Reklama

úterý 3. dubna 2018

Vymývání mozků po americku. Ukážeme názorně!

Roman Romanov
3. 4. 2018, P. Ďoubalík, zdroj

"To je mimořádně nebezpečné pro naši demokracii!" - kde jsem to už jenom slyšel? No jasně, v poslední době ze všech našich masových sdělovadel. Z úst všech jediných zaručených demokratů, ano těch, co pro samou demokracii považují druhý názor za vlastizradu. Jsou řízeni z jednoho centra a v kapse nosí stejný metoďáček. Jak se ukazuje, tady i za mořem.
Názorněji než jindy nám to ukazuje jistý Steve Franssen z USA a dobrým komentářem ho doplnil Romanov Roma. Překlad je pod videem, video si určitě pusťte.
překlad: Ďouba NR

S vámi je Romanov Roman. Existuje takový stereotyp, že na Západě je svoboda slova a každý novinář, masmédia nebo TV kanál se jeví být světlem pravdy a přinášejí opravdová fakta. Vysvětluje se taková čestnost a neúplatnost zámořských šiřitelů informace tím, že v Západní společnosti jakoby existují fungující instituty demokracie, konkurence mezi různými politickými skupinami, přítomnost ohromného množství jakoby nezávislých masmédií, které se financují z různých zdrojů a to nejdůležitější, samozřejmě přeslavná svoboda slova. Je tento stereotyp tak jistý?

31. 3. na svém twitteru aktivista a příznivec Donalda Trumpa Steve Franssen (USA) publikoval malou videokoláž, která obsahovala krátké úryvky stovek amerických kanálů vysílajících po celé zemi, tak i v jednotlivých nevelkých městech. Samotné video Franssen nazval "Tak vypadá kontrola rozumu". Dále přikládám samotné video, abys i ty se mohl pokochat tou podívanou (viz výše).

Já X... a já Y. Naše největší odpovědnost - sloužit našemu společenství Doliny Pokladů... společenství El-Paso-Las-Kruses.. společenství ve Východní Iowě... společenství Středního Michiganu.

My jsme mimořádně hrdí na kvalitu, vyváženou žurnalistiku, kterou vypouští CBS4.

Ale znepokojuje nás poplašná tendence nezodpovědných jednostranných zpráv, mučících naši zemi. 
...znepokojující naši zemi.
Když vidíte ty zarmoucené tváře, skoro byste jim uvěřili

Šíření předpojatých a lživých zpráv se stalo příliš rozšířeným jevem v sociálních sítích.
Některá více poplašně nastavená masmédia publikují ty fejkové příběhy bez prvořadé prověrky faktů.
Dtto
Dtto
Bohužel, někteří představitelé prostředků masové informace používají své možnosti, aby dostávali své osobní názory na pořad dne, aby dobře kontrolovali to, o čem přemýšlejí lidé.
To je mimořádně nebezpečné pro naši demokracii!
Dtto
Dtto
Dtto

Pro ty, kdo nepochopili: stovky amerických kanálů po celé zemi vytrubují jeden a ten stejný text bez změny, dokonce bez vlastní interpretace či odstínu. Čtou ho z metodického materiálu, od kanálu ke kanálu se mění pouze jména vedoucích a názvy místa nebo města, ke kterému se obracely mluvící hlavy.

Takže při vší pestrosti kanálů Američanům každý den na všech čudlících ovladače vysílají jedny a ty stejné myšlenky. A po tom všem bude někdo obviňovat ruské televize z tendenčnosti? Těžko si představit, že by ruské prostředky masové informace degradovaly do tupého předčítání ze stránek "metodiček", zaslaných odněkud shora.

Množství zdrojů informací (v USA) se tam jeví pouze svéráznou pastí, aby se dařilo kvalitně klamat americké diváky. Většina kanálů představených ve videu patří jedné vysílací korporaci: Sinclair Broadcast Group. Mediální skupině tvrdě přidružené k Republikánské straně a zaujímající téměř polovinu všeho, zprávy vysílacího, politického trhu USA. Druhá polovina zpravodajství patří Turner Broadcasting System, kam patří tak známé společnosti, jako například propagandistické CNN a TBS. Tato skupina společností je tvrdě propojena s Demokratickou stranou. Tedy při vší pestrosti kanálů a rádií má typický Američan na ovladači všeho pouze dva knoflíky. Vlastně, prvním a hlavním principem propagandy dle doktora Josepha Goebbelse je nekonečné opakování propagandistických faktů. Opakovat nutno 1000x z 1000 zdrojů. Goebbels učil, že propagandu je nutno tlačit do davu nepřetržitě dnem i nocí, ve všech místech v jeden čas. Právě tak vypadá skutečná mašinerie propagandy. Množství zdrojů neustále vysílajících jedny a ty stejné myšlenky a pravdy, bez přestání je vtloukají ze všech stran občanům své země. A teď odpovězte na otázku: takhle vypadá svoboda slova? Takhle vypadá pluralismus názorů? Toť vše, zatím!

Rozšiřující učivo:
Tolik Roman Romanov. Přidávám jako bonus pár aktuálních obrázků z díly Andreje Budajeva:


Nápis na vagónu: Pivo dostaneme a s jogurtem si nějak poradíme.
Nápis vychází z rozhovoru M. Zemana a V. Putina, kdy oba vtipkovali o sankcích:

"Ведь если этого не сделаете, то будете лишены наших прекрасных сыров и йогурта", - пошутил Земан. "Пиво достанем, а с йогуртом мы как-нибудь разберемся", - ответил с юмором российский ...

"Vždyť jestli to neuděláte, tak přijdete o naše výborné sýry a jogurt" - zavtipkoval Zeman. "Pivo dostaneme a s jogurtem si nějak poradíme" - odpověděl s humorem ruský prezident...


33 komentářů :

 1. Jo tak přesně tohle by chtěla eu a její poskoci co by vyzvraceli v bruselu to by pak říkaly všude.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Politologický slovník anglického jazyka.
   28.03.2018 20:43

   Celý civilizovaný svet – všetky kolónie USA.

   Celosvetové civilizačné hodnoty – podmienky vazalstva pod patronátom USA.

   Demokracia – moc anglosasov nad národmi.

   U nás je demokracia – u nás moc patrí anglosasom.

   U vás niet demokracie – máte niečo, čo anglosasi považujú za svoje.

   U vás je totalitarizmus – máte niečo, čo anglosasi považujú za svoje a nechcete im to dať.

   Porušujete ľudské práva – porušujete právo anglosasov vziať si u vás to, čo chcú.

   Bojujeme za ľudské práva – bojujeme za právo anglosasov zabíjať tých, ktorí im nechcú voľačo odovzdať.

   U nás je sloboda slova – u nás možno hovoriť len to čo schváli State Department USA.

   U vás nemáte slobodu slova – vy si dovoľujete hovoriť to, čo nepovolil State Department USA.

   Rusko je hrozbou pre civilizovaný svet – Rusko z nejakého dôvodu nechce byť kolóniou USA.

   Celý civilizovaný svet je proti Rusku – všetky kolónie USA sú proti Rusku.

   Naše činy nie sú nasmerované proti Rusku – hlavne proti Rusku sú nasmerované naše činy.

   Pokračujeme v boji za ľudské práva v Rusku – podporujeme ničenie Rusov všetkými možnými spôsobmi.

   Sme znepokojení stavom ľudských práv v Rusku – bojíme sa, že ničenie Rusov ide nedostatočnými tempami.

   Ruská propaganda klame – anglosasi klamú a nečervenajú sa.

   Svet už začína s ruským prezidentom Vladimirom Putinom strácať trpezlivosť – kolónie USA už nechcú čakať, kým budú môcť rabovať ruské prírodné zdroje.

   Slovník je nedokončený a môžete si ho podľa potreby doplňať.

   Smazat
  2. A za výbuch nádrže v Kralupech může Putin, protože k nám dodává surovinu, která hoří.

   Smazat
  3. Proč Putler tolik vraždí? Odpověď je jednoduchá - https://www.seznamzpravy.cz/clanek/rusove-v-syrii-se-chovaji-jako-naciste-rika-reziser-nominovany-na-oscara-je-to-o-ruske-touze-po-moci-44620?dop-ab-variant&seq-no=1&source=hp

   Smazat
 2. Nemohou na ně zaútočit, protože by je zlikvidovali a vytahali z bunkrů, jako führera. Jenom se mohou ukájet likvidací eura a Evropy. Teď nevím akorát kdo a koho:) Vědí to a jsou zoufalí.

  OdpovědětSmazat
 3. Naši demokratickou republiku si rozvracet nedáme.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ted kdyz mame ocelove ptaky a kdo nepracuje at neji
   A toho Salcmana ,rychle prosim , soudruzi

   Smazat
  2. Krasna to byla doba

   Smazat
  3. Republiku si pozvracet nedáme, umíme to sami.

   Smazat
 4. Američani za druhé světové války převáželi tisíce zajatých Němců, ve větší míře přímo esesáků, k sobě do USA, aby zkušenosti s mučením a likvidací lidí, s propagandou a oblbování lidí mohli Američani přímo aplikovat přímo na lidech po skončení II. sv. války. Tak se i stalo a dnes pod pláštíkem demokracie a ohrožení demokracie není nic jiného než metody fašistického Německa za kterého bylo vyvražděno na 7L0 milionů lidí. My si to u nás neuvědomujeme, ale II. sv. válka skončila jenom formálně protože válka za strany USA proti světu se vede pořád. Korea, Vietnam, Irák - Irán, atd. Jenom v Iráku přišlo o život jeden milion lidí a v Libyi 800 tisíc. v Sírii nejsou počty mrtvých ještě uzavřené.

  OdpovědětSmazat
 5. Vsadím se, že v neděli toto video bude mít Rosí jako otvírák v Newsroomu. To je pro tento pořad jako dělané a určitě mu to neušlo, protože NR je taky na seznamu zakázané literatury, kterou Rosí tolik zviditelňuje a pranýřuje, čiže ji má i prostudovanou.

  OdpovědětSmazat
 6. Ano, přesně tak chtěla Miroslava Němcová z ODS obžalovat prezidenta Zemana za vlastizradu, za to že pověřil BIS aby zjistila, že se otravná látka použitá v Britániii nacházela na území ČR(Československa.) RF neřekla že otravná látka byla z ČR( jak nejprve lhal Babiš) , ale že ČR je jednou z 5ti zemí kde se s touto látkou pracovalo. Podle Němcové Zeman " nahrává nepřátelské mocnosti " , zatímco ona a její strana " nahrává mocnosti ještě daleko horší ". Včera bylo publikováno na webu i třeba na teletextu TV ARD že vědci Británie neurčili že otravná látka pochází z Ruska. Naše koncesionáři placená ČT nás o tom neráčila informovat (objektivita se po diváky TV nehodí) , pro ty se hodí jednostranně nepřátelsky naladěné zprávy proti RF.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Aspoň při projevu prezidenta odešla do kytek.

   Smazat
 7. Babiš s Pelikánem by měli být souzeni za vydání Nikulina za vlastizradu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Za porušení mezinárodní smlouvy. Je dobrým zvykem vydat do země původu. Toho pána, co tu měl ten pedofilní skandál, jsme také nevydali jinam.

   Smazat
  2. Pelikán vydal Nikulina na vlastní pěst!
   Za to ho musí Babiš okamžitě vyrazit a Pelikán musí stanout před soudem!

   https://www.blesk.cz/clanek/zpravy-politika/534296/pelikan-vydal-nikulina-do-usa-za-zady-i-babisovi-nekdo-to-pry-chtel-prekazit.html

   Smazat
  3. 12,38 kdyby Pelikán Nikulina nevydal do USSA , tak ho Kobliha oškube jako husu

   Smazat
  4. Pelikán vydal Nikulina do USA, přičemž je vysoce pravděpodobné,že Nikulin bude mučený. Tak to rozhodl ministr spravedlnosti české vlády. Co po takovém ministru, co po takové justici, která sice právo ovládá, ale neví, anebo nechce, vědět nic o spravedlivosti a o spravedlivě vedeném procesu. Takže jsme to dotáhli k pacholkům, kteří pomáhaji inkvizici. Takový hnus nezapomenu do konce života.
   Ad 14:45 Tak měl Pelikán resignovat, však je advokát, přišel by mezi své, a vrána vráně oči nevyklove.
   Morave

   Smazat
 8. Nenávist až za hrob - to je vůdčí doktrina nejcivilizovanějšího Západu vůči zbytku Světa. Něnávist, která živí kapitál a jeho poskoky. Tak moci zakroutit krkem lidem kultury a práce, to by se Západu ulevilo! Pro českou post-neo-nacistickou pravici, žíjící v duchu ideologie 3. Říše a Adolfa Hitlera, je pochopitelně Rusko nepřítelem. Pro český národ určitě NE a pro pražsklou kavárnu podle výše, jakou je korumpována kapitálem. Nepřáteli českého státu a národa jsou všichni, kteří podněcují k válkám, Majdanům, hadrákům a hlavně pro ukojení své zvrácenosti - lásky k masovému vraždění, ať již v Iráku, Afghanistánu (17 roků bojujeme proti této zemi!), Libyi, Sýrii atd., kde se zamane kapitálu krást cizí přírodní bohatství...

  OdpovědětSmazat
 9. Před hadrovým převratem bylo většině národa líp.Ochlasta Havel lhal ze všech prezidentů nejvíc.Jak laskavá je demokracie,vědí nejlíp 40.000 bezdomovců a 500.000 nezaměstnaných,mezi nimi ohromné procento spadlých do dluhové pasti exekutorů.Proto tvrdím,zlatý socializmus.

  OdpovědětSmazat
 10. Když všechno shrnu do principiálního pilíře
  stavebního kamene společnost¨
  Katolický politický světový řád
  je neřád*

  OdpovědětSmazat
 11. Danke schön. Ein gute KesselBunt.

  OdpovědětSmazat
 12. Bylo by hezké podobně sestříhat vyjádření našich "demokratů" o tom, jak je ohrožena "naše" (rozuměj jejich) demokracie. To je také jak přes kopírák.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 15:14
   ===========================================

   Tady máte sestříhané aspoň americké "demokraty" - jak přes kopírák:
   https://www.youtube.com/watch?v=Pz7EvBXLjwQ&t=624s
   čas: 0:50

   ===========================================

   Smazat
  2. 18:17 To je ještě lépe vidět ve videu, uvedeném nahoře v článku. Obzvláště pěkné jsou záběry od 2:08. To je jako z tiskovek našich "jediných demokratických" stran nebo komentátorů v ČT.

   Smazat
  3. Vymytý mozek? To se místním těkavým komoušskejm pšoukům z lejnolíhně tohodle škaredýho mongoloida stát nemůže! - http://risovach.ru/upload/2012/09/comics_Lenin_orig_1347032282.jpg

   Smazat
 13. S Babičokem na věčné časy a nikdy jinak!

  OdpovědětSmazat
 14. jak by se líbilo Česku, kdyby tu luxusní šlapku a pašeračku heroinu Terezu vydal Pákistán místo Česka třeba do Saudské Arábie, kde by jí amputovali nějakou tu končetinu (třeba hlavu)

  OdpovědětSmazat
 15. Ale Goebbels to o opakované lži neříkal o sobě, ale o Churchillovi, sám sázel spíše na krátkodobé účelové lži a polopravdy pro aktuální potřebu ...
  http://nassmer.blogspot.cz/2012/12/jak-je-to-vlastne-se-stokrat-opakovanym.html
  Byl ten Goebbels opravdu tak hloupý, že něco takového měl ve zvyku říkat veřejně?

  OdpovědětSmazat
 16. Trochu mimo téma: mají jednu podezřelou osobu ohledně kauzy Skripal. Je to Rus, jméno nepublikovali, teď zkoumají, jestli má vazby na Kreml.

  Vyšetřování kauzy je největší ve Scotland Yardu za posledních 30 let. Podle šéfa SC se o vině Ruska nepochybuje. Úlohou je dokázat, že za tím stojí konkrétně Kreml a Putin.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 17:42 "...za tím stojí konkrétně Kreml a Putin." A až to "dokáží", tak se Mayová s Johnsonem chytnou za ruce a vyrazí do Moskvy s transparentem "NEVOLTE PUTINA". Jsou to stejní idioti, jako naši pomatení umělci.
   Jsem zvědav, jak bude Scotland Yard spolupracovat s vyšetřovateli OPCW, jejichž zapojení do vyšetřování si vyžádala RF.

   Smazat
 17. To co jme před rokem 1989 považovali za neuvěřitelnou propagandu ve vztahu k "pomlouvání" západu se po téměř 30 letech jeví jako "selankové vyprávění".A my jsme nevěřili.A současná skutečnost je tak šílená,že si klademe otázku,zda to je vůbec možné.

  OdpovědětSmazat
 18. Přijde mi, že nejenom naše republika je ukrutně zadlužená, ale hlavně a to především jsou zadluženi naši politici, zadluženi v důvěře, kterou v ně naivní voliči vložili. Důvěru naprosto promrhali, ale jakoby jim to nestačilo, lžou, podvádějí, politikařejí beztrestně a sprostě dál. Ať je to kauza Skripal, Nikulin, snaha odstavit Zemana, je to jako nekonečný proud lží , sprostot a podrazů aniž by se zastyděli, a z toho co páchají sami, v předstihu obviňují ty slušnější z nich. Je to neuěřitelné a nechutné, jak dlouho ještě?

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.