Reklama

.

.

neděle 15. dubna 2018

Zbytečná šaškárna

Jaroslav Loudil
15. 4. 2018
Při útoku USA nebyl  v Sýrii zabit jediný syrský voják, zničeno  jediné syrské dělo, letadlo či tank. Všichni víme, že syrská vláda chemické zbraně neskladuje, nepoužívá ani nevyrábí. Proto je výsledkem útoku zničení několika  zřejmě  nepoužívaných syrských budov. Při ceně jedné střely Tomahawk 1,5 mil. Dolarů  a 103 odpálených kusech jde o 150 mil. USD čistě jen za použitý materiál. 


S dalšími spojenými náklady tato noční bohulibá střelba pana Trumpa vyjde na min. 300 mil. USD. V tomto ohledu je možno za vítěze noční bitvy označit Bašára Asada. Ono totiž těch 103 kusů Tomahawků bude muset opět zaplatit americký daňový poplatník. Američtí žoldáci jsou rozlezlí po celém světě jako švábi  a když se k nákladům na jejich vydržování ještě přidají náklady na podobná zcela zbytečná dobrodružství , pak se státní kasa USA bude prohýbat víc a víc. Už dnes je hrubý státní dluh USA 106 % HDP a to jsme na samém vrcholu ekonomického cyklu, přichází tedy krize.

P.S. Pro mne osobně je určitým zklamáním to, že se do sestřelování přilétajících US Tomahawků nezapojila ruská armáda. Mnoho by jich bývalo nedolétlo. Je už zcela jasné, že  nelze dále odládat vyzbrojení syrské armády protileteckým a protiraketovým systémem S 300 , výhledově i S 400  a vyškolení  syrských osádek ruskými specialisty. Každý svrchovaný stát tohoto světa má totiž svaté právo bránit své státní území před nájezdy barbarů všemi dostupnými prostředky !  Pravděpodobnost zničení cíle systémem S-300  leží v rozmezí 0,70 - 0,98 na jednu raketu, přičemž jeden komplet S-300 může obsahovat až 288 střel. A to je velmi dobrý předpoklad pro zničení amerických Tomahawků, pokud někdy znovu přiletí.

https://cs.wikipedia.org/wiki/S-300

9 komentářů :

 1. Nevím jestli se to smí, ale udělám tapetu jednoho příspěvku z Aktuálně CZ, který mě opravdu rozesmál. Autoru nicku Jemnický se tímto omlouvám, že jsem neměl možnost se dovolit o publikování.

  Jemnický • před dnem
  Trumpeta si zastřílel, má pocit že je John Wayne. Zbrojaři ho už přijali mezi sebe a protesty na ulicích spokojených států proti nakřáplé trubky hlasu ustaly. Mamanmakarón s májovou kozou si zahráli na velmoci, aby si, dříve než se ekonomicky položí, alespoň navodili ten pocit, jaké to bývalo kdysi, To Talijáni už se do toho nehnali, nestačí s dechem. Mámamakrela si vzpomněla na zimu u Stalingradu a jen něco zablekotala tou omrzlou papulou.
  Teď hlavně nepřipustit referendum, páč s NATO na věčné časy, a nebo tudle nudle - Mír uhájíme.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 21:58 Dobrý komentář už aby se ekonomicky položily.

   Vymazat
  2. HDP cili rocni prijem a dluh USA se uverejnuje jenom ten mensi . Kdyz se prida Zadluzeni korporaci a soukromniku dluh vypada daleko horsi..
   Taky u jinych statu , Japonsko, Germani, Italie a Spanelsko...Moc horsi...
   Korporace to pak odepisujou z dani a soukromej obcan , nevodepisuje , ale casto nemuze dluh splatit, kdyz mu vodstehujou fabriku do Ciny a je vyhozenej z prace...

   Vymazat
 2. jenomže nechápete že ve Spokojených Státech plní peníze paradoxně reverzní funkci. čím víc se jich v nakoupeném zboží promarní ( sekerky, auta, potraviny , cokoliv) tím víc se jich múže vyrobit na rotačkách, jen ty žabí kůže samy o sobě nemají žádnou hodnotu. tudíž čím větší spotřeba ( předraženého zboží), tím větší potřeba peněz do výroby (nekvalitního zboží, viz třeba i ty sekerky) a tím větší zisky soukromých výrobců. a to je vocogo

  OdpovědětVymazat
 3. No, konec konců i američtí a britští vojáci musí někde cvičit. Francouzské nasazení prý nebylo zaznamenáno. Tak proč ne na prázdné polorozpadlé budovy? A ještě být za drsňáka? Ty rakety asi nebyly z nejchytřejších, jak Trumpeta sliboval. I kdyby dopadly všechny, jak Amíci tvrdí. Jako že nedopadly. Ale jestli jich dvě třetiny Syřani sundali se zbraněma 40 let starýma (BUKy jsme měli od začátku 80. let ve výzbroji a ještě slouží), tak potěš koště. Opravdu není čím se chlubit.

  OdpovědětVymazat
 4. Mluví se o dvou třetinách,71, sestřelených raketách. Ze zbývajících, Putinem povolených, jich 8 zničilo prázdnou, nepoužívanou, chemickou fabriku. Kde je těch zbylých 32 kusů? Těmi se nejspíš skrytě bavili Ruští operátoři, zamotali jim GPS a poslali je někam do pouště.

  OdpovědětVymazat
 5. Inu, oni i moderní Tomahawky mají jenom určitou garanční lhůtu a jako vše se během výroby modernizují. A nové se musí někde uskladnit. Tak se holt ty nejstarší ze skladů zničí... a nejlevnější je naházet svinstvo sousedovi přes plot, že, Trumpe, Mayová, Macrone (pochválila vás VAŠE STAŘIČKÁ PANÍ UČITELKA?)?

  OdpovědětVymazat
 6. Pane Loudile, když už jste u těch peněz. Kolik by stála jedna střela vypálená systémem S-400?

  OdpovědětVymazat
 7. Všechny rakety dolétly bez vyjímky a rozmetaly výzkumné laboratoře putleroffsko-aϟϟadoffských vrahů - trvalo by jim celá léta je obnovit, ale to dříve stanou spolu na stupínku! Pod šibenicí ....

  OdpovědětVymazat