Reklama

pátek 6. dubna 2018

Vyjednávat se musí umět

Jiří Jírovec
6. 4. 2018
Krach jednání mezi ANO a ČSSD se dal předvídat. ČSSD na neschonost vyjednávat nakonec doplatí, protože z opozice nesplní žádné sliby, které, jak tvrdí, dala svým voličům.
Je velmi pravděpodobné, že poslední volební porážka ČSSD byla do značné míry dána tím, že si voliči uvědomili faleš s níž bylo vedení ANO napadáno.
Hamáček udělal ještě před jednáním dvě naprosto zásadní chyby:


1) Nedokázal vyjednat vlastní pozici v ČSSD tak, aby mohl uzavřít dohodu podáním ruky.
Vnitrostranické referendum vypadá úžasně demokraticky, ale staví představitele ČSSD do trapné situace. Na jedné straně bojují do poslední kapky krve, ale jejich úsilí mohou členové strany t.

2) Nedokázal se oddělit od urputné snahy Sobotkova vedení zlikvidovat Babiše a Faltýnka. Měl vsadit na presumpci neviny. Hra na absolutní čistotu má své meze.
ČSSD požadovalo Ministerstvo vnitra. Přeloženo do lidštiny: Kdyby ANO mělo MV, tak by prý mohlo ovlivňovat policii a její činnost. To ovšem musí platit i obráceně.

Trestní stíhání Babiše jednou vstoupí do historie jako ukázka obludné manipulace veřejnosti a zhůvěřilosti politiků. Čapí hnízdo byl projekt, který byl upraven tak, aby získal dotaci z EU.

Tak funguje kapitalismus, společnosti se dělí, spojují, kupují, prodávají a někdy i násilně získávají. To vše obstarávají týmy právníků, které dbají na to, aby vše proběhlo v rámci zákonů (s patřičným využitím děr, které v zákonech jsou).

V případě Čapího hnízda selhaly vnější kontrolní mechanismy. Nejspíš proto, že instituce zkoumaly a rozhodovaly v době, kdy se ještě nevědělo, že Babiš vstoupí do politiky a bude se proti němu bojovat. Jinak řečeno, šlo o typický šlendrián.

Policie dostala anonymní udání až v roce 2015 dostala policie anonymní udání a další šlo do EU. Když přišla zpráva OLAFu, kterou státní zástupce nechtěl zveřejnit, došlo okamžitě k jejímu úniku do medií.

Antibabišovská propaganda se zmocnila slova podvod. Je ve zprávě, tudíž Babiš je podvodník. Co na tom, že zpráva konstatuje pouze to, že "mohlo (ale nemuselo) dojít k podvodu.

14 komentářů :

 1. Jsem rád že nám nebudou vládnout euposkoci a vítači z čssd. Okamura je připraven jednat.

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Pritahujeme-lidem-srouby-priznala-zcela-bezelstne-komisarka-Jourova-A-vyslala-vzkaz-ohledne-vyjednavani-o-vlade-531009

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No jistě hlavně ne s SPD, aby hezky mohlo pokračovat bez překážek infiltrování naší republiky nepřátelskými etniky.

   Smazat
  2. ODS - ČSSD - ČSL/KDU - KSČM - odpadlíci z těchto stran se sešli v ANO, pod vedením amiše BABIŠE.
   Myslíte, že budou jiní? Těžko!
   Štefan

   Smazat
  3. Na jednání s rudým či žlutým xindlem je optimálním nástrojem! - http://img.cz.prg.cmestatic.com/media/images/600x338/Feb2012/936633.jpg?d41d

   Smazat
  4. 7:15
   U tebe ty stará zdechlino stačí JEDNA ČESKÁ FACKA!!!!!☺☺☺☺☺

   Smazat
 2. Jiří Jírovec6. dubna 2018 23:34

  Doplněk k článku:

  Z konce prvního bodu vypadlo slovo shodit. Celá věta měla znít:
  Na jedné straně bojují do poslední kapky krve, ale jejich úsilí mohou členové strany shodit.

  Těsně před tiskovou konferencí, na které Hamáček a Zimola prohlásili, že předsednictvu strany navrhnou, aby bylo jednání s ANO ukončeno, vystoupil v Událostech a komentářích (http://www.ceskatelevize.cz/porady/1096898594-udalosti-komentare/218411000370405/) předseda mladých sociálních demokratů Radek Hlaváček.
  Uvedl, že by v referendu hlasoval proti účasti ve vládě a zmínil, že podle průzkumu má stejný názor 83% mladých sociálních demokratů.

  Je pravděpodobné, že obviňování ANO z nezdaru jednání mělo odvrátit blamáž pravděpodobného nezdaru při referendu.


  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ANI
   se nedivím, že chtěli socani MV. Mají s tím dobré zkušenosti z minulosti.
   Mám ještě v živé paměti, jak ministroval upřimný Standa a taky Bublifuk.
   Bublan vysílá svá moudra z penzionátu pro politické mrtvoly a nejen on děkuje za hlasy blbých voličů, kteří nejsou schopni, něco tak absurdního, jako český senát, zrušit.

   Taky by si měli obdivovatelé socanů připomenout,
   jaké prasárny se děly v době ministrování těch dvou výše uvedených.
   A současní socani,
   to je sbírka podrazáků a lokajů EU, horliví poskoci zločinné zahraniční politiky USA.
   Tečka.

   Smazat
 3. ČSSD je od dob Sobotku strana, která je řízena z US Embassy v Praze, a strýček Sam si Babiše zkrátka nepřeje, tak, a je vymalováno. Jinak snaha se tvářit čestně v ČSSD, je k popukání smíchy, Zaorálek si chce hrát na moralistu? No to snad ne.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tvá zmíněná US Embassy
   řídí v tomto pidistátě nejen politické strany,
   kde se to proamerickými kolaboranty jen hemží,
   ale i jiné významné instituce - státní zastupitele, vnitro,soudce a jiné elity.

   I poslední návštěva "přítele z USA" jen Američanům potvrdila, jaká je tady podlézavá svoloč, reprezentovaná politickými poskoky.

   Smazat
  2. 8:10
   A že tady těch podporovatelů havlobanderovskejch kriplů a uASSackejch okupantů je,jak když naseje!!!!!!
   Všechnu tuhle verbež vyhnat jako fricky po II.světový!!!!!

   Smazat
 4. Jak se dalo čekat, předkožky se opět stáhly.

  OdpovědětSmazat
 5. Milý Babiš to pěkně posr.. na co šáhl.Byl vítěz voleb, měl podporu prezidenta i některých dalších stran. Místo aby konal, dal se na tu nejpochybnější cestu. Cestu nerozhodnosti, odpuštění těm co mu znepříjemňovali život před volbami.Šušká se, že Hamaáček a Zimola jsou ještě větší gauneři než byl Sobotka a ono se to nakonec potvrzuje.Andrej není diplomat, ani taktik ani vůdce.Možná že má kolem sebe lidi, kteří mu "dobře radí" jak se dostat rychle do pekla. Zeman by se měl zasadit o nové volby aby se pročistila politická "reprezentace".Je zapotřebí zapomenout na vystoupení z NATO a EU, není pro to vhodná doba. Vzorem pro nás by mělo být Rakousko a Maďarsko, možná i Slovensko - neboli nové Rakousko-Uhersko.

  OdpovědětSmazat
 6. Tedy že z opozice soc. dem. nesplní žádné sliby, které dala voličům!? Hlavně že plní své poddanské povinnosti vůči diktatuře kapitálu. Copak soc. dem. něco někdy pro občany udělala - tato strana celosvětově profláknutých renegátů sociální a právní spravedlnosti. Je to již přes 100 roků, co se vzadala svého původního programu bojovníka za práva pracujících občanů!!! A pořád se opakuje lež, že není organizací kapitálu!

  OdpovědětSmazat
 7. Nikdy jsem nevolil ty, co měli v předvolebních letácích hory slibů. Protože jsem dost starý, abych věřil na pohádky. Vždyť to známé "koaliční partner nám neumožnil naplnit naše sliby", se stále opakuje. Volím ty, co mi nic neslibují, protože jednoduše ani nemohou.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.