Reklama

.

.

pátek 18. května 2018

4% na "obranu"...

Jaroslav Loudil
18. 5. 2018
Prezident Trump požaduje po evropských členech NATO zvýšení jejich výdajů na přípravu světové války ze zhruba1,5 % HDP dnes, na 4 % už brzy, což je prakticky trojnásobek ! No to jsou opravdu nové desítky bilionů Korun, které prý máme v Evropě vrazit do útočných invazních žoldáků NATO, aby se jim lépe dařilo obsazovat tento svět (Vietnam, Afganistán, Irák, Lybie, Sýrie,...Irán ???...). Nové desítky bilionů Korun vržené do výroby bomb, raket, letadel, tanků , transportérů, pušek, padáků, min, plynových masek a vrtulníků mají pomoci NATO ke světovládě. Pušky místo chleba, to je nová dnešní doktrína Washigtonu.

P.S. Trump požaduje, aby Evropa ztrojnásobila!! své válečné výdaje. Nevím, zda je ten člověk za oceánem ještě při smyslech !

https://www.novinky.cz/zahranicni/amerika/472482-trump-chce-aby-zeme-nato-davaly-na-obranu-ctyri-procenta-hdp-misto-dvou.html

55 komentářů :

 1. Jak je možné, že človek, který dává Evropě na srozuměnou, že ji USA bránit nebudou, požaduje, aby se zvýšili evropské výdaje na zbrojení na 4% HDP Evropy? Dobře. Já bych mu vyhověl a nakoupil, v současnosti nejlepší vojenskou techniku, u Rusů. Vsadím boty, že by byl proti tomu, aby se utratil jediný haléř na vyzbrojení Evropy. VAL

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ovsem to co rikate neni vtip ale jedine mozne reseni.

   Vymazat
  2. Ten zrzavej,tupej VOŠOUST to má za pár!!!!!

   Vymazat
 2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
 3. Ale prece nechcete , aby jsme platili vsechno my - obcane v Americe. Jste nasi "KAMARADI" a chcete mit vojaky, tak platte take !

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Co jako platíte vy občané v Americe? Vraždění v Sýrii, v Iráku, Libyi? A chystáte se na Írán a Severní Koreu? Co je nám do toho? Chcete vraždit, tak si to plaťte. Už tak na vás doplácíme svojí přítomností v "mírových" misích. Vy chcete válku s Ruskem? Tak si ji zaplaťte a hlavně si tam pošlete svoje vojáky. Ne naše. Proč by naši vojáci měli chcípat v bažinách Pobaltí nebo ve stepích Ukrajiny? Aby si američtí magnáti mohli mastit kapsy ještě víc? Co z toho budeme mít? Trhněte si!

   Vymazat
  2. KAMARADI? Hahaha. Ani cuc na klacku.
   Je nebezpečné být nepřítelem Ameriky, ale být jejím přítelem je smrtící, pravil Henry Alfred Kissinger.

   Vymazat
  3. 22:01 Ale, ale, jaky trhnuti? Lezli jste do riti Havla a ten vas vecpal do riti Zapadu. Od kdy se smi Cesky pesacek bourit proti generalum zapadu.
   A presne tak, Cesko na zapadni dobrodruzstvi jen doplati, stalo to jmeno letiste za to?

   Vymazat
  4. Jenom Havel?Vzdyt i Zeman souhlasi se zabijenim.Zanechte iluzi.

   Vymazat
 4. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
 5. Co máme s NATO-spousta nic. Jenom vídaje a nic víc.

  OdpovědětVymazat
 6. Na zdravotnícvi a zabezpečení dúchodcú taki nic, na migrouše se najde že jó?kurvi hnusní a na nich si najdu peníze sakra!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano, tak to je v Havelsku

   Vymazat
  2. Migrouse jsme si zavinili sami.Nase slavna a nejdokonalejsi evropska kultura kolonizuje a vrazdi v jejich zemich.A ted jen cumite.

   Vymazat
  3. 8:49
   Za imigranty můžou uASSacký slabomyslný okupanti,rozehráli Afriku,rozkradli tam co se dalo a pak je pod náporem výhrůžek začlo šifrovat do Mer-khelostánu a okolí!!!!
   Jen si vzopomeň, jak se Makrela nejdřív stavěla na zadní a najednou otočila,co na ní asi čokovopice měl??!!!!

   Vymazat
 7. Děkujte tím co ti zrúdi volili.

  OdpovědětVymazat
 8. 4% populace jsou homosexuálové.
  Možná Doník se jen špatně vyjádřil a nebo špatný překlad*

  OdpovědětVymazat
 9. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
 10. Jo krachující usa potřebují prachy a prodávat zbytečné předražené zbraně.

  OdpovědětVymazat
 11. Aááá zkurvysyni tady zase vše pro ně nepříjemné promazali. Jako vždy.

  OdpovědětVymazat
 12. A kolik dávají na "přípravu na válku" vaši milovaní Rusáčci? Skoro 5% HDP.
  Pušky místo chleba, to je dnešní doktrína Moskvy.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. V Moskvě moc dobře vědí, že jim jde o život. Atlantická civilizace pokračuje v přípravách na plenění. Není schopná kulturního a vyváženého života ve svém prostoru, bez neustálého kolonizování. Problém je, že většina lidí o takovou zábavu nestojí. Kdo za tou politikou tedy stojí?
   Rusové nejsou naši milovaní, jen se většina tady se snaží střízlivě hodnotit situaci ve světě a brání se systému "vymývání mozků".
   Člověk s Vašim uvažováním je pomýlený jedinec, jež svoji nevědomostí slouží cílům, které nejsou jeho a z jejichž realizace pro něho nic dobrého nekouká .... asi tak, slušně řečeno.
   ABC

   Vymazat
  2. 23:02
   Copak, nelíbí se ti fakta? 1% výdajů na obranu ČR ve srovnání s pětinásobkem výdajů Rusů?
   Atlantická civilizace nepotřebuje ke "kulturnímu a vyváženému životu" "plenit" díry jako jsou Afgánistán, Sýrie apod.
   Meleš úplné nesmysly.

   Vymazat
  3. Pokud je mi dobře známo, Rusko nemá s Afgánistánem nic společného, zapomínáte, že SSSR se rozpadl, takže s akce v Afgánistánu můžete klidně vinit Ukrajinu, nebo jinou svazovou republiku. Dnes tam "dobro" koná Váš západ, stejně jako v Iráku, Libyi, Sýrii a dalších zemích. Pokud melu nesmysly, navrhuji Vám, koupit si letenku a zaletět se do těch zemí podívat, projet si je a pohovořit s lidmi. V Sýrii je legitimní vláda a Rusko je tam na její pozvání. Myslíte si, že opozice v jakémkoliv státě je schopna ozbrojeného puče bez podpory vlastní armády a nebo bez podpory z venčí?? To jsou demokratické postupy?
   ABC

   Vymazat
  4. Co se týká naší armády, tak stát bez suverénního postavení ve světě armádu nepotřebuje a s naším bývalým vybavení s největší pravděpodobností pracují opoziční síly v Sýrii a kdo ví, kde jinde.
   ABC

   Vymazat
  5. Nenapadlo Vás, že naši bezpečnostní experti doporučují ministrům právě jen malou, profesionální armádu z toho důvodu, že nám nic nehrozí? My jsme na straně, která byla v historii ve velkých konfliktech vždy agresorem a nebo politikařila v pozadí. Rusko na rozdíl od nás si vyhodnotilo, že je terčem a proto musí zbrojit. Nakonec, pokud zapátráte po internetu, najde mnohá prohlášení našich přátel z USA, kde jasně popisují svoji politiku v Evropě. A ta rozhodně není defenzivní ....
   ABC

   Vymazat
  6. Zřejmě nejste schopen pochopit psaný text. Označil jsem za nesmysl blábol, že "Atlantická civilizace není schopná kulturního a vyváženého života ve svém prostoru bez neustálého kolonizování".
   Větší pitominu už opravdu těžko vymyslet.

   Náš stát samozřejmě suverénní postavení ve světě má. Netuším o čem to tu motáte. Pokud chcete zrušit armádu tak vyhrajte s vaším úžasným nápadem volby a s chutí do toho.

   Vymazat
  7. 23:26
   Člověče, nic nám nehrozí právě proto, že jsme v NATO a naše země je obklopena také členy NATO (Rakousko se alibisticky veze). Takové Pobaltské země si myslí něco jiného než vy a kdyby nebyly v NATO, tak je v nich už dávno Ruskem proveden ukrajinský scénář.

   Vymazat
  8. Zkuste mi naznačit období, kdy atlantická civilizace nějakým způsobem nekolonizovala. Zrušit armádu nechci a pokud bychom byli suverénní stát, naše armáda by byla početnější. Ale to by byl jen jeden příznak.
   Vliv EU a USA na naši politiku "smrdí" z prohlášení většiny našich představitelů .... ale to může být jen můj dojem. Ovšem ekonomické ukazatele nás staví do pozice kolonie .... ty se dají dohledat na internetu.
   ABC

   Vymazat
  9. To že jsme v NATO je možná dočasně zárukou, že nás to NATO nenapadne tak, jako Srbsko, Sýrii a Libyi. Co se týká Ukrajiny, nějak mi nejde na rozum, co mělo Rusko společného s převratem. Bohužel bych vám doporučil prostudovat si dějiny Ukrajiny. Problém na Ukrajině si nakonec vyřeší Ukrajinci sami ....
   ABC

   Vymazat
  10. Zase tu kvaka Havlovec

   Vymazat
  11. S tim rozdilem ,ze nasi milovani Rusacci nenapadaji cizi zeme.Vedi,ze nemit zbrane ,tak je Amici prepadnou jako Nemci v 1941.

   Vymazat
  12. 22:41,blbecku ti Rusove to davaji ze svého,nebo jim ty nějak prispivas?
   Po tobě Putin chce 4% na zbrojení,no ty máš dost,už to nehul,děláš že sebe jen většího vola než jsi.
   Proč musí Rusove zbrojit?
   Protože nenazrani amismejdi doma už mají vyzrano,tak koukají po cizím,kdyby nezbrojili,už by se tam amismejdi dávno roztahovalo,jak je jeho zvykem.

   Vymazat
 13. Sionisti tomu kreténovi přidali něco do žrádla.

  OdpovědětVymazat
 14. Loudile, Loudile, pri smyslech je, svet je zle a nebezpecne misto a diky Havlovi a havlovcum Cesko vyplulo z bezpecneho pristavu Varsavsieho Dogovoru, tedy Varsavske Smlouvy do pozice obetovaneho pesaka.
  Kdo neni pri smyslech je ten kdo jeste trpi jmeno letiste Havla.

  OdpovědětVymazat
 15. Kdyby mělo Česko splatit Americe všechno, co dluží, muselo by odvádět 100% sto let a ani tak by to nestačilo.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mate-li obcas krece,pomočujete-li se v noci i pres den,bude nejlepsi zajit si k lekari.

   Vymazat
  2. 7:31pane Boze vy jste ale vůl,dělejte s tím něco,každé zanedbání nemoci je nebezpečné,později to může být chronické, tudíž neléčitelné víte o tom?

   Vymazat
  3. Děkuji za radu Bagoune, není nad to, když radí člověk s vlastními zkušenostmi. A jakpak léčili vás? Máte katetr, přilepený pytlík na boku, plíny, náhubek na ksichtě, vytrhané zuby?

   Vymazat
  4. Pane jo, to všechno že máte 9:33? Tak to jste opravdu k politování. Z toho tedy pramení ta zášť vůči panu Bagounovi.

   Vymazat
  5. 7.31
   Ano,podle toho co jste napsal,je zřejmé,že jste měl úraz hlavy.Buďte ale rád,máte naději,že se to možná časem vyléčí.Horší je vrozená hloupost.To už vám medicína nepomůže.

   Vymazat
  6. Nějakou tu kognitivní disfunkci budete mít asi vy, protože jinak byste musel bezpodmínečně souhlasit s vděčností Americe.

   Vymazat
  7. 15:03
   Sám trpíš TĚŽKOU VROZENOU MENTÁLNÍ RETARDACÍ A PROGRESIVNÍ PARALÝZOU V POSLEDNÍM STADIU,kolaborantskej volotrku!!!!☺

   Vymazat
 16. Zájmem USA je obsadit co nejvíce zemí,kde se usadí,tak tam pak nemůže Rusko,jinak by vyvolaly válku.Takže se do Česka i Slovenska musí nějak dostat.

  OdpovědětVymazat
 17. Ukazuje se, že pražská kavárna měla výjimečně pravdu, když Trumpa prezentovala jako mimořádného idiota.

  OdpovědětVymazat
 18. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
 19. 13:19
  Aaaaa,zhovadilci se množí bujením!!!!

  OdpovědětVymazat
 20. Drzost amerických gaunerů nezná mezí....Donalde akorát tak n a - - - t !!!!!

  OdpovědětVymazat
 21. Proč ne, ale minimálně dvě procenta na přímou ochranu státní hranice. Doba, kdy tam bude zapotřebí vojska, se blíží.

  OdpovědětVymazat
 22. Mne by nevadily ani ta 4 % na obranu, jen že my ta 4 % nevydáváme na obranu, ale 1. na agresívní války a 2. na kšefty militaristů. Tedy vyhozeno oknem navíc k vytváření si nepřátel ve světě, kteří na náš terorismus válkami odpovídají podle svých možností terorismem chudých! Nevměšujme se do vnitřních záležitodstí druhých zemí v zájmu někoho gtřetího a proti zájmům našeho národa. Nepodílejme se na výrobě kolonistů a ani na kšeftování s nimi. Raději své síly, peníze a um věnujme rozkvětu českých rodin, budování mateřských školek a dětských jeslí, zdravotnictví, školství - všemu, co jsme za posledních 30 roků přivedli hurápolitikou pod taktovkou diktatury kapitálu k rozkladu a úpadku!!!

  OdpovědětVymazat
 23. Nejlip odejit urychleně z EU ať si plati ten kdo si pozval NATO na své území z důvodu nesmyslné ochrany před Ruskem...nás nikdo neochraňuje a pochybuji o napadeni Česka Ruskem..jsou to jen provokace západu

  OdpovědětVymazat
 24. Na obranu před USA bych souhlasil i se 40 %

  OdpovědětVymazat
 25. Neznalost, hříchu nečiní. Doporušuji, přečteni 5.článku paktu NATO.

  OdpovědětVymazat