Reklama

pátek 25. května 2018

Agenti svobody řízení z Moskvy

Erik Best
25. 5. 2018  EB
Ve své nové knize From Cold War to Hot Peace (Ze studené války do horkého míru) bývalý americký velvyslanec v Moskvě Michael McFaul vysvětluje, jaké kroky podnikal v Rusku ve prospěch demokracie a jakou roli v tom hrála Praha:
"Poté, co nám Rusko nařídilo uzavřít pobočku agentury USAID do konce roku 2012], začali jsme hledat nové cesty, jak podporovat skupiny v rámci občanské společnosti. Udělili jsme vysoké jednorázové granty americkým nevládním organizacím sídlícím ve Washingtonu, které pak mohly pokračovat ve spolupráci s ruskými partnery, byť obvykle mimo Rusko. Vytvořili jsme program peer-to-peer dialogů řízený z ambasády, který zprostředkovával granty projektům zahrnujícím rusko-americkou spolupráci. Nakonec jsme ve spolupráci s C.S. Mott Foundation, Oak Foundation a švédskou a českou vládou založili novou nadaci se sídlem v Praze. Misí nadace se stala podpora ruské občanské společnosti zvenčí.

Někteří lidé v americké vládě proti těmto inovacím protestovali s argumentem, že se Putin časem zaměří i na tyto činnosti. Také jsem si myslel, že pravděpodobně udělá přesně to. Bylo ale potřeba ukázat, že jsme připraveni se mu postavit. Možná si s námi bude Kreml dalších dvacet let hrát jako kočka s myší a zruší každý nový program ihned poté, co ho zavedeme. Museli jsme to ale zkoušet, minimálně ze solidarity vůči občanským aktivistům, kteří se stále snažili v Rusku působit.

Díky novým technologiím je pro vlády těžší ovládat občany, zároveň je snazší podporovat občanskou společnost ze zahraničí. Proto jsme potřebovali více investovat do šíření myšlenek zvenčí přes internet.

Tyto nové myšlenky jsme prosazovali z přesvědčení, zároveň jsme ale chápali, že podporovat lidská práva a demokracii v Rusku bude se znejistělým Putinem zpátky v Kremlu mnohem těžší.

22 komentářů :

 1. NÁM VYSOCE DRAHÝ PANE VÝBORNÝ NOVINÁŘI BESTE,

  skutečně jste to udělali vše přimo skvěle.
  V obraně proti tomu hroznému HUCULOVI PUTLEROVI chce postavit česká nepolitická společnost voličů hnuti TŘI HVĚZD!
  Nemohl by jste se prosim někde tam přimluvit a půjčit pro nás 3 miliony eur?
  Slibujeme ,že když budeme zvoleni nandáme to strejdovi Putinovi,.že se už nikdy nevzpamatuje a bude po něm!

  Kdo se přidá ať to tady napiše nebo taky ne!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A toto ta Bestie podporuje,to je ta skutečnost,...nenávist,zloba,faleš,ty nejhorší lidské vlastnosti vydávané za jakousi demokracii,.....gavól-zhovadismus,to je ten hlavní trend chazara......odpal dodom,hovado....

   Smazat
  2. Všechno je opět jinak.... za drzost onálepkujte sami!

   Měli byste se stydět, kázal Evropanům bývalý Trumpův hlavní poradce

   https://www.seznamzpravy.cz/clanek/meli-byste-se-stydet-kazal-evropanum-byvaly-trumpuv-hlavni-poradce-47926?dop-ab-variant=2&seq-no=1&source=hp

   ....Až to budeme nejméně čekat...

   http://www.protiproud.cz/politika/3805-90-vterin-pred-koncem-sveta-poker-o-invazi-do-ruska-se-dale-stupnuje-trump-hraje-o-svuj-zivot-strategie-vzpoury-baziny-na-obou-stranach-oceanu-to-chteji-spustit-lide-jsou-jiz-unaveni-az-to-budeme-nejmene-cekat.htm

   Smazat
  3. Kdyz truman na Potsdamske konferenci v 1945 , rekl Stalinovi , ze ma novou zbran obrovske nicive sily, Stalim si musel povzdychnout z ty hruzy. Jednoho Hitlera sprovdil ze sveta za neuveritelnych obeti a DALSI HITLER NA NEJ HNED VYSKOCIL a nikoliv je jeden cela rada az do dneska...
   Mimochodem Stalin nam poridil zbaveni krvelacnych sudetskych germanu. Bez toho bychom dnes neexistovali.
   Zlatej poklad nam ukradli Britove /1939/ a obratem darovali Hitlerovi. Sotva jsme shodili komunismsus uz zase fasisti ULOUPILI nas zlatej poklad a rady dalsich veci jako prumysl.. Staline /co nekrades jako fasisti/,vrat se vse odpusteno...

   Smazat
 2. Amíci budou prosazovat rusko-americkou spolupráci po dobrém či po zlém. A případně i násilím. A z Prahy to všechno půjde jako po másle a za hubičku.

  OdpovědětSmazat
 3. Kosy a sudlice a hnát Američany od nás sviňským krokem. Je to odporný národ, jehož stupeň pokrytectví nemá ve světě obdoby, ale vždy si tu dokáží najít nějaké kolaboranty jiného, než slovanského původu, kteří zrazují tento národ.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Těch zmíněných "podnikavců ve prospěch demokracie" zdědilo Rusko po éře Jelcina celou řadu.

   V současnosti jsou sice tito podporovatelé "lidských práv a demokracie" pod dohledem orgánů vnitřní bezpečnosti Ruské federace,což jim ale nebrání pokračovat ve své rozkladné činnosti.

   V zemi jsou desítky nadnárodních organizací, neziskovek a politických nadací, financované z různých zahraničních fondů.
   Zvlášť aktivní, mimo amerických parazitů, jsou politické nadace z Německa. Jedním z plodů
   "podpory demokracie a lidských práv" je i vystoupení ruského Kolji v německém Bundestagu - viz youtube, kde byli němečtí okupanti v Rusku vylíčeni jako oběti zasluhující soucit.
   Tyto,v realitě podvratné organizace, zaměřují svou činnost hlavně na určitou část ruské mládeže, které formují ke svým jediným cílům - vyvolat v Rusku masivní nepokoje a demonstrace,vedoucí následně k občanské válce a rozvratu Ruska zevnitř.
   Viz "navalňata" ,pod taktovkou zmrda Navalného.

   Ta špinavá, ničeho se neštítící se verbež, řízena stejně jako v ČR americkou ambasádou,
   se chce Ruska zmocnit za pomoci své 5. kolony, protože už dávno pochopili, že Rusko nelze porazit vojenskou agresí.
   Na celé zeměkouli se nenajde jiný stát, který způsobil jiným zemím a národům tolik válek,agrese, mrtvých a utrpení, jako USA.

   Ale věřím, že všeho do času...

   Smazat
  2. V ČR to mají američtí hlasatelé demokracie snadné.
   Vždy v minulosti se v tomto bezvýznamném pidistátu našlo dostatek kolaborantů, kteří za jidášský groš, ale i zdarma, podporovali okupanty, ať už to bylo za Protektorátu, nebo nyní, kdy se leze do zadnice americkým zločincům. Hnus, taková svoloč.

   Smazat
  3. GENETICKÝ
   původ amerických zločinců má jasné kořeny:

   Jejich předkové přišli do Ameriky a vyvraždili Indiány. To, co z nich zbylo, nahnali do rezervací.
   PAK se chvílí mydlili proti sobě - sever/jih
   PAK přišli na to, že je obrovský kšeft, pomáhat s dodávkami zbraní a materálu válčícím stranám v Evropě během 1.světové války.
   PAK si to ještě důkladněji zopakovali během 2.světové války, na které se napakovali ještě více.
   PAK vyhlásili boj proti komunismu a začali se srát do všech zemí, které jim nebyly po vůli.
   Se svou The Company(CIA) iniciovali převraty,revoluce, války, naposledy na Ukrajině.
   Pod vylhanými "argumenty" napadli Jugoslávii,Irák a Lýbii. Celou válku v Sýrii podporovali a dosud podporují zločince Islámského státu.
   Zbrojní výroba jede na plné pecky a zbrojaři si mnou ruce.
   NYNÍ je čas, opět vyvolat nějakou válku, protože výroba potřebuje odbyt.
   TOHLE je politika říše světového zla - USA.

   Smazat
  4. Za minulého režimu se takováto politika USA klasifikovala jako ideologická diverze a její šiřitelé byli stíháni...
   Ti dnešní šiřitelé jsou zvýhodňováni a a nikdo s nimi nehne. Naopak, usilují o ministerstvo vnitra...

   Smazat
 4. jsou ti Amíci fakt tak hloupí nebo tak sebestřední, že se nejen přiznávají, ale i chlubí vměšováním do cizích zemí s cíle je destabilizovat?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 6:32 Jsou ti Amíci fakt tak hloupí nebo tak sebestřední... - b/ je (asi většinou) správně.

   Smazat
 5. Čemu se divíte? Pan Best dobře zná dějiny USA a tak mu mnohé dochází. Nastudujte si a uvidíte jak se v té zemi neomezené demokracie vždy vládlo. Penězi a koltem. Yankeeové vždy proti někomu bojovali a dělají to dodnes. VAL

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jo geniální Brdečka a jeho Limonádový Joe.

   Smazat
 6. USA se "nikdy nevměšovaly" do vnitřní politiky jiných zemí. A ony chtějí soudit Rusko za to že se prý vměšovalo do amerických voleb (důkazy o tom, na rozdíl od amerického vměšování v jiných zemích, nejsou.

  OdpovědětSmazat
 7. Ať se usa starají hlavně o svoji zem v Rusku je vše v nejlepším pořádku národ,vlast,rodina.

  OdpovědětSmazat
 8. 11:52
  Krátké,stručné,jasné,pravdivé....PALEC NAHORU!!!!

  OdpovědětSmazat
 9. Erik Best vynesl další důkaz o hloupě bezostyšném zasahování USA do vnitřích věcí RF. Budiž mu za to dík, i když to dávno víme. Budovat pravdivé informační pole je dnes nad jiné důležitý úkol každého, kdo hájí pravdu.

  OdpovědětSmazat
 10. USA se rekordně zadlužují. Ani na oficiálních, tedy optimizovaných datech to již nelze skrýt. Veškerý růst je pouze na dluh, vlastní zdroje jsou již vyčerpány. Níže je jedna z posledních analytických statí:
  https://wolfstreet.com/2018/05/08/consumer-credit-auto-revolving-student-loans-q1-2018/

  OdpovědětSmazat
 11. K vaší pozornosti doporučuji demagog.cz sponzorovaný ambasádou USA. No comment.

  OdpovědětSmazat
 12. Co je to ta "občanská společnost". Kdo ji tvoří, kromě lichvářů, zlodějů, rádobypodnikatelů, živnostníku s živením sebe bez práce, poskoku režimu který je momentálně u vesla, profesionálních podnikatelů v politice, kurev a pornoherců atd atd atd ???

  OdpovědětSmazat
 13. Ovládat společnost ze zákulisí, z poza hranic se současným hurónským pokřikem o svobodách různého druhu, podle potřeby rozvracečů občanské společnosti a pěstování nenávisti v lidských vztazích, kteří jsou ve službách diktatury kapitálu! Na to se našli obzvláště řevem vybavení umělci, hájící právě to právo na pěstování těch různých anti - christianismů, antiislámismů, podle potřeby antisemitismů či antirusismů. Prostě nacismus svého druhu - modernizovaný, dalece předbíhající dovednosti Adolfa Hitlera a jeho společníků. Kde že takoví "dobitelé" svobody u nás jsou. Hele, v Brně v Husovicích na špagátku. Brno, ach to Brno, pokořené a rozvrácené válkou, 75 roků skomírající na všech frontách - jen to Výstaviště jim soudruzi a páni z Prahy a Bratislavy ponechali. Tak se musí ze svého hrobu něčím přece blýsknout! Jo, divadelními nácky na Zelném trhu soutěží v tom, kdo více urazí křesťany i muslimy současně. A pak se diví, když slušní lidé protestují a brání jejich perverzitám - právu na "svobodu umění", ve skutečnosti bojují proti právu na nejsprostší hulvátov proti slušným občanům! A není jim stydno, neb to sype prachy a v tom je ta potřeba svobody umění pro ně největší!!!

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.