Reklama

pátek 6. dubna 2018

Zlom v kauze SKRIPAL. První stateční vzdorují moci

Radim Valenčík
6. 4. 2018       RadimValenčíkPíše
Zazněl první rozumný hlas "shora" a tím dochází i k zásadnímu zlomu v kauze SKRIPAL:
"Británie musí předložit důkaz, že Rusko stálo za otrávením bývalého dvojitého agenta Sergeje Skripala a jeho dcery Juliji." Ve čtvrtek k tomu vyzval tajemník německého ministerstva zahraničí pro vztahy s Ruskem Gernot Erler. Reagoval tak na to, že britská vojenská laboratoř v Porton Downu v úterý připustila, že nemůže prokázat ruský původ nervově paralytické látky, která byla před měsícem při útoku v jihoanglickém Salisbury použita.
"To protiřečí tomu, co jsme předtím slyšeli od britských politiků, a určitě to zvýší tlak na Británii, aby předložila další důkaz o tom, že stopy přesvědčivě vedou do Moskvy," řekl Erler...
"Zjevně z britské strany existovaly takové zprávy, založené na informacích tajných služeb, takže nejen Porton Down sehrál svou roli, ale také dodatečné informace," řekl Erler."Ale ty nejsou veřejně známy a nyní je tu tlak na to, aby bylo těchto informací odhaleno více, jinak celá věc není transparentní," dodal Erler...
Šéf Laboratoře obranné vědy a techniky v Porton Downu Gary Aitkenhead v úterý uvedl, že vědci z této laboratoře nebyli schopni zjistit, kde byl nervový jed vyroben.
Erler ve středu zdůraznil, že stupňování napětí mezi Západem a Ruskem musí skončit. Vyzval rovněž Organizaci pro zákaz chemických zbraní (OPCW), aby provedla nezávislé vyšetřování kolem jedovaté látky použité při útoku na Skripala.

Doposud všichni vedoucí představitelé EU a USA řešili hledání pravdy "hlasováním" s argumentací, že když to říká Velká Británii, musí mít pravdu.
Za zvlášť ostudné je třeba považovat:

- Hysterické vystupování Mayové, která se porošenkovským způsobem jako nastrčená figurka snažila dotlačit svět až k jaderné válce, viz: Britská premiérka je připravena použít jaderné zbraně proti Rusku:

- Vystoupení britského velvyslance Nicka Archera v naší ČT, který otevřeně pohrdal inteligencí našich občanů (a vyhoštěn dosud nebyl):

- Pokus Veselovského za účasti dalších novinářů přesvědčit studenty (v kontextu dané kauzy) o tom, že musí nekriticky přejímat to, co se jim naservíruje:

- Překročení všech mantinelů racionality a diplomatické korektnosti britským ministrem zahraničí Borisem Johnsonem:

- Babišovo fatální selhání, kterým se připojil k ostudnému jednání a přišel o podporu normálních lidí (pro jeho politické manévrování dle mě osudová chyba):

- Ilustrace toho, kam až vede zapouzdřenost pocházející ze slouhovství zlu, kterou předvedla Němcová a Benda z ODS:

- Ostuda, kterou si vyrobili senátoři ze zahraničního výboru, když v usnesení odsoudili jednání prezidenta Miloše Zemana v souvislosti s kauzou novičok:

Jinak – celou kauzu SKRIPAL popsal vyčerpávajícím způsobem Jan Schneider zde:

Dosavadní průběh kauzy SKRIPAL potvrzuje, že současná globální moc funguje (a degeneruje) tak, jak jsem to popsal (a v Jihlavě prezentoval) před rokem:

A také to, že osoby tvořící jádro této moci podlehly skupinovému šílenství mj. i pod vlivem svého stáří:
To už není jen překrývání lumpáren ještě většími lumpárnami, tj. vyvoláváním stále větších a nebezpečnějších konfliktů bez ohledu na oběti. Obávám se, že to je poslední tažení těch, co se v závěrečné části svého života dostali k centru moci, cítí blízkost smrti a chtějí do pekel vzít celé lidstvo v šílené naději, že i tam budou moci pokračovat v demonstrování své moci nad námi. Vypadá to jako šílenství, ale je to jen stařecké selhání racionality a morality utvrzované skupinovou stupiditou, která se nachází své slouhy a poskoky, kteří kvůli své kariéře obětovali svůj rozum i morální zábrany.

Politbyrovsky přestárlé jádro současné globální moci patrně dokonale "vyčistilo" terén potenciálních reformátorů v dalekém širokém okolí. Není náhodou, že si dosadilo do euroreprezentace osoby nejen vydíratelné, ale i bezdětné, aby tyto ztratily veškeré zábrany při službě zlu. Normálním lidem však z toho, co se děje, už začíná být zle. A tak se objevují první stateční i ve vyšších patrech globální politiky, kteří řekli: A dost!

Problémem některých našich slouhů slouhů a poskoků přestárlé globální moci je, že si nejsou schopni uvědomit, jak prohnilé struktuře slouží. Dříve si to nedovedli představit a teď zašli tak daleko, že si to ani nechtějí představit. Neplatí to ovšem paušálně a někteří z nich se snad ještě vzpamatují. Bude zajímavé sledovat, kdo a jak se bude vyvíjet.

41 komentářů :

 1. Konečně už víme, jak přesně Putin otrávil Skripala aneb Jak se Velká Británie zamotala do vlastních lží a tím se sama usvědčila

  http://pravyprostor.cz/konecne-uz-vime-jak-presne-putin-otravil-skripala-aneb-jak-se-velka-britanie-zamotala-do-vlastnich-lzi-a-tim-se-sama-usvedcila/

  OdpovědětSmazat
 2. Pan Valenčík to s úpravou textu přehnal. Dvojí velikost písma, dvě barvy (mimo odkazy), to je trochu moc. Připomíná to Špígl.
  Lépe by se jeho sdělení četlo, kdyby dodržoval obvyklé formatování.

  Proti obsahu nic nemám, naopak na některé odkazy se rád podívám.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Souhlasím, Valenčíkova rešerše je tentokrát velmi důkladná - a grafická úprava jen zbytečně ruší.

   Smazat
  2. Pane Valenčíku, já Vás beru, jen začínám mít v poslední době dojem, že z frustrace "cibulkovatíte". Nemyslím tím CO je psáno, ale JAK je to psáno. Tento styl (rámečky, více typů písma, zvýrazňování a pod) má na českého člověka zoceleného masáží přesně opačný vliv, než zamýšlíte - českej člóbrda totiž okamžitě začne mít dojem, že je mu cosi VNUCOVÁNO. Prostě to působí příliš "reklamě agresívně", jednoduše řečeno. A to je škoda.

   Smazat
 3. Doporučuju nejen článek ale i výživné komentáře pod ním.

  OdpovědětSmazat
 4. Chvíli jsem se díval na přímý přenos ze zasedání RB OSN. Chytil jsem vysoupení zástupce Etiopie, který také trvá na nezávislém vyšetření případu. Britové už zametají stopy. Domácí zvířata údajne zasažená novičokem spálili. Skřípalovi jsou podle zpráv snad ještě zdravější než před děsivým útokem. Dále se zdá, že v Británii jezdí rychlá záchranka standardně se všemi možnými antidoty a vystrojená v atom bordelu. Bez ohledu na charakter případu. Skřípalovy přece našli na lavičce. Mohli být nalití, zdrogované nebo prostě jen utahaní. A vida! Do 4 minut byli záchranáři na místě vystrojení a vybavení komplet do války s použitím ZHN! Tomu říkám bojová připravenost. A boris na fleku zjistil že to byli Rusové a nějak i Putin osobně! Prostě geniální!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano, Británie má velmi účinný záchranný systém. To jste nevěděl?

   Nezáleží na to, jak absurdně situace vypadá, ale na tom, kdo je označen za pachatele. Je také jedno, jestli většina planety považuje případ za vyprovokované divadlo, záleží na tom, kdo bude na straně soudců. A v tom Rusko tahá za hodně krátký provaz.

   Smazat
 5. Doporučuji výňatek z dnešního vysílání ruské televize - je tam zajímavá citace z dopisu Charlese Dickense (v čase 12:26):
  https://www.youtube.com/watch?v=GtmK0hZ62Q4

  OdpovědětSmazat
 6. Nezapominejte ze hlavni roli v tech vsech intrikach a spiknutich hraje Mosad .Ti pitomejsi reknou proc asi , ti chytrejsi vedi oc bezi . Vse je v dusledku (valky zmeny rezimu a pooodobne uslechtilosti spojene s konecnym resenim zavrazdenim vedouciho statu .Nikdy jsem neslysel ze by pri kydani hnoje na Clintonovou se nekdo jen nepatrne zminil o Lybii kterou spolu s ONANOU udelali (pod vedenim min zahranici a Pentagonu kde nikdo jiny neni mimo pouzivanych zelenych mozku.Zacne to tzv .bezletovou zonou a konci poklidnym bombardovanim "nepritele " jako nekde v Nevade na cvicaku.bez rizika .posledne to sezral Putin a asi naposled neda se jim verit ani jmeno.Podobne jim to rekl Kim on vi ze kdyby se vzdal obrany S. Koreje za tyden by bylo osvobozeni s collateral damage nekolik milionu mrtvych -jako vzdy.Zpet k tem zidum oni maji dle protokolu z 1898 za cil ovladnout svet a to se jim dle vseho dari .Buduji Velky Israel a uzivaji vse k tomu aby pres pesaky a i staty dosahly sveho . Stejne to bylo s Irakem -hlavni zdroj info .byl opet Israel .A to je porad dokola a dokola .Zide v Anglii kteri jsou likvidovani znacnym poctem asi vdeci finalne take svym chlebodarcum ,jako tento lzid z Ruska ,neni prvni a ani posledni .Proto ty lzi ktere ze sebe vyblil idiot jez vypada jako IDIOT se neberou vazne nikde ,jen se pochlebovacne zvani a usluzne ohyba v pase do predklonu pred vrchnost. Smali jsme se za bolsewika papalasum kdyz se libali s Rusakama dnes je to az k pobliti jak servilni dnesni dosazene vlady jsou. Ne nevolit to nefunguje a oni to chteji ,svrhnout je je jedina realna cesta

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Anonymní 6.dubna 2018 20:54

   Odkud čerpáte své informace?
   Můžete, prosím, uvést alespoň hlavní prameny?
   Děkuji.

   Smazat
  2. Toto jsou znam einformace kazdeho cloveka ktery neni uplne tupy a mysli mozkem a ne zlutou hvezdou ,vedi vasnosto?

   Smazat
  3. 21:00
   A odkud je máte?
   Nebo je to snad tajné?

   Smazat
  4. 20.57 zase provokater se svym idioto provokacnim dotazovanim ,jako vzdy . Pane vy jste provokater a nebo uplny vul a nebo a to asi nejspis , ten jez dnes ma huhlat s rabajem a odevzdavat sve cirkci desatky a drzet sabes .Zname ty vas ezpusoby preesvedcovat pokyvovat hlavou a hlavne se nehadat ,vzdy kldne provokovat a kdyz to nejde,nozik do ledviny a nebo provazek ,ze ,jako Berezovsky ,slouzil trem a to nefunguje

   Smazat
  5. 21:06
   Ignorantovi Vašeho ražení MUSÍ i ta nejobyčejnější otázka připadat jako provokace. - Beru na vědomí, že víte hovno.

   Smazat
  6. MY vime hovno a ty vis deset blbe ,jsi vetsi tupec a hlupak nez Hovnocuc ,znamy to veleblb Floridsky . Nezaclanej idiote zdrzujes diskusi lzide

   Smazat
  7. 21:15

   Takže Vy těm hovadinám, co sem píšete, říkáte diskuse?!
   Přitom nejste schopen odpovědět na jedinou otázku - a mluvíte o diskusi?!
   Vzteklé nadávky = diskuse?

   Smazat
  8. No a 21.06 - je dementní, posedlý, zaujatý, hysterický blb!! Tady se nikdo neptá provokačně, ale otázka - slušná!!! - zněla, odkud anonym 20.54 čerpá svoje rozsáhlé informace. Na takovou otázku se má pouze slušně odpovědět, nebo - v případě, že si to daný diskutující vymýšlí, aby vypadal zajímavě, neodpovědět. Tak se také stalo - odpověď na otázku jaksi není, zato praštěný a nevychovaný dement 21.06 diskutujícího sprostě uráží a napadá. Proč píšeš, že je ten dotyčný vůl? Co si to dovoluješ ty prašivej demokrate? On už se nikdo nesmí ani na nic zeptat? Co to píšeš o "huhlání s rabajem" ty praštěnej otrapo, vůbec ti není rozumět, tvůj blábol je úplná, totální sračka, a s tou antisemitskou posedlostí sem nelez - o něčem takovém není v článku ani slovo, a to je dost obšírný. Co to píšeš "známe ty vaše způsoby"... čí způsoby, ty demente? A co to znamená "nožík do ledviny?" - že jsi úplně vymaštěnej kokot? Pane bože - co to leze na diskuze za praštěný křápy -samej chlap - samej praštěnej chlap - a pořád se to bude hádat! A psát kraviny. Ty neumíš ani česky, ty kokote 21.06 -proč s tím blábolením lezeš na české diskuze? Nauč se česky a slušnému diskutování, ty atrapo, a potom lez na diskuze.

   Smazat
  9. Soudrusko Poprcana jiste ze ona nevi ze jsem take zena jiz nechala jsem sve koule u Dr Knechta po sve premene na zenu ,tak neurazej porad chlapy kdyz jsem zenska kozy jiz se pripravuji

   Smazat
 7. VÁŽENÍ - nový název pro salmonelu je "NOVIČOK" !!!
  D.K.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kde berete ty informace ? Jak to vite? vy jeden 21.16

   Smazat
  2. Diskutující na Vidlákových kydech uvádí senza poznatek, že "Skřípalovi zřejmě dostali skřipku", to nemá chybu

   Smazat
  3. 21:19
   Voni budou EXTRA GENITALNÍ,KDYŽ SI NIC NEDOVEDOU SÁM NAJÍT....PROČ????
   PRO SLEPIČÍ KVOČ HERR VYGUM!!!!

   Smazat
  4. To nejsou informace anonyme 21.19 - to jsou obvyklé diskuzní sračky, a přitroublé plky, které snad mají být zajímavé, nebo vtipné. Co byste asi tak čekal od diskuzní smečky, která sem leze z novinek? To jsou nejhorší diskutující, kteří se v rámci diskuzí kdekoliv vyskytují. A protože na novinkách smějí vyžvejknout jen dva příspěvky pod každý článek, lezou na NR a tady blábolí a blábolí, protože tady může jeden nebo dva blábolové vyplnit i celý prostor pod článkem svýma srajdama. Tady mají diskuzní eldorádo.

   Smazat
  5. No a ty jsi extra praštěnej sprostej prasák 21.30. Ubohej duševní mrzák. Ty ani diskutovat neumíš, jenom vyštěkávat sprostý urážky. S tím tvým pro slepičí kvoč - no to je něco tak blbýho, že snad nic blbějšího se na diskuzích nemůže objevit, kromě na novinkách - tam ano, tam je každý den slet dementních rour, závislých ne na čtení - oni nečtou ty články, jako ty sis jej nepřečetl - ale potřebujou žvanit ty svoje sračky. Naučilo se to třískat do klávesnice, z hospod to vyhnali, tuhle hádavou havěť, a ani to nemá peníze, žije to z důchodu, nic to nedělá, jenom to dřepí u internetu, a sprostě to uráží. Tím se to zabavuje. Jdi do prdele ty otrapo!

   Smazat
  6. 21:44
   Ty potrate opičí kurvy v důchodu,každej meleš ty havlosračky dokola jak gramofon,debile s F73!!!!

   Smazat
  7. Ty jedno hloupý, sprostý, dementní prase 21.52 - a ty meleš jak gramofon jednu jedinou sprostou prasečí větu, a vyštěkáváš jí do průběhu diskuzí, ať se to tam hodí nebo ne. Pokaždé odporně a sprostě nadáváš jinému diskutujícímu. Ty jsi starej, nevychovanej, chrchlavej hnusák, za kterýho bych se styděl, kdyby byl můj děda. Já mám bohužel do důchodu daleko, a jen občas čtu sračky těch, kteří mohou dřepět u internetu od rána do večera, protože nikde nepracujou, ten hnusnej lidskej odpad, kterej používá za každým slovem slovo "havlosračka" o čem vůbec nevím co má znamenat - nebo to je zvláštní druh sračky, na kterou trpíš ty? Jestli je tady někdo odpornej, sprostej, páchnoucí, zaseknutej gramofon, jsi to ty. Trapáku praštěnej. Aby ses léčil, na to už je asi pozdě, tebe by ani v blázinci nepřijali. Tak snad už tě od toho internetu brzo odvleče zubatá, a bude od tebe pokoj sprosťáku ubohej.

   Smazat
  8. Já nejsem ničí děda....leda by to v mém věku bylo u cikorek,tam mají dēdky takhle mladý!!!!☺☺☺☺

   Smazat
 8. Cely tento akt vojnoveho napadnutia Ruska , mu dava pravo strestat arogantnu krajinu , Britaniu za komplot na hranici vojny.Bolo by zahodno zo strany RF , udret na zradnu MI6 A Chem.laboratorium v Portonu a srovnat ji se zemi.Taky presny , chirurgicky uder , ako pred rokmi previedli USA , v snahe znicit sidlo tajnej sluzby Libye umiestnene v diplomatickej stvrti.Len sa minuli o jednu budovu a zmizlo velvyslanectvo Francie.Nik neprotestoval,nesalel a zivot isel dalej.Aj v tomto pripade , by si urcite uz nik neobtrel hubu o Putina , ci RF . Nenavadzam na teroristicky cin , bola by to odpoved pre cely zapad , ak sa chce zasierat do Ruska ! Je potrebne urobit vsetkym tymto hradkam zapadu koniec !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No ty jsi ale klasickej blb anonyme 21.20! To co se stalo, je sice špatné, ale všechno známe jenom z medií, a ty lžou a provokujou. Nikdo neví nic přesně. A i kdyby to tak bylo, musí se to řešit diplomaticky - co tady vřeštíš o válce a násilí? Myslíš, že by si něco takového Putin přál? Naštěstí není praštěnej, krvelačnej dement jako militantní dědek u českýho internetu. Dívej se na americký krváky, ty střelenej troubo, a uspokojení z násilí a krve se dostaví - ne? Ty taky neumíš česky - proč se montuje do českých diskuzí čím dál víc pitomců co ani česky neumí - to nechápu. Hleďte si svýho, tam kde žijete, a neserte se do jiných lidí. On už si Putin poradí i bez střelenýho dementa. Bože - takový sračky. A co nevinných lidí by na takové "řešení" doplatilo, to tě nezajímá? To je vedlejší?

   Smazat
  2. 21:37
   Ty hovne z Blicich listù, jdi se oběsit,untermensch!!!!
   Máš tři zbytečný plky o ničem,gramofone!!!

   Smazat
  3. Ty ubohý prase - 21.56 - s tím tvým untermensch -co je to? Ty jsi odsunutej a zase zasunutej Němčour? A při těch blbostech a sprostých urážkách, co vyštěkáváš mezi diskuzní příspěvky, který se tebe vůbec netýkají, si honíš svýho smradlavýho ptáka? Uspokojuje tě to? Jsem si jistej, že nešukáš. Jinak bys nedřepěl u internetu pořád, a nepouštěl bys na diskuze svoje věčně stejný chcanky.

   Smazat
  4. Já šukat ještě můžu narozdíl od tebe,kterej ho má jen na chcaní jako průtokovej ohřívač vody!!!!!☺☺☺☺

   Smazat
  5. 21.37 , ked to pojde takymto tempom , teda utoky na RF , udre zapad na Rusko skor , ci neskor !
   Ak mas problem so slovenskym jazykom vrat skolne . Inak nebudem sa vyjadrovat k tvojmu prispevku.Toto je diskusia , nemusis reagovat na prispevky a pridaj svoj.Pitomecku !!

   Smazat
 9. Že by jim konečně došlo že se anglie a usa se chystají udělat z Evropy bojiště a všichni jsou postradatelní.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nemyslím si, 21.46, že by se někdo k něčemu "chystal". Z žádný takový blívaniny vylhaný, kterou následně účelově rozžižlávají a přežižlávají media, nemůže být bojiště, takových blívanin už bylo a ještě bude! Naštěstí i ty USA, a vůbec celý svět už zaznamenal, že rozesírací dobytek jsou najímaná a placená media, která mají tu drzost i politikům podsouvat do úst svoje vylhaný sračky. Už ani mezinárodní soudy se tím nezabývají, aby se pořád babrali v mediálních výkalech. Prostě to odezní jako všechno, zejména když nikdo otrávený nebyl a není. Ten, o kom tohle psali, by měl teď požádat Anglii o několik milionů liber jako odškodnění za způsobené psychické trauma, když si přečetl, že byl otráven bojovým jedem, a že bylo jeho jméno sprostě zneužito k vypovězení ruských diplomatů. Mělo by to být hodně mastný -pak by něco takového ty mediální atrapy přešlo - vůbec - bulvár už by se měl začít pokutovat a trestat. Už způsobil spoustu zla.

   Smazat
  2. 22.20 , ty myslis , ze Britania bude nieco platit
   za ohovaranie v lapalii , v ktorej sa nachadza?Ked si zosobila EU,spytovat RF , nech teda plati EU ! Ale uistujem ta , ze v tomto pripade nebude nik platit ani 1 cent ! Je to koordinovany utok na Rusko.

   Smazat
 10. Každý lhář se jednou zamotá do svojich lží .
  Věřím Rusku .
  Marcel

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jak to vite? Kde cerpate sve informace ,priteli priteli ??

   Smazat
 11. Viddim ze jsem zcela ucelne vyvolal emotivni diskusi ,to se nam hodi .
  Rabaj Schlomenstejn Ari Jebstein
  V panu bohu zdravim vsechny pratele zde a nezapomente se dnes pomodlit zajit za Rabajem o pozehnani a odevzdat do kasy 10 %, z neceho se musi take zit Jebucha a taky pamatujte i za morem nasi pratele mysli za nas obycejne to lidske sluhy bozi,zdravim nase homosexualy a trans lesby a vse ostatni LGBT
  http://zemavek.sk/joe-biden-zidovski-lidri-pomohli-k-uspechu-homosexualnych-manzelstiev/

  OdpovědětSmazat
 12. Jestli mají v Německu nějakou "demokratku" jako je Fialova Myrka, tak jistě o Erlerovi zítra prohlásí, že:
  - se za něj celý národ stydí
  - popírá evropské hodnoty
  - narušuje jednotu demokratických zemí
  - táhne Německo do Ruska
  - šíří dezinformace
  - je nebezpečím pro demokracii
  - měl by být ihned odvolán
  - na něj podává žalobu pro vlastizradu

  Mimochodem, Savčenková je zase v kriminále a zase drží hladovku. Pro změnu v ukrajinském. A ti, co naříkali jak "to ubohé děvče trpí, může i umřít a proto je třeba na jeho podporu vydat usnesení sněmovny", tentokrát ani muk. Nějaký novinář by se jich měl zeptat, proč už je nezajímá, když se s ní nedávno tak srdečně přátelili.

  OdpovědětSmazat
 13. 21.37, este nakratko , vypocuj si Pjakina z 2.4.18 a pochopis , ze valka je za dverami !! Pocuvaj , ale dobre !

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.