Reklama

pondělí 9. dubna 2018

Zmrtvýchvstání jednoho agenta a studené války
Václav Umlauf
9.4.2018 E-republika
Velikonoční scénář je kompletní, jak to má u křesťanských korporátek být: ryba, smrt, zmrtvýchvstání po třech dnech, zázračně rychlé uzdravení jako bonus, peníze za slávu a zmizení oživeného těla.

Radostná zvěst křesťanů o Velikonocích říká, že Ježíš vstal z mrtvých po třech dnech. Dvojitému agentovi Skripalovi to pod vedením korporátek trvalo asi týden, ale zázrak se stal i tak. Když jedno procento něco chce, tak se to také stane, alespoň mediálně. V oblasti virtuální reality a mediálních manipulací zmíněná parta hic funguje stejně kvalitně a spolehlivě jako všemohoucí bůh. Tato málo funkční modla kapitalismu od 19. století zmizela nejprve z ideologie a potom i z médií. Církve tam ovšem zůstaly, zvlášť když pilně šlapou korporátní káru jednoho procenta.

Mediální simulákrum vstalo z pomyslného hrobu jménem Novičok za radostného jásání všech, kteří uvěřili korporátnímu evangeliu pro pitomce obecně a pro střední třídu zvláště. Skripal a jeho dcera vstali z mrtvých a nešlo to utajit, protože mají příbuzné v Rusku. A ti se o milionářské příbuzné žijící v Británii pilně zajímají. Jistěže z čisté křesťanské lásky, neb máme ty velikonoce. Viktorii Skripalové sice Britové nedali vízum, ale oživující zázrak už pilně papouškují všechna poslušná média, protože dostala tento převelice důležitý stranický úkol. A tak se světem šíří ona radostná zvěst (euangelion), že Rusové jsou hrozně špatní a my to hrozně dobře víme. Ruští diplomaté už byli vyhoštěni, studená válka se rozběhla, cíl operace byl splněn. Nyní je třeba podniknout nezbytný úklid oživené dvojky a zamaskovat kolaterální mediální škody.

Západ brání křesťanské hodnoty, jak víme z neoliberální televize zděděné od ateistických komunistů. K tomu viz článek Janovy pašije a mediální manipulace. Proto jede západní propaganda v této vážné situaci láskyplně podle Bible, a nikoliv podle přísného Koránu. Podívejme se na pasáž v evangeliu, podle které se točí další kolo EU-komedie studenoválečníků nazvané „kauza Skripal“. Mediální smrt Ježíše-Skripala nastala nejspíš po chcíplé rybě koupené v britském supermarketu. Pak běžel Velký Pátek a Bílá sobota, to máme tělo dvojitého agenta v britském nemocničním hrobě. A celý Západ v úžasu zmlkl nad touto zprávou šířenou korporátními posly (řecky angeloi) v podobě presstitutů, kteří za naše daně pilně ječí na veřejno-právním povrchu zemském pro slávu jednoho procenta. Jenže Skripalovi museli vstát z mrtvých, protože o tom, že jsou naživu, vědělo moc lidí. Události bylo třeba naspinovat podle nového biblického scénáře, viz Matoušovo evangelium 28:8-15. Tam se o reakci mocenských orgánů na tento zázrak píše:

8 Tu rychle opustily hrob a se strachem i s velikou radostí běžely to oznámit jeho učedníkům.
9 A hle, Ježíš je potkal a řekl: “Buďte pozdraveny.” Ženy přistoupily, objímaly jeho nohy a klaněly se mu.
10 Tu jim Ježíš řekl: “Nebojte se. Jděte a oznamte mým bratřím, aby šli do Galileje; tam mě uvidí.”
11 Když se ženy vzdálily, někteří ze stráže přišli do města a oznámili velekněžím, co se všechno stalo.
12 Ti se sešli se staršími, poradili se a dali vojákům značné peníze
13 s pokynem: “Řekněte, že jeho učedníci přišli v noci a ukradli ho, když jste spali.
14 A doslechne-li se to vladař, my to urovnáme a postaráme se, abyste neměli těžkosti.”
15 Vojáci vzali peníze a udělali to tak, jak se jim řeklo. A ten výklad je rozšířen mezi židy až podnes.

Koupená média radostně oznamují vzkříšení dvojitého agenta po potravinové otravě, neb máme ty velikonoce a válku s Ruskem. A všichni zmatení šli do Galileje důvěřivých zápaďáků, kde jim britská premiérka a ministr zahraničí ukazovali vzkříšeného Rusa. Jenže mezitím nezávislá média a ruské vládní weby začaly dávat nepříjemné otázky. Od radostné události oslavované všemi presstituty už utekl celý týden a zpravodajsky chcíplé zmrtvýchvstání už nešlo utajit. I přišla nová zakázka přesně podle citovaného evangelia. Oba Skripaly je třeba opět položit do hrobu. Možná skutečného, ale teď alespoň mediálního. Tak jim dáme milión doláčů a pošleme je do USA pod kontrolu velkého bratra, který jim dá definitivně novou identitu, o které nebude nikdo vědět. Tím se hrob senzací lží a simuláker opět zapečetí, až do příštích velikonoc. 


Být agentem práskačem v západních službách, tak teprve teď bych se začal doopravdy bát. Výměna agentů je klasika, tam nikomu nic nehrozí. Otrava neoliberálně marketingovanou rybou je už horší kafe, ale i to se dá přežít, když jste ruský a britský milionář. Kolaterální škody dané smrtí a zmrtvýchvstáním vznikly také, protože po úředním zapečetění domu chcípli ruským milovníkům zvířat a zpravodajských her všichni domácí mazlíčci. Ale požití chcíplé britské ryby není nic proti tomu, co může zmrtvýchvstalého agentíka čekat poté, co přijde o relativní bezpečí dané zjevením mediálně oslaveného těla. Skripalovo virtuální tělo se podobá Ježíši v tom, že je schopné jíst chcíplé ryby a procházet všemi korporátně naladěnými televizory západního světa myslícího zcela svobodně a zcela bez zábran. A to je zase Lukášovo evangelium o zjevení zmrtvýchvstalého Ježíše v uzavřené místnosti, kde pak pojedl rybu (Lk 24:41-43). Velikonoční scénář je kompletní, jak to má u křesťanských korporátek být: ryba, smrt, zmrtvýchvstání po třech dnech, zázračně rychlé uzdravení jako bonus, peníze za slávu a zmizení oživeného těla. Čtěme bibli, tam to všechno je. A teď se ptejme, k čemu je to všechno dobré. 


Kdo lže, ten krade a krádež zakryje tím, že křičí: „Chyťte zloděje!“ A když lidé virtuálního zloděje chytí, pak se zjistí, že je nevinný. Tak je třeba zapálit celou vesnici a poslat skrze další lži všechny obalamutěné do bratrovražedného boje se sousedy. Jedni pitomci pak vypálí vesnici druhým. Všichni budou počítat mrtvé a škody. Pak konečně budou mít jiné starosti, než přemýšlet o tom, kdo jim všechno ukradl hned na samém začátku.

Studená válka je v chodu. Po vypovězení ruských diplomatů a příslušné ruské odpovědi by se Západ musel Rusku omluvit a vše uvést na pravou míru. Jenže to neudělá, připraví další provokaci, například formou proxy-války skrze placené teroristy v Sýrii nebo jinde na Blízkém východě, na Donbase a všude jinde, kde si najde spojence k rozvratu. Zločinných vlád je v dnešním rozvráceném světě celkem dost, utlačovaných lidí také. Proto je na další majdany a barevné revoluce zaděláno celkem spolehlivě. Navíc EU pod vedením hasiče-pyromana zvaného NATO už nařizuje členským zemím, aby za naše daně připravila NATO-Schengen pro západní tanky, aby mohly konečně vyjet na Východ. Oznámení o příslušné direktivě Bruselu k přípravě na horkou válku s Ruskem najdete na zpravodajské desce Evropské komise. A koho zajímá celý scénář, ať si přečte článek Paranoická vize reality jako politický program Západu


Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 450 Kč. Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde, nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme! 

7 komentářů :

 1. Záliba ve fabulaci (bohužel neohrabané) u autora trvale převažuje nad ochotou přemýšlet. Podle toho to dopadá. Z komentátora se stává kazatel. Doufám jen, že se z kazatele nestane demagog.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nadsázka nedělá z komentátora kazatele. A vaše doufání míjí cíl.

   Smazat
  2. 20:10
   Doufám, že tím nechcete říci, že se z Vaška Umlaufa stane demagog. Patrně to bude jen Vaše neobratnost v projevu. ("Vaše doufání míjí cíl".)
   Jinak, pro Vaši informaci, profesionálním kazatelem jakožto člen SJ už je, byť na částečný úvazek.

   Nechápu, proč se nepodepisujete.

   Smazat
 2. Články Václava Umlaufa jsou výborné (kupodivu je prý jezuita). Neobávám se, že by pan Umlauf přestal přemýšlet. To co vypadá jako fabulace je právě nadsázka, kterou nám ukazuje k čemu vede daná situace. Takže autor nejen, že přemýšlí, ale on to přímo domýšlí a podává ironickým způsobem.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 20:23
   Proč kupodivu? Je na tom snad něco špatně, že je jesuita?
   A proč se nepodepisujete?

   Smazat
 3. Coby autor má pravdu jestli to udělají bude konec.

  OdpovědětSmazat
 4. JAN KELLER -- Detektivní politika

  Přímo před našima očima se začíná ujímat zvláštní forma politiky. Při její analýze už nejsou příliš platní klasičtí politologové. Bude zapotřebí vytvořit a na vysokých školách akreditovat novou studijní specializaci – detektivní politolog.

  Jde o to, že hybatelem politiky, faktorem, který určuje její charakter a podstatnou linii směřování, se stávají kriminální činy. Brutální vražda mladého novináře a jeho snoubenky na Slovensku i smrtící útok na dvojitého agenta a jeho dceru v Británii jsou příkladem tohoto žánru.

  V klasických detektivkách to funguje tak, že poté, co se přihodí zločin, je spuštěno pátrání, které vede po různých peripetiích k dopadení a nakonec potrestání pachatele.

  V detektivní politice se postupuje jinak. Začíná se opět zločinem, pak je však pořadí obráceno.
  Hned druhým krokem je nalezení pachatele a jeho přísné potrestání. Vyšetřování nastupuje až úplně jako poslední a zpravidla zůstává neuzavřeno. Jde o typický příběh s otevřeným koncem.

  V rámci tohoto žánru bývá jako pachatel zásadně vybírán ten, komu zločin sice nijak zvlášť neprospívá, kdo však může být vzneseným obviněním ze všech nejvíce poškozen. Všechny ostatní stopy jsou nenápadně zatlačeny do pozadí, aby diváka příliš nerozptylovaly. Pokud by se jako ta pravá ukázala některá z vedlejších stop, celý napínavý příběh by mohl pozbýt smyslu.
  V čem spočívá zvláštní přitažlivost tohoto žánru? Stáváme se svědky toho, že kriminální činy, jejichž původci zůstávají hypotetičtí, uvádějí do chodu události, které ožívají svým vlastním životem, rychle nabírají na tempu a až k samotnému bodu varu zvyšují napětí uvnitř států i mezi nimi.

  Pokud události někdo včas nezabrzdí, mohou dospět do stadia, kdy hrozí, že se vymknou zpod kontroly všech zúčastněných. Žánr detektivní politiky není tak úplně nový. Je to již patnáct let, co byl Saddám Husajn označen těmi nejlepšími detektivy světa za držitele zbraní hromadného ničení.
  Důsledky jeho exemplárního potrestání si v roli prostých diváků vychutnáváme dodnes.

  (Právo, 26. března 2018)

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.