuk. Blbé je, ža Amíci je k tomu fackování všemožně ponoukají, protože jim z toho vždycky něco kápne.

   Smazat
 9. A nebo taky syrská armáda sestřelila leda hovno

  "Syrská vzdušná obrana nedokázala zneškodnit žádnou ze 105 střel vypálených spojenci, prohlásil americký generál Kenneth McKenzie s tím, že 76 střel mířilo na zařízení u Damašku, 22 u Homsu a zbytek na třetí cíl."

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nespletl jste se? Neřekla to spíš Kelišová?

   Smazat
  2. Čas ukáže. Ale protože Američané josu mnohonásobně usvědčení lháři, tak bych spíš věřil Rusům a Syřanům.

   Leo

   Smazat
  3. Anonymní 20:34

   Určitě pan generál mluví naprostou pravdu, jako vždy.
   Tentokrát to určitě bylo úplně jiné než loni, když vystřelili 59 raket tomahawk na syrské letiště, aby toto letiště bylo už po několika hodinách opět v plném provozu.
   A to se vyplatí, když jedna raketa stojí cca 1 milion USD.

   Smazat
  4. 20:34 Jistě jste viděl ruiny toho výzkuumného střediska u Damašku, které byly dnes v TV mnohokrát. Jsou to ty budovy, u kterých stojí autobus s jen vyraženými okny. Americký generál tedy tvrdí, že na ty tři budovy dopadlo 76 Tomahawků? A ví pan generál, že každý Tomahawk obsahuje 1450 kg trhaviny? Asi neví, protože jinak by nemohl tak lhát. Kdyby na ty tři baráky opravdu dopadlo 76 x 1450 = 110200 kg vysoce brizantní výbušniny, tak tam nebudou ani trosky, ani prach, ale jen velká díra do země. Takže americký generál McKenzie je McKecal a vy jste důvěřivý trouba, když mu věříte.

   Smazat
  5. Doplněk 22:47
   Pro srovnání, bojová hlavice německé V-2 obsahovala 738 kg trhaviny, která byla slabší, než je v Tomahawcích. Přitom výbuch jediné V-2 dokázal srovnat se zemí polovinu ulice.

   Smazat
  6. McKenzie je tak trochu mentálně retardovaný:-D
   Vyprdnout takový blábol může jen idiot.

   Smazat
  7. Je fakt, že Američané lžou pořád, ze lži byli usvědčeni mnohokrát nebo jsou jejich lži naprosto zjevné pro všechny lidi s alespoň podprůměrnou inteligencí. Jen namátkou: Vymyšlený incident v Tonkinském zálivu a následné vtrhnutí do Vietnamu, nebo "útok" 11.9.2001, kdy třetí mrakodrap č.7 se zřítil jen proto, že se zřejmě lekl, když jeho dva bratříčci spadli, a následně, když tentýž den do Pentagonu narazilo letadlo, které také nikdo neviděl ani jej žádná kamera na nestřeženějším objektu světa nezaznamenala, tak se jeho trosky se dle oficiální verze odpařily. Útok na Irák v roce 1991 byl založen na srdceryvném vyprávění sestřičky kuvajtské nemocnice před kongresem, kde "věrohodně" popisovala, jak iráčtí vojáci vyhazují kojence z inkubátorů, z které se pak vyklubala dcera kuvajtského velvyslance v USA, jež v životě v žádné nemocnici nepracovala. Dále výmysl o ZHN Iráku, což opět posloužilo jako záminka k útoku v roce 2003. Dále např. nikdy nezjištěný viník masakru v Račaku, který zas posloužil jako záminka k napadení Srbska v roce 1999 bez důkazů. Směšná a do očí bijící lež o smrtelně otrávených a vzápětí zázračně uzdravených Skripalových, a nyní zas pohádka o chemických zbraních použitých Asadem proti vlastním voličům dva dny před osvobozením města od ISIL, tedy v situaci, kdy mu to nebylo vůbec zapotřebí. To je jen malá část výčtu jejich lží. Nevím, co by museli Američané ještě udělat, aby jim přestali věřit i jejich pomatení obdivovatelé.

   Smazat
 10. 20:34 Máš smůlu usa poskoku zastaralé rakety sešrotujte:

  https://cz.sputniknews.com/svet/201804147153602-Letiste-Syrie-utok/

  OdpovědětSmazat
 11. Az dopadnou ruske rakety tak to bude jiny srumec

  OdpovědětSmazat
 12. Všechny americké rachejtle útočily na výrobní a skladovací prostory chemických zbraní. Žádný člověk z okolních obydlených oblastí nebyl postižen. Nekonalo se ani divadelní představení, jak se křtí vodou muslim na fašistického křesťana.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.