Reklama

neděle 15. dubna 2018

Vzniku první a druhé světové války předcházely lži a provokace

J. Kovář
15. 4. 2018  ČeskéNárondíListy
Než dojde k válce, musí nejdříve být umlčena pravda a ti, kteří se ji zastávají. Pak v podmínkách panství lži se připravují lidská jatka. 


 

První světová válka bezprostředně vznikla po zavraždění Ferdinanda d‘Este a jeho manželky v Sarajevu. Rakousko-Uhersko poslalo Srbsku ultimatu. Srbové přijali všechny jeho body, kromě jednoho. Odmítli, aby vyšetřování na území srbského království prováděly příslušné c. a k. orgány. A tak došlo k válce. Ve skutečnosti Rakousko-Uhersko se připravovalo na zásah proti Srbsku již několik let. Mocenské zájmy říše nemohly být naplněny bez porážky Srbska. A tak vídeňské válkychtivé síly se jen obávaly, aby jim tato příležitost k válce se Srbskem neutekla. Za Vídní stál plně i Berlín, který na válku rozechvěle a netrpělivě čekal ještě více než Rakousko-Uhersko.

Podstatné bylo veřejnosti vnutit nepravdivou myšlenku, že za sarajevskou vraždou stála srbská vláda. A to se celkem podařilo. Vídní zněly popěvky o tom, že Srbové musí zemřít. A jak to vše dopadlo, víme.

Druhou světovou válku Hitler a jeho generálové, jejich převažující část, připravovali několik let. Připojení Rakouska k nacistické říši bylo líčeno jako rodinná záležitost. Evropa i svět viděli, s jakou radostí, nadšením byla německá vojska i Hitler v Rakousku přivítaní.

Pak přišlo na řadu naše pohraničí. Nezastupitelnou úlohu při rozbíjení republiky a při připojeni tzv. Sudet k říši hráli znacizovaní henleinovci. Západ neměl ani moc výčitek svědomí, když pohraničí Československa předhodil Hitlerovi. Ten a Henlein plakali nad hrůzným osudem Němců v Československu. Lord Runciman na vlastní oči viděl a na vlastní uši slyšel, jak tisíce sudeťáků v průvodech jej požadují, aby je osvobodil od Československa. A tak jsme oželeli pohraničí, kde, jak část západního světa byla přesvědčena, jsme utiskovali, pronásledovali a dokonce i zabíjeli Němce.

Pak přišel rok 1939, březen. Opět Hitler vyvolával do světa, že pronásledování zbylých Němců v republice neustává. Opět teče německá krev. Česko - bolševické bandy je pronásledují. On, Hitler, je musí ochránit. Když pak i Hácha vložil náš osud do rukou Vůdce, opět se svět neprobudil.

Za několik měsíců poté přišlo na řadu Polsko. A znovu Hitler svolával hrom a blesky na hlavy polských představitelů, Poláků, kteří organizují krvavé lovy na nebohé Němce. Ale to již bylo pro Evropu málo přesvědčivé. Proto v Glivicích „Poláci“, šlo ve skutečnosti německé esesácké komando, přepadli německý vysílač, do éteru poté se v polštině linuly vyhrůžky proti Německu. Aby vše vypadalo důvěryhodně, došlo k přestřelce, při níž padlo několik Poláků, ve skutečnosti šlo o dříve usmrcené vězně z německého koncentračního tábora, oblečených do polských uniforem. Takže pro světovou veřejnost mělo platit, že to byli Poláci, kteří začali na Němce střílet a na Německo útočit.

Všimněme si jedné skutečnosti. Hitler před uskutečněním svých agresí také vytahoval kartu německé menšiny. My jsme nebohé Němce nesnesitelně a krvavě trápili během první republiky a dokonce i poté. I v Polsku to bylo podle nacistů obdobné. I zde zlí Poláci pronásledovali hodné a zcela nevinné etnické Němce. To Poláci ještě ani nevěděli, že část německé menšiny je ve službách Německa, cvičí, ozbrojuje se na vojenské vystoupení proti státu, v němž žila. Wehrmacht se poté těšil službám, jež mu vojensky organizovaní Němci v Polsku poskytli.

Jak tomu bylo ve skutečnosti u nás? Znacizovaní henleinovci řádili v pohraničí. Češi byli oběťmi jejich útoků. V r. 1938 sudeti přepadali naše celnice, dokonce pak i jednotky Stráže obrany státu či jiné ozbrojené složky. Tím, kdo trpěl v pohraničí byli Češi. Někde Němci jim dělali ze života peklo. Více než 100 našich lidí usmrtili, řadu dalších zranili, přes 2000 odtáhli do nacistických věznic, a to ještě v době před konferencí v Mnichově.

V březnu 1939 opět páchali Němci násilí na nás, Češích. Přesto Hitler znovu a znovu mluvil o němcožroutství Čechů. I německá menšina se činila. Jak vše dopadlo? Protektorát a vyvražďování nejen Židů, ale i německých antifašistů a Čechů ve velkém. Sudeti svým počínáním sami rozhodli o svém osudu, o přesídlení do Německa.

Jaký poznatek z uvedeného můžeme udělat? Že německá menšina, většina z ní, v Československu necítila státotvorně, ale byla loajální k nacistickému Německu.

Domníváme se, že i v současnosti převažující část německé menšiny v ČR je opět loajální vůči Německu, naštěstí nejde o hitlerovské Německo, ale jen o SRN, jež bohužel opět má značné mocenské ambice. Karta německé menšiny je znovu ve hře. Opět se lže jako když tiskne. Zlí Češi vše v minulosti zavinili, chudáci Němci s námi jen trpěli. A nakonec jsme je okradli, vyhnali. Při tom jich přišlo, jak některé „sudetoněmecké“ zdroje tvrdí, o život na 240 tisíc.

Dodat ještě zbývá, že i německá menšina v Polsku, Maďarsku, ve státech jihovýchodní a východní Evropy, opět šilhá po Německu a Německo po ní a dokonce i po státech, v nichž tyto německé menšiny žijí.

Co bychom měli dělat? V každém případě zastávat historickou pravdu. Nenechat se pod nátlakem vtlačit někam, kam nechceme. A na Německo, jemuž patří uznání, že se útoku na Sýrii nezúčastnilo, a německou menšinu nezapomínat. Při tom mít na paměti, že za první republiky existovali loajální českoslovenští občané německé národnosti a že i dnes u nás žijí etničtí Němci, kteří mají patřičný vztah k ČR.

Mysleme i na to, že dějiny se rády opakují.
 
 
- - -

3 komentáře :

 1. Vybral jsem si jednu větu z článku, který mne zaujal : "Nenechat se pod nátlakem vtlačit někam, kam nechceme."

  V souvislosti s událostmi v Sýrii jsem zaznamenal od různých "politologů", kteří rádi prezentují na servrech své hluboké myšlenky, že Putin je srab, že dokáže jen žvanit, že spojenec jakým je Rusko je na nic a podobné chytrosti. Chtěl bych se zeptat těch, kteří tyto žblebty prezentují či sdílejí, zda si jenom dokážou představit co by následovalo, pokud by ruská armáda potopila byť jen jedno americké válečné plavidlo, které se tak hrdinně podílelo na odpalování raket na Sýrii. Jsem přesvědčen, že by došlo k takové eskalaci konfliktu, který by s největší pravděpodobností znamenal zánik civilizace a neradostný návrat někam do vývojového stádia kambria. Osobně se domnívám, že svým klidem a chladem k provokaci dokázal ruský prezident takovou míru odpovědnosti a předvídavosti o jaké si ten blonďák z Bíle chaloupky , Terezka a motýl Emanuel mohou jen nechat snít.Vždyť každý rozumný ekonom mi dá jistě za pravdu, že státní dluh USA ve výši několika tisíc miliard dolarů je nesplatitelný normální cestou.Jediným východiskem pro umoření takové sekery je dnes jen válka. Proto Skripali, proto sankce, proto jakési bílé přilby v Sýrii, proto vyhoštění diplomatů z USA a všech spřátelených států. Jde o jediné - rozpoutat válku a smazat tak nesplatitelný dluh. A pokud se zastánci války dívají na americké filmy, kterými je americká veřejnost doslova krmena dnes a denně, tak z filmů je zřejmé, že ta válka je v podstatě lebeda, protože vždy se najde jeden až dva maníci(samozřejmě američtí), nebo jedna až dvě manekýny(samozřejmě americké s perfektním "mejkapem" i v blátivých zákopech), kteří jedním samopalem, letadlem, tankem (výběr zbraně přenechám laskavému čtenáři) dokážou spolehlivě zlikvidovat ruskou, vietnamskou, arabskou, případně mimozemskou armádu. Jestliže je někdo společně s mateřským mlékem odkojen takovými blábolivými filmy je potom k divení, že si válku vlastně přeje a druhého k ní chce vyprovokovat? Po zvážení možností, které ruský prezident měl, nezbývá než smeknout před ním. Ono bude bohatě a přebohatě k likvidaci těchto války chtivých frajírků stačit zavedení tzv.petrojüanu.(laskavý čtenář si jistě nastuduje co to je a co to pro americkou ekonomiku znamená a v budoucnu bude znamenat). Proto si myslím, že prezident na poslední provokaci reagoval tak jak reagoval. Prostě jen "nenechal se pod nátlakem vtlačit někam, kam nechtěl."
  Nerad užívám vulgarity, ale jsem z ostravska a tak si na závěr jednu neodpustím. Jakmile to státy BRICS spustí, budou USA a spřátelené státy v prdeli a to i bez vyprovokované války. František

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. K těm filmům o válce, utkvěl mi film Četa, ale tam ta válka rozhodně nevypadala jako víkendová pohodička pro správné boys. Ale to je asi vyjímka.

   Smazat
  2. Kocuro Pablo Četa je protiválečný film mám ho též tak nějak to bylo supermani brambor+arnold neexistují.

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.