Reklama

úterý 10. dubna 2018

Výzva: Pomozte zdokumentovat cenzuru emailových zpráv s odkazy na nezávislé weby

http://www.nwoo.org/wp-content/uploads/2018/04/cenzura.jpg 
ANM
10. 4. 2018   Asociace nezávislých médií
Vážení! 24. 4. 2018 se bude na podvýboru pro svobodu slova probírat kauza naplňování skutkové podstaty § 182 TZ. Jsem tam pozván společně se zástupci centrum.cz a tiscali.cz. Dovoluji si vás proto požádat o všechny důkazy týkající se zásahů do soukromé elektronické pošty.


Orwellova představa našeho světa nesmí zvítězit!Stanislav Novotný, předseda Asociace nezávislých médií (www.nezavislamedia.cz)
Před několika měsíci začaly poskytovatelé emailu společnosti Economia a.s. cenzurovat zprávy, ve kterých byly odkazy na mnoho nezávislých webů, jako např. aeronet.cz, nwoo.org, parlamentnilisty.cz, czechfreepress.cz a další. Mezi tyto poskytovatele patří např. Centrum.cz, Atlas.cz, Volny.cz, Quick.cz a Tiscali.cz

Vzhledem k tomu, že se jedná o porušení zákona § 182 TZ o listovním tajemství a článků 13 a 17 Listiny základních práv a svobod, je na místě trestní oznámení na společnost Economia, a.s.

Tento případ bude projednáván na Podvýboru pro svobodu slova v Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR 24.4.2018 od 12:00, Sněmovní 1, místnost 301.

Pokud jste uživateli emailových schránek od uvedených poskytovatelů, nebo jste se setkali s tím, že někdo ve vašem okolí tuto adresu má, prosím pANM
10. 4. 2018   Asociace nezávislých médií
Vážení! 24. 4. 2018 se bude na podvýboru pro svobodu slova probírat kauza naplňování skutkové podstaty § 182 TZ. Jsem tam pozván společně se zástupci centrum.cz a tiscali.cz. Dovoluji si vás proto požádat o všechny důkazy týkající se zásahů do soukromé elektronické pošty.rověřte existující cenzuru tím, že zašlete na email u těchto poskytovatelů zprávu, která bude mít v obsahu odkaz na některý z nezávislých webů.

Zásah do listovního tajemství se může projevit i tím, že takováto zANM
10. 4. 2018   Asociace nezávislých médií
Vážení! 24. 4. 2018 se bude na podvýboru pro svobodu slova probírat kauza naplňování skutkové podstaty § 182 TZ. Jsem tam pozván společně se zástupci centrum.cz a tiscali.cz. Dovoluji si vás proto požádat o všechny důkazy týkající se zásahů do soukromé elektronické pošty.práva bude automaticky přesunuta do složky „Spam“.

Pokud jste se s tím setkali, prosím zašlete o tom informaci na tento email:

info@nezavislamedia.cz

Ve zprávě by mělo být obsaženo: Z jaké a na jakou adresu byl email poslán, datum zaslání zprávy. odkaz, který byl ve zprávě a alespoň jedno jméno – adresát nebo odesílatel zprávy, nejlépe však obě. Je důležité, aby tato informace nebyla anonymní, ale aby svědčili konkrétní lidé.

Děkujeme za spolupráci, bez Vaší pomoci není možné toto závažné téma řešit.Související:

Podvýbor:

https://www.psp.cz/sqw/hp.sqw?k=3923

5 komentářů :

 1. Nedoručení emailů s uvedenými poskytovateli, i ve kterých nebyl odkaz na nezávislé weby, jsem náhodně zjistil zejména v době volby prezidenta republiky.
  Pochybuji, že po tak dlouhé době může jejich odesilatel a příjemce hodnověrně doložit jejich nedoručení, neboť málokdo z odesilatelů má přehled o doručení nebo nedoručení adresátovi.

  Navrhuji, aby doručení adresátovi bylo důkazním břemenem poskytovatel služby a odesilatelé k šetření podvýborem pro svobodu slova poskytli pouze seznam odeslaných emailů.
  L.S.

  OdpovědětSmazat
 2. Nejlepší je: Z vašeho počitače nebo sítě jsou odesílány automatizované dotazy. Z důvodů ochrany uživatelů nelze požadavek okažitě zpracovat. Další podrobnosti naleznete na stránce s nápovědou.

  OdpovědětSmazat
 3. Dobrý nápad, jak se dostat k dobrovolně odevzdaným odkazům příjemců e-mailové pošty, většinou i z příjmením a jménem.

  Děkuji nechci, jděte demonstrovat k "PIRÁTŮM"!!!

  Ti vyřvávali "SVOBODNÝ INTERNET"! Nyní si předělávají fazóny, aby svobodně do sněmovny zapadli, když už tam jsou ...?
  Ramón

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano, tak vyznívá požadavek ANM. Velmi podezřele. Odhalte své přátele - a my potom ?

   Smazat
 4. Hmm, tuto stránku se nám nedaří najít. K serveru na adrese www.youtoube.com se nepodařilo připojit
  Pokud je tato adresa správná, můžete :
  to zkusit znovu později
  Zkontrolovat přpojení k síti

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.