Reklama

čtvrtek 12. dubna 2018

Zeman hodil záchranný kruh stranám KSČM a SPD II (polemika)

Jiří Jírovec
12. 4. 2018
1) Nepřišel jsem z Kanady abych "hned" hodnotil. O české společnosti píši od roku 1997. Od roku 2014 žiji takměř trvale v Praze.
2) S MUDr Davidem se občas rozcházím. To je ale dáno rozdílnou životní zkušeností. On má za sebou členství v ČSSD a ministerskou pozici, takže zná politiku zevnitř. Já, jako stranicky nezúčastněný pozorovatel, vidím věci zvenčí.3) Můj článek se v podstatě týká budoucnosti KSČM a SPD. Když odmítnou Babiše, tak se tyto strany odepíší. Když odejde Babiš a ANO bude vládnout třeba s ODS, stane se to samé. Pravice je zašlape do země. KSČM i SPD potřebují prosadit něco ze svých programů.

Zákon o obecném referendu, který by umožnil hlasovat o vystoupení z NATO a EU měly KSČM a SPD nechat v pozadí. Měly by se zaměřit na suspendování české účasti ve vojenských akcích NATO.

4) Jsem "starý" člověk a nemám potřebu vlastní věkovou kategorii jakkoli podceňovat. Ivan David má pravdu, že starší člověk snadněji přesvědčí mladého než naopak.

Potíž je, jak se k těm mladým dostat. Můj vnuk organizoval jakýsi večer na svém gymnáziu. Mohl říct, že má dědečka, který by mohl něco říct o svých zkušenostech z Kanady i o české politice. On se ale o moje názory nezajímá. Teď letí Feri a tak pozvali jeho. Prý s nimi v soukromí "pěkně mluvil". A taky pozvali Drahoše...

Zlatou mládeží jsou pro mě Piráti ve Sněmovně. Nejen Feri.

5) Věk představitelů KSČM jsem zmínil, protože je v kontrastu s nadcházející generační výměnou na české politické scéně. KSČM nemá media, takže je pro ni obtížné cokoli prosazovat.

Má proti sobě zákon o protiprávnosti předcházejícího režimu. Jsou tak uťápnutí, že nejsou schopni obhájit ani tak jednoduchou pravdu, že Gottwald byl významný československý politik. Adjektivum významný totiž neznamená vynikající.

6) Přímá demokracie je v podstatě prázdné heslo. Mohla by fungovat jen na místní úrovni, pokud by (jako v Kanadě) nesoutěžily o pozice politické strany, ale osobnosti, které místní lidé znají a potkávají. Na provinční a federální úrovni jsou zavedené politické strany, které mají peníze a nikdo
se mezi ně nedostane.

V maloměstě, kde jsem žil, se v místních volbách soutěžilo o tři pozice: starostu, místostarostu a zastupitele v městské radě. Kandidátky jsou oddělené, každý uchazeč smí být jen v jedné.

6) Před dopsáním tohoto textu jsem si přečetl článek Jiřího Dolejše v Referendu (http://denikreferendum.cz/clanek/27434-co-udela-zeman-v-druhem-pokusu-o-vznik-vlady). Podle mého názoru hází Filipovi vidle do případné spolupráce s ANO.

Jde o blábol, který nebere v úvahu, že jediným zájmem pravice a Sobotkových pohrobků v ČSSD, je likvidace Babiše a tím pádem ANO. Možná si to přeje i Dolejš. Troufám si tvrdit, že bez spolupráce s ANO nedosáhne KSČM nic.

Pokud jde o ČSSD, Hamáček a Zimola neměli mandát, aby něco dohodli. Jejich snaha dostat MV je pozoruhodná. Asi vědí, co se přes MV dá zařídit. Mají na to odborníka Chovance. Zde je poslední odstavec Dolejšího článku:

"Jednající strany jsou odpovědné svým voličům, že budou prosazovat to, zač dostaly hlasy. A pochopitelně je třeba jasně před veřejností ukázat, že ti, co budou vládnout, neustoupí šířícím se fašizujícím tendencím narušujícím svobody a práva těch druhých. Věřím, že i v hnutí ANO je řada
takových, kteří by kontaminaci své vlády politickou fašizací nechtěli připustit."

Dolejš bohužel skončil dřív než mohl myšlenku o fašizujících tendencích rozvinout. Možná měl na mysli skandalizování Babiše a Zemana na ulicích. Možná rasismus nebo vyloučené oblasti. Kdo ví.

Pokud jde o SPD, té byl vzat vítr z xenofobních plachet tím, že Okamurovu rétoriku převzala většina stran. Cožpak někdo chce cikány a přistěhovalce? Ani křesťany jsme nevzali. Slova jako válka a člověk nejdou politikům přes pysky.

56 komentářů :

 1. Myslím, že Dolejš fašizujícími tendencemi míní SPD.
  Andrej Babiš by možná použil jiný slovník, ale jeho postoj k SPD bude podobný.
  Program SPD ze všeho nejvíc připomíná pouťový balónek. Až vyletí k oblakům, budou si muset opatřit nový.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. SPD je stranou "jednoduchých" řešení na složité problémy. V jejich programu nevidím vůbec nic extremistického. Oni pouze, v rozporu zvyklostí posledních let, nazývají věci pravými jmény. Nelegální migrant je nelegálním migrantem a islám se svojí šaríou je v rozporu s právním řádem všech západních zemích. A protože dvojí metr na vymáhání práva v jedné zemi je dlouhodobě neudržitelné, máme pouze dvě možnosti. Přijmout šaríu všichni, nebo jí zakázat. Tato bolestivá pravda je pro dobrosery extremistickým názorem. Podivuhodné.

   Smazat
  2. 12:01
   Pokud jde o pouťový balonek a pouťového kecala tak na to máme Jana Kopeckého.
   Václav Vodrážka

   Smazat
  3. Tady se dělá velký problém z obecného referenda, ale na Slovensku ho mají a žádný problém to není.

   Smazat
  4. Hodně rychle jsi se naučil tu američštinu,nemyslím tím jen angličštinu,...bylo by lépe pro tebe v té Americe zústat,protože ani jeden z vás nesnese zdravou kritiku,já bych věděl,jak na tebe,...vystřelil by jsi ani sám nevíš jak....ty tvé žvásty nemá skoro nikdo rád,to si uvědom a odpluj raděj sám,stejně utečeš....

   Smazat
  5. Jan Kopecký12. dubna 2018 12:01
   „Program SPD ze všeho nejvíc připomíná pouťový balónek. Až vyletí k oblakům, budou si muset opatřit nový.“
   Jak řekl klasik: „Nevím co tím myslíte, ale uráží mě to.“
   Politika SPD je realistická, snažící se zabránit likvidaci demokracie sorošovými neziskovkami a likvidaci naší identity, návalem nesourodého etnika z Afriky. K tomu účelu prosazuje dva hlavní body svého programu. Zákon o všeobecném referendu a nulovou toleranci nelegální migraci. Dále to je zrušení doživotního mandátu soudců, vrácení přírodních zdrojů státu atd., atd.
   A jak praví pan Jírovec: „Pokud jde o SPD, té byl vzat vítr z xenofobních plachet tím, že Okamurovu rétoriku převzala většina stran“
   Takže opět, jedná se o realistickou politiku. Balónky u oblak, přenechte svým vzpomínkám na dětství. P.K.

   Smazat
  6. Jsem volic SPD, protože to je jediná vlastenecká strana. Jako volice me urazi, když me kdokoliv nazve fasistou, protože fasista nejsem. Jsem Vlastenec a demokrat. Je nas 540.000. SPD budu znovu volit, takže balonek bude stejny

   Smazat
  7. 12. dubna 2018 19:46
   Na České politice je pozoruhodné
   že se prosadí ve volbách politik
   jehož program je zákaz islámu
   v době
   kdy světový politik pan Putin
   otevírá největší zlatou mešitu v Moskvě.
   V zemi kde katolická církev
   rozkradla většinu lesů a pozemků
   a kterou kulturně ničí
   je islamizace prioritní téma...

   Neustálým strašením a dáváním
   nepodložených zpráv o životě v islámských zemích
   generuje se krajní extrémní pravice...
   tolik k fašistickému přispění
   i navzdory posvátných vlasteneckých hesel*

   Smazat
  8. Unknown Jste normální černoši do ČR nepatří nechci aby byla jednou naše země muslimská. Tak mě vysvětlete čím je SPD fašistická ale nejdřív se musíte poradit s kraďouskem že. A ty negativní zprávy o migrantech ze západu asi nečtete.

   Smazat
  9. Negativní zprávy ze západu a nebo šířené
   politiky jsou lživé.
   Do ČR především nepatří katolická církev
   která se tady chová protistátně.
   Neustálým strašením a dáváním
   nepodložených zpráv o životě v islámských zemích
   generuje se krajní extrémní pravice...
   tolik k fašistickému přispění
   i navzdory posvátných vlasteneckých hesel*

   Smazat
  10. 12. dubna 2018 23:22
   ..jestli jste normální vy
   volte politickou stranu jenž si zakotví
   do programu obnovu státních hranic.
   Ostatní jsou jen řeči vhodné pro lidi vašeho typu*

   Smazat
  11. Unknown Běžte na PL otevřete si archív a je tam toho mraky zločinů co spáchaly migranti a nikdo si to nevymyslel jen fakta.

   Smazat
  12. Drahý pane
   zločiny po staletí páchán Vatikánem
   nikdo nemá odvahu v dnešní době publikovat...
   Faktem je že nás neničí islamizace
   ale katolizace.
   Než se člověk naučí pojmenovat zlo pravým jménem
   zlo ho umlčí.
   Na PL je až zarážející jaké názory a autory jsou schopni zveřejnit.*

   Smazat
 2. Politika dělaná na "Zítra je pozdě" a "každý den dobrý" je krátkodechá. Voliči by KSČM podporu Babiše těžko odpustili. Pokud budou spolupracovat s Babišem, skonší jako ve Francii, kde spolupracovali s Miterandem a skončili. Okamura skončí, když se bude vrhat do prohraných bitev. Může dlouhodobě bojovat bez vítězství a bez prohry pokud bude přesvědčivý. Babiš je Brusel. Okamura se nemůže přimykat k Bruselu, Babiš musí. Očekávám další dynamiku k rychlejší konfrontaci našich zájmů s Bruselem...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já si to nemyslím. Z mého pohledu se komunisté stali salónní opozicí. Zvykli si na vcelku stabilní volební výsledky a nerušeni vládní odpovědností, využívajíc citlivých informací, z nich řada vesele podnikala. Ale i to by ještě řada jejich voličů překousla. Co ale velmi těžko rozdýchávají jsou výpotky Dolejše a některých dalších soudruhů, připomínající spíš názory členů fun klubu TOP 09, než krajní levicovou opozici.Na tohle si měl Filip a spol dát pozor.
   Navíc, nechali si ukrást témata. To, co vyneslo na slunce Okamuru, s tím měli přijít právě komunisté dalece před ním.

   Smazat
  2. Pane Davide je jasné že to je menší zlo než u vesla „demokratický blok" to je třeba pochopit voliči KSČM. Jako volič SPD netrvám na referendu je lepší řešení ignorovat Dublin a nechat se vyhodit z EU.

   Smazat
  3. Babišovo inklinace k Bruselu byla čitelná dlouho před jeho zvolením. Stačilo se zamyslet nad způsobem jeho podnikání, kdy značná část jeho příjmu závisí buď přímo na evropských dotacích, nebo na bruselských, nesmyslných diktátech. Babiš proti Bruselu nepůjde. Až na něj zadupou, v tichosti podepíše vše, co mu strčí pod nos, vč. Dublinu IV. Možná, že pro předvídání jeho politických rozhodnutí bude sledovat jeho podnikání. Pokud se začne odpoutávat od unijních dotací, bude to signál o zahájení protibruselské revolty. Pokud jeho firmy pojedou ve stávajících kolejí, bude poslušným bruselským kývalem. Hlavně, že to sype.

   Smazat
  4. 12,43
   Já si nemyslím, že by bylo opuštění bruselské totality tak technicky jednoduché. Po selhání ekonomických nátlakových prostředků (odebrání dotací a sankce), by klidně mohla nastoupit okupační armáda a dosazení protektora do vedení země.
   Hra na demokracii stejně pomalu končí a pomalu dozrává čas na odložení přívětivých masek.

   Smazat
  5. Nekecej nesmysly a zalez...to se opravdu,ty tvé blbiny,nedají číst...2/3 voličů si to zvolilo a ani Babiš nemůže jít proti tomu uragánu,to mu určitě president řekl...sám jsi to chtěl a tady máš výsledek,tak plň,co jsi slíbil,jinak jsi sám v řiti....

   Smazat
  6. Pochybuji, že SPD, ale i KSČM, jsou a budou schopny "směrovat politiku" Babišovy vlády.
   V současnosti je, zcela logicky, potřebuje k získání důvěry jeho vlády ve sněmovně, následně se už bez nich ale zřejmě "obejde".
   Potřebné zákony, apod., nadiktované EU a NATO, přijme v PS s pomocí tzv. "Demokratického bloku". Na tom se s nimi zcela jistě vždy "dohodne" a KSČM s SPD tak připadne, s prominutím, role "užitečných idiotů"...
   "Dohody o spolupráci" podepsané Babišem a jeho hnutím ANO, od kterých si představitelé KSČM (včetně Skály) a SPD tolik slibují, budou jen tím pověstným "cárem papíru"!
   L.S.

   Smazat
  7. PANE DAVIDE A DALŠI,

   pěkně popisujetye situaci ovšemobčanům voličůmbude brzy,pokud to neni už dnes,záhadou proč nenapíšete žádný srozumitelný návrh řešení?

   JE TO SCHVÁLNĚ NEBO CHCETE DONEKONEČNA PLAKAT?

   Smazat
  8. Pro 14:12 - vždyť vy to řešení znáte sám. Tak co se ptáte?

   Smazat
  9. PANE DVOŘÁKU,BAGATELIZOVÁNI VÁM FAKT POMŮŽE

   a sluši,

   proč to tu vlasně vedete k nicotnosti bez jakéhokoli programu,nechcete zdá se ani vědět body NÁRODNIÍHO PROGRAMU OBČANŮ VOLIČŮ ṕroto riskujerte,že vás vás to může brzy degradovat k nepotřebnnosti,jste si toho vědom nebo ne?

   CHCETE PODPOROVAT HNUTI OBČANŮ VOLIČŮ NEBO JE JENOM BAGATELIZOVAT?

   Přiznejte se nyc ce vám nestane!

   Smazat
  10. vladimír hricák To by opravdu neprošlo a máme štěstí že je proti migraci celá V4. Hra na demokracii opravdu končí zaváděním cenzury.

   Smazat
  11. Qvazipolemiku mezi J. Jírovcem a I. Davidem považuji za zajímavou.
   Nejen politiku, ale jakoukoliv lidskou činnost považuji za potřebné hodnotit jak tzv. vně ale i zevnitř.
   POdle mne nemá pravdu A. babiš, když kritizuje ty, kteří tzv. nic nevyprodukovali, ani nezaložili firmu, ani nic nepostavili.
   ALE, v řadě firem pracovali, v řadě domů bydleli. To je něco, co "zakladateléa stavitelé nechtějí chápat.
   K vyrovnání sil s Babišem je nutná spolupráce
   všech 3 subjektů, čili KSČM, ČSSD a SPD.
   KSČM spolupracovat chce.
   ČSSD a SPD s dalšími 2 partnery spolupracovat nechtějí.
   Jistě, že rizika "spoluvládnutí" s Babišem jsou velká. Správně poznamenalprof. O.Krejčí,
   že tolerancí lze umožnit dání důvěry Babišově vládě ale v případě neplnění dohod bude o dost těžší vyslovit nedůvěru.
   Referendum bez možnosti se vyslovit k zahraniční politice je budování nefunkčního škřeta.
   Jirka Jírovec snad ví, že u nás máme na programu přijetí Eura, které rozvrátilo Řecko, takový problém Kanada neměla.
   A ani dohodnutí voj.misí jen s mandátem RB nebude fungovat, pokud to nebude něčím jištěno, Babišovo čestné slovo nestačí.
   Taky se domnívám, že jsme již jinde než za časů Mitteranda.
   POkusit se o dohodu s Babišem beru jako jistý pokus najít tzv. Archimedův bod.

   Smazat
  12. Pro 19:57 - co se člověče čílíte? Vždyť jsem jen po pravdě napsal, že vy řešení už znáte. Vaše řešení je "NÁRODNÍ PROGRAM OBČANŮ VOLIČŮ", není-liž pravda?

   Smazat
  13. Pane Dvořáku,řveme tu smíchem.Jakmile něco napíšete hned je vidět jak se kočička toči dokola a kouše si do ocásku.

   NAŠE ŘEŠENI JE SOFISTIKOVANÉ A JMENUJE SE DÁLE

   Národni program hledáni sil k jeho uskutečněni jeho bodů.přiklad bodu NP Nr.2.

   ANO NAŠI NOVÉ PŘIME DEMOKRACI VE FORMĚ OTEVŘENIzáměrně zablokovaných DISKUZNICH RUBRIK NA WEBECH POLITICKÝCH STRAN A HNUTI,a to nechce panečku ani Okamůra..

   weby si my občané stejně platime.To lze uskutečnit téměř okamžitě a bez peripetii.
   Teprve pak budou vypadat slušně jako NR.
   No a občané voliči už na to mají dokonce ideologii.Jmenuje se

   DIKTATURA SLUŠNÝCH OBČANŮ VOLIČŮ.

   Vzhledem k tomu,že námi zvolená polit třida Šmejdů nám dala jen vadný MARXISMUS a NEOMARXISMUS,který si dal za cil terorem držet moc menšiny nav většinou do doby až to pukne,je našim cilem zachránit tu třidu politiků dřive než pukne nebo odejde přimo do kleco

   vých lůžek a ne,že ne ANO!


   Smazat
  14. Tak jste si zadarmo udělal PR. Spokojeni?

   Smazat
  15. Zadarmo a nadarmo...

   Smazat
  16. 13:23 - Ale to už je tvůj problém, chytrolíne!

   Smazat
 3. Každá partaj má nejméně jednoho kazimíra, který partaj táhne dolů. U komunistů je to jednoznačně Dolejš. Nevím, co a na koho tenhle protekční zmetek ví, že už ho dávno nekopli tam, kam si zaslouží. Ideální příležitost bolševíci měli po jeho škobrtnutí o politickou korupci. Ke své vlastní škodě jí nevyužili a tak je tahle kotva táhne vesele dál ke dnu.
  Myslím, že sem nebyl ani zdaleka sám, kterému tenhle zmetek vadil natolik, že komunisty v posledních volbách nevolil.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Je to tak a od doby, kdy byl přepaden a zmlácen. Asi to nebude náhoda... Karel z Plzně

   Smazat
  2. TO,ŽE KSČM A JEJI PŘECEDA JE ŘIZEN DIVERSANTY VE SVÉM VEDENI JE ZNÁMO SKORO VŠEM OBČANŮM.

   Po pádu vadného marxismu,kterému zmizeli dělnici a rolnici a nástupu nynějšiho neomarxismu diktatury prý humanistů potažmo islamistů se od něho neumí ta zubožená KSČM distancovat.
   Nemaji žádného vizionáře a šef jejich agitátorů visi na kotfaldovi a způsobuje tak porážku strany nebot propagaci rozumi jen jako petrželi.

   ZA TEN MARAS PRÝ KANDIDUJE NA PŘECEDU.

   To se vzplati raději dát na občany voliče,kteři začali vymýšlet body

   NÁRODNIHO PROGRAMU OBČANŮ VOLIČŮ

   Je tu někdo kdoo tom něco slyšel a pokud ano proč se nezačalo i tady s podporou tohoto programu?

   Smazat
 4. Dolejš je něco jako "krtek" ve vlastních řadách. Věřím, že dosavadní pozice mu umožňuje snadný a pohodlný život o jakém se řádovým členům-komunistům ani nezdá a tak si to Dolejš užívá. Babiš není diplomat ani vyjednavač.Klidně se mohl už dávno triše domluvit s Okamurou i Filipem a všichni tři mohli vystupovat vzorně státotvorně, voliči by byli spokojeni Soukup na Barandově mohl dále rozkrývat zlodějiny a policie mohla konat, čistit politiku a vracet ukradené peníze zpět.Realita je však jiná a nikdy nic nepůjde přímočaře k cíli, to už zná Adam i Eva z ráje.

  OdpovědětSmazat
 5. Tak tady řekl Babiš správný názor na SPD:

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Babis-nakrocuje-k-Okamurovi-Je-to-posledni-moznost-Jaci-extremiste-Lidi-SPD-zvolili-To-jsou-ti-lidi-mene-nez-vy-pane-redaktore-531676

  Komunisti s dolejšem a spol jsou nevolitelní jak to popsal pan Koller v článku.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 12:36 Pro další vývoj KSČM bude rozhodující nadcházející dubnový sjezd. Zvítězí-li Filip s Dolejšem a dříve či později, i s podporou ANO, strana podobně jako komunisté ve Francii skončí.
   V případě vítězství Skály s Konečnou svitne naděje... Nebudou to ale mít vůbec jednoduché!
   Dojde-li, jako při minulém sjezdu, k "remíze", nebude to pro KSČM znamenat, dříve či později, nic dobrého...
   L.S.

   Smazat
  2. CHIMÉROU,ŽE TU KATASTROFU KSČM ZALEPÍ SJEZD

   se mohou zabývat jen ti,kteři nevi co se v padajici straně děje.Oni si stači sami,voliče nepotřebuji!
   Domněnka,že jsou stale ještě v oblasti vedouci úlohy je pobije jako bezmocná kuřata

   A ONI O TOM DO SMRTI VĚDĚT NEBUDOU!

   Smazat
  3. L.S. Pokud neodejde dolejš tak ať zmizí díky tomu vyvrhelovi volím pravicovou SPD.

   Smazat
 6. Za dveřmi je válka, možná jaderná, a vy rozumujete o
  renovaci KSČM. V.J.Horák

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. HORÁK,NEJSME TU JEŠTĚ U BELZEBUBA

   to peklo teprve přijde tak se utěšujte a píšte RADŠI jak jste zvolil RABIŠE!

   Smazat
  2. 20:07 proč podsouváte? Proč ta agresivita? Občan Horák přesně definoval hlavní dnešní nebezpečí a vy, jako pravý demagog, hned překrucujete a známkujete. Chlape, zamyslete se nad sebou!
   Leo

   Smazat
  3. Máte pravdu LEO na to,aby se něco změnilo nejsou vhodní ovčané,kteři žadná řešeni nenavrhuji a namisto toho lamentuji jako postarši matrony s pavlače..no ni?

   Smazat
 7. Ta nálepka fašizující se pro SPD uživá jen proto, aby byla dehonestována - a pozoruhodně těmi, kterým plynou od úst hnědé fráze jako po provaze. Toho nahnědlého moru vytéká jako močůvka z jiných tzv. systémových či tradičniích stran přemíra . Pozoruhodným příkladem velké hlavy se snopem plesnivého sena je jeden postlanec za Ťopku. Exot, ovšem kdyby byl zajímavý aspoň jak ten snop i jeho rozum. Babiš ho pěkně utřel, když si mlel svou, že Babiš chce ukrátit učitele o plat tím, že zužitkuje ladem ležící a tč. operativně neupotřebitelný přebytek Mšk na slevy jízdného pro studenty a postavil se proti slevám, ale hlavně pro důchodce. Zřejmě ten výkvět hydrocefalu patří k těm, kteří by chtěli nejraději poslat české důchodce do plynu.

  OdpovědětSmazat
 8. Situace na bojišti se mění každým okamžikem. Filip s Okamurou si zase mohou sednout zpátky do čekárny:

  https://www.lidovky.cz/dalsi-zvrat-ano-se-rozhodlo-nevyjednavat-o-vlade-s-kscm-a-spd-vrati-se-ke-stolu-s-cssd-g3r-/zpravy-domov.aspx?c=A180412_195548_ln_domov_gib

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. :)))
   ..na pódiu
   pane Kopecký
   na pódiu*

   Smazat
  2. 20:52

   Nebuďte pedant - to se rozumí, že na skutečné bojiště (tam, kde se metař Macháček vysmrkal na vokno a rozmazal to tak dovedně, že z toho byl vobraz, jak Libuše věští slávu Prahy) by je nikdo nepustil...

   Smazat
  3. 20:31

   Chudáček Pitomio - zase ho nikdo nechce. A on už se tolik těšil.

   Smazat
  4. A naši stateční "demokrati" Bělobrádek, Gazdík, Fiala a Pospíšil smutně potřásají bradičkami a krčí ramínky.
   Ještěže Pitomia aspoň pan president pohladil po hlavičce: "SPD nejsou extremisti, ale lidé s krajními názory, to není nic špatného..."

   Dobrá zpráva je, že Krnáčová jde do pryč.
   A bylo by fajn, pokud by do Černínu přišel namísto Stropnického Kmoníček.

   Smazat
  5. 20:31 Pane Kopecký, není třeba věřit hloupým titulkům z Bakalových Lidovek. Pravda je taková, že místo s SPD se bude znovu jednat s ČSSD. Ale KSČM v obou případech zůstává jedinou možností pro získání 100+ hlasů ve sněmovně. Samotná ČSSD by tu většinu nezajistila (78+15=93 hlasů).
   Babišovi se do spolupráce s SPD hrubě nechce. Důvod prozradil europoslanec za KDU-ČSL Panvel Svoboda, když v ČT jasně řekl, že spolupráce s KSČM Bruselu nevadí, ale SPD by mu netolerovali. QQQ

   Smazat
  6. Ano, KSČ je jen zdegenerovaná, kdysi možná levicová a radikální, dnes dost konformní strana.

   Proto se voliči obrátili jiným směrem - Okamura chce aspoň dát voličům větší prostor při politickém rozhodování. Toho se KSČ po celou dobu své vlády bála a z voleb udělal šaškárnu. Okamura, označovaný za pravičáka, chce levicové řešení - závazné a snadno realizovatelné referendum.

   KSČM na Okamuru jen poštěkává, ale iniciativu nepřevezme. Nemá na to.
   Leo

   Smazat
  7. Anonymní 13. dubna 2018 2:01

   Děkuji za napomenutí, ale nevím, co jím sledujete. Článek informuje o směru dalším vyjednávání, na kterém se Babišovci dohodli. Tedy přesně o tomtéž, co vzápětí opakujete.
   Co je na titulku, který to konstatuje "hloupého"? Čemu přesně je na tom třeba "nevěřit"?!
   Mám to snad chápat jako varování, že otevřít Lidovky znamená nebezpečí zhloupnutí? Nerozumím Vaší logice.

   Smazat
  8. 9:37 Tak to zkusme polopaticky. Titulek zní: "ANO se rozhodlo...NEVYJEDNÁVAT O VLÁDĚ S KSČM .... a SPD, vrátí se ke stolu s ČSSD".
   Zvýrazněná a oddělná část je to "hloupé", protože to není pravda. Vy jste tomu uvěřil, když ve 20:31 píšete: "FILIP s Okamurou si zase mohou sednout zpátky do čekárny". To je přece stejná nepravda, protože to platí jen a pouze o Okamurovi.

   Soudě podle toho, jak jste tu nepravdu bez přemýšlení opakoval, tak zřejmě opravdu "otevřít Lidovky znamená nebezpečí zhloupnutí". Exatně vzato, existuje i druhá možnost. Lidovky může otevírat někdo, kdo už hloupý je. Pro toho to žádné "nebezpečí zhloupnutí" samozřejmě nepředstavuje. QQQ

   Smazat
  9. 14:46

   Pokud by se ANO rozhodlo vyjednávat o vládě s KSČM, byl by titulek nepravdivý, jinak sotva. Vidíte-li v tom zkreslování nebo manipulace ("nepravdu") je to čistě Vaše interpretace.

   Nicméně funkcionáři ANO rozhodli obnovit jednání s ČSSD, a to především proto, můžeme-li věřit tomu, co bylo kolportováno, že jejich významná část (někteří byli zmíněni jmenovitě) spolupráci s SPD odmítá.

   Z toho důvodu má KSČM s jejíž nějakou formou podpory musejí vyjednávači tak či onak kalkulovat, důvod k očekávání.
   Ne tak SPD, o jejíž služby evidentně t.č. nikdo nestojí. Pokud by Okamurovci mocí mermo přece jen chtěli "v čekárně" vysedávat, mohlo by to skončit diagnózou "hysterické těhotenství".

   A když jelikož chcete být polopatický: Lidovky koupil, pokud vím, BABIŠ a ne BAKALA. Pokud se Vám ta jména pletou, třeba by pomohla nějaká mnemotechnická pomůcka.

   K Vašemu druhému odstavci bude asi nejlépe se z ohleduplnosti vůbec nevyjadřovat.

   Smazat
  10. 15:24 Jestli máme být přesní, tak Lidovky vlastní svěřenecký fond. Omlouvám se za omyl.

   Mimochodem, onen titulek "ANO se rozhodlo nevyjednávat o vládě s KSČM..." je jasným důkazem, že Babiš novináře Lidovek neovlivňuje. Protože Babiš by takovou pitomost nikdy netvrdil.
   Mám dojem, že vám stále není jasný rozdíl mezi výrazem "ANO se rozhodlo nevyjednávat.." a tím, že zrovna teď nejedná. V tom spočívá "drobný" rozdíl mezi nepravdou a pravdou.

   Smazat
 9. Jako celoživotní nestraník ale volič komunistů si myslím, že Ksčm by neměla nijak podporovat ten podivný slepenec zvaný ANO. I kdyby ji to, hlavně u blbých, poškodilo.
  Chápu, že se Ksčm snaží tímto vlastně pomoct Zemanovi, v jeho snaze o odvráceni nových voleb. Které nakonec stejně budou muset být.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 20:47
   Řekl bych, že voliči KSČM podporu pro případnou koalici ANO/ČSSD akceptují. Vrabec v hrsti se počítá.

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.