Reklama

čtvrtek 3. května 2018

Australský neonacista popsal, jak bojoval proti opolčencům v Donbasu


Ethan Tillig, australský neonacista na Donbasu
- kou -
3.5.2018 ABCNet a PrvníZprávy
Australská televize ABC vyprávěla příběh Ethana Tillinga, bývalého neonacisty, který zúčastnil konfliktu ve východní Ukrajině, kde bojoval proti opolčencům.


Tilling, který pobyl na frontě jen dva měsíce, řekl ABC, že nezískal to, co od konfliktu očekával.

„Třiadvacetiletý voják z Brisbane je jeden ze dvou bývalých australských vojáků, kterého se podařilo najít ABC, se připojil k tisícům ultranacionalistů z celého světa ve východní oblasti ukrajinského Donbasu, aby vzal do ruky zbraň,“ uvedli autoři reportáže.

Sdělili, jak Australan došel k rozhodnutí odejít na Donbas.

Stejně jako mnoho jiných pravicových radikálů Tilling snil o tom, že se stane válečníkem, a věřil, že účast na vojenském konfliktu je pro člověka „obřadem zasvěcení".

Zpočátku se chystal plavit do Sýrie, ale Australanům, kteří bojovali proti „Islámskému státu“ na straně Kurdů mohlo po návratu domů hrozit trestní stíhání. Účast na vojenském konfliktu v jiné zemi spolu s armádou této země se podle australských zákonů ale v žádném případě nspronásleduje.

Tilling ve svém "civilním" životě v rodné Austrálii
Byl inspirován videem o „gruzínské legii“, která bojovala na straně Ukrajinců s mnoha zahraničními bojovníky, včetně Američana Craiga Langa, který je ve Spojených státech podezřelý z krádeže vojenské techniky a hrozeb své bývalé manželce.

Australan popsal, jak proběhla jeho krátkodobá služba v „gruzínské legii“.

„Byla to spíše jako zákopová válka ve stylu první světové války a já jsem to určitě nečekal ...," řekl.

Televizní stanice ABC přinesla i přehled o Tillingových tetováních.
Podle něj byla uniforma žoldáckého praporu nevhodná pro nízké teploty. Navíc neměli dostatek vody a jídla, byl tam jen „nechutný chléb a sušenky". „V těch zákopech jsem zhubnul o deset kilogramů a duševní stav byl nestabilní," poznamenal Tilling.

Rovněž si stěžoval na disciplínu spolubojovníků, kteří často používali alkohol a někdy drogy.

„Navíc chodili v noci s rozsvícenými světly, zpívali v noci, mířili nabitými zbraněmi na členy svého týmu," uvedl Australan.

Velitel „gruzínské legie“ uvedl, že Tilling odešel kvůli hrozbě akutního nedostatku vody a jídla v praporu.

Tilling brání právo Australanů účastnit se vzdálených konfliktů, ale vyzval souvěrce, aby předtím, než podniknou takový krok, vážně přemýšleli.

Australský expert pro národní bezpečnost Bret Walker řekl ABC, že lidé jako Tilling mohou pro zemi představovat hrozbu a vyzval ke změně zákona, který umožňuje Australanům zúčastnit těchto konfliktů.

„Jsou to lidé, jejichž dovednosti, zkušenosti a nedostatek citlivosti mohou být v této zemi nebezpečné," zdůraznil. Podle něj je to vnitřní australský problém, který přímo souvisí s teroristickou hrozbou.

V únoru letošního roku přišli k Tillingovi policisté z policejního oddělení pro boj proti terorismu a byl dotazována na svoji účasti v ukrajinském konfliktu. Policie ho také kontaktovala poté, co si sousedi stěžovali na výstřely z pušky a brokovnice.

Samotný Australan tvrdí, že policie vůbec nemusela přijít, protože ani on, ani jiní ultranacionalisti žádnou hrozbu pro zemi prý nepředstavují.Související:

18 komentářů :

 1. Tak už se může přihlásit ten místní fašista prý už se těší.

  OdpovědětSmazat
 2. Škoda,že ho opolčenci nedostali.

  OdpovědětSmazat
 3. Když vidím ten untermensch,tak si přeju aby ho dostal do pazoury takovej lidumil,jako ve filmu Maratónec Dustina Hoffmanna!!!!!

  OdpovědětSmazat
 4. Parchant štětinatej.

  OdpovědětSmazat
 5. Co je to za psychopata, že ho baví jet zabíjet lidí do cizí země. Škoda, že tam nedostal kuli do zadnice.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Je na světě bohužel pár takových lidí. Například příslušnící speciálních jednotek, ale nemusíme chodit tak daleko i řada obyčejných policistů dělá tuhle práci aby mohli někomu beztrestně natlouct. A to nemluvím o příslušnících tzv.těžkooděnců, ti se na pořádnou bitku přímo těší. Věřte nemám to ze své hlavy, s řadou z nich jsem si o tom docela důvěrně popovídal. Jsou to prostě násilníci od přírody a stát je zneužívá k potalčování svých oponentů.

   Smazat
 6. V Americe je pres 800 radikalnich skupin. Zatim se je nepodarilo nikomu sjednotit, ale Dr. W.L. PIERCE byl velmi blizko uspechu !
  On napsal take knihu THE TURNER DIARIS a na zaklade teto knihy byl znecen Federal Bldg. v v Oklahome.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. V té Oklahomě, co si pamatuju, byl hlavní obviněný válečný veterán .. I mezi nimi jsou radikálové, když se vrátí z nesmyslných válek

   Smazat
  2. Zeptej se P.Radosty, ten ví všechno. V.J.Horák

   Smazat
 7. Was is das ty znecen?Co je to za žblept bez hlavy a paty,ty somár polozdechlej???!!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zajímavý, a v jakým jazyce ti on dává pokyny? - https://pbs.twimg.com/media/DQ3D5L9WsAAByD3.jpg

   Nebo tě vypustí z lejnolíhně pokaždý už naprogramovanýho?

   Smazat
 8. 17:32 - To je preklep ty menecenne PODSVINCE ! Od slova vzniceni !
  Vcera jsi se dozadoval, abych zavrel "HUDBU".

  Nedomrdku nehrej si na prof. cestiny, kdyz mas nasrano v tve tupe palici.

  OdpovědětSmazat
 9. Piš česky ty přestárlý TUPÝ DEMENTNÍ UASS LEJNO!!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nick honolulu je Vlastenec, rasista, aktivní člen KKK! Kdyby tě ty kremelská židobolševická filcko vopejzaná spatřil - na kilák - dva, tě složí svou winchestrovkou jak škodnou! Teda proč jak, viď? Však jednou to bude povolený i u nás. Pak vás vy hnusný obřezaný xindlové budem střílet na loveckej lístek:)

   Smazat
 10. Spousta dobrovolníku přijela k opolčencum pomoci bránit civilní obyvatelstvo , které bylo ostřelovano a bombardováno vlastní vládou dosazenou západem . Druha skupina dobrovolníku fašistu štetináču si přijeli zastřílet a zalovit lidi kteří brání svoje domovy i rodiny . Smrt Fašizmu . Marcel

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Opět se opakuje situace ze začátku 90. let: tehdy v Holandsku a v Německu nabízely některé cestovky " pojďte si zastřelit svého Srba"!!!

   Smazat
 11. Podle tlamy je vidět že je to vyžraný anglosaský hovado . Škoda že ho nezajali . Co čekal , východní podmínky a mentalitu nerozdýchal ani skurvisyn hitler . Kdybych neznal kluky z Donbasu , tak bych jel k opolčencům . Jenže ja je znám a to je síla . Mají Ruskou krev .

  OdpovědětSmazat
 12. No to je skandál! Tolik peněz stála jeho cesta přes půl světa, aby si mohl zastřílet na lidi a nakonec podmínky v místě naprosto nevyhovující. Tam přeci měly stát klimatizované střelnice a pod nimi v nekonečném řetězu pobíhat lidé určení k lovu. Namísto toho se ti drzouni efektivně brání, lovec je zalezlý v zákopu a bojí se vystrčit hlavu, aby mu z ní "lovná zvěř" během okamžiku nevystřelila zbytečný mozek.
  Prostě hnus, raději zpátky domu k maminčině talíři. U počítačové hry to není takové vzrůšo, ale má to své nesporné plusy. Se přece nenechám zabít!

  Ethan Tilling

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.