Reklama

.

.

pondělí 9. dubna 2018

Změna tarifní struktury plateb za elektrickou energii

Václav Marek
8. 4. 2018
Podle dodavatelů energií platí málo na stálém platu!!! Proto jí chtěli za pomoci NTS (velikost jističe), stálý plat zvednout. To se nepodařilo a tak vymysleli ZTS (počet míst a fixní náklady). Prý je spravedlivější, aby té paní z důchodu nezbylo na jídlo a léky nic. Každá dodávka energie a vody způsobuje dodavateli náklady proměnné a fixní. Oboje náklady se dále dělí na přímo úměrné jednotce množství, přímo úměrné počtu odběrných míst a nezávislé. Naši moudří předkové přiřadili v rámci spravedlivé solidarity tyto nezávislé náklady k nákladům přímo úměrným jednotce množství. Proto platil každý zákazník spravedlivý stálý plat a převážnou část platby mohl ovlivnit šetřením, omezením spotřebičů a jejich kvalitou.


Jak působí změny prosazované dodavateli, podporované Energetickým regulačním úřadem a Ministerstvem průmyslu a obchodu si ukážeme na případu důchodkyně z Havířova. Takových případů jsou v ČR statisíce.

Naše paní pobírá průměrný důchod ve výši 10 758 Kč a bydlí v problémové lokalitě Havířova v bytě o velikosti 57 m2. Měsíčně platí celkem 9500 Kč. Podle dodavatelů energií platí málo na stálém platu!!! Proto jí chtěli za pomoci NTS (velikost jističe), stálý plat zvednout. To se nepodařilo a tak vymysleli ZTS (počet míst a fixní náklady). Prý je spravedlivější, aby té paní z důchodu nezbylo na jídlo a léky nic. A nepomůže jí ani šetření ani pobyt v nemocnici, protože stálý plat musí platit i když nic neodebírá a žádné náklady nezpůsobuje.

Co vy na to, vážené dámy poslankyně a vážení páni poslanci, budete nadále tolerovat tyto nekalé praktiky dodavatelů energií a vody?

32 komentářů :

 1. Přesně tak!
  Kapitalismus a demokracie je ODPORNÝ režim, založený na bezuzdném vykořisťování člověka člověkem. Ano, v kapitalismu a demokracii je pracující vykořisťován VŠEMOŽNÝMI i nemožnými způsoby, od rána do noci, ba většinou i v noci.
  Kupříkladu, když v noci lednička (boiler apod.) v chudé dělnicko-rolnické domácnosti odebírá elektrickou energii z kapitalistické rozvodné sítě, je ubohý dělník/rolník zaživa odírán – i když spí.
  Co s tím? Dá se tomuto NELIDSKÉMU vykořisťování nějak čelit?
  Samozřejmě dá, a to relativně snadno, díky existenci Velikého Ruska za humny a slovanského mozku v našich hlavách: Stačí, když si v příštích volbách opět zvolíme za předsedu vlády našeho Babiše a za prezidenta našeho Miloše, a tito naši osvědčení národní Vůdcové nám už všechno zařídí, k naší ÚPLNÉ spokojenosti.
  Ano, po osvobození naší vlasti ze jha EU a okovů NATO už snadno svrhneme kapitalisty a demokraty z jejich zlatých křesel; stejně snadno jako po prvním osvobození naší vlasti nepřemožitelnou ruskou armádou v r. 1945. Náš Miloš vydá sérii znárodňovacích dekretů, PŘESNĚ STEJNÝCH, jako vydal jeho ideový předchůdce E. Beneš. Konečně, řada znárodňovacích Benešových dekretů stále platí, takže stačí obnovit jejich FAKTICKOU platnost, že.
  Pak do našich státních resp. družstevních bytů přijdou soudruzi z celonárodního podniku Agrofert-Energo c.n.p, divize Distribuce, a nabídnou nám TAKOVÉ sazby za odběr elektrického proudu, že budeme slavit až do rána (pokud tedy ráno bude neděle, a my nebudeme muset být v 6:00 na pracovišti, že).
  Ano, tak je to prosté, a my to dobře víme, tudíž budeme volit správně, odteď na věčné časy a nikdy jinak.
  Ať žije náš prezident Zeman! Ať žije náš předseda vlády Babiš! Ať žije prezident Putin!

  P. Radosta

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Copak se vám stalo pane Radosto? Teplotu lze snížit snadno. Podáním chininu a též klystýrem. Představte si, že na klystýru stojí naše nerozlučné přátelství s NATO a jinými mírovými válečníky...

   Vymazat
  2. 1:31 Koukám, že někde již rostou houbičky a kromě halucinací a nespavosti vyvolávají navíc neukojitelnou touhu něco ... (zde nemám slovo) napsat.

   Vymazat
  3. Chapu hlubokou frustraci, z neuteseneho stavu v CR a EU celkove, nicmene jsem si nevsiml, ze by ve 2. kole presidentskych voleb byla nejaka treti alternativa. Co se tyka Babise, tak tammuj rozum zustava stat a nekdy si myslim, ze si vsechny ty Kmenty, Slonkove a buhvijakou jeste, prodejnou pisalkovskou verbez, plati ze sveho, jako predvolebni PR. Nebyt "Capaku", musel by si ho, v ramci PR, vymyslet.

   Vymazat
  4. Víš co, ty jeden „pane“ Petře Nováku, havlisto podělaný?
   Chyť se pěkně za ručičku s Kalouskem, jako praví pravicoví buzíci, a táhněte spolu do Evropy, FOFREM.
   Tam dostaneš všechno zadarmo, za svoje zrádcovství, za pokusy o podvracení naší cesty zpět ke šťastným zítřkům.
   Hlavně už padej, ať se s tebou nemusíme špinit, po našem brzkém definitivním vítězství nad tím tvým úžasným multikuliti, nad vámi všemi euroamerickými přisluhovači.

   Prostě: Heim ins Reich, eurohujerský kavárníku!

   Vymazat
  5. Tolik ses, Radosto snažil, a přitom jsi vypotil takovou blbost. Běž se raději vybrečet Myrce Němcové do klína, zoufalče.

   Vymazat
  6. komentátoři - volové ,volové a pořád zase jen volové.Z debila člověk rozumný nebude.Kdo se jako debil narodil jako debil každopádně zemře,že ,pánové ekonomoé.Jediná pravda zde padla.Kapitalismus je kapitalismus a demokracie? Bohužel nic moc ale nic lepšího zatím není.A zde v ČR? Tady ani nevíme co to ta demokracie vlastně je.Běžela kolem naších hranic a honem,jak to vyděla ,pelášila pryč!!!!

   Vymazat
  7. Narodil se Radosta, veselme se, koruním ...
   se tak stal, radujme se. Jinak k tomu ubožá-kovi nemám slov, to se jen tak nevidí!V.J.Horák

   Vymazat
  8. 12:07 tak, mudrlante. Za interpunkční znaménka (tečka, čárka, otazník ...) patří mezera a "...jak to vyděla ,pelášila pryč!!!!" by se slušelo psát s "viděla", což ani čtvero vykřičníků nenahradí.

   Vymazat
 2. Energie ze společných zdrojů země ČR
  by její občané měli mít za režii*

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vzpomínáte? "Za dva roky dostavíme Temelín a elektrika bude skoro zadarmo!"
   To hlásali, když prosazovali ty "přímotopy"... pamatujete?

   Vymazat
  2. A vážení,vyšli jsme do ulic proti solárním baronům,které dotujeme?No vidíte,ticho po pěšině a pan í Vitáskové jsme se nezastali!Alespoň na Barrandově pan Soukup pěkně odkrývá kauzu těch zlodějů!Jedině občanská neposlušnost na ně,zloděje!

   Vymazat
  3. Pane Čechu
   moc dobře si to pamatuji
   jedna z prvních viditelných lumpáren*

   Vymazat
  4. H a j z l o v é ve vedení ERU prosazující další podvod rozumí jen strachu z fyzické likvidace.Od velkoodběratelů mají přislíbeny nehorázné odměny za prosazení dalšího podvodu.Pokud MPO tyto gaunery nevyhodí od koryt tak k měsíčním stavajícím platbám si občané připlatí další tisíce kč.

   Vymazat
 3. To se nepodařilo a tak vymysleli ZTS (počet míst a fixní náklady).

  Prosím autora o konkrétní upřesnění zkratky ZTS-č.vyhlášky popř.zákona, kde je možno zjistit konkrétní částky.Jedná se o další pokus zavedení podvodné NTS-nehorázných poplatků za velikost jističe před elektroměrem ? Toto bylo zastaveno Vitáskovou a je znovu prosazováno novými pacholky z ERU-Krejcar,Vlk,Pokorný a spol.zastupující zájmy energobaronů velkoodběratelů.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. ZTS = změna tarifní struktury. Když pošlete na smaee2016@gmail.com e-mailovou adresu, tak Vám mohu poslat harmonogram. Až budou čísla, tak pak už není co řešit.

   Vymazat
  2. Jediný diskusní příspěvek, co má hlavu a patu.

   Vymazat
 4. Pěkně vypečené je taky, v případě zemního plynu, měřit KUBICKÉ METRY a účtovat po velesložitém přepočtu KILOWATTHODINY.

  OdpovědětVymazat
 5. Toto je přece logická příprava na válečný stav! Dobráci, copak vy si myslíte, že budete mít v blízké budoucnosti ropu, plyn a palivové články pro jaderné elektrárny z Ruska, když právě probíhá příprava pro tažení na východ? Prostě jednoho krásného dne to jednoduše z Ruska už mít nebudete, nebo se to bude muset dovážet z druhého konce zeměkoule a za násobné náklady. Když začal MMF znásobovat Ukrajincům ceny za provoz domácností, tak jste se smáli, protože se vás to netýkalo. Tak soudruzi, vás se to bude týkat také. Koukejte šetřit nebo změnit bydliště! Tak jako tak je ten článek o totální marginalitě, je prostě o ničem.

  OdpovědětVymazat
 6. Chtěli a zvolili jste si kapitalizmus - vyhráli jste . . .

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. no jo, ale nikdo nám neřekl, že je v posledním tažení a chcípá

   Vymazat
  2. jo- vyhráli- ale jak z toho v případě prozření, či pouhé nespokojenosti ven?Mimochodem já kapitalisty nevolím.

   Vymazat
 7. A o nic jiného nejde fígle slovíčkaření a prachy budou.

  OdpovědětVymazat
 8. https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/-Tak-srabacky-Podvodnici-Tomio-Okamura-ke-krachu-jednani-ANO-a-CSSD-a-svemu-oblibenci-Pelikanovi-531220

  OdpovědětVymazat
 9. "Dotace absolutně zničily skutečné ceny energií
  Ve funkci předsedkyně ERÚ jste se stala známou díky nekompromisnímu odmítání zvyšování cen energií kvůli různým poplatkům, a bohužel kvůli – zatím nepravomocnému – odsouzení k mnoha letům vězení. Nyní do povědomí veřejnosti vstupujete i jako spisovatelka…
  ---
  Tzv. zimní balíček jde skutečně jednoznačně k odebrání suverenity v řízení energetiky. Ono to běží už dlouho. Jsou to různé harmonizace legislativy, přeshraniční dodávky, propojení po celé Evropě.
  - bruselští byrokrati se vyřádili. Například nyní naši přenosovou soustavu řídí dispečink České energetické přenosové soustavy (ČEPS). Řídí ji tak, že přestože jsme byli mnohokrát v ohrožení výrobou větrných a slunečních elektráren v Německu a hrozil blackout, dispečink to vždy dovedl vyřešit. V posledních dvou letech se vybudovaly tzv. příčné transformátory za skoro tři miliardy korun, aby se posílila obrana Česka proti těmto přetokům elektřiny, které stále ohrožují republiku blackoutem. Jeho dopady by byly katastrofální. Takže náš systém se stále bránil a byl na to připravován. Dispečink ČEPS je prostě špička.
  Teď si představte, že »zimní balíček« navrhuje, aby tento systém byl v celé Evropě řízen z jednoho centra, z Mnichova nebo z Berlína. Pokud by k tomu došlo – naši bojují, aby to tak nebylo – co se stane, kdyby byl nějaký velký výpadek? Snad si nemyslíte, že dispečink v Mnichově nechá padnout dvacetimilionové Bavorsko?
  - »Zimní balíček« podle mě vede jen k ovládání ekonomiky jednotlivých zemí EU. Konec národních zájmů. Je to mimo jiné jeden z důvodů, proč Británie vystoupila z EU. Energetická politika EU pro ni byla nepřijatelná."
  (Vitásková -
  19. 9. 2017, http://www.halonoviny.cz/articles/view/46219176

  OdpovědětVymazat
 10. Stále tvrdím, že nemá smysl zvyšovat důchody, neb dávno ještě než k tomu dojde, si podnikatelé toto "zvýšení" rozeberou a že tedy by bylo jednudušší, kdyby to strát rovnou parceloval jim a nevytvářel iluze o zlepšujícím se životním standardu důchodců - když jde o zlešování "chudoby" kapitalistů.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. V západní Evropě důchodci v zimě standardně umírají (a počtu mnoha desítek i v zemích s teplejšími zimami než je ta naše), protože nemají na topení. Neexistuje žádný objektivní důvod, aby se i tato část české "životní úrovně" nedotáhla na tu západní. Na západě umírají zimou i majitelé střechy nad hlavou, v Česku zatím v zimě umrzají jenom bezdomovci. Dohnat a vyrovnat! V jednotě je přece síla :-)

   Vymazat
  2. Čulík psával, že v Británii nesmí být odpojeno topení (elektřina?) důchodci, i když neplatí. Kdo ví

   Vymazat
 11. Starý zvrhlý paraziti a jejich potomci. Vondra, Dlouhý, Benda, Ruml atd atd.

  OdpovědětVymazat
 12. Díky 10:17 za informace, jinak jsou tu pindy. Kdysi k faktuře připojili kalkulaci konečné ceny za KW.Už tehdy byla cena jen energie přijatená,ale nabalovalo se na ni neúměrně mnoho.Vedle nesmyslné daně za soláry mě docela zarazila cena za přenos. Dnes vidím,že platíme za poryvy německých lufťáků, přenášené přes nás do Rakouzska. Taky se musíme bránit proti přepálení (blackoutu). Merkel je ekoligická a my zaplatíme náklady. Jako obvykle naší páni to zvorali, stejně jako platby solárbaronům. Díky.

  OdpovědětVymazat
 13. Naši páni jsou pevnými pilíři kapitalistického státu nic neořou. Jednají jen v souladu s tímto zdegenerovaným režimem. T

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Úplný neviňátka proti těmhle gaunerům!- - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/image02021.jpg

   Vymazat